Prisijungę piliečiai

  Pasisakymai

  Rodyti visus
  Gintaras Grybenas

  Ar žinojote, kad yra pavojingų medžiagų klasifikacija (naudojama pavojingų krovinių teisėje), pagal kurią 1-ai pavojaus klasei priklauso sprogmenys, 2-ai klasei dujos, 3-ai klasei degieji skysčiai, 4-ai klasei greitai užsidegančios kietos medžiagos, 5-ai klasei oksidatoriai ir t.t. ?

  ...

  Suprantama, kad ši klasifikacija padeda suvokti kokio dydžio pavojų aplinkiniams kelia toks krovinys. Pavojingi kroviniai turi būti ženklinami atitinkamais, gerai suprantamais ženklais ir matomi iš toli. Visa tai daroma tam, kad apsaugoti žmones ir gamtą nuo pavojaus kylančio gabenant tokius krovinius.

  Tuo tarpu maistas kurio svarba žmogaus sveikatai yra šimtus, o gal ir tūkstančius  kartų didesnė nei pavojingų medžiagų gabenimas, neklasifikuojamas ir neženklinamas pagal pavojingumą sveikatai. Aš noriu žinoti kokį pavojų mano ir mano vaikų sveikatai turi salotos su nitratais arba vynuogės kuriose padidintas fruktozės kiekis, degtinė, vynas, alus arba ledinukai iš deginto cukraus, čipsai, ketčiupas arba kola. Užėjęs į prekybos centrą, norėčiau gerai matyti ir žinoti su kokiu maistu/medžiaga turiu reikalą ir kokią įtaką tai gali turėti mano sveikatai. Vartotojų teisių gynimo institucijos kartu su medikais ir mitybos specialistais  turi sudaryti aiškų ir suprantamą klasifikatorių kuris leistų vartotojui gauti informaciją apie maisto produkto potencialią žalą. Valstybė įpareigojo alkoholio ir tabako gamintojus specialiai ženklinti savo produkciją arba reklamą, kad produktą perkantis žmogus suprastų kokį pavojų kelia pirkinys. Tą patį reikia padaryti ir su visais maisto produktais. Be tokio ženklinimo daugelis  (nekalbu net apie maistą savarankiškai perkančius vaikus) nesupranta kokį pavojų kelia savo ir savo vaikų sveikatai vartodami tam tikrus produktus kurių dalis parduotuvių lentynose nuolat auga. 

  Daugiau
  0
  2013 m. lapkričio 25 d.

  Sveikata

  Tomas Kikutis rašo :
  Pavojingi kroviniai gali padaryti didžiulę žalą akimirksniu. Žmonių mitybos pasirinkimas pašaliniams žalos nedaro, o ir didelių katastrofų nei mirčių nesukels suvalgyta nesveiko maisto porcija.

  Nesakau, kad mityba nesvarbu ir nedaro jokios žalos niekam jos pasirinkimas, tiesiog būkim sąžiningi ir nereikia hiperbolizuoti.
  1. 2013-11-27 13:50
  Tai ne hiperbolizacija, o elementari statistika. Kiek per metus žūna žmonių dėl pavojingų krovinių gabeimo? Spėju, skaičius artimas nuliui. Tačiau nuo nesveiko maisto miršta ar suserga tūkstančiai. Ženklinimas nėra panacėja, bet galimybė įtakoti vartotojų pasirinkimą ir skirti daugiau dėmėsio švietėjiškai veiklai.
  2. 2013-11-27 14:21
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos