Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Dėl laipsniško perėjimo prie dviejų pakopų (rūmų) principo įstatymų leidyboje, nekeičiant Konstitucijos

  Valentinas Repšys , 2016 m. vasario 22 d.
  Politika Teisė Anykščių R.
  Vystomas

  Problema

  • Šis principas neabejotinai įgalina pagerinti įstatymų kokybę. Buvo politikų, kurie bent jau rinkiminėse kalbose užimindavo apie tai, bet realiai link to nebuvo einama, nes ne visiems buvo priimtina dalintis politine galia. Dabartinė užsisėdėjusi Seimo dauguma tikrai priešinstųsi tokiems pricipiniams pakeitimams.

   Teoriškai įstatymų kokybę gali įtakoti Seimo narių padėjėjai, tačiau praktikoje jie yra komplektuojami ne pagal kompetenciją, o pagal draugystę, giminystę ar iš vis įdarbinami pusiau fiktyviai, kad jų atlyginimų fondą būtų galima panaudoti kitiems reikalams.  

   Plačiau

  Palaikančiųjų skaičius: 0

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Dėl laipsniško perėjimo prie dviejų pakopų (rūmų) principo įstatymų leidyboje, nekeičiant Konstitucijos

  Siekti, kad be raštvedės-sekretorės, kiti Seimo narių padėjėjai būtų kompetetingi specialistai. Seime jie turėtų sudaryti bendrą patarėjų (padėjėjų) korpusą, kuris tarpusavyje susiskirstytų į atskiras darbo grupes pagal kompetenciją. Grupės veiktų lygiagrečiai su Seimo komitetais, kurie ne visada sudaryti iš specialistų. Padėjėjų grupės analizuotų savo srities įstatymų projektus ir savo šefuojamiems Seimo nariams teiktų išvadas ar rekomendacijas projekto tobulinimui.

  Rinkiminės kampanijos metu, reikalauti iš kiekvieno kandidato pateikti vardinį sąrašą savo padėjėjų, kuriuos yra pasiruošęs atsivesti su savimi į Seimą. Padėjėjai turėtų pateikti viešai informaciją apie savo kompetenciją ir save.   

  Atšaukti
  Susiję pasiūlymai
  Pasiūlymas Būsena Pasiūlymą palaiko
  Teisinė (ne)tvarka Vystomas 0
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 0 Palaiko
  • 2 Neutralūs
  • 0 Kritikuoja
  • 0 Siūlo
  Rimantas Martinonis rašo apie sprendimą Nr.1 :
  "Rinkiminės kampanijos metu, reikalauti iš kiekvieno kandidato pateikti vardinį sąrašą savo padėjėjų, kuriuos yra pasiruošęs atsivesti su savimi į Seimą. Padėjėjai turėtų pateikti viešai informaciją apie savo kompetenciją ir save." Šis pasiūlymas dėl padėjėjų įdomus.
  1. 2016-03-11 14:37
  Rimantas Martinonis rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Pavadinime kalbama apie "perėjimą prie dviejų pakopų (rūmų). Nelabai aišku kur tie "rūmai" Čia tie padėjėjai ir sekretorės ar kas kita?
  2. 2016-03-11 15:01
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos