Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Baudas už kelių eismo taisyklių pažeidimus didinti geometrine progresija

  Leonard Vorobej , 2013 m. gruodžio 8 d.
  Transportas
  Vystomas

  Problema

  Lietuvoje yra kategorija vairuotojų, kurie KET pažeidinėja piktybiškai. Baudų už KET pažeidimą padidinimas laukto efekto manau nedavė. Kadangi egzistuoja gera praktika didesnėmis baudomis bausti piktybiškus pažeidėjus, siūlau minimalias baudas sumažinti bet pakeisti baudos apskaičiavimo tvarką. Vairuotojas, antrą kartą per kažkokį laiką (čia reikia diskutuoti, bet manau tikrai daugiau nei metus) pažeidęs KET, nesvarbu, kurį punktą, moka dvigubai didesnę baudą, nei mokėtų taisyklę pažeidęs pirmą kartą. Atitinkamai trečia kartą- keturis kartus didesnę, nei pirmą kartą. Nesunku suskaičiuoti, kad pažeidėjo, sučiupto 11-tą kartą bauda 1024 kartus viršytų minimalią. Pavyzdžiui, bauda už važiavimą neprisisegus saugos diržų yra 20 litų. Tačiau 11-tą kartą bauda būtų 20480 Lt.. Manatiems, kad tai per daug, galėčiau atsakyti, kad 20 litų nėra per daug, o visą kitą, kaip negabūs mokiniai, susimokate už "kursus".

  Vairuoju nuo 1996m., vairuoju beveik kasdien, ir galiu užtikrinti, kad Lietuvos kelių eismo taisyklės geros ir jomis vadovaujantis vairuoti įmanoma.

  Palaikančiųjų skaičius: 21

  Sprendimo palaikymas: 9,52%

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Baudas už kelių eismo taisyklių pažeidimus didinti geometrine progresija

  Siūlau mažinti baudas atsitiktiniams KET pažeidėjams ir didinti jas piktybiškiems.

  3. Baudos proporcingos pažeidėjo pajamoms

  Piktybiniai pažeidėjai dažnai (nepatvirtinta statistika) būna arba neturintys pajamų, arba turintys dideles pajamas. Akivaizdu, kad uždirbantis 5000lt/mėn. daug lengviau gali susimokėti 100lt už pažeidimą, nei tas kuris uždirba 1000lt/mėn. ar dar mažiau. Tad iš esmės daugiau uždirbantys ne taip pajaučia baudą ir lengvai gali leisti sau pažeidinėti periodiškai, nes nejaučia arba silpnai jaučia pasekmes.

  BET jei pažeidimai būtų apmokestinami % nuo gaunamų metinių pajamų (šiuos duomenis turi valstybinės įstaigos), tai būtų visai kas kita. Ir visais atvejais pažeidėjui finansiškai "skaudėtų" vienodai.

  PVZ:. už greičio viršijimą 20km/h ir daugiau skirti 1% nuo metinių pajamų. Gauname tokius skaičius.Uždirbantis 1000lt/mėn. gautų baudą 120lt (1000lt*12mėn*1%=120lt)Uždirbantis 5000lt/mėn. gautų baudą 600lt (5000lt*12mėn.*1%=600lt) ir t.t.

  Be abejo už pakartotinius pažeidimus didinti %, o taip pat nustatyti transporto priemonės konfiskavimą ir teisės vairuoti atėmimą.

  Na o apie kyšius ir jų problemą reikėtų spręsti kitais būdais ir tai nesusiję su šiuo pasiūlymu. Vienintelis ryšys būtų tai, kad vairuotojai gaudami didesnę baudą turės siūlyti ir didesnius kyšius, kas bet kokiu atveju mažins pažeidėjo pajamas. O šiuo sprendimu tai ir siekiama padaryti. 

  2. Policijos duomenų perdavimas draudimo bendrovem apie nedrausmingus kelių eismo dalyvius

  Išleisti įstatymą, kad surinkus 8 balus, nesvarbu už kokį kelių eismo pažiedimą (ar važiavimą be diržų ar greičio viršijimą) apie tokį vairuotoją, kelių policija iš savo dumenų bazės perduotų draudimo bendrovėms ir to pasekoje vairuotojui brangtų civilines atsakomybes draudimas sakykime 50%. Pasibaigus metam jai vairuotojas nepadarė daugiau jokių eismo pažeidimų balai pasinaikina atomatiškai pinga ir draudimas.

  Atšaukti
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 1 Palaiko
  • 1 Neutralūs
  • 3 Kritikuoja
  • 1 Siūlo
  Simonas Audickas kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Manau, toks įgyvendintas sumanymas labai greitai papildytų patruliuojančių pareigūnų kišenes, o ar reali auklėjamoji nauda būtų, tai labai didelis klausimas.
  1. 2012-01-19 23:11
  Mindaugas Asminavičius: Simonai, laukiau tokio klausimo. Viena vertus, pareigūnų kišenės ir taip pilnėja (ir yra tikrinamos), kiką vertus, pareigūnas nebeparsiduos už 100 litų, jei pažeidimo vetė 1000. Daugelis dabartinių ekipažų turi ryšį su "centru", kur pasitikrina vairuotojo duomenis. Jei prieš ...gaudamas duomenis, pareigūnas privalėtų pranešti, ką sulaikė ir už ką- smarkiai viskas pasikeistų. Daugiau
  1.1 2012-01-19 23:18
  Donatas Šimelis: Na bent jau pirmo nusižengimo atveju jiems būtų mažesnė motyvacija "imti". Taip pat turėdami įtarimų, kad turi reikalų su piktybiniu veikėju, jie susidurtų su panašia dilema, kaip kad "kas laimės milijoną" dalyviai - jei dabar nepaimsi, kitą kartą gali gauti dvigubai daugiau! :) Ką ...pasirinks, pinigus, ar žaisti toliau? Pamatysite po reklamos (būtų puikus realybės šou :)) Daugiau
  1.2 2012-01-19 23:19
  Mindaugas Asminavičius: Taip. Bet pagrindinis žaidėjas čia- tie, ką senamadiškai galėtume išvadinti "chuliganais". Baigėsi pinigai- sakai "pas".
  1.3 2012-01-19 23:21
  Vytautas Kligys rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Yra nemažai piktybiškų pažeidėjų kurie niekur nedirba, nemoka baudų, o tik retkarčiais permiega areštinėse, išėję vėl važinėja ir pažeidžia KET. Todėl reikia būtinai numatyti transporto priemonės konfiskavimą piktybiškiems vairuotojams (nesvarbu kieno vardu ji registruota, jei pažeidėjas vairuoja ne savo transporto priemonę, ji vis tiek būtų atimama). Manau tik taip efektyviai galima būtų kovoti su piktybiškais pažeidėjais.

  3. 2012-06-13 20:00
  Donatas Šimelis siūlo kaip įgyvendinti sprendimą Nr.1 :
  Haha, šovė į galvą kvailystė: nieko sau būtų TV žaidimas, kuriame policininkų paimti kyšiai kristų į bendrą visų žaidimo dalyvių sąskaitą, kurią žaidimo gale jie išsidalintų, aišku tvarkingai susimokėdami mokesčius ten, viską :) Imti "sau" jiems leidžiama legaliai, tačiau štai dilema - ar imti dabar, ar palikti kitam kartui - juk tada į sąskaitą yra tikimybė kad įkris dvigubai daugiau! :) Ir viską filmuot - būtų šis tas, ane ane? :)))
  2. 2012-01-19 23:23
  Donatas Šimelis: Kas žino kokių TV prodiuserių kontaktų, kuriems būtų galima išsiųsti šią idėją? :D
  2.1 2012-01-19 23:30
  Irmantas Dinapas kritikuoja sprendimą Nr.3 :
  Lietuvos atvėju tai netinka, greičio pažeidėjai yra jauni asmenys neturintis didelių pajamu. Pvz aš niekur nedirbu ir lakstau su tėvo mašina viršyju greiti 20km/h tai ka man tada nerėeikes baudos mokėti? idėja nebloga bet yra spragų.
  6. 2013-12-08 13:11
  Egidijus Narkevičius kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Siulau jums inicijuoti nedrausmingu vairuotoju perauklejimo kursus! Primenu, kad finansines nuobaudos ne visiems yra drausminimo priemone!
  5. 2013-12-04 10:22
  Daugiau
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos