Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau 100% atsinaujinanti energetika Lietuvoje - gana terliotis

  Andrius Kasparavicius , 2013 m. vasario 10 d.
  Energetika
  Įgyvendinamas

  Problema

  • Lietuvoje aktuali energetikos problema. Ypač daug išnaudoja visi energijos, emocijų, ir fizinių jėgų tiesioginiai konfrontacijai skalūnų tema. Paveiksliukas žemiau rodo, kad dujų era baigiasi ir nebeapsimoka investuoti. Labai svarbu švari aplinka ir gyvenimas darnoje su gamta, nes Žemės planeta negalės ilgai išlaikyti vis spartėjančią žmonijos įtaką. 

   Plačiau

  Palaikančiųjų skaičius: 69

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. 100% atsinaujinanti energetika Lietuvoje - gana terliotis

  Peak-oil peak-gas grafikas

  Australija planuoja per 10metų pereiti 100% prie atsijauninainčių - planas ir visi moksliniai paaiškinimai čia - http://media.beyondzeroemissions.org/ZCA2020_Stationary_Energy_Report_v1.pdf

  Siūloma pasekti kitų šalių pavyzdžiu, pasinaudoti, kad Lietuva yra maža šalis ir gauna ES paramą(todėl turi net pranašumą prieš Islandijos, Australijos ir kt. pajėgumus) ir realiai investuoti į ilgalaikį energetinį saugumą iš esmės ir iki 2030metų 100% perėjimo prie atsinaujinančių, kurie būtų sveiki, kurtu vietines darbo vietas, keltų ekonomiką (nes būtų efektyvūs masiniai pokyčiai, o ne besikartojantys kosmetiniai pataisymai), atsipirktų greitai, padėtu vystyti produktus ir juos eksportuoti. Taip nusprendė Islandija, Japonija ir daugelis kitų kraštų, belieka Lietuvai neatsilikti:

  1. įstatymais leisti statyti tik pasyvius namus
  2. renovuoti tik pagal 100% pasyvaus namo technologijas, naudojant papildomas priemones, kaip trigubi langai su nusileidžiančiomis langinėmis ir pan.
  3. biomasės kogeneracinės elektrinės miestams ir mikroelektrinės individualiuose ūkiuose, bendrijose visoje Lietuvoje
  4. skatinti geoterminį šildymą individualiuose namuose ir giluminį geoterminį šildymą miestams, bendrijoms.
  5. vėjo ir saulės investicijų skatinimą pagal Vokietijos modelį, t.y. tvarus metodas, užtikrinantis 5% investicijų gražą, o ne tokį didžiulį tarifą kaip Lietuvoje
  6. užtikrintį protingos(smart) energijos vartojimą, t.y. leisti individualiai butuose nusistatyti temperatūrą, laisvai rinktis tiekėją(naudoti pereinamuosius etapus ir pan.)
  7. užtikrinti išmanųjį(smart) energijos tinklą, skatinti mikro energijos-kumuliacijas, ypač plintant elektromobiliams.
  8. Norvegijos pavyzdžiu skatinti hidroelektrines kur nėra per didelės žalos gamtai, tai ypač galima derinti su pramogomis/turizmu, žemės drėkinimu, potvynių reguliavimu.  Padidinti Kruonio HAE pajėgumus ir kartu su naujomis HAE ieškoti HAE galimybių, nes HAE energijos laikymas laikomas vienas pigiausių ir energijos stabilizavimo poreikis vis didėja, tiesiami dideli tarptinkliniai elektros tiltai(Norvegija-Vokietija), statomos dirbtinės salos vandenyne ar požemiuose(pvz Estija http://energiasalv.ee/en/hydro-accumulation-power-plant )
  9. Kartu su šildymo sistemomis įdiegti ir vėsinimo sistemas per tą pačią infrastruktūrą.
  10. Peržiūrėti visą Lietuvos ūkį ir naudoti tik energiją taupančias priemones, kaip LED šviestuvus visoje Lietuvoje tiek privačiame tiek valdiškame sektoriuose, įskaitant LED gatvės apšviestimus, pvz Britanijoje net keliuose miestuose tai jau daroma. Ši investicija gali tarnauti kelis kartus kartus ilgiau ir aptarnavimas kainuoti kelis kartus pigiau, sumoje iki keliolikos kartų kuriama nauda - pvz http://www.bbc.co.uk/news/uk-20308297
  11. Energiją generuoti lokaliai, nes energijos transportavimas ir administravimas kainą gali padvigubinti ar net patrigubinti. Žr kainų sudėtį - http://www.lesto.lt/lt/privatiems/elektros-energijos-kainos-ir-tarifu-planai/visuomenines-elektros-energijos-kainos-sandara-2013/1225

  Daugiau apie 100% renewables čia http://en.wikipedia.org/wiki/Renewable_energy#100.25_renewable_energy

  Apie pasyvius namus Lietuviškai:

  http://grynas.delfi.lt/gyvenimas/pasyvaus-namo-savininkas-uz-sildyma-moku-10-kartu-maziau.d?id=59835229

  http://tv.lrytas.lt/?id=13622198241361718477

  http://bustas.lrytas.lt/nekilnojamasis-turtas/78-eriu-pensininkas-parode-kaip-renovuoti-daugiabucius-provincijoje.htm  

  http://www.supernamai.lt/pasyvuji_nama_savo_seimai_vyras_per_pusmeti_surente_vienas/

  3. Vandenilio dujos.
  Pasaulyje jau daug išradėjų nužudyti, naftos mafijos samdinių. Tai išradėjai, kurie atrado labai pigų vandenilio gavimo būdą, skaidydami vandenį į deguonį ir vandenilį, elektrolizės būdu. Ukrainos auksarankiai jau seniai gaminasi elektrolizerius, montuoja juos į automobilius ir naudodami papildomai prie tradicinio auto kuro, dizelio ar benzino, važiuoja sutaupydami apie 50% iškastinio kuro. Čia tik užuomina, nenoriu plačiai išsiplėsti. Panaršius Google - je rasime Amerikiečių išradėjo pavardę ir kaip pasigaminti elektrolizerį, kaip vandenilio dujas naudoti namų apšildymui ir t.t. Žinokite, kad naftos mafija suinteresuota kad žmonija ir toliau vergautų juodajam auksui. Lietuvoje tikiuosi atsiras entuziastų, kurie susiburs ir gali būti, kad pasieks konkrečių rezultatų naudojant vandenilį kaip alternatyvią energijos gamybos rūšį. Svarbiausia, kad žaliava yra destiliuotas vanduo, kuris naudojamas kaip elektrolitas ir nedidelės galios elektros energijos šaltinis. ... Daugiau
  2. Nedaryti nieko, kol kas.

  Nes sprendimas, kol kas visai neaiškus. Geras pvz. būtų saulės elementų "biznis", už kurį mes visi vartotojai "draugiškai" susimetę (per padidintą elektros kainą) mokame saulės jėgainių savininkams. Dėkui vien to užtenka.

  Skaičiavimų galime surasti pasaulyje visokių tame tarpe tokių kurie parodytų žaliosios energetikos neekonomiškumą ir žalą. Todėl bet koks radikalus sprendimas nepageidautinas. Ir nereikia dangstytis viešuoju interesu, nes viešasis interesas pirmas korupcijos draugas.

   

  4. Miestai bei kaimai Lietuvoje ir su vandenilio jėgaine (H2PIA)

  Saulės, vėjo ir vandenilio jėgainių derinys - H2PIA.

  ...

  H2PIA yra danų neįgyvendintas sumanymas - miestas ir su vandenilio jėgaine (energetika). https://www.treehugger.com/sustainable-product-design/h2pia-a-vision-of-a-hydrogen-future.html

  Danų sumanymą H2PIA bando įgyvendinti japonų Toyota. https://www.treehugger.com/urban-design/toyotas-housing-division-restart-h2pia-hydrogen-community.html

  Danų sumanymą (H2PIA) galima (pradėti) įgyvendinti ir Lietuvoje po 1, 10, 100 metų, kai bus visiškai sunaikintos iki šiol prieš Tautą ir Lietuvą veikusios ir tebeveikiančios Seimo partijos, kai verslas bus išlaisvintas nuo kenkėjiškų ir bet kokią ūkinę veiklą paralyžiuojančių taisyklių.

   

  Daugiau
  Atšaukti
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 7 Palaiko
  • 5 Neutralūs
  • 2 Kritikuoja
  • 1 Siūlo
  Andrius Kasparavičius palaiko sprendimą Nr.1 :
  Pasyvus namas
  Pasyvųjį namą savo šeimai vyras per pusmetį surentė vienas

  Aštuonerius metus, kol gyveno Londone, Arvydas Bartusevičius žinojo, kad kai tik užsidirbs pinigų namui, iškart grįš į Lietuvą. Kaip tarė, taip ir padarė, ir dabar su žmona Asta bei dukromis Meida ir Liepa gyvena paties pastatytame name be šildymo sistemos.

  6. 2014-01-19 13:30
  Arvydas Rukšėnas rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Statykime siaudinius namus ir maksimaliai isnaudokime saules energija.
  3. 2013-11-01 18:10
  VYTAUTAS RADAVICIUS: Palaikydami Jacque Fresco ir Roxanne Meadows "Venus" projektą, visas mūsų fizines, socialines, ekonomines, politines ir dvasines problemas mes išsprestume iš karto.

  www.thevenusproject.com

  Igyvendine visi kartu "Venus" projektą mes tik tada pajaustumėme ir suprastumėme ką reiškia gyventi tikrai civilizuotoje visuomenėje be karų..., be vargšų, be nelaimių, be pavydo ir streso, kiekviena diena džiaugiantis savo nuostabia planeta žeme, ją mylint ir kas diena ją saugant ir puošiant. Tuomet prireiktų kiekvieno žmogaus minčių, idėjų ir rankų o rezultatas būtų dvasinis pasitenkinimas kaip mūsų mintys, idėjos ir mūsų rankos atneša laimę kitiems žmonėms, gyvūnams ir visai mūsų planetai. Tuo ir tikėjosi iš mūsų Dievas dovanuodamas mums pačia gražiausia planetą tarp visų galaktikų žmonėms.

  Mūsų žmonijos paskirtis greičiausiai gyvenant šioje nuostabioje planetoje žemėje, prižiūrėti gamtą ir gyvūnus (jie kas diena iš mūsų šito laukia) jos globoti ir jiems padėti tokiu būdu praturtinant savo ir savo vaikų dvasinį pasaulį tuomet kurti ir statyti naują dvasiškai turtingą civilizaciją, statyti naujus ekologiškus namus ir miestus, įrengti visoje žemėje parkus, o ne žudyti, naikinti ir griauti.......

  "Darydamas kita laimingu - pats tampi laimingu" "Galvodamas tik apie save darai nelaimingu save ir aplinkinius"

  Nustabia, gražiausia tarp visų galaktikų planetą žemę mes gavome už dyką, vandenį kurį mes geriame gavome už dyką, orą kurio kvėpuojame gavome už dyką, dangų kuris mus saugo nuo radiacijos ir meteoritų gavome už dyką, saulę kuri mums šviečia ir mus šildo gavome už dyką ir visą tai mes vienas kitam pardavinėjame.

  Kas nuskriaudė mūsų žmonija ir mūsų civilizacija?

  Gal mes dar kažko negavome, o gal mes praradome viską kas mums buvo su tokia meile duota.
  Daugiau
  The Venus Project - Beyond Poverty, Politics and War

  The Venus Project calls for a redesign of our culture in which war, poverty, hunger and unnecessary human suffering are viewed not only as avoidable, but as totally unacceptable.

  3.1 2013-11-19 12:10
  Andrius Kasparavičius palaiko sprendimą Nr.1 :
  Gera naujiena, kad Lietuvoje planuojamas užterštumo mažėjimas. Bloga - kad tai darome tik priversti ES:
  Klaipėdos ateitis - be automobilių

  Automobilių vairuotojams Klaipėdoje teks atsisakyti savo įpročių. Mašinas jie turės pakeisti ekologiškomis transporto priemonėmis: elektromobiliais, viešuoju transportu, dviračiais, riedžiais arba tiesiog daugiau vaikščioti. Numatyta, kad po 15 metų transporto taršos lygis didmiesčiuose turės būti lygus nuliui.

  11. 2015-10-22 15:41
  Andrius Kasparavičius rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Švedija, iš kurios netrukus pirksime pigią elektrą per Baltijos jūroje tiesiamą kabelį toliau aktyviai juda link 100% atsinaujinančios energijos. Gerai Lietuvai turėti tokią kaimynę, gal galėtumėm daugiau pasimokyti?

  "Children should grow up in a toxin-free environment - the precautionary principle, the removal of dangerous substances and the idea that the polluter should pay are the basis of our politics."

  http://www.independent.co.uk/environment/sweden-first-fossil-fuel-free-country-in-the-world-a6684641.html...a> Daugiau
  How will Sweden become the first fossil fuel-free country in the world?

  The Prime Minister of Sweden, Stefan Löfven, has announced that his country will work towards becoming "one of the first fossil fuel-free welfare states in the world," in a speech to the UN General Assembly.

  9. 2015-10-07 23:51
  Simonas Audickas: Akivaizdu, kad kopijuoti ir pritaikyti jų strategijų mums nelabai pavyks, nes jų vėjo jėgainių galimybės didesnės, pakrantė ilgesnė.
  Dėl kaimyninių energetinių ryšių pritariu, gerai turėti tokius kaimynus.
  O mokytis yra ir dar daug kitų dalykų, kaip pavyzdžiui tolerancijos, socialin...ės gerovės modelių ir pan. Daugiau
  9.1 2015-10-08 10:21
  Zenonas Jančys rašo apie sprendimą Nr.1 :
  "Eksperimentui" pasistačiau namą su trigubais (du oro tarpai) langais . Geoterminis šildymas - nelabai apsimokėjo elektra už gruodį, bet perėjus ant dviejų elek. tarifų - suskaičiuosim pavasarį viską. Kaina siurblinės nežmoniška - bet kaip eksperimentas - tinka. Kai prasidės masinis judėjimas - tikiuosi kaina kris žemiau 30 000 Lt. Darau skaičiavimus-matavimus, manau tai pasitarnautų namo šildymo sistemos optimizavimui. Norėčiau, kad pasidalintų patirtimi ir kiti.
  8. 2015-02-02 21:47
  Daugiau
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos