Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Portalą Lietuva2 pritaikyti bendruomenėms (piliečių susivienijimams) kontroliuoti išrinktus politikus

  Vytautas Paulikas , 2012 m. balandžio 6 d.
  Politika Teisė Savivalda
  Vystomas

  Problema

   

  Kodėl Lietuva taip nugyventa? Dėl to, kad čia klesti korupcija. O korupcija klesti ne tik dėl to, kad Brazauskas įvedė savo tvarką "vsio zakonno", bet ir dėl to, kad rinkėjai Lietuvoje visiškai neaktyvūs.

  Gal jau laikas rinkėjams burtis į savotiškus susivienijimus ir aktyviai konsultuotis tarpusavyje bei su savo išrinktais politikais. Jei politikas pradeda rinkėjų lūkesčių neatitinkančias ekvilibristikas, rinkėjai tokį politiką galėtų tuoj pat išeliminuoti.

  Šiais laikais tokie susivienijimai galėtų veikti ne tik rinkėjams renkantis fiziškai, bet ir virtualiai. Tam galėtų pasitarnauti programuotojai, sukurdami patogią terpę pilietinėms grupėms virtualiai burtis ir bendradarbiauti - kelti idėjas ir klausimus, dalintis informacija apie išrinktuosius, balsuoti dėl keliamų klausimų, pateikti išrinktiesiems savo bendrą poziciją ir reikalavimus, priimant įstatymus seime balsuoti taip, kaip bendruomenė nurodė.

  Esu tikras, kad šitaip per keletą metų mes galėtume pakelti Lietuvos žmonių politinę kultūrą ir aktyvumą.  Svarbiausia, kad taip mes išgyvendintume politikų nesąžinę, aplaidumą ir korupciją. O politikai tarnaujantys žmonėms, neleistų visokiems rubikonams ir kitoms monopolijoms tyčiotis iš Lietuvos piliečių. Valstybinė mafija išnyktų kaip neturinti politinio palaikymo. 

  Nuorodos

  Palaikančiųjų skaičius: 25

  Sprendimo palaikymas: 100,00%

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Portalą Lietuva2 pritaikyti bendruomenėms (piliečių susivienijimams) kontroliuoti išrinktus politikus

  Siūlau pritaikyti šį portalą bendruomenėms (piliečių susivienijimams) kontroliuoti išrinktus politikus. Jei idėja būtų įgyvendinta, tikiuosi didelio rezonanso Lietuvos politiniame, moraliniame ir ekonominiame gyvenime.

  4. Liet.pens.susiv. įstatai
  Visų amžiaus grupių vienybė - mūsų jėga
  3. LIETUVOS PENSININKŲ SUSIVIENIJIMAS
  Tikslai: Asociacija vienija visos Lietuvos pagyvenusius žmones - pensininkus ir aktyviai dalyvauja Lietuvos Respublikos visuomeniniame viešajame gyvenime, siekdama kartų solidarumo ir bendradarbiavimo. Lietuvos Respublikos teisinėmis priemonėmis gina Lietuvos Respublikos piliečių, pagyvenusių žmonių - pensininkų ir neįgaliųjų konstitucines teises, padeda Lietuvos Respublikos seimui ir Vyriausybei formuoti ir įgyvendinti bendrąją socialinę politiką ir užtikrinti socialinį saugumą. Bendradarbiauj...a su savivaldybėmis ir jų Tarybomis. Toliau žiūrėti steigimo dokumentuose Daugiau
  2. Socialinį tinklą Lietva2 pritaikyti legvemsniam visuomenės bendravimui su į valdžią išrinktais politikais, o ne kontrolei
  Nemanau kad politikai taip lengvai leisis kontroliuojami pati idėja gera, bet patys suprantate kad tai sizifo darbas. Aš siūlau bendrdarbiavimo variantą su politikais. Tai būtų maždaug taip: lietuva2 dalyje kur surašytas veiklalapis, pasisakymai, sumanymai organizacijos ir t.t. atsirastų dalis ''seimo tribūna'', o ten galėtų pasisakyti einamosios valdžios seimo nariai. Kurie žinoma turėtų būti užsiregsitravę socialiniame tinkle lietuva2 ir taip bendrautų su visuomene, jiem aktualiais ir rūpimais klausimais organizuotų patarimų bei suinteresuotų asmenų darbo grubes ir panašiai, kaip pvz seimo narys nori pateikti įstatymą dėl naudigųjų iškasenų mokesčio padidinimo ir paprasščiausia parašo savo suformuluotą pasūlymą lietuva2/seimo tribūna kadangi aš siunteresuotas esu ekonomikoje ir ekologijoje man automatiškai parodo tą pataisa ir to seimo nario komentarus bei sūlymus aš prittariu ne pritariu suformuluoju savo pasiūlimą taip viskas, kaip balsavimų skiltyje tačiau, tai būtu skirta skiltis konkrečiai seimo nariam per kurią jie lengvai galėtų bendrauti su visuomene, gauti nemokamai begalę informacijos, o mes jau gal ir nedaug, bet nors truputį matytume kokią veiklą vykdo seimo nariai.Metų gale būtų sumuojami jų veiklos rezultatai: pvz seimo nario pateiktų įstatymų ir priimtų įstatymų seime balansas, ir skelbiami leituva2 metų galo ataskaitoje. ir va matytųsi kas ka daro o kas tiesiog sėdi. O Seimo nariai jai yra tam, kad dirbti ir tikrai visuomenės labui, nuo to jų populiarumas tik augs, nes aš mielai balsuosiu už žmogų, kuris rodo rezultatus o ne tik kilnoja ranka.... Daugiau
  Atšaukti
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 4 Palaiko
  • 5 Neutralūs
  • 2 Kritikuoja
  • 0 Siūlo
  Simonas Audickas rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Hm, atrodo to ir siekiame ;)
  1. 2012-04-06 21:48
  Vytautas Paulikas: Taip, http://www.lietuva2.net misija nuostabi. Tačiau atrodo (atsiprašau, jei klystu), kol kas šis portalas nėra pritaikytas kurti atskiras piliečių bendruomenes (susivienijimus), dirbančius su konkrečiais politikais. Manau, kad reiktų šiek tiek sistemiškai papildyti portalą, kad ...būtų šiek tiek atskirtas bendras idėjų ir pasiūlymų nagrinėjimas nuo kiekvienam atskiram politikui skirtos grupės. Gal tam tikslui meniu galėtų atsirasti punktas "susivieyjimai" (gal galima ir geresnį pavadinimą sugalvoti). Atsidarius šį punktą būtų galima pasirinkti susivienyjimą pagal teritorijas, politikų pavardes, arba pagal institucijas. Esant tokiai konfiguracijai, kiekvienam piliečiui būtų labai lengva identifikuoti kuris susivienijimas jam yra aktualus. Daugiau
  1.1 2012-04-06 22:44
  Simonas Audickas: dabar yra galimybė registruoti organizacijas, ar tai politinės ar tai visuomeninės visai nesvarbu. Jei tai yra poliškai angažuota grupė, kuri yra susikūrusi veikti bendruomenės labui ir jos priešakyje yra žmogus, kuris gali pateikti bendruomenės sumanymus toliau tai taip pat yra suteikta gal...imybė.
  Organizacija teikia sumanymus, ar tai organizacijos viduje, ar viešai. Jūsų norimas politikas paspaudžia mygtuką - imuosi įgyvendinti, ir toliau perima sumanymo valdymą į savo rankas. Kai sumanymas yra įgyvendintas, politikas, ar bendruomenės atstovas gali pakeisti sumanymo statusą į - įgyvendintas, ir pridėti įrašą, kaip visa tai buvo pasiekta, ir kas tai įgyvendino.
  Ar tokia sistema netinakam?
  Daugiau
  1.2 2012-04-06 23:10
  Donatas Šimelis: Taigi, Vytautai, kviečiu Veikalapyje spustelti "Sukurti naują" organizaciją ir išbandyti esamas Lietuva 2.0 galimybes kuriant "susivienijimus" bei pakomentuoti, ko konkrečiai trūksta.
  Tiesa, nesu tikras ar tikslinga yra kiekvienam politikui kurti po atskirą "bendruomenę" - norisi, kad be...ndruomenė būtų viena, didelė ir galinga :)
  Tai kitas variantas kaip šiems tikslams išnaudoti esamas LT2 galimybes - Pasisakymuose pasisakyti apie konkretų asmenį, pvz. "Ką veikia Politikas Išrinktasis?", ir tada jį komentuoti, o visus sumanymus/balsavimus susijusius su tuo asmeniu sieti su šiuo pasisakymu. Liktų galimybės atsirinkti sau aktualius dalykus pagal miestą, kategoriją, viskas būtų vienoje vietoje - gal to ir pakanka?
  Daugiau
  1.3 2012-04-07 10:51
  Vytautas Paulikas: Donatai,
  Lietuva2.net matau kaip labai potencialų įrankį, galintį išaugti į bendruomenių (susivienijimų), bendradarbiaujančių/kovojančių su politikais ašį. Gal iš tiesų nereikia kiekvienam politikui kurti atskiros "bendruomenės".
  Visgi, mano supratimu, reikia šiek tiek pakonfigūruoti šį... įrankį. Jei nebus sistemos ir filtravimo pagal gyvenamąją vietovę, pagal politiką ir pagal instituciją, tai atsiradus kelioms dešimtims bendruomenių, susidurtume su košės makaliošės problema.
  Pasirinkus meniu punktą Bendruomenės, galėtume matyti ir visų bendruomenių aktyvumą ir pasirinkti filtravimo galimybę. Būtų labai stiprus įrankis, leidžiantis lengvai pakviesti kaimynus, bendraminčius, draugus ir lengvai susiorientuoti, kur mano ir kur kitų žmonių daržas.
  Daugiau
  1.4 2012-04-07 11:38
  Donatas Šimelis: Dėl sąrašo supratau. O ar tenkina funkcionalumas organizacijose?
  1.5 2012-04-07 11:56
  Modestas 3D rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Buciau linkes siektiek nesutikt su bendra ideja. Aisku AMB pridirbo gerai, bet kaltas ne jis. Esme, jog Lietuvoj yra terpe leidzianti padugnems valdyti sali. Ta terpe sukuria ir palaiko zmogenai gyvenantys kreivu langu pastate Rinktines gatveje.
  pagrindine Lietuvos problema, visus 20 metu nuo nepriklausomybes atgavimo iki dabar, buvo ir yra teisesauga.
  Tokios aferos kaip LEO LT, stadionas, valdovu rumai, VEKS, Dujotenakos afera ir t.t. ir t.t. net nebutu galejusios taip isiveseti, jei turetume normalia teisesauga.
  Istatymai, kuriuo...s mes turim yra tikrai gan geri... emse ta, jog jie galioja ne visiems...
  O del rimkeju aktyvinimo... manau tiesiog reikia skaidrumo, kad zmones matytu, kokia reali situacija ir kad galima ja pakeist - t.y. jog tai nebebutu lietuvos paslaptis.
  Jusu iniciatyva labai gera tuo, jog butu sansas seimui kaska siulyt (velgi - zinant kokie marozai ten sedi dar klausimas ar nebus viskas labai svariai vilkinama). As is savo puses noreciau pasiulyt tokias iniciatyvas:
  1. Siulyt viesint (100%) valstybes biudzeta - kad butu konkreciai matoma, kur vaiksto musu visu pinigai ir kam konkreciai yra jie isleidziami. Dbr valstybes biudzetas yra pusiau slaptas - t.y. mes zinom, jog vienam ar kitam projektui buvo isleista N milijonu, bet kas konkreciai uz tuos pinigus padaryta - valstybes paslaptis.
  2. Priimt istatyma, kaip padare Estai - visos VSD ataskaitos turi buti viesos ir metu gale turetu buti pateikiama viesa ataskaita apie konkrecius VSD darbus ir kas kiek kainamo. Dbr VSD "suvalgo" nemenka pinigu suma ir pateikia savo falshivnas ataskaitas seimo komitetui, kuri sudaro velgi - "suinteresuoti" asmenys. Ir galiausiai turim tokius atvejus kai musu valstybes aparatas pradeda eiti pries savo paciu piliecius (cia kai pavyzdi butu galima paminet Pociuno istorija ar Tomo Dapkaus patirti su teisesaugos aparatu)
  3. Iteisint viesojo prokuroro institucija ir leisti viesaji interesa ginti patiems pilieciams. Dbr tai gali daryt tik visiskai pasitikejima praradusi kreivu langu institucija(minima pradzioje).

  As uz jus ir su jumis! ;]
  Daugiau
  10. 2013-04-04 10:25
  Donatas Šimelis rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Politikų kontrolei kaip tik dabar yra kuriamos unikalios naudotojų identifikacijos priemonės, suteiksiančios LT2 pareikštai piliečių valiai įstatyminę galią. Artimiausi tikslai ir yra būtent LT2 bendruomenės augimas bei tiek sistemos, tiek įstatyminės bazės pritaikymas politikų kontrolei.
  Labai reikalingi savanoriai, galintys skirti vieną kitą savo valandą per savaitę šiems tikslams pasiekti. Norintys ir galintys prisidėti parašykite laišką adresu mail@lietuva2.net trumpai prisistatydami ir išva...rdindami savo kompetencijas bei kiek laiko per savaitę galėtumėte skirti šiai veiklai. Tik dirbdami kartu mes iš esmės pakeisime tai, kaip Lietuvoje yra priimami sprendimai, o dabar - tam tinkamiausias laikas. Būkime aktyvūs! :) Daugiau
  5. 2012-04-07 11:01
  Verneris Pugzlys palaiko sprendimą Nr.1 :
  Šimtu procentų pritariu. Kasdieną tenka susidurti su valstybės institucijų neveiksnumu kovojant su šešėliu ir monopolijomis. O kaip, kad kažkada pasakė vienas iš Vilniaus Prekybos akcininkų - "pigiausia nupirkti kainuoja seimo narį". O žuvis pūna nuo galvos...
  4. 2012-04-07 07:08
  Valentinas Markevičius palaiko sprendimą Nr.1 :
  Pritariu iniciatyvai ir manau, kad veiksminga būtų ne "apskritai" kovoti su korupcija, bet įvardyti tikrai žinomus faktus ir pavardes tų veikėjų, kurie naudojasi per korupciją gautais ir pavogtais pinigais, pvz. neteisėtas praturtėjimas. pakaktų pradžiai du tris atvejus paminėti.
  7. 2013-04-03 13:53
  Kaune duoti kyšį netrukdo net Santakos garbės ženklas - Kaunas - Kauno diena

  Saldainiai, kava ir vokas - įprastas paketas, su kuriuo Kauno įstaigų vadovai užsuka pas pinigus ir pelningus darbus skirstančius savivaldybės valdininkus. Tokį vaizdą nupiešė buvusi savivaldybės tarnautoja Nijolė Stasė Grybėnienė.

  7.1 2013-04-04 09:01
  Daugiau
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos