Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Lietuvio korta

  Skirmantas Tumelis , 2013 m. gegužės 6 d.
  Išeivija Politika Teisė
  Vystomas

  Problemos

  • Galimybė buvusiems Lietuvos piliečiams turėti naudos iš to, kad jie buvo Lietuvos piliečiams. Taip pat ir pačiai Lietuvai turėti naudos iš buvusių Lietuvos piliečių.

   Plačiau

  • Mano anksčiau aprašyta problemos formuluotė ne visai tinkama, nes aprašiau jau sprendimą.

   Problema yra ta, kad buvusiems Li.. Plačiau

  Palaikančiųjų skaičius: 26

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Lietuvio korta

  Valdžia dažniausiai užmiršta apie emigrantus – juk jie toli. Bet išvažiuojant žmonėms, iš Lietuvos išvažiuoja visos valstybės ateitis. Demografinė kreivė Lietuvoje nėra džiuginanti – šalis sensta, o prieš 20 metų kritęs gimstamumas jau tampa problema – krenta dirbančiųjų kiekis. Ir ateityje jis tik mažės, net jeigu pavyktų pakelti gimstamumą itin greitai ir itin gausiai – vaikai nespės užaugti iki darbinio amžiaus. Kai kur vis pasigirsta, jog ima trūkti nekvalifikuotos darbo jėgos.

  Bet emigrantai nėra prarasti Lietuvai. Jie turi daug patirties, daug žinių. Ta patirtis, kurią jie gauna užsienyje, gali pakelti Lietuvą labiau, nei bet kokios investicijos – tereikia tiems žmonėms duoti galimybes. Duoti galimybes sugrįžti namo ir čia leisti jiems patiems pasirūpinti savimi ir savo šeima taip kaip jie tą gali padaryti užsienio šalyse.

  Aš pirmiausiai siūlau labai paprastą dalyką – lietuvio kortą tiems, kas išvyko ir prarado pilietybę. Tokią kortą turintis žmogus galėtų lengviau susigrąžinti pilietybę, įkurti Lietuvoje verslą, galėtų į Lietuvą važiuoti be vizos ir iš tų šalių, kur vizos reikia. 

  Lietuvai emigrantai duoda labai daug. Ir visi mes turime daug draugų, giminių, artimųjų, kurie dabar užsienyje – vieni ten dirba, kiti mokosi. Tie žmonės – tai dalelė Lietuvos. Ir mes turime apie juos galvoti. Turime rūpintis bendruomenėmis užsienyje ir visaip joms padėti. Mes privalome padaryti taip, kad išvažiavę iš Lietuvos piliečiai, pasisėmę patirties ir žinių, norėtų sugrįžti tęsti savo veiklą Lietuvoje, net jei tai darytų tiesiog dėl ekonominių priežasčių.

   

  Atšaukti
  Susiję pasiūlymai
  Pasiūlymas Būsena Pasiūlymą palaiko
  Referendumo dėl dvigubos pilietybės formuluotė Vystomas 16
  Susiję balsavimai
  Dvigubos pilietybės įteisinimas
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 1 Palaiko
  • 2 Neutralūs
  • 0 Kritikuoja
  • 0 Siūlo
  v. k. rašo apie sprendimą Nr.1 :
  tai tuscias dalykas, nereikia kopijuoti lenku tai jau ne originalu, plagijuoti svetimas idejas.. pasiulyti dviguba pilietybe NATO salyse gyvenantiems lietuviu kilmes pilieciams.
  3. 2013-11-30 11:05
  Saulius Židonis palaiko sprendimą Nr.1 :
  Alternatyvus pavadinimo žodis "kortelė" (vietoje "kortos")
  2. 2013-05-14 00:24
  Saulius Kuprėnas rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Skamba taip, kad išvykusiems sienos uždarytos. Dėl pilietybės problema gali būti, nežinau biurokratijos šioje vietoje. Šią iniciatyvą gal reiktų aprašyti čia:
  http://ec.europa.eu/citizens-initiative/public/welcome
  Bent jau Europoje sienų neturėtų likti, vienintelės sienos su rytais, kol jų pasaulis tiek daug skiriasi. Ir bent jau EU piliečiai nevaržomai galėtų imtis naudingos veiklos bet kurioje EU šalyje be suvaržymų. Ir be papildomų apkrovimų leidimais, popieriais. Paskui ir su JAV galima kažką tokio... bendro, lengvinančio veiklas kitose šalyse. Užtenka tų sienų, verslūs žmonės ir yra žmonės- tegu veikia, kur jiems atrodo patraukliau. Ir ne tik lietuviams išskirtiniai privalumai turėtų būti.
  Na čia biškį utopiškai, bet nieko :)
  Daugiau
  Homepage - European Citizens' Initiative - European Commission

  29/04/2013 - A set of guidelines and recommendations for the practical implementation of the European Citizens' Initiative, intended for the use of competent national authorities and organisers, is now available.

  1. 2013-05-06 18:12
  Donatas Šimelis: Te ne taip paprasta tą ES iniciatyvą pateikt, kaip čia - reik rast partnerių kitose ES šalyse, įdiegt tam dedikuotą sistemą ir pan. Na ir čia kalba eina apie vidinius pilietybės grąžinimo ir privilegijų klausimus, ar gal aš nelabai suprantu, kuo čia ES dėta?
  1.1 2013-05-06 18:38
  Saulius Kuprėnas: Kaip supratau Skirmanto aprašoma problemą, kad žmonių veikla, neturint Lietuvos pilietybės, yra ribota. Na kad ir žemės nusipirkti jie negalėtų. Skirmantas siūlo vietoje sudėtingo kelio pilietybei atgauti lengvą- lietuvio kortą. Ir su tuo susijusią veiklos laisvę. Tai, kad buvę lie...tuviai :D galėtų čia būti lygiaverčiais, siūloma lietuvio korta kaip sprendimas. Aš galvoju, kam žmones skirstyti pagal pilietybes, esi EU pilietis, ir durys turėtų būti atviros visoje EU zonoje. Be jokių kortų, tiesiog turi bet kurios EU pasą, gali visoje EU zonoje užsiimti kuo nori. Daugiau
  1.2 2013-05-06 20:59
  Skirmantas Tumelis: Bet emigruojama ne tik EU ribose. O kuo svarbi ta korta, tai tuo, kad mokesčius pritraukti į Lietuvos biudžetą.
  1.3 2013-05-07 02:03
  Piliečio krepšelis pagelbėtų nuo emigracijos - Sumanymas - Lietuva 2.0

  Šiandien nusižudė Šapras. Gaila. Bet po velnių, jeigu jis žinotų, kad nusižudydamas užtrauks finansinę atsakomybę artimiesiems - velniai žino kaip būtų pasielgęs. Siūlau už kiekvieną savižudį kirsti finansiškai artimiesiems. Gal tada abipus būtų daugiau proto.

  1.5 2013-05-08 11:33
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos