Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Idėjų įgyvendinimas

  Lietuva 2.0 , 2011 m. kovo 3 d.
  Lietuva 2.0
  Įgyvendintas

  Problema

  Nerealizuota idėja - tai tik bevertis kad ir geriausių minčių rinkinys. Todėl itin svarbu yra skatinti geriausių idėjų įgyvendinimą. Dažnu atveju idėjos įgyvendinimas yra svarbesnis negu pati idėja - idėjų yra daug ir įvairių, tačiau įgyvendinamos iš jų yra tik nedaugelis. Todėl siūlykime variantus ir diskutuokime, kokiu būdu būtų geriausia skatinti idėjų įgyvendinimą, koks galėtų būti idėjos gyvavimo ciklas ir kaip visa tai turėtų "atsigulti" į Lietuvą 2.0.

  Palaikančiųjų skaičius: 3

  Kaip buvo įgyvendinta?

  Aprašytas funkcionalumas realizuotas ir įdiegtas
  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Idėjų įgyvendinimas


   • Prie kiekvieno pasiūlymo - mygtukas "Imuosi įgyvendinti";
   • Paspaudus šį mygtuką pasiūlymas gauna būseną "Įgyvendinamas", apsiėmęs pilietis įrašomas į sąrašą "Pasiūlymo įgyvendintojai" (siūlykit geresnį pavadinimą), kuris akivaizdžiai rodomas prie pasiūlymo.
   • Daugiau nei vienam piliečiui ėmusis pasiūlymo įgyvendinimo, automatiškai sukuriamas tam dedikuotas forumas, į kurį įtraukiami visi įgyvendintojai. Ten jie dalinasi darbus ir visaip kitaip komunikuoja. Forumą galima skaityti visiems, bet rašyti gali tik "įgyvendintojai".
   • Galimybė Sprendimui priskirti susijusius pasiūlymus. Jeigu pasiūlymo realizacija - įstatymo projektas, įgyvendintojams jį paruošus ir pateikus valdžios institucijoms (arba valdžios institucijoms savarankiškai sukūrus analogišką įstatymo projektą), sukuriamas įstatymo projektą aprašantis sprendimas ir su juo susieti pasiūlymai gauna būseną "Priimamas" (siūlykit geresnį pavadinimą).
   • Valdžios atstovams priėmus šį sprendimą (prabalsavus UŽ), pasiūlymas gauna būseną "Įgyvendintas". Atmetus sprendimą - būsena "Atmestas".
   • Galimybė įgyvendintojams pakeisti būseną iš "Atmestas" atgal į "Įgyvendinamas" bei toliau tobulinti įstatymo projektą. Ciklas kartojas iki kol pasiūlymas įgyvendinamas.
   • Jeigu pasiūlymo realizacija nėra įstatymo projektas - galimybė įgyvendintojams tiesiog pažymėti varnelę, kad pasiūlymas yra įgyvendintas, aprašant įgyvendinimo būdą ir priemones. Tokiu atveju iš karto pereinama į būseną "Įgyvendintas".
   • Įgyvendinti pasiūlymai pateikiami atskirame sąraše, vienas iš jų atsitiktinai parenkamas ir rodomas pradiniame puslapyje, taip parodant visuomenei, kad sistema iš tikrųjų veikia.
   • Pasiūlymui esant būsenose Naujas, Įgyvendinamas, ir (gal būt) Priimamas, jį galima pažymėt kaip Nebeaktualų. Kas tai galėtų padaryt? Pasiūlymo/idėjos autorius ir įgyvendintojai?
   Atšaukti
   Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
   Argumentai
   • 2 Palaiko
   • 0 Neutralūs
   • 0 Kritikuoja
   • 0 Siūlo
   Donatas Šimelis palaiko sprendimą Nr.1 :
   Na turbūt gali būt, kad aš gal ir be reikalo bandau per daug paprastai žiūrėt į sudėtingus dalykus, bet na juk reik duot laisvės pasireikšt fantazijai :) Bandau paaiškint savo įsivaizdavimą:
   Sakykim turim idėją, ji vystoma LT2 iki kol koks nors seimūnas pastebi kad va yra idėja kurią palaiko 100 000 piliečių ir su sąlyga, kad artėja rinkimai, man būtų naudinga dabar ją įgyvendinti. Jis spaudžia "Jamu šita idėją", visi tai pamato, reitingai kyla. Eina jis su ta idėja į savo seimą, pateikia ją kokiam nors ten kom...itetui, pristato kur reikia - kam tai rūpi, tegul daro ką tinkamas, LT2 požiūriu jo veikla yra juoda skylė iki kol tai netampa įstatymo projektu, kuris teikiamas tvirtinimui. Va kai taip atsitinka, tas įstatymo projektas aišku gali būt gerokai nutolęs nuo pirminės idėjos, tai reikia duot perbalsuot visiem iš naujo jau kaip už Sprendimą - už/prieš, kad Tautos atstovai turėtų kuo remtis priimdami sprendimą Tautos vardu. Tai mūsų herojus seimūnas aprašo savo paruoštą įstatymo projektą kaip Sprendimą, ir pasako, kad jis yra susijęs su ta idėja kur 100 000 balsų surinko, kad reitingai dar labiau pakiltų. Idėjos būsena pasikeičia. Visi prabalsuoja ir jei viskas tvarkoj - idėja įgyvendinta, džiaugiamės pakeitę pasaulį. Jei seimas įstatymą atmeta, tai spėju variantai galimi du - arba įstatymas grąžinamas tobulinti, arba apskritai atmetamas su visam. Tai tokiu atveju apie tai reik ir pranešt - grąžint idėją į būseną "Įgyvendinama". O gal reikalinga būsena "Tobulinama"?
   Kyla klausimai kas atsitinka tada, kai įstatymo projektą Tauta palaimina, o seimas atmeta, arba atvirkščiai - turbūt tokiem atvejam reikalingos papildomos būsenos? Taip pat ar reikia identifikuoti pakartotinai svarstomus Sprendimus? Na jei įstatymo projektą grąžino tobulinti, patobulino ir vėl pateikė seimui, tai atsiranda naujas Sprendimas, bet turbūt jis turėtų būt susiejamas ne tik su idėja, bet ir su tuo atmestu sprendimu?

   Šiaip esmė kad realiai visas "politinis" procesas nuo tada, kai seimūnas apsiėmė idėją įgyvendinti, iki tada, kai paruoštą įstatymo projektą pateikė svarstymui seime mums nelabai rūpi - visuomenė idėją jau išvystė, o seimūnai tegul sau žaidžia tuos savo politinius žaidimus kaip jiem ten išeina. O gal tai nėra gerai, ir reikėtų bandyt apimt VISĄ procesą? Ar tai realu?
   Daugiau
   2. 2011-03-04 21:59
   Saulius Sinkevičius: Šis tekstas, jei gerai pašlifuoti, labai tiktų į atskirą puslapį pavadinimu "Vizija" prie "Apie".
   O šiaip trūksta tik aktyvumo, nes funkcionalumas vizijai realizuoti jau pakankamas.
   2.1 2011-03-04 23:37
   Donatas Šimelis: Tai gal gali kaip nors paragint tuos pačius AL būti aktyviais? Nes manęs tai neklauso.. :)
   2.2 2011-03-04 23:51
   Saulius Sinkevičius: Jie bandė naudoti, berods, IdeaTorrent, tačiau Tomo žodžiais "neprigijo". O kodėl taip nutiko, jokių analizių. Jei tau pavyktų rasti tą žmogų, kuris pradžioje tą sistemą prižiūrėjo iki jos gyvavimo pabaigos ir pabendrauti kaip ten viskas vystėsi, turėtų paaiškėti su kokiais sunk...umais jie susidūrė, nes sistema buvo daug žadanti, galvojau ir tikrai ten kažkas rimto išsivystys. Apskritai neaiški logika kodėl ne esant geresnei sistemai, senoji uždaroma, tarsi sakytų: mums naujos idėjos nebeįdomios, mes jau viską žinom. Daugiau
   2.3 2011-03-05 12:50
   Saulius Sinkevičius palaiko sprendimą Nr.1 :
   O koks buvo pirminis sumanymas? Idėja->Projektas->Įstatymas? Pradžiai galvojau, kad čia pasiūlymai bet kokie, net ir tie, kuriems įstatymų keitimai visai nebūtini :) Tai tada tas ciklas yra labai priklausomas nuo dabartinės teisės, o ją geriausiai žino teisininkai :)
   1. 2011-03-04 00:44
   Donatas Šimelis: Na taip, pradžioje galvota apie idėja (pasiūlymas sistemoje)->projektas(darbo grupėje)->įstatymas (sprendimas sistemoje)->pergalė (pakeistas pasaulis), bet nuo pasiūlymų, kuriems įstatymų keitimai nebūtini tikrai nieks nežada atsiribot. Tokiu atveju gi būtų galima pažymėt, kad pasiūlymas įgyvendintas, įvedant, kaip tai buvo padaryta. Bet atsižvelgiant į tai, kad tikslas yra "padėt formuotis politinėms jėgoms, kurios turėtų aiškų visuomenės atstovavimo interesą" ir į tai, kad sistemoje turim būtent į valdžios priimamus sprendimus orientuotą "Sprendimų" sritį, tai su tuo susijusiems pasiūlymams ir siūlau skirti išskirtinį dėmesį.... Daugiau
   1.1 2011-03-04 14:39
   Į viršų
   Laiškas išsiųstas
   Jūsų el. paštas
   Antraštė
   Žinutė

   Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

   Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

   Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

   Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

   Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

   Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

   Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

   Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

   Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
   Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos