Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Kreipimasis į LR Seimo narius dėl vykdomos alkoholio politikos

  Algirdas Jankauskas , 2013 m. gegužės 3 d.
  Politika Sveikata Švietimas
  Vystomas

  Problema

  • Mieli LR Seimo nariai,

   2013 metai yra sveikatingumo metai Lietuvoje.

   2012 metais prieš pat rinkimus skubos tvarka buvo atšauktas įstatymas, kuriuo nuo 2013 metų būtų visiškai uždrausta alkoholio reklama.

   2012 metų pabaigoje LR Seimas nepalaikė LR Seimo nario A. Matulo iniciatyvą didinti alkoholio akcizą, visiškai uždrausti alkoholio reklamą, iš padidinto akcizo mokesčio kurti Lietuvos sveikatos fondą, kuris remtų valstybines prevencines programas, socialinę reklamą bei kofinansuotų NVO psichoaktyvių medžiagų vartojimo programas, paremtas moksliniais įrodymais.

    

   Toks LR Seimo narių žingsnis bei požiūris rodo, jog dauguma Seimo narių yra priklausomi nuo alkoholio gamintojų bei prekiautojų lobistų.

   Apie tai, jog LR Seimo nariai yra priklausomi nuo įvairių grupuočių, teigia ir atlikti tyrimai, kurie 2013 metų kovo 22 d. buvo pristatyti LR Seime.

   Apie Lietuvos politikus rašoma: „....Tyrimo jo autorius pažymėjo, kad Lietuvos politikai atveju deklaruoja išpažįstantys post-modernias ar sekuliarias – racionalias vertybes, tačiau Lietuvos parlamento narių balsavimas priimant įstatymus dažnai skiriasi nuo deklaruojamų vertybių. Politologas rėmėsi Ronaldo Ingleharto pasiūlyta vertybių klasifikacija pagal dvi dimensijas: 1) tradicines versus sekuliarias-racionalias vertybes; 2) išgyvenimo versus saviraiškos (post-materialias) vertybes....“ Daugiau apie tai galite paskaityti čia: http://norden.lt/index.php?show_content_id=34&news_id=1802

    

   TAIP TIKRAI NETURĖTŲ BŪTI IR LR SEIMO NARIAI PRIVALO KEISTIS!

   Be abejo, turime keistis ir mes.

    

   Mes, žemiau pasirašiusieji, pilnai suprantame, jog tam, kad Lietuva pradėtų geriau gyventi, ji turėtų būti blaivesnė. „Tik blaivi tauta gali išlikti!“ – tai Vydūno žodžiai.

   Visomis jėgomis stengsimės siekti blaivystės idealo, o LR Seimo narių reikalaujame: Visiškai uždrausti bet kokią – tiesioginę ir netiesioginę alkoholio reklamą; Didinti amžių, nuo kurio būtų galima vartoti alkoholinius gėrimus. Mūsų manymu, asmenys turėtų būti ne jaunesni nei 21 metai; Didinti alkoholio akcizą. Tai daryti pastoviai, kol alkoholio kainos atitiks tikras rinkos kainas o ne bus žemesnės. Butelis degtinės turėtų kainuoti ne mažiau nei 30 kepaliukų duonos; Mažinti alkoholio prieinamumą. Alkoholis turėtų būti pardavinėjamas tik specializuotose parduotuvėse ar skyriuose su atskirais įėjimais iš lauko pusės ir į tuos skyrius neturi būti įleidžiami asmenys jaunesni nei 21 metai. Prie tokių įėjimų turėtų stovėti apsaugos darbuotojai. Užtikrinti, kad būtų laikomasi tokių įstatymų realiai, o ne būtų popieriniai. Už įstatymų pažeidimus skirti bausmes atimant alkoholio prekybos licenzijas visam laikui.

    

   Tai yra tik mažiausias minimumas, kad būtų galima pradėti gyventi blaiviau. O dabar padėtis yra tragiška. Europos valstybėse alkoholis yra vartojamas daugiausiai. Vienam europiečiui per metus tenka vidutiniškai 12,5 litro gryno alkoholio per metus, kas maždaug 2,5 karto yra daugiau nei kitose pasaulio šalyse.

   Lietuva yra viena iš pirmaujančių šalių Europos sąjungoje tarp alkoholį vartojančių šalių. 2011 metų PSO duomenimis tarp 188 valstybių Lietuva užėmė „garbingą“ 25 vietą.

   2012 metų JRD tyrimo duomenimis tarp 14-29 metų jaunimo, jaunimas atrodo sekančiai:

   14-18 metų amžiuje pirmą vietą užima rūkymas, antrą – alkoholis, trečią – narkotikai. 19-29 metų amžiaus grupėje pirma vieta yra skirta alkoholio vartojimui, antra vieta – rūkymui, trečia – narkotikams.

   http://ijpp.lt/file/JAUNIMO_PROBLEMATIKOS_TYRIMU_REZULTATU_PALYGINAMOJI_ANALIZE_2012.pdf

   (222 psl.)

   Kur mes einame? Saugokime savo vaikus ir jaunimą!

    

   Ši peticija bus pridėta prie tarptautinės konferencijos „Šiaurės ir Baltijos šalys prieš narkotikus“ rezoliucijos. Konferencija planuojama 2013 metų spalio 24-25 d. Marijampolėje, viešbutyje „Europa Royale Hotel Marijampolė“. Kartu su konferencijos rezoliucija bus pateikta LR Seimo nariams ir ES Tarybai.

    

   Algirdas Jankauskas

   Vyskupo M. Valančiaus Vilkaviškio vyskupijos

   blaivystės sąjūdžio Kazlų Rūdos skyriaus pirmininkas

   El. paštas: ajankauskas@blaiva.org

   Mob. Tel. 860709339

   http://www.blaiva.org

   Plačiau

  Nuorodos

  Palaikančiųjų skaičius: 6

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Kreipimasis į LR Seimo narius dėl vykdomos alkoholio politikos

  Šitas kreipimasis bus pridėtas prie tarptautinės konferencijos "Šiaurės ir Baltijos šalys prieš narkotikus" rezoliucijos

  Atšaukti
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 0 Palaiko
  • 1 Neutralūs
  • 2 Kritikuoja
  • 0 Siūlo
  Irmantas Dinapas kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Aš už tai kad mažinti alkoholio vartojimą, bet kai kurios idėjos nepykit skamba naiviai, todėl užduosiu keletą klausimų,
  jūs teigiate : Tai daryti pastoviai, kol alkoholio kainos atitiks tikras rinkos kainas o ne bus žemesnės.
  Ką jūs laikote tikrąja rinkos kaina? nes lyginant su gyventojų pajamomis Alkoholis ir dabar ne pats pigiausias, kitas dalykas tarkime valstybė padaro kaip jūs sakote, tada gautųsi 0,5 degtinės kainuoja (juodos duonos kaina turguje už kg apie 6 lt *30 ) 180lt jūs įvertinate tai kad lenkijoje, lativijoje alkoholio kainos vienodos kaip lietuvoje šiuo metu, to pasekoje kas nutiku:
  1. Padarytumet meškos passlaugą ka...imyninėm valstybėm, nes sienos atviros ir žmones masiškai važiuotų į tas šalis pirkti alkoholio biznis puikus perku po 20lt parduodu kad ir po 90 - transporto kaštai liktų apie 85 lt gryno pelno čia geriau nei cigarečiu kontrabanda, kiekvienam kaime būtu po kelis vadinamus ''taškus'', kas iš to pralobtų kontrabandistai ir užsienio valstybės.
  2. padaugėtu pilstuko varytoju 0,5 pilstuko už 30litu ir visi turintis mažas pajamas perka, jūs ne tik kad nepristabdytumėt pilstuko varymo jūs jiem rinkos segmentą dar padovanotumėt jį pirktu jau ir vidutines pajamas turintys žmonės.
  3.Lietuvos alkoholio pramonę, sveikinu, sužlugdytumėt
  4. sumažėtų ženkliai valstybės pajamos
  5. padidėtu substitutinių svaigalų vartojimas , konkrečiau kalbu apie narkotikus.
  6. kentėtų turizmo sektorius taip pat
  Trumpalaikiu teigiamų veiksnių
  Nematau gal galėtumėte pateikti kokiu jūs juos matote?
  ilgalaikiai taip sutinku
  1. sumažėtu išlaidos sveikatos apsaugai nes alkoholis kenkia skradžiui kepenim ir t..t.t
  2. Galbūt pagerėtų bendros visuomeninės sąlygos, kalbu bendrai apie visuomenini elgesį, situaciją kaimuose ir panašiai.
  Va kas greičiausia nutiktų jai Butelis degtinės turėtų kainuoti ne mažiau nei 30 kepaliukų duonos.
  " Mažinti alkoholio prieinamumą.
  Alkoholis turėtų būti pardavinėjamas tik specializuotose parduotuvėse ar skyriuose su atskirais įėjimais iš lauko pusės
  ir į tuos skyrius neturi būti įleidžiami asmenys jaunesni nei 21 metai.
  Prie tokių įėjimų turėtų stovėti apsaugos darbuotojai."
  Mano galva visiška nesamonė todėl kad:
  1.stambieji centrai tai gali sau leisti padaryti, o ka daryti smulkiesiem versilininkam, kurie turi mažas parduotuvėles, kaip jiem įrengti atskirą įėjimą ,
  2.apsaugos darbuotojas tai dar vienos išlaidos smulkiesiem, kurie ir taip apkrauti mokesčiais
  3. to pasekoje jus padarytumėt paslaugą Maksimai, rimi, iki žodžiu visiem stambiem mažmenininkam
  Vieninteliai teigiami dalykai kuriuos matau yra 2 tai:
  1. amžius kad alkoholis būtų parduodamas nuo 21
  2. Liecenzijos atėmimas iš pardavimą nepilnamiačiam

  " Užtikrinti, kad būtų laikomasi tokių įstatymų realiai, o ne būtų popieriniai."
  Būtų įdomu išgirsti idėjų kaip tai būtu įmanoma įgivendinti jūsų nuomone?
  Už įstatymų pažeidimus skirti bausmes atimant alkoholio prekybos licenzijas visam laikui.
  Bendrai kalbant gal pirma pradėkime spęsti tokias problemas komplesiškais ir socialiniais metodais, o ne drausti riboti neleisti,
  Va jum ideja:
  sukurti trumpa filmuką ir paleisti prieš laidas, skirtas paauglų auditorijai vaikas užauga tarp vartojančių alkoholį ir pats tampa alkoholiku ir miršta nuo jo , filmuko gale pasakoma ''Tu gali būt geresnis", tai būtų filmukas skirtas vaikam, kurie auga asociliose šeimose ir alkoholio vartojimas ten kasdienybė čia tik viena iš idėjų ir vien reklamom visuomenės požiūrio nepakeisim.
  Daugiau
  3. 2013-12-09 01:20
  Audronė Šimelienė rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Sutinku, kad būtina mažinti alkoholio vartojimą, atsisakant reklamų, sunkinant prieinamumą ir kt., tačiau “ .....į tuos skyrius neturi būti įleidžiami asmenys jaunesni nei 21 metai. Prie tokių įėjimų turėtų stovėti apsaugos darbuotojai...“ – tokios priemonės visiškai nerealios, šitam tai tikrai nepritariu.
  2. 2013-05-04 12:23
  Saulius Kuprėnas: O kodėl būtina mažinti?
  2.1 2013-05-04 12:59
  Audronė Šimelienė: Šis klausimas nereikalauja atsakymo.
  2.2 2013-05-04 13:42
  Saulius Kuprėnas: Audrone, kai klausimai nereikalauja atsakymų, tai tolygu, kai valdžios sprendimai nereikalauja pagrindimo- pasakyta ir taškas. Kiekvienas klausimas, sprendimas, siūlymas reikalauja pagrindimo, kiekvienas klausimas turi būti aiškiai ir nedviprasmiškai atsakytas. Yra šalių, kur net kl...ausimai uždrausti. Jūs norit Š. Korėjos čia, ar Baltarusijos, Rusijos? Aš ne. Daugiau
  2.3 2013-05-07 09:19
  Saulius Kuprėnas kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Norint išblaivinti prievarta, reikia tik vieno- pačio alkoholio draudimo. Be šūdo malimo kaip reklamų ribojimas, mokesčiai, atskiri skyriai. Bullshit.
  1. 2013-05-03 18:00
  Irmantas Dinapas: Sauliau tau tikriausia nereikia aiškinti kas nutiks uždraudus lietuvoje alkoholi:) aš tikiuosi tu visišką uždraudimą panaudojai kaip retorinį teigini:)
  1.1 2013-12-08 20:04
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos