Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Lietuvos Stautas IV ir Lietuvių Chartija 2.0 viename. Galimai geriausios Pasaulyje naujos Konstitucijos pilnas parašymas nuo tuščio lapo atviro e-teksto pilietiniu būdu

  Tomas Girdzijauskas , 2011 m. gruodžio 24 d.
  Politika
  Vystomas

  Problema

  CITATA IŠ SPAUDOS 2011 gruodžio mėn. 20 d. 12:01:00 LAIKRAŠTIS RESPUBLIKA

  „Lietuvai reikia naujos konstitucijos, kuria tautos valia, kol ji dar yra, būtų iš naujo sudėlioti byrančios valstybės ir tautos išsaugojimo akcentai“, - sako teisininkas, didžiai galvotas žmogus Juozas Jacevičius. Dabartinė šalies Konstitucija naujomis ES ir globalizacijos sąlygomis nustojo būti savarankiškos tautos ir valstybės išlikimo garantu. Politikų taisyta ir pertaisyta, Konstitucinio Teismo aiškinta ir paaiškinta Konstitucija greičiau primena nuo galvos iki kojų sutvarstytą ligonį, o ne šaltinį, iš kurio tauta ir valstybė turi semtis stiprybės. Dabartinė Konstitucija savo misiją atliko, pasidėkim ją kaip švenčiausią relikviją ir tuoj pat prezidentės pašaukti imkime kurti naują. Ne ryt poryt, ne po 5, 10 metų, o šiandien! Kurti naują Konstituciją, pone Juozai? Bet Seimas kurti nebemoka, o tik atimti, sudėti ir naudoti. Skylėms lopyti, pone Juozai, reikia buhalterių, o ne Konstitucijos kūrėjų. J.Jacevičius atsisveikindamas man moja ranka ir taria: tik nauja Konstitucija gali mus išgelbėti. Tik ji, priimta tautos valia. Politikai per silpni tą padaryti.

  TA PAČIA TEMA

  Svarbus Islandijos įvykis piliečiai perrašė Konstituciją. Iceland Unveils Crowdsourced Constitution

   

  Nuorodos

  Palaikančiųjų skaičius: 9

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Galimai geriausios Pasaulyje naujos Konstitucijos pilnas parašymas nuo tuščio lapo atviro e-teksto pilietinio idėjų šturmo būdu

  Siūlykite savo idėjas naujam Konstitucijos tekstui - nuo nulio, iš esmės naujas, pačias įvairiausias idėjas.

  Indriūnas: Lietuviai GALI!!! sukurti pačią geriausią Konstituciją Pasaulyje - tam yra visos prielaidos!

  Skaitykite nuo 2 skyriaus - "Konstitucijos tobulinimo būtinybė"

  šią Algimanto Indriūno ir mokslininkų paruoštą naujos Konstitucijos redakciją.

  Atšaukti
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 1 Palaiko
  • 0 Neutralūs
  • 2 Kritikuoja
  • 0 Siūlo
  Albinas Krusinskas palaiko sprendimą Nr.1 :
  Nauja konstitucija reikalinga,nes senoji tikrai paseno.Tik kas ta reikala sugebetu padaryt-va cia tai klausimas
  1. 2011-12-24 14:25
  Tomas Girdzijauskas: Albinai, prašau, parašykite man tiesiai į FaceBook arba emailu. T.G.
  1.1 2012-05-02 17:52
  Tomas Girdzijauskas: Naujos Konstitucijos juodraštį jau parengė specialistai. Tekstą tereikia aptarti, patobulinti ir tvirtinti
  www.fondarniraida.lt/INTERNETUI.PDF
  1.2 2016-12-27 06:05
  Saulius Kuprėnas kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Konstitucija yra aukščiausias dokumentas. Tačiau yra aukščiau už bet kokį dokumentą fundamentalūs principai, vizija, tikslas, kelias. Štai nuo ko reikia pradėti. Konstituciją tobulą sukurti sunku, ji gali būti dažniau keičiama. Tačiau vizija, pasirinktas kelias keičiamas turi būti labai retai, jei iš vis keičiamas.
  Pasirinkus kelią (tiksliau net rinktis nereikia, kelias jau yra, tik mėtomės save pastatę į pasaulio centrą), tada jau konstitucija, iš jos įstatymai, iš jų poįstatyminiai aktai ir t.t.... Daugiau
  3. 2013-05-04 10:05
  Tomas Girdzijauskas: Prie Lietuvos ateities vizijos dirbama atskirai. Daroma būtent taip arba labai panašiai kaip jūs sakote. Pirmiausia dirbama ties vizija, misija, vertybėmis ir tik po to ties Konstitucija.

  https://aslietuvai.org/vizija/
  https://aslietuvai.org/misija/
  https://aslietuvai.org/vertybes/
  https://aslietuvai.org/konstitucija...>/ Daugiau
  Vizija

  Lietuvos ateities vizija AšLietuvai2070 (šveicariška). Svarbiausios nuorodos Vizijos AšLietuvai2070 tiesioginio redagavimo atviras darbinis dokumentas. http://bit.ly/vizijaAL2070DOC arba https://docs.google.com/document/d/1pQKqrstGdrSIsV9mL4_iulnvGadeN-Kjkc-IV5-gD7Q/edit Balsavimas kurio metu 2015 buvo atrasta ši vizija.

  3.1 2016-12-27 05:52
  Saulius Džiaugys kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Nauja konstitucija mums reikalinga, tačiau aš nemanau kad šis metodas būtų tinkamiausiąs (jei aš jį teisingai suprantu), nes reikėtų labai didelės darbo jėgos kuri sutvarkytų tiek daug įdėjų. Juk visus įstatymus reikia formuluoti taip kad nebūtų vangių dalių kur būtų galima laisvai interpretuoti. Įdėjos ateinančios iš masių nubūtinai yra pačios geriausios, kaip istorija jau ne kartą parodė kad žmonės dažnai klysta ir nesugeba įvertinti visų galimybių.
  2. 2012-05-25 16:04
  Tomas Girdzijauskas: Naujos Konstitucijos juodraštis jau 80% parašytas. Buvo tyrinėtos kitų šalių konstitucijos, nemažai galvota apie straipsnių tarpusavio suderinamumą ir t.t.. Tereikia tik peržiūrėti, aptarti, patobulinti ir priimti. Prie teksto jau dirbo daug sumanių žmonių
  www.fondarniraida.lt/INTERNETUI.PDF... Daugiau
  2.1 2016-12-27 05:24
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos