Prisijungę piliečiai
  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Politikų pažadai - teisiškai įpareigojantys - išmetant iš darbo

  Priimti įstatymą pagal kurį kiekvienas agitacijos metu užfiksuotas pažadas, bet vėliau neįvykdytas arba atatinkama proporcija, pagal aplinkybes net nepradėtas vykdyti per pirmuosius 6mėnesius ar 1metus - būtų apskundžiamas teismams, kurie atviru būdu nagrinėtų skundą ir jo sudėtį, kaip ir visas kitas žodines ar rašytines civilines sutartis. Surinkus įrodymus ir aplinkybes išaiškėtų ar buvo pakankamai įdėta pastangų ir ar buvo neįmanomų aplinkybių dėl kurių pažadai nevirto darbais ir vėliau rezultatais ar tai tėra išsisukinėjimai. Galima būtų numatyti papildomas apsaugos priemones kad piktnaudžiavimo būtų išvengta kaip ir kituose bylose su galimu interesų konfliktu. Teismui ir/ar tarėjams/prisiekusiesiems nusprendus, kad politikas rinkimus laimėjo apgaulės būdu - jis iškart netektų posto arba dar apkaltą galėtų svarstyti seime.

  Atšaukti
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 9 Palaiko
  • 7 Neutralūs
  • 1 Kritikuoja
  • 4 Siūlo
  Stasys Paulauskas rašo apie sprendimą Nr.1 :
  "Seniausias valdymo metodas yra demagogija. Terminas demagogija kilęs iš graikų kalbos ir reiškia vesti liaudį. Demagogas – tai liaudės vadas, vedlys. Dabar demagogijos terminas naudojamas tada, kada norima pabrėžti gražbyliavimą, tuščiažodžiavimą. Demagogu pavadiname tą, kuris atitinka posakius: “pilsto iš tuščio į kiaurą”, “kabina makaronus” ir kt. Demagogija – tai įtikinėjimo būdas, pasinaudojant oratorinio meno priemonėmis, įtaiga, pažadais. Pirmiausiai reikia parodyti, kur yra šviesi ateitis ir kaip ją pa...siekti. Antra – pareikšti, kad pasaulyje yra tik vienas žmogus, kuris gali nuvesti į pažadėtąją žemę, tai – kalbantysis. Trečia, svarbu pažadėti, kad jeigu už jį balsuos - šviesi ateitis bus garantuota.
  Demagogija užsiima kiekviena mama, kai nori priversti vaiką valgyti. Puikus demagogijos pavyzdys lietuvių etninėje kultūroje yra piršlybos. Jų metu saldžiakalbis piršlys įtikinėja jaunąją, koks, girdi, šaunus, protingas ir turtingas yra jaunikis. Ir jeigu jaunoji tekės, tai jos laukia “pieno upės su pyrago krantais“ ir t.t. Jaunoji, aišku, patiki tuo, kuo trokšta patikėti. Po vestuvių nakties paaiškėja, kad šelmis piršlys begėdiškai melavo, dėl ko jaunoji buvo suvedžiota ir apgauta. Vietoje pieno – ašarų upės, o vietoje turtų – bedarbio pašalpa. Teisingumas reikalauja griežtai nubausti demagogą – pakarti. Tačiau paskutiniu metu jaunoji atleidžia demagogui piršliui, kadangi svarbiausia tikslas – žmonių giminės pratęsimas - pasiektas.
  Demagogija – tai šventas melas, nukreiptas valdomųjų gerovės link. Ir jeigu demagogas meluojama ne savanaudiškais tikslais, tokiam suvedžiojimui rinkėjai pasiduoda. Demagogijos reikia tuo daugiau, kuo valdomieji menkiau susigaudo valstybės savivaldoje. Kaip ir vedybose, svarbus ne rezultatas, o pats procesas, pats faktas, kad būtų kam vesti į ateitį. Nors labai retas demagogas nuveda ten, kur žadėjo, vedamieji kaip taisyklė nekelia baudžiamųjų bylų, o kaip ir jaunoji, atleidžia už šventą melą. Kadangi net ir tobuliausiam strategui neduota tiksliai žinoti ateitį, atsakomybės už jo pažadų įgyvendinimą yra daugiau simbolinė. Kitaip visus politikus reiktų iš karto pasibaigus kadencijai sodinti į kalėjimą."
  S.Paulauskas. Demokratinė savivalda. Kaip patobulinti Lietuvos valstybės valdymą?. Klaipėda: UAB Eksponentė. 2000.
  Daugiau
  4. 2013-12-04 09:21
  elvyra valiukaite rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Būtų labai gerai, bet tokį įstatymą turėtų priimti Seimas, kuris tikrai jo nepriims. Antra- kas bus tas arbitras, kuris seks kiekvieno politiko pažadų vykdymą ir apskųs teismui? Ar teismas imsis tos bylos? Praktika rodo, kad labai sunku , beveik neįmanoma, apskųsti politiką teismui. Pavyzdžiui, ne vieną kartą buvo apskųstas LLRA lyderis Tomaševskis už
  Lietuvos šmeižimą ir kaltinimą nebūtais dalykais ne tik Europoje, bet ir JAV. Kiekvieną kartą gaunamas atsakymas, kad nėra nusikaltimo sudėties ir medžiaga nepasiekia teismo.
  ...Taigi, pagal pasiūlymą, kiekvienas politikas turėtų pasirašyti kažkokią sutartį su visuomene. Kas ta visuomenė, kuri galėtų pasirašyti? Viskas labai abstraktu. Apskritai pas mus nėra pilietinės visuomenės, tik jos imitacija (su įvairiais nukrypimais). Be to, kiekvienas pilietis, klausydamas kandidato pažadų, turėtų pats suprasti, kur demagogija, kur tiesa.Jie kalba apie tai, ką rinkėjas nori išgirsti. Nei prezidentas, nei eilinis Seimo narys negali pakelti nei algos nei pensijos, net ir sukurti darbo vietų, nors žmonėms žada.
  Rinkėjas turi žinoti, kad prezidento darbas- užsienio politika, Seimo- įstatymų leidyba, vyriausybės- vidaus reikalai. Bet per rinkimus dar neaišku, kas sudarys tą vyriausybę ir kokios jos bus galimybės, todėl nereikalauti iš kiekvieno kandidato to, ko jis negali padaryti.
  Seimo nario atšaukimas- taip pat ne išeitis. Žinant, kaip greitai galima paveikti minią ("visi Seime vagys") ir manipuliuoti jos nuomone, galima sulaukti įvairių akibrokštų: atšaukti ne tuos, kuriuos reikėtų, arba nukrypti į kraštutinumus.
  Daryti, žinoma, kažką reikia, bet dar nežinau ką. Pirmiausia tai protingai
  ir kruopščiai atsirinkti už ką balsuoti. Klausti ne apie algas, bet apie jų požiūrį į švietimą (tautinės mokyklos sukūrimą, patriotinį ugdymą ir t.t.),
  į tautos, papročių, kalbos, šeimos išsaugojimo ir kt. Apie kandidatą galima spręsti ir pagal jo praeitį, lakstymą iš vienos partijos į kitą, karjeros siekimą, balsavimą buvusiose kadencijose svarbiais klausimais ir t. t. Ir stengtis kurti pilietines bendruomenes (ne grupuotes) iš apačios.
  Daugiau
  7. 2013-12-04 16:42
  Egidijus Narkevičius palaiko sprendimą Nr.1 :
  Zadedamas politikas turetu pagristi savo zodzius ir pateikti modeli kaip tai ivykdys! Pazadejusiems ir to netiesejusiems viena kadensija tektu praleist!
  3. 2013-12-04 08:36
  AG Lovinskiene rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Teisingai, tegul atsako už savo žodžius
  2. 2013-12-04 08:25
  Albinas Krusinskas palaiko sprendimą Nr.1 :
  Tarp kitko zada partijos,atskiri seimo nariai eina po partine veliava, o sede i postus dauguma neturi jokios kompetencijos.Kazkada Degutiene pasake tiesioginiame TV eteryje,jog ministru turi buti politikas,nors apie kompetencija nekalbejo(gali but ir besmegenis,bet politikas)Tokiu atveju per teismus atsaukinet bus tas pats, kaik kopeciom uzlipti iki menulio.Vienas kelias-atsaukti seimo nari per rinkimine apygarda,kaip nepateisinusi rinkeju lukesciu,surinkus kazkiek rinkeju pazadu-procentais nuo ...rineju kiekio,bet kad nebutu 90-nes nebus logikos.Turetu buti kazkokia skelbiama informacija viesai,kiek kokiu projektu pasiulo seimo nariai, kad atsispindetu ju darbas-bus motyvacija prie ko kabintis -kad sedi ir nieko nedaro.Reikia rusti istatyma, kad seimo nariai negaletu buti ministrais-dabar jie vienu metu dirba dviejuose darbuose-tai net darbo kodeksui pristarauja-gauna alga kaip seimunas ir antra,kaip ministras.Todel tokia betvarke ir yra salyje. Daugiau
  1. 2013-12-04 05:14
  Daugiau
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos