Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Parduotuvėse informacija apie nitratų, pesticidų ir sunkiųjų metalų kiekį daržovėse ir vaisiuose.

  Gediminas Dauderis , 2013 m. gegužės 6 d.
  Mokslas Sveikata
  Vystomas

  Problema

  • Problema, nes visuomenė valgo daug cheminėmis medžiagomis apdoroto maisto ir taip kenkia savo sveikatai. Prekybos centrai turi informaciją apie nitratų skaičių daržovėse ir vaisiuose, todėl jiems papildomai nekainuotų, prie kainos užrasyti informaciją apie nitratų skaičių produktuose. Taip pat, būtų gerai ir daugiau informacijos apie pesticidų, sunkiųjų metalų ir kitų medžiagų koncentracijas.

    

   Plačiau

  Nuorodos

  Palaikančiųjų skaičius: 53

  Sprendimo palaikymas: 94,34%

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Parduotuvėse informacija apie nitratų, pesticidų ir sunkiųjų metalų kiekį daržovėse ir vaisiuose.

  Įpareigoti parduotuves teikti informaciją apie nitratų, pesticidų ir sunkiųjų metalų kiekį daržovėse ir vaisiuose.

  2. Organiskas maistas

  Jei Lietuvoje dar nera organiskam maistui taikomu leistinu"tersalu" normu,tai butinai reiktu jas ivesti ir zymeti ant pakuociu kad besirupinantiems savo sveikata pirkejams butu patogiau isigyti naturaliu ekologisku produktu.As gyvenu uzsienyje,tai cia nera problema.Kiekvienas pirkejas turi teise rinktis organiska ar ne produkta rinktis,ko nepasakyciau apie Lietuvos maisto parduotuves.

  Atšaukti
  Susiję pasiūlymai
  Pasiūlymas Būsena Pasiūlymą palaiko
  Privalomas maisto ženklinimas pagal pavojingumą sveikatai Įgyvendinamas 107
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 3 Palaiko
  • 2 Neutralūs
  • 2 Kritikuoja
  • 2 Siūlo
  Algirdas Masys kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Toks pasiūlymas tik pakeltų įėjimo į rinką slenkstį smulkiesiems gamintojams (papildomos sąnaudos, tikrinimas, biurokratija ir pan.), taigi, sumažintų konkurenciją. Jei pirkėjui rūpi tokie dalykai, jis gali tiesiog rinktis ekologišką prekę. Manau, kad pasiūlymas tiesiog augintų biurokratiją.
  4. 2013-05-07 15:08
  Gediminas Dauderis: Juk parduotuvės ir taip turi duomenis apie nitratų skaičių produktuose. Kaštai būtų tik naujas informacijos kortelės sumaketavimas. Produktų atitikimo standartams kontrolė ir taip vykdoma - prisidėtų tik keli patikrinimo punktai, kurie patikrinimą prailgintu 2 minutėm. Na nesu su...sipažinęs su parduotuvių ir prekių kokybės kontrolės sistema, bet nematau, kaip tai didintų biurokratiją ar prekės pateikimo kaštus. Gal kas galit pakomentuoti smulkiau, jei aš klystu? Daugiau
  4.1 2013-05-10 11:25
  Gediminas Dauderis: O turgeliams galėtų būti taikomos ir išimtys, arba jų laisvas apsisprendimas, teigti informaciją apie nitratus ar ne. Čia jau po to pati rinka viską sureguliuotų.
  4.2 2013-05-10 11:30
  Skirmantas Tumelis siūlo kaip įgyvendinti sprendimą Nr.1 :
  Gal ir gerai būtų, kad rodytų.

  Pagal nutylėjimą šių medžiagų (s. metalų, nitratų ar pesticidų) kiekis turi atitikti numatytas normas įstatymu. Tai jau yra.

  Tikrojo kiekio rodymas galėtų būti rinkodaros dalis. Jei pirkėjai mieliau rinktųsi mažiau tų priemaišų turinčius produktus - jų pirktų daugiau. Reiškia tokius auginti apsimokėtų labiau.

  Aš populiarinčiau šią temą vien tam, kad atėję daržovių augintojai ir tiekėjai tiesiog pagalvotų apie tokią rinkodaros galimybę.

  Piktnaudžiavimus šiuo įrankiu reikėtų kontroliuoti pa...tikrinimais

  Arba pasiūlymas enterprenatoriams (nežinau kaip lietuviškai užrašyti šį žodį): pardavinėti paprastus naudoti rinkinėlius pesticidų/nitratų/s. metalų kiekiui nustatyti.

  Įvairūs tų baisių medžiagų nekentėjai, manau, nusipirktų vieną kitą tokį rinkinuką ir pasitikrintų nupirktas daržoves :D
  Daugiau
  2. 2013-05-06 12:45
  RIMA MARTINONYTE: pritariu paprastų naudoti rinkinėlių idėjai...tikrai didesnė tikimybė sužinoti,ką perki ;) visa kita,panašu į reikalą''BE JOKIŲ E''
  2.1 2013-05-07 23:46
  RIMA MARTINONYTE: o gal geriau kokioje plantacijoje organizuoti darbo ir poilsio stovyklą pvz.pav. ''kaip senelis ropę rovė'' ;)) žemės ''terapija'' ir ne tik, manau kiekvienam ne prošal ;))
  2.2 2013-05-17 21:43
  Saulius Kuprėnas: Jauniems žmonėms turėtų būti privaloma mokymo programos dalis apsilankyti porą kartų laukuose. Gal tada žinotų, kad augalai auga ne prekybcentriuose.
  2.3 2013-05-18 10:56
  Saulius Kuprėnas kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Ir paskaičius, kad turi sunkiųjų metalų, nepirksite? Tam yra visokios inspekcijos, kaip higienos, maisto produktų kontrolės ir pan.
  O perkant iš turgaus, irgi iš babulkos reikalausit cheminio tyrimo ataskaitos? Beprasmiška.
  1. 2013-05-06 10:34
  Simonas Audickas: Iš vienos pusės pritariu Sauliui, tačiau iš kitos pusės aš už viešumą. Geriau žinoti, nei nežinoti, ir tai turėtų būti visuomeninė norma - informuoti ir leisti rinktis, nei slėpti ir vėliau nešti teisinę atsakomybę.
  1.1 2013-05-06 10:45
  Donatas Šimelis: Paskaitęs, kad pomidoras, kainuojantis du kart pigiau turi įvaldęs ir du kart daugiau pesticidų, turbūt būsi labiau linkęs rinktis brangesnį produktą. Čia turbūt esmė ne ar pirkti-nepirkti, o apie pasirinkimą, ką pirkti.
  1.2 2013-05-06 10:47
  Saulius Kuprėnas: Čia vėl prasidės marketingo triukai, žaidimai emocijomis. Kaip dabar su ekologiškai produktais, ar ypatingos kokybės prekėmis.
  Pradėjus teikti informaciją apie nitritus/nitratus, organikai- fanatikai greičiausiai pasiustų, pamatus jiems iš po kojų išspirtų :D
  1.3 2013-05-06 11:47
  RIMA MARTINONYTE: dažnai mums parduoda užrašus, o ne kokybę ;) ;( netikėk viskuo,ką matai ;)
  1.4 2013-05-07 23:53
  Jonas Klevas: tikra tiesa, čia panašu į tamsių žmonių mulkinimą per pesticidų ir pan. baimes. įstatymai turi drausti sveikatai kenksmingų medžiagų įsigijimo galimybę, kai viršijamos sveikatai pavojingos normos ir jei tai neveikia, reikia tvarkyti atitinkamus įstatymus, o ne kiekvienam skaičiuoti sav...o paros nuodų normas. Daugiau
  1.5 2013-05-10 12:09
  Vidas Makauskas rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Pritariu tokiia prievole didziosioms parduotuvems. XX, ikiukams tikio reikalavimo netaikyti
  6. 2013-08-09 13:29
  Marius Marius Marius palaiko sprendimą Nr.2 :
  Palaikau.
  9. 2016-05-04 18:26
  Daugiau
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos