Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Mažų Europos valstybių asociacija

  Andrius Kasparavicius , 2013 m. kovo 4 d.
  Politika
  Vystomas

  Problema

  • Mažos valstybės nyksta ir priverstos asimiliuotis, nes daugybė tarptautinių mobilumo programų, dirbtinių standartų ir lankstumo trūkumo mažąsias šalis padaro nekonkurencinas versle ir negerbiamas kultūriškai. Problema ta, kad mažosios valstybės nesiburia kartu ginti savo interesų.

   Plačiau

  Palaikančiųjų skaičius: 2

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Mažų Europos-Pasaulio valstybių asociacija ir panašiausių į Lietuvą šalių paskaičiavimas

  Iš pirmo žvilgsnio man atrodo, kad Lietuva galėtų veikti dviem frontais ieškodama bendrasąjungininkių(lygiaverčių, o ne primestų iš šalių-milžinų).

  Pirmas - kurti apskritai mažų valstybių judėjimą, pradžioje gal Europos, o vėliau galbūt net ir Pasaulio.

  Antras - nuolatos paskaičiuoti kokios valstybės yra pačios panašiausios į Lietuvą pagal grupę kriterijų ir su jomis bendradarbiauti.

  Sužinoti ~top10 panašiausių šalių į Lietuvą ir su jomis užmegzti bendradarbiavimą. Susibūrusios mažosios valstybės galėtų daryti atsvarą didžiosioms. Lietuva konkrečiai galėtų suburti tokią organizaciją, kurioje dalyvautų pagal tam tikrus kriterijus į ją panašiausios šalys. Modeliuojant tokią grupę geriausiai būtų paskaičiuoti visas pasaulio šalis pagal tam tikrą kiekį parametrų ir tuomet radus kritinius taškus šių numerių grafike, galima natūraliai parinkti aiškiausią grupę panašiausių šalių, tarp 5 ir 15 patirties dalinimuisi. Kriterijai pvz.

  1. gyv. skaičius rėžis 3x mažiau ir 3x daugiau nei Lietuvos, apytiksliai 1mln(Kipras)<3mln(Lietuva)<9mln(Švedija)

  2. plotą 3x mažesnis ir 3x didesnis nei Lietuvos 21.6tūkst(Slovėnija)<65tūskt.(Lietuva)<195tūkst.(Baltarusija)

  3. gyv. tankumą 3x didesnis ir 3x mažesnis nei Lietuvos 16(Norvegija)<46žm/kv.km(Lietuva)<135(Čekija)

  4. Bendrą vidaus produktą a) visos šalies b) per žmogų

  5. Pagrindinės kalbos paplitimas panašus kaip ir Lietuvos, vėlgi 1/3-3x

  6. Geografinį nuotolį nuo Lietuvos

  7. Gyvenimo kokybės ir kitus indeksus panašiausius į Lietuvos

   

  Tokios pat nuomonės yra ir Islandų politikas aktyviai prisidėjęs prie Lietuvos nepriklausomybės, o šiuo metu dėstantis VIlniuje. http://www.alfa.lt/straipsnis/15134224/Prezidente.susitiko.su.buvusiu.Islandijos.uzsienio.reikalu.ministru.Hannibalssonu=2013-04-30_11-33/

  Atšaukti
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos