Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Referendumų sistema tiksliai tokia kaip Šveicarijoje, arba dar labiau modernizuota

  Tomas Girdzijauskas , 2013 m. vasario 13 d.
  Politika Teisė
  Vystomas

  Problema

  • Lietuvoje yra įstatymų chaosas

   Plačiau

  Nuorodos

  Palaikančiųjų skaičius: 18

  Sprendimo palaikymas: 94,44%

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Referendumų sistema tiksliai tokia kaip Šveicarijoje

  Šveicarai skelbia dažnus referendumus (daug kartų per metus) kuriuose tiesioginės demokratijos būdu visa tauta sprendžia pačius svarbiausius tautą liečiančius klausimus. Todėl Šveicarijos valstybinė sistema ir visuomeninė tvarka yra labai stabili. Lietuvai būtina identiška sistema.

  2. Dar anksti.

  Lietuvių mentalitetas, dar nepriaugęs iki šveicarų lygio, kitaip sakant dar menkas kultūrinis kapitalas. Napamirškite, kad Rusijoje Putiną palaiko virš 80 proc., tai daug pasako apie jų kultūrinį kapitalą.

  Dar 50 metų gero protestantiško auklėjimo ir galėsime.

  Sąvoka kultūrinis kapitalas - pagal Lawrence E. Harrison

  Atšaukti
  Susiję pasiūlymai
  Pasiūlymas Būsena Pasiūlymą palaiko
  Rinkimų, atšaukimo ir referendumų reorganizacija Vystomas 26
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 2 Palaiko
  • 0 Neutralūs
  • 1 Kritikuoja
  • 0 Siūlo
  Donatas Šimelis kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Viena - nelabai suprantu, kodėl kažką turime kopijuoti ir daryti "tiksliai taip, kaip kitur"? Negi nesame savarankiški, kūrybingi? Antra - Šveicarija yra seniausia demokratinė respublika Europoje, o Lietuva skaičiuoja pirmuosius demokratijos dešimtmečius. Iki tokios demokratijos, kaip Šveicarijoj, reikia priaugti palaipsniui, kitaip, manau, pateksime į chaosą.
  1. 2013-02-13 10:05
  Andrius Kasparavičius: Esu sukūręs pasiūlymą pradžiai daryti referendumus kartą per metus, vasario 16. Kartu derinant kitas naujoviskas, bet racionales demokratijos priemones.
  1.1 2013-03-24 19:09
  Kęstutis Šmigelskis: Manau kad mūsų visuomenė tam nepasirengusi. Kaip ir paminėta, demokratijos lygis absoliučiai kitas jei lyginti. Pas mus bijau kad gautūsi chaosas, nes didžioji dauguma nesusivokia situacijoje ir dar domėtis neišmoko. Labai norėtūsi tokio modelio, bet dėja dar ne mums jis. Kaip p...avyzdys, paklausinėkite žmonių paprastų ką jie apie atomine energetiką ar apskritai apie energetiką žino. Ir tokiems mes duodam spręst apie tokius jautrius projektus? Daugiau
  1.2 2014-03-21 17:16
  Ramūnas Medelis palaiko sprendimą Nr.1 :
  Jaigu sistema veikia ir niekas geriau nesugalvoja, kodel bijomasi sistemos perversmo?
  3. 2015-11-22 23:00
  Rimantas Martinonis palaiko sprendimą Nr.1 :
  Manau, kad iš Šveicarijos referendumų sistemos yra ką pasimokyti. Nemanau, kad kiltų problema dėl "per daug referendumų" ar "chaoso". Niekas dar neatšaukė reikalavimo dėl 300.000 parašų, o ir dažni referendumai vargu ar surinktų pakankamą skaičių balsuotojų. Tiesa, jei kas nors suorganizuotų referendumą "Minimali alga 3.000 Lt", tai jaučiu turėtumėme bėdų:) Bet nuo to ir dabar neapdrausti:)
  2. 2013-03-24 17:57
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos