Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Rūkymo viešoje erdvėje kontrolė

  Leonard Vorobej , 2013 m. balandžio 28 d.
  Aplinkosauga Sveikata Žmogaus teisės
  Įgyvendinamas

  Problema

  • Rūkantieji šalia įėjimų į įvairios paskirties viešuosius pastatus kenkia įprastiems praeiviams palikdami dūmų debesis praėjime. Ypatingai skaudu ir pikta, kai dūmais turi kvėpuoti kūdikiai ar mažamečiai vaikai, bandydami įveikti praėjimą pilną rūkalų. Maža to, rūkalių neįmanoma sutrausminti, o kitaip sakant, patraukti administracinėn ar kiton atsakomybėn, nes nėra nei teisės aktų, nei tvarkų, kas reglamentuotų tokį rūkalių elgesį. Rūkydami šalia įėjimo į pastatą rūkaliai įstatymo nepažeidžia ir dar "drąsko" akis, jaučiasi nebaustini. Policija dėl tokio atvejo tikrai neskubės į įvykio vietą, ieškoti pastato administracijos nėra laiko, o dažniausiai ir galimybių.

   Plačiau

  Nuorodos

  Palaikančiųjų skaičius: 49

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Rūkymo viešoje erdvėje kontrolė

  Įtraukti į tabako kotrolės įstatymą 19 straipsnį punktą, kad būtų draudžiama rūkyti šalia, ne arčiau nei 5-10m, viešųjų pastatų įejimų ir šis pažeidimas užtrauktų administracinį teisės pažeidimą, būtų skiriama bauda ar kita poveikio priemonė. Tokiu atveju atsirastų galimybė patraukti nedrausmingus asmenis (rūkalius) atsakomybėn ir jie tūrėtų skaitytis su pastabom iš aplinkinių, o taip pat įžūlius pažeidėjus būtų galima sudrausminti policijos pagalba, juos sulaikyti ar kitaip paveikti.

  3. Rūkymo zonos sukūrimas

  1. Surandi laiko ir galimybių pastato administracijos ieškojimui.2. Susisiekęs su administracija, išdėstai savo problemą.3. Pasiūlai spręndimą - įrengti specialią zoną rūkymui, kuri būtų ne prie įėjimo į pastata.4. Prie įėjimo į pastatą tvirtinama lentelė, kad šioje vietoje nerūkoma ir pateikiama nuoroda į rūkymo zoną.Viskas. Rūkaliai rūko ne "ant praėjimo", o spec. rūkymo zonoje.

  Atšaukti
  Susiję pasiūlymai
  Pasiūlymas Būsena Pasiūlymą palaiko
  Uždrausti rūkyti daugiabučio namo balkonuose Vystomas 28
  Draudimas asmenims iki 18 metų vartoti tabako gaminius (rūkyti) ar jų turėti Įstatymų leidybos iniciatyva 0
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 10 Palaiko
  • 0 Neutralūs
  • 2 Kritikuoja
  • 0 Siūlo
  Justas Gudavičius kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Rūkiau 10 metų, neberūkau jau beveik pusmetį. Nemečiau, tiesiog atėjo laikas, kai rūkyti nebenorėjau.

  Nesutinku su siūlomu draudimu. Tabako dūmai yra tik menkas žalingas faktorius lyginant su dyzelinių automobilių išmetamosiomis dujomis, nesveiku maistu ir kvailomis supermamytėmis, dezinfekuojančiomis savo rankas prieš liečiant vaikus. Esminė problema - kai kam nemalonus rūkalų kvapas. Deja, daugumos tų supermamyčių, kurioms rūkalų kvapas yra nemalonus, kvepalai pasižymi dar atgrasesniu poveikiu, todėl gal... verta apsvarstyti prastų kvepalų ar per didelio jų kiekio draudimą?

  Rūkymas yra kiekvieno žmogaus pasirinkimas ir neturėtų būti ribojamas kitaip, kaip tik paties žmogaus pageidavimu.
  Daugiau
  2. 2013-04-29 00:18
  Rytis Valteraitis: Sveiki. Jūsų žodžiuose yra tiesos, tačiau ar gi tai, kad cigarečių dūmai yra menka problema, ją paverčia ne problema? Tai būtų mažas žingsnelis švaresnio oro, sveikesnės aplinkos link. Žmonėm proto neįkrėsi, bet galima jiem įkrėsti pagarbos kitiems - jei rūkymas yra kiekvieno asme...ninis pasirinkimas, tai kodėl aš kaskart išeidamas iš laiptinės, eidamas į kavinę, darbą, parduotuvę, etc. turiu kvėpuoti tais aitriais dūmais? Jei kažkas valgo nesveiką maistą prie Maximos įėjimo, manęs tai nedusina :) Daugiau
  2.1 2013-04-29 13:31
  Justas Gudavičius: Yra ir daugiau įvairių dalykų, kurie kažkam nepatinka - supermamyčių kvepaliukai už 30 Lt, keptų grybų kvapas, čepsėjimas valgant, abidas treningų dėvėjimas ir taip toliau.

  Taip jau nutiko, kad žmonės neturėtų galėti drausti kitiems to, kas tiesiog nepatinka. Draudimai privalo būti... labai gerai apsvarstyti, motyvuoti, pagrįsti ir jų nauda turi smarkiai atsverti keliamą žalą arba nepatogumus. Daugiau
  2.2 2013-04-29 23:00
  Leonard Vorobej: Justai, pastatuose jau draudžiama rūkyti. Kuo įėjimas į pastatus yra kitoks nei pastato vidus? Be to rūkant šalia įėjimo, dūmai patenka į pastato vidų, tad nereikia nukreipti temos į kitus dalykus, bet nagrinėti aktualų atvejį ir neprisidengti labiau "žalingais" dalykais kaip kvepalai ar dar ...velniai žino kuo.

  Jei renkiesi dūsinti save ir sau artimus žmones nuodais, tai būk mielas, _netrukdyk_ aplinkiniams gyventi pilnaverčio gyvenimo be šrūkalų.
  Daugiau
  2.3 2013-04-30 00:15
  Justas Gudavičius: Pastatuose orui pasikeisti reikia daug daugiau laiko. Kuo mažesnė patalpa, tuo daugiau dūmų tenka ir nerūkantiesiems. Lauke tų dūmų tenka tik kvapas. Pro tas duris į pastatus patenka irgi nebent kvapas.

  Tai, kad kažkam kvapas nepatinka, nėra pakankamas argumentas įvesti naujus draudimus, kur...ie kels nepatogumus rūkantiesiemsi ir kurių įgyvendinimas kainuos pinigus. Man irgi daug kas nepatinka, bet aš neprašau viso to uždrausti.

  Susitaikykit - visų aplinkinių kvapų nesukontroliuosit, kad ir kaip norėtumėt pasijausti viešpačiais.
  Daugiau
  2.4 2013-05-01 00:47
  Leonard Vorobej: Kvapas yra dalelės, kurios ir neša kenksmingas daleles, kurios nusėda ne tik nosies gleivinėje įkvėpus, bet ir ant drabužių. Tad nereikia aiškinti, kad kvapas yra mistinė būtybė, kuri patinka arba ne.
  2.5 2013-05-02 10:02
  Saulius Banys: Justas Gudavičius rukyk nors iki pajuodavimo, tačiau buk supratingas kitiems kurie nerūko.
  2.6 2013-07-17 01:18
  IRMANTAS PAZDRAZDYS: Tas ir liūdina, kad rūkantiems nesuprantama kvapo reikšmė.. Jiems tarsi nieko tokio, kad rūko - tiesiog jei tau nepatinka, gali susirasti sau kitą vietą. Bet kodėl sau netaiko tokio argumento???
  2.7 2014-06-28 13:40
  Povilas Tamošauskas: Irmantai, nepamiršk, kad žmonės kaip ir visata vis dar tebeevoliucionuoja, ar ne? Suprask tai ir tiesiog pats būk pavyzdžiu, tokiu, kokiu esi ir dabar. Pačiu geriausiu. Su laiku žmonės, kai prievoliucionuos, taps sąmoningesni ir pradės sau taikyti tokį argumentą. Patikėk manimi.
  2.8 2014-06-29 00:30
  Justas Gudavičius: Praėjo jau beveik dveji metai ir aš vis dar nerūkau.

  Man, kaip nerūkančiam, šalia rūkantys draugai ar tiesiog nepažįstami nė kiek netrukdo. Kvapas nėra kenksmingas, tad jis žalos nedaro. O kad subjektyviai įvertinat vienus ar kitus kvapus ir norit dalį jų uždraust - uždrauskit ir pigesnių, n...ei 100 Lt/30 ml kvepalų naudojimą, ir dyzelinius automobilius, ir įveskit baudas tiems, kas nenaudoja dezodorantų ar panašių asmens higienos priemonių.

  Žinoma, rimtai aš to nesiūlau - rodau tai, kaip analogijas siekiantiems uždrausti rūkalų kvapą. Rodau tam, kad pamatytumėt, kaip kvailai iš šalies atrodo bandymai uždrausti rūkalų kvapus :)
  Daugiau
  2.9 2014-06-29 18:34
  Vytis Lasys palaiko sprendimą Nr.1 :
  Šiaip aš už tai kad rūkymas viešoje vietoje išvis būtų uždraustas, kaip ir vartojimas alkoholio. Jau yra miestuose kuriamos nerūkymo zonos, bet nelabai to paisoma. Kaip gera pasidarė lankytis šokių klubuose kai buvo uždrausta juose rūkyti. Buvo sukurtos tam skirtos patalpos ir kas nori lai smardinasi, tai ir šiuo atveju turėtų būti kažkas panašaus. Be to rūkaliai, ne tik dūmina , bet dar ir teršia aplinką, nes retas kuris nuorūką išmeta į šiukšlių dėžę. Be to manau puiki alternatyva yra elektron...inės cigaretės kurios labiau išpopuliarėtų įvedus draudimus. Daugiau
  1. 2013-04-28 22:45
  Leonard Vorobej: Be abejo tai yra neišvengiama, kad bus uždraustas rūkymas viešoje erdvėje ar net tabako platinimas, bet kol kas tam nėra sukurta infrastruktūra (neįrengtos rūkymo vietos ir pan.). Tad po mažiuką žingsnelį ir pergalę švęs sveiki ir protingi žmonės.
  1.1 2013-04-28 23:13
  Zenonas Jančys: Rūkymo vietų mat jam dar reikia. Užsimauk ant galvos polietileninį maišą ir bus "rūkymo vieta".
  1.2 2015-02-02 22:52
  Povilas Tamošauskas: Zenonai, prašau į aukštesnį nei delfi komentatoriaus lygį pakilti. Ačiū.
  1.3 2015-02-03 21:41
  Marius Pocius palaiko sprendimą Nr.1 :
  Keisti argumentai, kad automobilių išmetami teršalai labiau kenksmingi, tai pauostyti dar keletą menkesnės taršos dumų - nieko tokio. Visi žino kur paskaityti apie rūkymo žalą ir kiekvienas rūkantis ją supranta, tai kodėl tais dūmais turi kvėpuoti kiekvienas praeinantis? Kartais ir pasirinkimo nėra nerūkančiam, ar prie parduotuvės, ar prie poliklinikos, ar prie savivaldybės pastato durų, pamatęs rūkantį gi neapsisuksi, ir nepulsi ieškoti po visą miestą kitos, prie kurios durų nieks nerūko. Manau... kad rūkančiam paeiti nuo durų yra lengviau. Daugiau
  12. 2014-09-09 16:12
  Gediminas Paulauskas palaiko sprendimą Nr.1 :
  Aš rūkau, bet stengiuosi gerbti kitus ir autobusų stotelėse ar prie lauko durų rūkyti atokiau. Tačiau kitiems tai nė motais, nes juk rūkyti neuždrausta. Sprendimo toli ieškoti nereikia – Rygoje ant parduotuvių durų yra lipdukai „6 metrus nuo įėjimo rūkyti draudžiama“, su skirtingu atstumu. Metrų neskaičiavome, rūkėme kažkur šalia, kad ką nors nubaustų nematėme. Tačiau jei yra draudimas, bent dalis jo paiso, todėl tai pagerintų situaciją.
  4. 2013-04-30 09:52
  Gediminas Paulauskas palaiko sprendimą Nr.1 :
  Aš rūkau, bet stengiuosi gerbti kitus ir autobusų stotelėse ar prie lauko durų rūkyti atokiau. Tačiau kitiems tai nė motais, nes juk rūkyti neuždrausta. Sprendimo toli ieškoti nereikia – Rygoje ant parduotuvių durų yra lipdukai „6 metrus nuo įėjimo rūkyti draudžiama“, su skirtingu atstumu. Metrų neskaičiavome, rūkėme kažkur šalia, kad ką nors nubaustų nematėme. Tačiau jei yra draudimas, bent dalis jo paiso, todėl tai pagerintų situaciją.
  5. 2013-04-30 09:52
  Saulius Kuprėnas: Repects :) , būkite toliau sąmoningas. Kuo daugiau supras žmonių, kad ne jie patys yra pasaulio bambos, tuo geriau jiems patiems. Deja, dažniausiai ant kito "dėję" ir tik savęs žiūri, nesuvokia, kad kiti irgi žmonės.
  5.1 2013-04-30 10:07
  Daugiau
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos