Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Lietuva2 sistemos redaktorių privilegijų-pareigų sukūrimas ir tekstų klaidų taisymo inicijavimas

  Arijus Bernotas , 2017 m. vasario 5 d.
  Kalba Lietuva 2.0
  Vystomas

  Problema

  • Lietuva2 sistemoje daug pasisakymų su akį badančiomis lietuvių kalbos klaidomis. Manau, kad tai yra viena iš priežasčių, kodėl dalis save gerbiančių žmonių paliko šią teritoriją. Plačiau

  Palaikančiųjų skaičius: 0

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Lietuva2 sistemos redaktorių privilegijų-pareigų sukūrimas ir tekstų klaidų taisymo inicijavimas

  Suteikti Lietuva2 sistemos redaktorių privilegijas-pareigas tekstų klaidų taisymui arba bent perspėjimo vėliavėlę (flagging) tekstams

  Atšaukti
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 0 Palaiko
  • 1 Neutralūs
  • 0 Kritikuoja
  • 0 Siūlo
  Donatas Šimelis rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Šiaip mintis verta dėmesio - taisyklinga kalba, tvarkingi pasiūlymai tikrai priduotų solidumo, tačiau tai šiek tiek kirstųsi su dabartine Lietuva2, kaip Lietuvos piliečių socialinio tinklo, idėja - juk nekyla minčių, kad kažkas turėtų redaguoti Jūsų pasisakymus facebooke? Be to, Lietuva2, kaip ir realiame demokratiniame pasaulyje, visi turėtų būti lygūs, o atsiradus redaktoriams, kažkas taptų lygesnis už kitus, atsirastų galimybė cenzūrai ir pan.
  Dėl vėliavėlės - mintis tikrai verta dėmesio, kai...p, Jūsų manymu, tai turėtų veikti? Ar tai turėtų būti tiesiog įspėjimai autoriui apie netaisyklingą kalbą? Ar gavęs tam tikrą kiekį vėliavėlių, tekstas taptų redaguojamas redaktoriams? O gal duodant vėliavėlę reikėtų ir pasiūlyti pataisymus, kuriuos autorius galėtų patvirtinti? Daugiau
  1. 2017-02-05 12:40
  Juozas Greičius: Aš pritariu, kad komentatorių tekstai nebūtų taisomi ir redaguojami. Svetainės redaktoriams turi būti suteikta teisė rašyti atsiliepimus ir klaidų nurodymus komentaruose, kad patys komentatoriai ir kiti skaitantys komentarus su redaktorių pastabomis galėtų tinamai vertinti komentaru...s ir juos rašiusius asmenis dėl jų raštingumo ir teksto kokybės. Daugiau
  1.1 2017-02-05 13:04
  Arijus Bernotas: Čia tas lygumo klausimas yra irgi įdomus. Ir gal vertėtų būti svarstomas atskirai. Bet. Įsivaizduokite, jei didieji Lietuvos portalai pradėtų talpinti didžiąją ar visus tekstus su klaidomis? Jau ir taip ten dėl turinio nemalonu lankytis... Atbėgi pagal nuorodą kaip į viešnamį greita...i ir stengiesi kuo mažiau išpurvinti savo protą. Ar kapitalizmas virsta beraščių diktatūra? Daugiau
  1.2 2017-02-05 16:14
  Arijus Bernotas: Bent jau pasisakymų, pasiūlymų etc. pavadinimus reikalauti ir/arba taisyti?
  1.3 2017-02-05 16:18
  Arijus Bernotas: O šituos tekstukus irgi nėra galimybės/mygtuko taisyti? Pačiam autoriui bent jau? Ir taisymų istorija, kad būtų?
  1.5 2017-02-05 16:25
  Donatas Šimelis: Pasiūlymų, sprendimų, balsavimų tekstus galima redaguoti, yra ir pakeitimų istorija, bet ten vis tiek nėra jokios tvarkos.. Komentarų ir pasisakymų kol kas nėra galimybės redaguoti. O lietuva2, kaip minėjau, reikėtų lyginti ne su kitais portalais, o su kitais soc. tinklais.
  1.6 2017-02-05 19:09
  Arijus Bernotas: Mano supratimu, Lietuva2 turi labiau peticijų ar politinių diskusijų pobūdį, o ne socialinio tinklo. Aš tame matau didžiulį privalumą, leidžiantį išvengti selfių ir kitų banalybių.
  1.7 2017-02-06 01:31
  Arijus Bernotas: Ar jūs norėtumėte, kad, pvz., wikipedija irgi būtų pripildyta visokio šlamšto? Tai ją padarytu nepatikimu šaltiniu?
  1.8 2017-02-06 01:36
  Arijus Bernotas: Citata:"Jūsų manymu, tai turėtų veikti? Ar tai turėtų būti tiesiog įspėjimai autoriui apie netaisyklingą kalbą? Ar gavęs tam tikrą kiekį vėliavėlių, tekstas taptų redaguojamas redaktoriams? O gal duodant vėliavėlę reikėtų ir pasiūlyti pataisymus, kuriuos autorius galėtų patvirtinti?
  ..." Reikia, kad ir kiti dalyviai apgalvotų ir pasiūlytų. Reikia pagalvoti ir iš techninės pusės kaip įgyvendinti. Redaktoriai galėtų suteikti klaidų skaičių arba pažymį. Tikslai būtų 3: a) atkreipti dėmesį į klaidas autoriui (kiti daro klaidas ne dėl nemokytumo, bet disleksijos arba kitos kalbos vartojimo įtakos etc.) ; b) atsijojimo galimybė (daug pastabėlių turintys tekstai rodomi pabaigoje arba visai nerodomi - kiekvienas gali pasirinkti) ; c) piktybinis kalbos dergimas ir/ar nemandagumas irgi galėtų būti delikačiai nurodomas/taisomas. Viena idėja, teksto fonas pradeda raudonėti arba juoduoti. arba rėžimas, kada galima tik atskirų žodžius suklikuoti ir jų foną pakeisti... Tiesiog pamąstymai. Daugiau
  1.10 2017-02-06 04:29
  Donatas Šimelis: Pasiūlymai geri, atsižvelgsim į juos ruošdami sistemos atnaujinimus.
  1.11 2017-02-06 22:55
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos