Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Mažinti vegetuojančių partijų skaičių

  Simonas Audickas , 2012 m. sausio 19 d.
  Politika
  Vystomas

  Problema

  Pajuokos objektas tampa skaičius, jog Lietuvoje, tokioje mažoje šalyje, egzistuoja tiek daug politinių partijų. Didelė dalis jų yra vegetuojančios, t.y. aktyviai nedalyvaujančios veikloje.

  Tai rodo, tik nenorą diskutuoti, siekti bendrų tikslų (greičiausiai vadovaujamasi nuostata - mes žinome geriau). Kur trys lietuviai ten jau nauja partija. Ar tikrai mums to reikia?

  Partija susikuria dėl vieno žmogaus kaip lyderio, arba dėl vienų rinkimų, tačiau ilgalaikiai neturint ideologino pagrindo, partija užmiega žiemos miegu. Ar ilgai gyvuoja tokios partijos gali tik istorija atsakyti.

  Pasaulinių pavyzdžių turime nuo vienos - koministų partijos, 2 - demokratų ir respublikonų, bet ne 20 ar 30 partijų.

  Susijęs pasiūlymas: Partijų vertybių žemėlapis

  Palaikančiųjų skaičius: 18

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Mažinti vegetuojančių partijų skaičių

  Surinkti duomenis apie visas Lietuvoje registruotas partijas. Jei įmanoma surinkti informaciją iš vegetuojančių partijų, ją susitematizuoti, išvesti bendrus tikslus ir uždavinius, įvardinti, kuom skiriasi. Teikti pasiūlymą jungtis, arba užsidaryti.

  Atšaukti
  Susiję pasiūlymai
  Pasiūlymas Būsena Pasiūlymą palaiko
  Teisinė (ne)tvarka Vystomas 0
  Panaikinti nekonstitucinę partijų valdžią Vystomas 5
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 4 Palaiko
  • 2 Neutralūs
  • 4 Kritikuoja
  • 1 Siūlo
  Justinas Dūdėnas kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Neįsivaizduoju būdo patikrinti partijos aktyvumą, jei ji nepatenka į seimą. Pagal suvažiavimų skaičių? Pagal dalyvių skaičių suvažiavimuose? Įsteigti etatą skaičiavimui ir pasų tikrinimui?

  Olandai turi 18 partijų, prancūzai 17, toliau netikrinau - todėl siūlau sumanymo formuluotę su dviem "sektinom" partinėm sistemom pataisyti :)

  Jau dabar apsunkinus galimybę naujoms jėgoms gauti finansavimą, einama link dvipartinės-tripartinės sistemos. Manau kad idėjiškai stiprių partijų užgimimas yra labai pa...geidautinas, ir jis neprasidės nuo didžiulės kritinės masės, ar nuveiktų darbų. Daugiau
  3. 2012-01-19 12:48
  Donatas Šimelis: Sutinku, ir galbūt net siūlyčiau ir pačia sumanymo esmę labiau kreipti į patį duomenų apie visas partijas rinkimą, o ne iš to sekantį rezultatą, t.y. galbūt pervadinti sumanymą į "informacijos apie politinių partijų vertybes sistemizavimas" ar pan.
  3.1 2012-01-19 12:56
  Simonas Audickas: Na gal sumanymo esmė yra jungtis, o ne rinkti informaciją.
  3.2 2012-01-19 13:06
  Donatas Šimelis: Bet pirmas etapas - informacijos surinkimas. Be to, tokia iniciatyva būtų naudinga dar ir šiems rinkimams - tai būtų naudinga informacija visuomenei, tuo tarpu kažkam siūlyti jungtis prieš artėjančius rinkimus, manau, jau per vėlu - visos aktyvios partijos jau turėtų būt susidėlioję... aiškias rinkimų strategijas. Be to, toks "tyrimas" galėtų būti inicijuotas mūsų pačių, tuo tarpu sprendimą jungtis turi priimti pačios partijos. Mes tik galim padėti joms priimti tokį sprendimą, pateikdami joms tyrimo rezultatus. Tai už tai manau kad tikslingiau ir būtų kaip pagrindinį tikslą įvardint tai, ką galim padaryt patys, o jungimąsi palikt kaip galimą šalutinį to tyrimo rezultatą. Daugiau
  3.3 2012-01-19 13:14
  Simonas Audickas: Taip Donatai, pasiūlymas būtent taip ir skamba. Pirmiausiai renkama informacija, kiek partijų, kokie jų tikslai, išvesti bendrus tikslus, ir kuom skiriasi, ir tada duoti pasiūlyma jungtis.
  3.4 2012-01-19 13:21
  Justinas Dūdėnas: Žodžiu, siūlai palyginti partijų programas, panašiai, kaip prieš praėjusius rinkimus buvo sukurta puiki sistema palyginti kandidatų pažiūras? Ar kaip?
  3.5 2012-01-19 13:49
  Simonas Audickas: Nepamirškime, kad mes šnekame apie vegetuojančius darinius. Greičiausiai kandidatų ten jau nė kvapo nėra. Partija greičiausiai turi kažkokį archyvą, susirinkimų protokolus, kuriuose būtų aprašyti keliami klausimai. Pagal klausimus būtų matoma, ko partija siekia/ė. Jei bus galima įvardin...ti tikslus, bus galima palyginti su kitomis partijomis.
  Kitas klausimas, šiaip pastebėjau yra registruota kažkada pensininkų partija. Pagal dabartinius teisės aktus pensininkas arba gauna pensiją, arba dirba, tai jei jis tarkim tampa atstovu savivaldybėje tai ar jis lieka pensininku?
  Daugiau
  3.6 2012-01-19 13:54
  Donatas Šimelis siūlo kaip įgyvendinti sprendimą Nr.1 :
  Kažkokioj konferencijoj kalbėję manobalsas.lt autoriai sakė, kad jų sistemoje būta daug "skylių", ir dėl to, norint tęsti veiklą, reikėtų ją iš esmės pergalvoti. Manau jie geriausiai galėtų pakomentuoti ir informacijos apie partijų vertybes rinkimo pasiūlymą - gal reikėtų susisiekti su jais?
  4. 2012-01-19 13:24
  Justinas Dūdėnas: taip, šitą ir turėjau omeny. Manau puikus atspirties taškas ir svarstymui, ir jei pavyks - įgyvendinimui.
  4.1 2012-01-19 13:50
  Milda Lukoševičiūtė rašo apie sprendimą Nr.1 :
  šita mintis labai gera. mažiau jovalo
  5. 2012-01-19 14:38
  Ričardas Jaščemskas palaiko sprendimą Nr.1 :
  Prieš rinkimus tikrai būtų pravartu turėti bendrą aiškią lentelę, nes viešai neįmanoma rasti normalios informacijos, leidžiančios greitai ir aiškiai susidaryti vaizdą ir apsispręsti. Praėjusiais Seimo rinkimais stengiausi domėtis ir ieškoti objektyvios faktinės informacijos. Sekėsi sunkiai. Kuo galėsiu prie šios idėjos tikrai prisidėsiu.
  2. 2012-01-19 11:48
  Donatas Šimelis palaiko sprendimą Nr.1 :
  Visų (beveik?) partijų sąrašas yra čia:
  http://lt.wikipedia.org/wiki/Lietuvos_partijos

  18 Lietuvos politinėje sistemoje realiai dalyvaujančių partijų sąrašas:
  http://lt.wikipedia.org/wiki/Lietuvos_politin%C4%97_sistema#Politin.C4.97s_partijos

  Tai visos kitos kaip ir vegetuojančios :)
  1. 2012-01-19 11:46
  Daugiau
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos