Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Gimdymo namuose įteisinimas

  Viktorija Mockutė , 2013 m. lapkričio 9 d.
  Sveikata Teisė
  Vystomas

  Problema

  • Gimdymas namuose Lietuvoje yra nelegalus - gydytojams draudžiama dalyvauti tokiuose gimdymuose. Apie tokio įstatymo "tamsiąją pusę": http://gimimas.lt/?p=1347 Plačiau

  Nuorodos

  Palaikančiųjų skaičius: 50

  Sprendimo palaikymas: 6,00%

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Gimdymo namuose įteisinimas

  Siūlome įteisinti gydytojų dalyvavimą gimdant namuose, visą atsakomybę dėl galimų komplikacijų paliekant tokį pasirinkimą padariusiems tėvams. Kuris įstatymas reglamentuoja gimdymo (namuose) tvarką?

  2. Gimdymo namuose įteisinimas, jei pasirūpinama tinkama priežiūra gimdymo metu

  Tai turi būti tėvų pasirinkimas, kur vaikas gims. Namai yra mažiau streso kelianti aplinka. Tačiau negalima rizikuoti vaiko gyvybe, todėl siūlau leisti gimdyti namuose, jei gimdyme dalyvauja med. seselė ar medikas.

  Atšaukti
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 13 Palaiko
  • 2 Neutralūs
  • 2 Kritikuoja
  • 2 Siūlo
  Rita Dronseikaitė kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Žmonės, moterys juk ne gyvuliai.. esam išsivystę organizmai, ir jei yra ligoninės, tai gal naudokimės jomis? ar jūs norite padidėjusio kūdikių bei gimdyvių mirtingumo? Man labai įdomu, ką darytų gimdyvė jei pagimdytų pvz apsivyniojusį kaklą virkštele kūdikį arba pati motina lanai kraujuotų? Tada jau kviestų gydytojus taip??? Galvokit į priekį logiškai, moterys...
  7. 2013-04-03 13:50
  Saulius Kuprėnas: Taip, moterys ne gyvuliai. Nevarykime jų privarta į gimdyklas. Juk ne ferma, moterys ne telyčios.
  7.1 2013-04-30 14:22
  Rita Dronseikaitė: Jei ne ferma ir ne "telyčios", tai kam tuomet yra grįžtama į akmens amžių? Net viduramžiuose pribuvėjos ateidavo pas gimdyves, o čia kas per gyvulininkystė? Tai patys ir operuokimės tuomet.
  7.2 2015-01-10 13:24
  Rasa Petrauskienė: Na, taip ir operuokitės patys, kas norite. Dar ir operuotis gal priversite? Priėmus šį sprendimą, niekas ir neuždraus jums važiuoti į tas ligonines gimdyti. Bet yra gal moteris, kuri nenori į tą ligoninę, nori namie gimdyti. Kodėl turėtume drausti jai tai daryti? Moterys ne gyvuli...ai ir jos pačios savo galva gali daug sugalvoti! Net ir tai, kur joms geriau gimdyti! Ir kad apsivynioti virkštelė aplink kaklą gali, jos taip pat gali pagalvoti, jokia čia naujiena. Pvz., man artima moteris kelis vaikus namie su vyru pagimdė ir labai tuo džiaugiasi. Ir būtent todėl, kad moteris ne tik sudėtingas (nenoriu rašyti "išsivystęs") organizmas, bet ir labai protingas, dar ir dvasingas, jai ne tas pats, kur gimdyti, ji gali ir pati sugalvoti, nereikia už ją visko daryti. Daugiau
  7.3 2015-02-05 00:18
  Aldona Marija Gedvilienė: Iš visos širdies rekomenduoju unikalią knygą, kurioje visi gyvenimo sprendimai ir sauga nuo apsigimimų - tai yra dabartinio laikmečio knyga, kuri gali išgelbėti žmoniją, o pradėkime nuo Lietuvos...tai Jono Markūno knyga "Žmogaus gyvenimo nesėkmių bei ligų priežastys ir gali...mybės jų išvengti" - ta knygą turėtų nominuoti Nobelio premija. Daugiau
  7.4 2015-04-04 17:22
  Styvas Stepanovas palaiko sprendimą Nr.1 :
  Nežinau, kas tai per ekologinės moterys, bet nėštumas tikrai nėra liga ir sveikos moterys turi turėti teisę rinktis, kur jos gali gimdyti, be to jos turi teise gauti visą reikalingą profesionalų palaikymą tokiam arba anokiam sprendimui priimti ir jį įgyvendinti.
  Pažįstu nuostabiąją atviro laiško autorę, kuri yra Lietuvos viena autoritetingiausių ir profesionaliausių gydytoja akušerė ginekologė. Pakviečiau ją prisijungti prie aptarimo, jeigu ji matys tai naudinga, galbūt pasiūlyti tikslesnį sprendimą arba b...alsavimo formuluotę.
  Prieš gerbiamą ir mielą B. važiuoja sistemos buldozeris, jai metami nesąmoningi kaltinimai ir rengiamos provokacijos. Tikriausiai ne be viso to pasekoje atsirado baisus (beje, ne jai) sveikatos iššūkis, su kurio ji taip drąsiai kovoja. Lieka tik palaikyti ją visais įmanomais būdais jos kilniame kelyje ir palinkėti ištvermės jos kovoje ir su vidiniais, ir su išoriniais iššūkiais. Ji išgelbėjo tiek gyvenimų (taip pat ir mano brolio sūnaus labai komplikuotoje situacijoje, beje, ne namų sąlygomis, kaip buvo planuota, bet, taip jau atsitiko, gimdymo namuose), kad prioritetai ir vertybės, kuriais ji vadovaujasi, tiesiog neleidžia jai išduoti tiesas, kurias ji žino.
  Ačiū tau už tai, mieloji B.
  Daugiau
  3. 2013-02-04 05:06
  Saulius Kuprėnas palaiko sprendimą Nr.1 :
  Palaikau dėl asmens laisvės. Tai tėvų pasirinkimas. Valstybė turi suteikti galimybę, tačiau neatimti asmens laisvės rinktis.
  Taip pat už filmą baudžiakas.
  http://www.balsas.lt/naujiena/718460/internete-pasirode-prokurorus-isiutines-filmas-lengvas-raganavimas
  Jei jūs galvojate, kad esate laisvi, pagalvokite dar kartą: Sovietmečio režimas niekur nedingo, šokti privalai pagal valdžiagyvių dūdelę. Laisvės nėra.
  Internete pasirodė prokurorus įsiutinęs filmas „Lengvas raganavimas"

  Medikų ir gimdymo natūraliomis sąlygomis šalininkų argumentų karo įkarštyje vyksta ir itin plačiu mastu pareigūnų atliekamas tyrimas dėl kūdikių mirties atvejų juos pagimdžius namie.

  9. 2013-04-04 18:45
  Jurgita Skučaitė siūlo kaip įgyvendinti sprendimą Nr.1 :
  Manau nebūtina visą atsakomybę perkelti tokį gimdymą pasirinkusiems tėvams. Tiesiog reiktų nustatyti kokiu atstumu nuo ligoninės leidžiama gimdyti ir panašiai (kaip ir yra daroma užsienyje) tam, kad iškilus komplikacijoms būtų galima greitai suteikti pagalbą. Be to, turėtų būti nustatytos tyrimų normos, kuriomis remiantis būtų galima nuspręsti ar moteris galės be komplikacijų gimdyti namuose ar ne.
  8. 2013-04-04 13:21
  Tomas Girdzijauskas palaiko sprendimą Nr.1 :
  Esu dalyvavęs gimdymuose, nes esu buvęs medikas. Turiu 3 vaikus. Domėjausi šia tema giliau. Nesigilinau kaip kitose šalyse, bet Jungtinėje Karalystėje yra normalu gimdyti namuose. JK gimdymas nesureikšminamas taip kaip Lietuvoje, nes JK gimdymų vyksta 20-30 kartų daugiau nei Lietuvoje ir apskritai gimstamumas didesnis net ir pačių JK lietuvių tarpe. Dar ilgai prieš gimdymą nustatoma ar gimdymas bus žemos rizikos ar aukštos. Jei žemos rizikos - galima gimdyti namuose. Jei aukštos - tik ligoninėje.... JK gimdydama savo namuose metu moteris gali pasikviesti profesionalią akušerę, kuri įdėmiai stebi eigą ir ekstra atveju kviečia greitąją. Taip, JK daug kas geriau organizuota nei Lietuvoje, todėl priimtas toks įstatymas leisti gimdyti namie. Lietuvoje galbūt bijoma dėl bendrų sisteminių problemų, bet tai atskiras klausimas, kurį vis-vien reikia spręsti Daugiau
  17. 2015-07-28 09:20
  Simonas Audickas: Viskas gražu, kol gražu. Kokią sistemą jūs rekomenduotumete, jei šeima gyvena prakartėlės sąlygomis, aplinkui alaus bambaliai, grindys ir apskritai kambariai nevalyti 20 metų, o mama (dėl įvairių priežasčių jau turinti 10 vaikų) nori gimdyti namuose. Ar geriau gimdymas ligoninėje, ...ar siųsti akušerę prižiūrėti gimdymo sąlygose, kurios tam visai netinkamos? Daugiau
  17.1 2015-07-28 16:31
  Donatas Šimelis: Simono aprašytas atvejis dar ne pats baisiausias. Asmeniškai žinau ne vieną atvejį, kai nerizikingi gimdymai baigėsi cezariu pjūvio dėl įvairių komplikacijų gimdymo metu. Apskritai gimdymo rizikos nelabai įmanoma tiksliai nustatyti prieš gimdymą, viskas gali labai greitai susikompli...kuoti. O kas tada? Net jei rizika ir nėra didelė, nieks negali nuginčyti, kad ji egzistuoja, ar Tomai norit pasakyti, kad dabartinėj Lietuvos demografinėj situacijoj galim sau leisti vieną kitą kūdikio arba mamos netektį, kurios gimdant tik ligoninėj galėtume išvengti? Daugiau
  17.2 2015-07-31 13:45
  Daugiau
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos