Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Egzaminas norint gauti balso teisę.

  Donatas Greičiūnas , 2013 m. gruodžio 2 d.
  Politika Švietimas Teisė
  Vystomas

  Problema

  • Artėjant rinkimams gan dažnai tenka pamatyti tam tikras, politinio išprusimo spragas, balso teisę turinčių piliečių, kompetencijoje. Teko matyti situacijų, kuomet paklausti už ką planuoja balsuoti vieni atsako, jog už tą kuris gražesnis, kiti už tuos kurie daugiau žada, daugiau pasiūlys už balsą ir pan. Man kyla klausimas ar tai teisinga, kai apie suteikimo teisę vairuoti sprendžia absoliučiai KET taisyklių nesuvokiantys komisijos nariai ar galima tikėtis sumažėjusių kelių eismo taisyklių pažeidimų? Skirtumas tik tas, kad šioje vietoje suteikiama teisė vairuoti valstybės vairą, ir to pasekmės gali būti kur kas skaudesnės.

    

    

   Plačiau

  Palaikančiųjų skaičius: 12

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Egzaminas norint gauti balso teisę.

  Mano pasiūlymas būtų toks, - įvesti privalomą egzaminą kurį išlaikius suteikiama balsavimo teisė.

  Egzamino klausimai neturėtu būti sudėtingi, elementarūs pagrindai, kad laikant tokį egzaminą, bent truputi orientuojantis valstybės valdyme jį išlaikyti būtų juokų darbas.

   

   

  Atšaukti
  Susiję pasiūlymai
  Pasiūlymas Būsena Pasiūlymą palaiko
  Žinių patikrinimas (egzaminas) rinkimų kandidatams Vystomas 71
  Į Seimą ir savivaldybių tarybas rinkti tik tiesiogiai, atsisakyti rinkimų pagal (partijų) sąrašus. Vystomas 19
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 3 Palaiko
  • 2 Neutralūs
  • 2 Kritikuoja
  • 0 Siūlo
  Kęstutis Šmigelskis palaiko sprendimą Nr.1 :
  Pati esmė manau yra būtina, tik mechanizmas neaiškus. Yra labai blogai kai didžioji dalis balsuojančių remiasi simpatijom, kaimynų, draugų, bendradarbių kolektyvine nuomone, mada ir emocijom o ne savo išanalizuotos situacijos nuomone. Taip pasėjamas kelias manipuliacijom ir visiem kitiem negeriem dalykam. Įdiegus mechanizmą, eliminuojantį neišmanelius, pasiektume įspūdingų rezultatų. Dėja kaip tas mechanizmas turėtu atrodyt, kad funkcionuotu taip kaip reikia, čia jau sudėtingiau. Bet idėja ne tik... kad gera, bet manau absoliučiai BŪTINA, nes tai yra silpnoji visos šios betvarkės grandis. Bet to atsiradus "mąstantis pilietis" kategorijai manau daugiau kas pradėtu domėtis tuo, kas vyksta, čia gal būt suveiktu ego varikliukas. Daugiau
  3. 2013-12-03 14:32
  Donatas Šimelis rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Sutinku, kad atsižvelgiant į balsavimų rezultatus kartais kyla noras apriboti piliečių teisę dalyvauti rinkimuose, ir pasigirsta įvairių siūlymų - vieni siūlo nuo rinkimų nušalinti pensininkus, kiti - dar ir visus bedarbius, nes gi jie nekuria valstybei jokios vertės tai ir nenusipelno dalyvauti priimant sprendimus. Tačiau bijau, kad tai nebūtų nei demokratiška, nei teisinga, beigi labai greit būtume išbarti Europos sąjungos tiek dėl pažeidžiamų demokratijos principų, tiek dėl žmogaus teisių. Juoba kažkok...i socialinių grupių nušalinimas nuo rinkimų reikštų, kad tos soc. grupės nebebūtų atstovaujamos, o tai nebūtų socialiai teisinga.

  Šis siūlymas apie rinkėjo egzaminą yra geresnis už kitus, nes nėra orientuotas į tam tikrų soc. grupių nušalinimą - visi turėtų vienodas galimybes išsilaikyti tą egzaminą ir dalyvauti rinkimuose, nepriklausomai nei nuo finansinės, nei nuo socialinės padėties, nei nuo amžiaus. Tačiau turint omeny, kad net ir be jokio egzamino į rinkimus ateina dažniausiai mažiau nei 50% rinkėjų, kokio aktyvumo norėtume tikėtis, įvedus egzaminą? Ar nesigautų taip, kad tik politikai bei jų draugai/artimieji ir tebalsuotų vieni už kitus? Ypač turint omeny, kad pagrindinė rinkėjų pasyvumo priežastis yra ta, kad paprasčiausiai nėra už ką balsuot - įvedus egzaminą, niekas nepasikeistų ir vis dar reikėtų rinktis geriausią iš blogiausių variantų, taigi manau, kad šis siūlymas kovoja su pasekmėm, o ne priežastim. Todėl aš būčiau labiau linkęs tą egzaminą įvesti politikams, norintiems dalyvauti rinkimuose, supaprastinti dalyvavimo rinkimuose sąlygas, leidžiant lengviau būti išrinktiems nepartiniams, sukurti papildomas rinkimų skaidrumą užtikrinančias priemones ir pan., nei kad dar labiau mažinti ir taip menką rinkėjų aktyvumą.
  Daugiau
  1. 2013-12-02 15:42
  Donatas Greičiūnas: Šioje vietoje manau svarbesnė yra kokybė, ne kiekybė. Sunku prognozuoti kaip būtų jei tokia tvarka būtų įvesta, manau, kad labai daug kas priklausytu nuo to, kokiame formate tas egzaminas būtų laikomas, o jei dar ir paskatinimas būtų kažkoks, drįstu manyti, kad galima būtų tikėtis... aktyvumo. Plius, nemanau, kad pas mus nebūna už ką balsuoti per rinkimus. Dažniausiai tie, kurie taip sako net nežino kas tai yra partijos politinė programa ir juo labiau tokio dalyko niekada nėra skaitę. Dėl egzamino politikams ir galimybės dalyvauti rinkimuose palengvinimo, čia jau yra kita tema, neišsiplėskime. Daugiau
  1.1 2013-12-02 16:07
  Donatas Šimelis: Be abejo, kad nėra skaitę nė vienos politinės programos, jos, mano manymu, ir nėra skirtos būti perskaitytos kiekvieno rinkėjo. Juo labiau, kad tos programos, ypač po koalicijos sudarymo, lieka užmirštos iki sekančių rinkimų.. Nereikėtų būti naiviems ir tikėtis, kad tai kada nors gali pa...sikeisti - net ir išprusęs rinkėjas šiais laikais yra tinginys ir tikrai nepradės prieš kiekvienus rinkimus skaityti kiekvienos partijos programų.
  Tačiau paskatinimas - gal ir įdomus atvejis. Išlaikiusiems egzaminą - mažesni mokesčiai? Gal ir neblogai skamba ;) Kokie mokesčiai? Manau reikėtų įtraukti tai į pasiūlymą.
  Daugiau
  1.2 2013-12-02 16:26
  Donatas Greičiūnas: Nemanau, jog esame tokie turtingi, kad galėtumėme skatinti mažesniais mokesčiais...
  1.3 2013-12-03 18:53
  Donatas Šimelis: Tai visad galima pakelt mokesčius neišlaikiusiems :) Rezultatas tas pats - išsilaikai, ir mokesčiai sumažėja.
  1.4 2013-12-03 20:19
  Donatas Greičiūnas: Tuomet tai būtų diskriminacija.
  1.5 2013-12-03 21:42
  Kęstas Atkočaitis rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Nuo pat žinomos istorijos pradžios įvairiais būdais buvo manipuliuojama žmonėmis. Šiais laikais turbūt nėra srities kur tai nebūtų daroma ir visi gyvenam savotiškoje proto sukurtoje matricoje. Rinkėjas ne tik pasiklysta tose manipuliacijose, bet dažniausiai balsuoja remdamasis emocijomis. Tiesiog būtina didinti rinkėjų sąmoningumą ir egzaminas iš dalies padėtų tai spresti. Galima apsieiti be egzamino renkant vietinę valdžią, bet norint rinkti valstybiniu lygiu ( seimas, prezidentas ) egzaminas la...bai reikalingas. Beje pasaulis dabar labai greit keičiasi, todėl egzaminas neturėtų būt visam gyvenimui, o pasikartojantis. Ir nėra čia jokios diskriminacijos- nori rinkti- išlaikyk minimalų rinkėjo egzaminą. Geriau mažiau rinkėjų, bet kokybiškesnių. Daugiau
  6. 2013-12-03 19:16
  Aurimas Rūtelionis palaiko sprendimą Nr.1 :
  Palaikau šį sprendimą, kad rinkėjai būtų egzaminuojami. Baigiant mokyklą, laikome egzaminus, stojant į universitetą, laikome egzaminus, keliame savo kvalifikaciją, laikome egzaminus, norint įgyti teisę vairuoti, laikome egzaminus, bet ką norint gauti teisėtai mūsų valstybęje, turim įrodyti, jog tam esame tinkami, laikant egzaminus. Politikai sprendžia mųsū visų gyvenimus, kuria mums įstatymus. Rinkėjai šiuo atveju, gali rinkti be jokios atrankos, svarbu turėti tik 18 metų. Kiekvienas pasaulį mat...o savo akimis, supranta savaip, dažnai balsuojama už pažadus, vardus ir pavardes, kas mūsų šalį per visus nepriklausomybės metus, patys matote kur nuvedė, jei nematote išeikite į lauką ir apsidairykite. Padaryti egzaminus rinkėjams, gera idėja, galbūt išlaikę juos žmonės, balsuotu už įdėjas, ko mums labiausiai ir reikia, galbūt taip atsikratytume tų tuščių balsų, kurie nieko gero neduoda, veikia priešingai. Daugiau
  11. 2015-12-12 15:29
  Ramūnas Medelis kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Nesutinku nes visi turi tureti teise i savo balsa ir buti isgirsti.
  10. 2015-06-16 21:48
  Daugiau
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos