Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Privalomas kasmetinis sveikatos tikrinimasis

  Simonas Audickas , 2015 m. sausio 9 d.
  Politika Soc. reikalai Sveikata
  Vystomas

  Problema

  • Skaitant apie alkoholyje skęstančias šeimas, kokią įtaką alkoholio vartojimas turi nėštumo periodu, ir kad ryškiai išauga oligofrenijos tikimybė, atsilikimas, blogas vėlesnis prisitaikymas prie aplinkos, psichopatijos bruožai, agresyvumas, kas vestų prie nusikalstamumo. Todėl gerai būtų tokias problemas identifikuoti ankstyvoje stadijoje, ir taikyti prevencines priemones. Geriausiai valstybė išreikštų rūpestį visuomenės atstovais prižiūrėdama jų sveikatą ir pradžioje fizinę gerovę. Kaip sakoma - bus jėgų, bus ir pinigų..

   Plačiau

  Palaikančiųjų skaičius: 8

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Privalomas kasmetinis sveikatos tikrinimasis

  Sprendimas galėtų būti privalomas prevencinis kasmetinis sveikatos tikrinimasis.

  Kadangi darbingo amžiaus asmenys dirbantys, ir mokantys mokesčius sumoka ir sveikatos draudimo įmokas, iš kurių galėtų būti vykdomas kasmetinis patikrinimas būtinų testų (kraujo, bendrosios sveikatos, kt). Gydytojai turėtų geresnį visuomenės sveikatos vaizdą, galėtų taikyti ankstesnes prevencijos priemones, kad išlaikytume kuo daugiau darbingo amžiaus žmonių, kurie sveiki daugiau pasitarnautų sau ir visuomenei.

  Toks sprendimas leistų sumažinti nusikaltimų, nes identifikavus jaunas moteris linkusias į alkoholizmą, būtų taikoma aktyvi prevencija, kad išvengti smurto artimojoje aplinkoje, priešlaikinių nėštumu, o ilgalaikiui ir nesveikų vaikų, ar iš dalies ir vaikų namų problemas (kurios koreliuoja ir su nusikalstamumu, dėl vaikų nepriežiūros susiformavus atitinkamai psichikai)

  Asmenys atsisakantys gydymo, sveikatos tikrinimosi, galėtų būti labiau apmokestinami sveikatos draudimu - traktuojant, kad jie renkasi kenkti savo sveikatai, bei visuomenės gerovei.

  Visuomenė yra susijusi ne tik per sveikatą, bet ir kitais ryšiais, todėl būtų įdomu sužinoti tiek palaikančių požiūrių kurie temą praplėstų, tiek kritikuojančių.

  Atšaukti
  Susiję pasiūlymai
  Pasiūlymas Būsena Pasiūlymą palaiko
  Alkoholizmo mažinimas Vystomas 139
  Padidinti sveikatos prevencijai skirtas lėšas Vystomas 14
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 2 Palaiko
  • 2 Neutralūs
  • 6 Kritikuoja
  • 1 Siūlo
  Rasa Petrauskienė kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Manau, kad privalomų dalykų turi būti kuo mažiau, tada žmonės patys daugiau atsakomybės jaus.
  11. 2015-02-04 14:31
  Simonas Audickas: in a perfect life ;)
  11.1 2015-02-04 21:34
  Donatas Šimelis kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Nesu tikras dėl keleto prielaidų - kad toks paviršutiniškas sveikatos tikrinimas leistų identifikuoti *linkusius* į alkoholizmą, kad yra galima efektyvi prevencija (kokia ji būtų - duotų lankstinuką apie alkoholizmo žalą, ar nemokamą kontracepciją?), kad labiausiai probleminiai asmenys dirba ir moka PSD ar bet kokius kitus mokesčius, kad sveikatos patikrinimas yra kaip nors susijęs su smurtu artimoje aplinkoje na ir t.t.. Ar čia tą polinkį siūlai tirti psichologiniais testais? Įsivaizduoji, kiek ...visa tai užtruktų ir kiek kainuotų, atsižvelgiant į tai, kad tiriama būtų aišku darbo metu, ir tai toli gražu nepadėtų sutrumpinti eilių pas gydytojus.. Daugiau
  1. 2015-01-10 09:28
  Simonas Audickas: Tinkama mityba, bei prevencinė sveikatos priežiūra mažiau kainuoja nei miokardo infarktų, insultų ir kitų ligų stacionarinis gydymas.
  Laiko paskirstymas, kad nereikėtų visiems tikrintis vienu metu sumažintų eiles.
  1.1 2015-01-12 10:32
  Donatas Šimelis: Tai va gal kiek per daug tiek problemos, tiek sprendimo aprašyme, akcentuojamas alkoholis. Šiuo metu į tam tikras rizikos grupes patenkantys asmenys yra informuojami apie jiems taikomas prevencines programas ir turi galimybę pasitikrinti sveikatą nemokamai: http://www.vlk.lt/veikla/veiklos-sritys/prevencines-programos.... Būtų galima diskutuot, ar toks tikrinimas neturėtų būti privalomas.
  Na o laiką tai vargu ar labai paskirstysi visus priverstinai reikia-ar-nereikia varydamas tikrintis, žinant, kad net ir dabar tos eilės yra, kada beateitum.
  Beje, kaip gi vyksta tie kur privalomi tikrinimaisi - ateini, sako tai ką, sveikas? Sakai jo, sveikas, tai ok, imk pažymą ir būk laisvas. Neturi gydytojai laiko niekams, ir taip jau dirba kaip konvejeriai..
  Daugiau
  1.2 2015-01-12 10:50
  Simonas Audickas: Na sportas turi atskirus dispanserius tokiems tikrinimams. Kodėl to negali turėti sveikatos įstaigos? Manau, kad dabar bandoma pritempti pasiūlymą, prie dabartinių sąlygų, vietoj to, kad kurti, kažką naujo, kas būtų visuomenei geriau. Todėl gerai būtų diskutuoti iš esmės, o ne prit...empinėti. Atsakyti pirmiausiai ar toks tikrinimas duotų naudos, ir kokios, o jei žalos, kiek ir kokios ir tai ilgainiui. Daugiau
  1.3 2015-01-12 10:57
  Saulius Kuprėnas siūlo kaip įgyvendinti sprendimą Nr.1 :
  Didžiausia rykštė yra ne alkoholis, o kraujotakos ligos. Vien iš mano rato ne kiekvienas vyras sulaukia 50 metų - infarktai, insultai, aortos plyšimai. Visai gerai būtų supaprastinta tvarka profilaktiškai kas kažkiek metų praskenuoti širdies plote, galvą įvertinant kraujotakos būklę. Ne taip kaip dabar norint tai padaryti gauni siuntimus, lauki eilės, deriniesi, o tiesiog nuvažiavai sutartau laiku, praskenavo - jei nėra kažko įtartino - laisvas, jei yra - išsamesnis tyrimas.
  Be abejo, tai galima ...atlikti ir privačiai, bet gi turime nemokamą mediciną :) Daugiau
  10. 2015-01-24 20:16
  Simonas Audickas rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Kaip ir A.Kasparavičius pažymėjo, mes tikriausiai labiau rūpinamės savo automobiliu, nei savo sveikata. Gal reikia pradėti keisti įpročius?
  Prostatą siūloma tikrintis kasmet nuo 50-ties. Krūtis nuo vėžio rizikos lyg nuo 25. Pagal darbo kodeksą, darbuotojui privaloma tikrintis kas 2 metus. Taip oficialiai, tai yra pažeidinėjama, visi žino, bet mažai, kas tuom rūpinasi (seka, baudžia), bet pati idėja tikrintis yra dėl pačių žmonių gerovės. Pagalvokit, nors minutę apie tai.
  David Wolfe - Timeline Photos | Facebook

  David Wolfe posted this photo on 2015-01-12. 7177 likes. 150 comments. 2565 shares.

  8. 2015-01-13 17:02
  Andrius Kasparavičius palaiko sprendimą Nr.1 :
  Nuostabus pasiūlymas. Keista, kad mašinos privalomai tikrinamos kas du metai, o žmogus ne. Manau kad prevencijos stoka galiausiai kainuoja daugiau valstybei nei kad standartizuotas - konvejerinis masinis sveikatos tikrinimas, taip iš anksto žinant įvairius polinkius į ligas, rizikas ir pan. Dėl natūralios evoliucinės atrankos išnykimo, ligų įvairovė smarkiai padidėjusi, todėl negerai laukti simptomų - kada dažnai jau per vėlu ką nors daryti. Su šia informacija ir žmogus būtų labiau lavinamas būt...i informuotam apie sveikatą, daugiau atsižvelgti į visas aplinkybes: gamtos taršą, sveiką maistą, gyvenimo būdą ir panašiai. Sveikata iš esmės yra svarbiausias gyvenimo aspektas ir biotechnologijoms besivystant, žmonės atiduos daug pinigų šiai sričiai, todėl naudinga skatinti investicijas ir versloves šioje srityje. Visapusiškai naudingai išeitų. Pagalvokit kiek visokių garbių žmonių mirė Lietuvoje ankstyvuose metuose. O tokie patikrinimai galėtų smarkiai sumažinti tai. Sveikata brangiausia ką turime, tereikia nuoširdžiai paklausti savęs :) Daugiau
  7. 2015-01-12 13:27
  Daugiau
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos