Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Bazinės piliečio pajamos

  Bronis Ropė , 2014 m. sausio 11 d.
  Soc. reikalai
  Vystomas

  Problema

  • Daugybė komplikuotų socialinių išmokų, tačiau skurdas sunkiai nyksta, o daugelis žmonių neturi pasirinkimo dirbdami už minimumą.

   Plačiau

  Palaikančiųjų skaičius: 5

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Bazinės piliečio pajamos

  Sprendimas: bazinių pajamų idėja sklinda jau ne vienerius metus, neseniai tokia iniciatyva buvo iškelta Šveicarijoje, o šiuo metu renkami parašai ir Europos piliečių iniciatyvai: http://basicincome2013.eu

  Šiai priemonei yra įvairių priekaištų, bet nauda irgi būtų įvairiapusė: nereikėtų įvairių diferencijuotų, sunkiai administruojamų socialinių išmokų, būtų įvesta esminė, kad ir simboliška išeitis iš skurdo, o žmonės, jos saugomi, galėtų laisviau derėtis dėl darbo sąlygų, užsiimti prasminga veikla, iškopti iš benamystės ir bado, pradėti naują gyvenimą. Atmetus įvairiausias kompensacijas, skirtingiausias išmokas ir jų administravimo naštą, valstybei ši programa kainuotų palyginus ne tiek ir daug, o efektas galėtų būti milžiniškas. Ką manote? Ir koks galėtų būti tokių bazinių pajamų dydis?

  Atšaukti
  Susiję pasiūlymai
  Pasiūlymas Būsena Pasiūlymą palaiko
  Minimalus atlyginimas Vystomas 41
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 1 Palaiko
  • 3 Neutralūs
  • 0 Kritikuoja
  • 1 Siūlo
  Donatas Šimelis rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Klausimai:
  1. Ar yra bent apytiksliai skaičiai, kokio dydžio būtų tos bazinės pajamos Lietuvoje, kiek tai kainuotų biudžetui ir iš kur tos lėšos būtų paimtos? Bazinių pajamų dydis negali būt paimtas iš niekur, arba primestas šveicarų, čia reikalingi pakankamai tikslūs skaičiavimai, ir, mano nuomone, tik juos turint būtų galima apskritai kalbėt apie tai.
  2. Įvertinant alkoholizmo mastus Lietuvoje, kokios priemonės užtikrintų, kad tos bazinės pajamos nebūtų paprasčiausiai masiškai pragerinėjamos?
  3.... Jeigu kalbama apie tai, kad šios bazinės pajamos pakeistų įvairiausias kompensacijas ir išmokas, ar tai galiotų ir pensijoms, tėvystės-motinystės ir pan. išmokoms, kurios dabar priklauso nuo asmens iki tol turėtų pajamų, t.y. jos visos būtų suvienodintos? Daugiau
  2. 2014-01-11 18:30
  Andrius Kasparavičius palaiko sprendimą Nr.1 :
  Suomija išbandinėja.
  Socialinės politikos revoliucija Suomijoje: kiekvienas suomis gaus po 800 eurų :: Žvilgsnis į visuomenę :: www.technologijos.lt

  Anot projekto, kuris bus pristatytas 2016-ųjų lapkritį, kiekvieną mėnesį Suomijos pilietis iš valdžios gaus 800 eurų. Ši suma nebus apmokestinama. Šie pinigai pakeistų visas galiojančias šalyje socialines išmokas.

  5. 2015-11-04 11:05
  Simonas Audickas: Šnekėjau su suomiu tiesiogiai, jo žiniomis, pasiūlymas yra tik diskusijų stadijoje, ir iki įgyvendinimo, nuo sprendimo priėmimo (jei jis bus priimtas), gali užtrukti iki 8 ir daugiau metų.
  5.1 2015-11-04 11:59
  Andrius Kasparavičius: Straipsnis taip ir sako, bus pristatytas 2016 lapkritį :)
  5.2 2015-11-04 13:32
  Simonas Audickas: Taip, sutinku, kad yra kertiniai žodžiai straipsnyje, tačiau antraštė, bei tavo santrauka "Suomija išbandinėja" yra misleading ;) Taigi, nuo išbandinėjimo, ir netgi pristatymo dar yra nemažai laiko, kurio metu, something might go wrong.. o antraštė apie revoliuciją, jau publikuojama..... it is simply wrong, and socially irresponsible. Daugiau
  5.3 2015-11-04 13:55
  Andrius Kasparavičius: Taip tikrai, galėjo būti tiksliau.
  5.4 2015-11-04 15:17
  Irmantas Dinapas rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Bazinės pajamos ar minimalus, tai tas pats problema manau yra tame, kad europos sąjungos šalių ekonomikos labai skiriasi tarkim graikijoje minimali alga 683 , ispanijoje 752, airijoje 1461 ir musu lietuva 289 eu per mėnsį šios europos šalys, tai labiausia nuokrizės nukentėjusios ir tvf fondo lėšų pareikalavusios šalys ir jos vistiek geriau laikosi nei mes, ką visu tuo noriu pasakyti tokį užmokestį įvesti bus begalo sunku nes pvz airsijos socialine pašalpa yra 175 eu y savaitę tai jau vos ne du... trečdaliai lietuviško atlyginimo :) Įdėja nebloga bet pirma Europos sąjunga turi tapti tikra sąjunga o ne šeip skambiu pavadinimu. ir dar dėl Lietuvos tai pirma reikia sutvarkyti valdžios aparato efektyvumą tada pakeisti darbo mokesčių sistemą(nekalbu apie progresinius mokesčius) va tada manau gerokai sumažėtų vargo ir neturto problemų. Kaip pvz Norvegijoje darbdavys moka 5 prc valstybei už darbuotoją lietuvoj 30, dar tiek pat maždaug sumoka pats darbuotojas nuo savo algos tai jau 60 procentu visų darbuotojo kaštu, čia manau yra viena iš priežačių sulaikanti užsienio investicijas į lietuvą taip pat tai tikrai neskatina baltos ekonomikos ar darbo vietų kūrimo. Daugiau
  1. 2014-01-11 17:32
  Gintaras Grybėnas siūlo kaip įgyvendinti sprendimą Nr.1 :
  Kartu su bazinėmis piliečio pajamomis reikia įvesti ir bazinį vertinimą mokyklose. Jaunimo žinių lygis krenta, nemaža dalis labai prasati mokosi. Įvedus bazinį vertinimą niekas negautų mažesnio pažymio nei 5 balai. Moksleivių vidurkiai automatiškai pakiltų, visi būtų laimingi, vaikai, tėvai, mokytojai ir ministerija :D
  4. 2014-07-09 20:47
  Saulius Kuprėnas rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Šveicarija - tai šalis, kurios lygio niekada Lietuva nepasieks (ne vien apie finansus, dar daug varžtelių reikia prisisukti lietuviams :( ). Tad lyginti su Šveicarija neįmanoma - tai visiškai skirtingos planetos.
  Dabar kažkas yra su pašalpomis, tiksliai nežinau, bet iš jūsų bendro pasakymo be konkrečių skaičių manau irgi nežinote. Duoda maisto davinius irba kažkiek pinigų. Prieš siūlant, reiktų informacijos, kaip dabar yra. Manau daug kas nežino.
  3. 2014-01-13 19:45
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos