Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Maisto kokybės gerinimas

  Audronė Šimelienė , 2011 m. kovo 24 d.
  Ekonomika Sveikata Soc. reikalai
  Vystomas

  Problema

  Žiniasklaidai iškėlus daug bauginančių faktų apie maisto produktų gamybą, žmonės susimąstė ir susirūpino, ką gi mes šiandien valgome. Į maisto produktus patenka genetiškai modifikuoti produktai, įvairūs maisto priedai, kurių poveikis žmonių sveikatai nėra moksliškai ištirtas. Nerimą kelia vis dažnėjantys pranešimai apie per didelius nitratų ir pesticidų kiekius daržovėse, pavojingomis bakterijomis užkrėstas žuvis ir apskritai produktų saugos neatitinkantį maistą. Kai kuriuose maisto produktuose, natūralioji dalis sudaro 40% , o likusioji užpildoma karagenais (tirštinanti medžiaga), natrio nitritu, pirofosfatais, skonio ir aromato stiprikliais, dažikliais, konservantais ir kitais priedais…

  Palaikančiųjų skaičius: 62

  Sprendimo palaikymas: 96,77%

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Maisto kokybės gerinimas

  Žinome, kad nesveikas maistas kenksmingas organizmui nemažiau negu alkoholis ir tabakas, todėl reikėtų jį, kaip ir pastaruosius, apmokestinti akcizais. Valstybė gautų papildomų pajamų, sveikas maistas taptų konkurencingesnis, mes žinotume ką renkamės...Galima net sudaryti konkretų sąrašą, kuriems nesveikiems produktams ir gaminiams reikia taikyti akcizą. Įmonės tikriausiai į tokį nenorėtų patekti ir kurtų naujus, sveikus receptus...

  2. Uždrausti dedamus priedus į maistą

  Uždrausti dedamus priedus į maistą, kiek aš pats ruošiu maistą, jo skonis nenusileidžia maistui pripompuotam priedų. O didinti akcizą = toliau skurdinti visuomenę.

  Atšaukti
  Susiję pasiūlymai
  Pasiūlymas Būsena Pasiūlymą palaiko
  Privalomas maisto ženklinimas pagal pavojingumą sveikatai Įgyvendinamas 107
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 3 Palaiko
  • 3 Neutralūs
  • 4 Kritikuoja
  • 0 Siūlo
  Albinas Krusinskas kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Prie ko cia akcizai.Reiketu ne akcizus siulyti, o skatinti kaime gyvenancius ir ant sonu mazolius nuo gulejimo auginancius-eiti auginti darzoves.Bet ka isauginti nenaudojant trasu-neimanoma.Tie vadinami ekologiski produktai turi gauti grieztai nustayta ir leidziama trasu kieki(is oro nieko neuzauginsi).Bet turi buti veterinarines tarnybos kontrole griezta, o ne dabartine-atveze MAXIMOS ponai voka -svyst ant stalo-pasake REIKIA PRASTUMTI ir visas sudas gula ant prekystaliu.Tik patys lietuvoje au...gindami ir priziuredami-galima issikovoti tikrai sveika ir kokybiska mauista-o europos atliekas tegul pats ir valgo... Daugiau
  4. 2011-12-11 10:16
  Saulius Kuprėnas: Lietuvoje tarnybos, įskaitant maisto kontorlės, atlieka dvi funkcijas:
  1. Stabdo verslą. Visokios tarnybos, iš kurių reikia gauti "labai svarbų" pažymėjimą, yra nereikaligas stabdis. Aišku, jos pinigų nori. Ir pasinaudodami jomis, gali kiti verslus pakoreguoti- neišduos pažymėjimo dėl kito ve...rslininko, "patepusio" ar šiaip savus verslus palaikančių, ir negalėsi veikti.
  2. Imituoja darbą. Dėl maisto sunku pasakyti, nes prekybcentriuose vienoda beskonybė, bet dėl paprasčiausio šnapso pasakysiu, ypač lietuviškom etiketėmis. Akivaizdžiai padirbtas, kamštis lengvai prasisuka, kvapas- plaukai šiaušiasi pauosčius. Toks gėrimui netinka, akivaizdus padirbimas. Pasiskųsi- tirs metelius kitus, neras. O dar ir žiūrėk kokio pikto dėdės su daug raumenų sulaukti gali, kad kišieti "ten kur nereikia". Na bet yra atvejų, kai sustabdyta kavinių veikla ir pan.
  Gerai, kad dar į namus nereikia įsileisti sąlygas naminio maisto gamybai patikrinti.
  Daugiau
  4.1 2013-04-04 15:32
  Paulė Dmitrijevaitė palaiko sprendimą Nr.1 :
  Palaikau 100%. Net tokie atrodo nekalti produktai kaip prekybų centruose kepamos bandelės prikimšti įvairiausios chemijos ir priedų, Įdarų padaromų iš vandens ir miltelių. O tai ką jau kalbėti apie pvz mėsos produktus.
  2. 2011-04-12 23:01
  Žygimantas Velička kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Tiems kas sako, kad maiste pilna chemijos: viskas aplink mus yra chemija, cheminės medžiagos, todėl nereiktų nusišnekėti. Kitas klausimas ar tos cheminės medžiagos nekenkia, bet sakyti, kad visa chemija yra blogai, tai yra neišsilavinusio asmens požymis.
  7. 2013-05-04 20:51
  Bolis Kemeklis rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Ne laiku ir ne vietoje. Kada LKP bus paskelbta nusikalstama žmoniškumui organizacija? Kad jos pamišėliai ir agresyvieji psichiniai ligoniai bus pašalinti iš valdžių ir teismų bei advokatūrų?
  10. 2016-09-11 22:55
  Andrianas Krutoguzenko rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Maisto kokybės gerinimas visų pirma pačių vartotojų rankose. Kiekvienas balsuoja pinigine. Žiūrėk ką perki, skaityk, domėkis. Bet koks geresnis maistas visuomet bus brangesnis, nes jis greičiau genda, todėl gamintojui būtina sumokėt reikiamą kainą. Dabar pilna tokių priedų, kad jokios bakterijos ar grybeliai negali tokioje terpėje augti. O mūsų organizmas taip pat nesugeba tokio "maisto" pilnavertiškai apdoroti ir įsisąvinti. Organizmas taip pat gauna konservatų ir pats konservuojasi. Su laiku b...us kaip su tais plastmasiniais pomidorais parduotuvėse. Bus žmogus-plastmasė.Išoriškai gražus, negendantis, bet ... Daugiau
  9. 2014-04-07 02:12
  Saulius Kuprėnas: "Bus žmogus-plastmasė.Išoriškai gražus, negendantis, bet ..." Patiko ši frazė. Vietoje daugtaškio įrašyčiau "tuštybių mugė".
  9.1 2014-04-08 08:24
  Daugiau
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos