Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Mokesčių išklotinė

  Andrius Kasparavičius , 2013 m. balandžio 15 d.
  Ekonomika
  Vystomas

  Problema

  • Per mokesčius piliečiai finansuoja įvairiausius bendrus projektus: bankų griūtį, valstybės paskolų palūkanos, skubioji pagalba kaip policija, greitoji, karinės misijos kaip Afganistanas, pašalpas, kelių tiesimą, gatvių apšvietimą, biurokratų darbą, šventes ir t.t. Tačiau kaip mokesčių mokėtojai, už tai negaunam jokio "čekio". Na jei atskiros organizacijos ir padaro kokią ataskaitą, tai labai sunkiai paaiškina kaip "vaikšto" valstybėje "visuomenės" pinigai. O kai nežinai kur pinigai išeina, tai negali niekaip ir reaguot - tik paklusniai mokėt tuos mokesčius kaip į kokią juodają skylę..

   Plačiau

  Nuorodos

  Palaikančiųjų skaičius: 26

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Mokesčių išklotinė

  Siūlau darniau integruoti Lietuvos finansų sistemą taip, kad mokesčiai ir išlaidos būtų susijemi ir atsekami, panašiai kaip maisto pramonėje, kur naudojami įvairūs metodai, pvz. kaip atsekti kotletų pusgaminių mėsos galvijų ganyklų užterštumą ir pan. T.y. jeigu mokesčių sistema būtų susieta su išlaidomis, būtų galima kiekvienam mokesčių mokėtojui suprasti kokia dalis gyventojų mokesčių kur išeina. Pvz. galėtume sužinoti, kad 10% mokesčių išeina socialiniai apsaugai, atsidarius šią eilutę matytume, kad pvz 1%  procentas išleistas pašalpoms, 5% pensijoms, 1% našlaičiams, 2% invalidams.. ir t.t. Kai kiekvienas žmogus matys kur išeina jo pinigai, tai ir galės labiau rūpintis, o tuo pačiu galės šviestis pilietiškai :) Šiame kompiuteriniame amžiuje, būdamas kompiuteristu manau, tokios išklotinės būtų gan nesunkiai padaromos. O nuorodoje prisegu panašią idėją Britanijoje, kur ruošiamasi tokį dalyką įdiegti nuo 2014-2015metų. Reikėtų detalesnio aprašymo, tikėčiausi bent kokių 10puslapių "gylio". Ataskaita galėtų būti pateikiama tik internete ir kad būtų galima "sugrupuoti" pagal skirtingas kategorijas, t.y. pagal ūkio sritis, pagal rajoną, pagal investicinę naudą, nuostolius ir pan.

  Atšaukti
  Susiję pasiūlymai
  Pasiūlymas Būsena Pasiūlymą palaiko
  Valstybinių institucijų išlaidų viešinimas Vystomas 29
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 2 Palaiko
  • 1 Neutralūs
  • 2 Kritikuoja
  • 0 Siūlo
  Saulius Kuprėnas kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Neįgyvendinama. VMI turi daug įrankių surasti pinigų grynintojus, slėpėjus ir pan. O bet tačiau vistiek šešėlis yra, apėjimo schemos sukurtos. VMI tuo ir užsiima, yra specialistai, ir tai praslysta pro juos daug. Tai kad ir matysi visokias sąskaitas, o dar nebūdamas specialistas, nieko neišryškinsi, matysi tik kalnus skaičių. Iš esmės aš už atvirumą viešo sektoriaus, bet čia reikalingas globalus sprendimas- tiek politinis, tiek atsakomybės, tiek techninis ir t.t.
  2. 2013-04-19 18:46
  Simonas Audickas: geriau žinoti, nei nežinoti.
  2.1 2013-04-19 20:04
  Andrius Kasparavičius: Nuorodos yra pridėtis kad taip jau bus, reiškia įmanoma. Čia jokios fantastikos, kiekviena buhalterė pasakys, kad jei nori grafikais labai aiškiai galima pavaizduoti įplaukas ir išlaidas, o jei nenorėsi, tai bus neįmanoma net vieno projekto galų suvest :))
  2.2 2013-04-20 03:15
  Marijus Kasperavicius: O kodėl negalima to savo jėgomis pasidaryti. Šiokie tokie duomenys yra: kad ir http://www.finmin.lt/web/finmin/2012biudzetas, reiktų detalizuoti pajamas, dapiešti šešėlį ir t.t. Specialistų pagalbos aiškų reiks, nes aš netgi negalėčiau pasakyti už kokius pinigus ar akcizus re...montuojami / neremontuojami keliai. Daugiau
  2.3 2013-12-12 05:52
  Rimantas Martinonis kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Išlaidų viešinimas gali būti naudingas tik tuo atveju, jei tai sumažina tas išlaidas. Manau, kad ir dabar suinteresuoti asmenys gali susirinkti dominančią informaciją apie valstybės išlaidas (Finansų ministerijos svetainė, statistikos departamento svetainė ir pan.) . Klausimas kiek yra norinčių tą daryti ir kokia iš to nauda konkrečiam asmeniui ir visuomenei apskritai. Pavyzdžiui, kiek iš šį pasiūlymą skaičiusių asmenų panagrinėjo "prisegtą" UK ataskaitos pavyzdį ir kokias išvadas padarė? Nepam...irškime, kad papildomas išlaidų viešinimas = papildomas tarnautojas (valdininkas). :) Daugiau
  5. 2015-01-30 18:19
  Simonas Audickas: Na gali būti ne būtinai tarnautojas, o viešojo intereso gynėjų kontora, kuri pamačiusi neatitikimus teiktų viską į prokuratūrą. Kiek pastebiu viešojo intereso gynėjų yra itin mažai, jei iš viso.
  5.1 2015-02-02 12:06
  Andrius Kasparavičius palaiko sprendimą Nr.1 :
  Beveik ir įgyvendinta, gera padžia, bet būtų galima dar patobulinti.. "žmogus gaus ir savo asmeninį kasos kvitą, kuriame atsispindės, kaip šiais metais panaudojami jo sumokėti mokesčiai" http://t.co/9e0KjuJ4zF
  Suskaičiuokite, kiek mokesčių sumokate kiekviename žingsnyje

  Rytą gėrėte kavą - sumokėjote mokesčius, prausėtės duše, vaikui pirkote ledų - taip pat mokate mokesčius. Mokesčius mokate kaskart, pirkdami maistą ar į automobilį pildamiesi degalus.

  4. 2014-07-14 11:06
  Donatas Šimelis rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Ką mes galėtume padaryti, kad šis sumanymas būtų (greičiau) įgyvendintas? Mano žiniomis, buvo planų gauti ES finansavimą labai panašiam valstybiniam projektui, tačiau panašu, kad reikalas strigo. Ar turėtume teikti peticiją, kad pajudintume šį reikalą, ar kaip tai turėtų būti įgyvendinama?
  1. 2013-04-16 16:42
  Andrius Kasparavičius: Pradžioj prabalsuoti už pasiūlymą mano :-D Realiai reikia bandyt šnekėt su finansų ministerija, kad imtųsi balanso apskaitos standartizavimo, viešinimo ir visapusiško apžiūrėjimo.. Jei anie nenorės, tada galima vyriausybės prašyt kad finmin paprašyt, o jei ne, tada.. reikia se...imo prašyt, kad įpareigotų.. Daugiau
  1.1 2013-04-16 16:59
  Mantas Zimnickas palaiko sprendimą Nr.1 :
  Viešai.lt

  Viešai.lt - privačia iniciatyva bei asmeninėmis pastangomis kuriamas tinklalapis, skirtas sistemingai viešinti valstybės išlaidas, pateikti viešojo sektoriaus finansinę informaciją vienoje vietoje visiems patogiu būdu. Plačiau "

  3. 2014-04-26 09:51
  Donatas Šimelis: Projektas - puikus, tik kad paskutiniai duomenys - 2010 m., o autoriai kažkurioj konferencijoj pasakojo, kaip buvo sunku tuos duomenis gauti. Ar projektas dar gyvybingas, ar bus kada atnaujinti duomenys?
  3.1 2014-04-26 10:12
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos