Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Pirkti prekę lietuvišką

  Simonas Audickas , 2012 m. kovo 18 d.
  Ekonomika Verslas Soc. reikalai
  Vystomas

  Problema

  Žinome tai, jog importuotos prekės gali būti ir pigesnės, tačiau mažai pagalvojame apie tai, jog pirkdami užsienietiškas prekes suteikiame darbo užsieniečiams.

  Skatindami lietuvišką verslą pernkant prekes lietuviškas, mes padedame saviems. Pinigai lieka Lietuvoje, suteikia darbo vietas, o tai neatsiejamai kels tiek prekių tiek paslaugų kokybę, nes bus atgal investuojama į vietinį verslą ir jo vystymą.

  Palaikančiųjų skaičius: 32

  Sprendimo palaikymas: 90,63%

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Pirkti prekę lietuvišką

  Pirkti prekes lietuviškas, nes jos suteikia mūsų tautiečiams darbo. 

  2. Jungtiniai gamintojų, prekeivių ir vartotojų veiksmai lietuviškų prekių pardavimams didinti
  Pirkti lietuviškas prekes naudinga jau vien dėl to, kad dalis pinigų grįžta pas pirkėją per mokesčius ir viešasias paslaugas. Kadangi dažnai manoma, kad viešasias paslaugas apmokame ne mes patys o valstybė, (kuri suprantama kaip  melžiama karvė kurią šerti privalo kažkas kitas tik ne aš), tai ir prekės dažnai pasirenkamos nežiūrint kas jos gamintojai. Tam, kad situacija pasikeistų, reikalingi koordinuoti gamintojų, prekeivių ir sąmoningų vartotojų veiksmai. Pradžioje tai gali būti "trišalės" lietuviškų prekių pardavimų didinimo akcijos, vėliau- prekybos tinklai prekiaujantys tik lietuviškomis prekėmis. Skeptikai, teigiantys kad lietuviai nieko negamina, yra neteisūs,- http://gaminama.lt/ . Norint padidinti pardavimus nebūtina rengti brangiai kainuojančias akcijas. Pavyzdžiui, gamintojai ir prekeiviai galėtų sutarti teikti nuolaidas pirkėjams atsižvelgiant į nupirktų lietuviškų prekių kiekį.  ... Daugiau
  Atšaukti
  Susiję pasiūlymai
  Pasiūlymas Būsena Pasiūlymą palaiko
  Sumanūs būsto problemų sprendimai Vystomas 8
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 6 Palaiko
  • 1 Neutralūs
  • 1 Kritikuoja
  • 1 Siūlo
  Audronė Šimelienė palaiko sprendimą Nr.1 :
  Aš už visas lietuviškas prekes. Kad ir nuo rytojaus galima pradėti, nors vieną svetimą kasdienių maisto produktų prekę pakeitus į lietuvišką. Įpročiai ir sąmoningumas ugdosi labai lėtai. Bet pirmiausia pradėkime nuo vaikų: nepirkime jokių kokakolų, traškučių, sintetinių čiulpinukų, ilgamečių sausainių, bandelių ir visokio kitokio užsienietiško šlamšto. Vietoj to, parinkime lietuviškų skanėstų. Taip ne tik remsime Lietuvą, bet ir saugosime savo vaikų sveikatą.
  2. 2012-03-18 23:50
  Kristina Žalnieraitienė: Gera ideja, pastebejau, kad ir as siuo metu pirkdama masito produktus pirmenybe teikiu lietuviskai prekei. Kolkas nepavyksta sios idejos realizuoti ties kitos paskirties prekesmis, tokiomis kaip butiine chemija ir t.t.
  2.1 2012-06-08 09:09
  Darius Seikis siūlo kaip įgyvendinti sprendimą Nr.1 :
  Mūsų šalis yra Maslovo piramidės apačioje, pagal makro rodiklius prilyginama Rumunijai, kuri yra čigonų šalis. Kaina mūsų žmonėms yra viskas. Geras pavyzdys yra Marijampolė, kur šeštadieniais karavanai traukia apsišopinti į Lenkiją. Idėjiškumas ten px.

  Tokioje aplinkoje matau kelias darbo kryptis:
  1) jei yra vietinis gaminys, kuris yra kokybiškas - visi privalo žinoti, apie tokio gaminio egzistavimą. Pirkėjų atsiras.
  2) Mūsų gamintojai turėtų visais būdais ugdyti kooperaciją. Nes maži kaštai, tuo pačiu ir ka...ina, gaunami kai gaminama labai daug ir labai puikiomis technologijomis.

  Pradėčiau nuo pirmojo punkto.
  Daugiau
  3. 2012-03-22 08:37
  Simonas Audickas: Aš kaip tik apie tą patį pagalvojau, jog mes lietuviškas prekes pažįstame maisto skyriuje, tačiau higienos, ir kitos priemonės, kurias gamina Lietuvos gamintojai, mes visai atitrūkę nuo realybės.
  Dėl antro punkto šiek tiek abejočiau, nes matome kartėlinius susitarimus su gamintojais..., kurie kelia kainą, bet žinoma, čia svarbios yra prekės. Maistui tai aktualu, o kitom prekėm - žiūrėti pirmą punktą :) Nesukurta rinka Lietuvoje, todėl paklausos nėra, ir kaina greičiausiai pritaikyta užsieniui. Daugiau
  3.1 2012-03-22 09:03
  Darius Seikis: Karteliniai susitarimai atskira tema. Nuo jų tegul mus saugo importas. O su didelėmis bendrovėmis šiame kaime problema keistoka. Pvz biokuro rinkoje vienvaldis UAB Bionovus. Tipo monopolistas. Bet kita vertus jie vieninteliai kurie gali aprūpinti katilines tinkamu biokuro kiekiu ir ti...nkamos kokybės. Nes jie turi know how ir techniką. Smulkiukai ir privatininikai to darbo, mojuodami fiskar kirviais, nepadarys. Daugiau
  3.2 2012-03-22 16:30
  Darius Seikis palaiko sprendimą Nr.1 :
  Dar kartą nuo pradžių :)

  Negatyvai:
  a) Maxima užversta plasmasionkais iš kinijos, gali bet ką gauti už kelis litus
  b) Iki ir Norfa užkimšta pigiais lenkiškais maisto produktais
  c) Žmonėms dzin pirkinio kokybė, jie perka formą, kainą ir nuolaidas.
  d) smulkiems gamintojams dzin darbo kokybė ir efektyvumas, jie gali sėdėti neefektyviuose procesuose ir nedrįsk jiems sakyti, kad dirba 20metų senumo metodais

  Pozityvai:
  a) yra eilė mini portaliukų ir renginukš, kurie šlovina prekę LT
  b) LT maisto produktai yra visai neblogi
  ...c) yra pavieniai veikėjai, kurie įrodo, kad gera, kokybiška, brangi prekė duoda didesnį pelną nei pigus sh iš lenkijos ir chaltūrkė sustumiant šį atsivežtinį sh.

  Tai nuo ko siūlote pradėti? :)
  Daugiau
  4. 2012-03-22 16:46
  Rimantas Martinonis: Siūlau:
  1. Pirkdami bet kokioje parduotuvėje už lietuviškas prekes sumokėkime atskirai ir čekius išsaugokime.
  2. Paprašykime Donato kur nors Lietuva2.net įdėti skaitliuką, kur kiekvienas norintis įrašytų savo vardą ir pavardę ir išleistų pinigų lietuviškoms prekėms kiekį. Šis skaičius taip pat ...galėtų "pliusuotis" prie kitų akcijos dalyvių skaičių,- matytumėme besisukantį skaitliuką - tai turėtų atrodyti efektingai ir masinti kitus prisidėti.
  3. Skaitliuko lyderius bendromis pastangomis periodiškai pašlovintumėme. (pateikus pirkimų čekius:)
  4. Asmeninius skaitliukus surišti su asmeniniais profiliais, kur skaičiuojami sistemoje surinkti taškai.
  5. Bendrai surinkus didesnį kiekį čekių, juos kam nors parodyti ir pasiūlyti bendrus veiksmus - pvz. steigti LT2 internetinę parduotuvę, daryti kokią bendrą akciją ir pan
  Daugiau
  4.1 2012-03-22 17:56
  Rimantas Martinonis: Šiandien grįždamas iš energetinių gluosnių auginimo seminaro apsipirkau "lietuviškai". Čekyje įrašyta suma-90,81Lt. Neprireikė nieko iš importinių prekių, viskas mūsų gamybos: šampūnas, muilas, tualetinis popierius, gira, mėsa, jogurtas, svogūnai, sūris, prieskoniai. Kas priside...da?:) P.S. čekį saugau, jei ką:) Daugiau
  4.2 2012-03-23 17:24
  Audronė Šimelienė: Aš prisidedu :)
  Ir ankščiau stengiausi pirkti lietuviškas prekes, bet nuo šiol dar atidžiau rinksiuosi ir stengsiuosi nepasiduoti nei vienos užsienietiškos prekės pagundai, net šokoladui :) Kas dar prisideda?
  4.3 2012-03-23 20:28
  Donatas Šimelis: Aš prisidedu - naudosiu tavo nupirktas lietuviškas prekes :D
  4.4 2012-03-23 21:01
  Gediminas Paplauskas palaiko sprendimą Nr.1 :
  Taip, bet ne viskas auksas, kas "Lietuvoje" pagaminama, siūlyčiau palaikyti tik sąžiningus/skaidrius vietinius verslus ir veiklas. Taip pat svarbu nepermokėti mokesčių ypatingai tų kurių panaudojimas kelią abejonių (tokiu būdu išsaugosime daugiau pinigų sveikoje/prasmingoje apyvartoje).

  "Kokias veiklas palaikome, taip ir gyvename"
  7. 2013-04-16 23:34
  Simonas Audickas palaiko sprendimą Nr.2 :
  Pasiūlymas tikrai geras, nes mes gyvename tarsi užburtame vartojimo rate, tai kodėl nepaversti to rato tarnauti saviems.
  1. 2012-03-18 20:35
  Daugiau
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos