Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Savivaldybės įmonių valdymas

  Simonas Kairys , 2012 m. gegužės 22 d.
  Savivalda Korupcija Kauno m.
  Vystomas

  Problema

  • Savivaldybės įmonės naudojasi LR Viešųjų pirkimų įstatymo išimtimi, kurios esmė - jei savivaldybei priklausanti įmonė ne mažiau 90 proc. užsakymų vykdo iš savivaldybės biudžeto, tai tokios įmonės paslaugoms nėra skelbiamas konkursas, o paslaugos tarifai tvirtinami miesto taryboje.

   Kaip tai atrodo praktiškai: Gauni garantuotus užsakymus iš savivaldybės ir negali persistengt, nes jei viršysi 10% veiklos iš kitų užsakymų rinkoje, tai neteksi sotaus gyvenimo iš miesto kišenės. Negana to, paslaugų tarifus galima nusistatyti tokius, kokius nori, nes jų vistiek niekas nenagrinėja, o miesto taryba automatiškai juos patvirtina, nors paskaičiavimai paimti "iš lubų". Ir nors begyvenant praktiškai tik iš savivaldybės užsakymų, dabuotojų ne mažėja, o tik daugėja.Taip gyvena Kauno miesto savivaldybės įmonės. Įdomu, kaip kituose miestose įmonėms sekasi naudotis įstatyme numatyta išimtimi?

    

   Plačiau

  Nuorodos

  Palaikančiųjų skaičius: 4

  Sprendimo palaikymas: 100,00%

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Savivaldybės įmonių valdymas

  Siūlymas - atsisakyti taikyti LR Viešųjų pirkimų įstatymo išimtį savivaldybės kontroliuojamoms įmonėms. Perkant bet kokią paslaugą iš savivaldybės įmonių skelbti skaidrius konkursus, nes tik skaidrūs konkursai gali parodyti realią paslaugos kainą bei priverčia savivaldybės įmones siekti kokybės, t.y. dalyvauti ir kitokioje veikloje, kuri galima rinkoje. 

  2. Sukurti savivaldybėje kainų komisiją
  Jei LR Viešųjų prikimų įstatymo išimtis būtų taikoma ir konkursai nebūtų skelbiami, tai savivaldybėje reikėtų sudaryti kažką panašaus į kainų komisiją, į kurią įeitų keleto skyrių vadovai, gal net kokie ekspertai iš šalies, kurie išanalizuotų ir pagrįstų kiekvieną savivaldybės valdomos įmonės siūlomo tarifo dalelytę ir tik po aprobavimo tokioje kainų komisijoje tarifas būtų tvirtinimas taryboje. Šiuo metu tokią analizę turėtų daryti įmonę kuruojantis konkretus administracijos skyrius, tačiau realybėje skyrius nelabai gilinasi į tarifo pagrįstumą, be to kontrolės, nešališkumo mechanizmai taip tikrai nėra užtikrinami.... Daugiau
  Atšaukti
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 0 Palaiko
  • 1 Neutralūs
  • 0 Kritikuoja
  • 0 Siūlo
  Simonas Audickas rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Gal būtų galima sužinoti, kas kiek laiko skelbiami konkursai, kiek mieste yra valstybinių įstaigų, kad būtų galima susidaryti vaizdą, kokį mąstą tai liečia.
  Gal kas turi tokius duomenis?
  1. 2012-05-23 13:38
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos