Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Seimo darbo reglamentas

  Arminas Mockevicius , 2013 m. gruodžio 11 d.
  Teisė
  Vystomas

  Problema

  • Seimas šiuo metu gali priiminėti teisės aktus įvairiose stadijose dauguma dalyvavusiųjų Seimo posėdyje, kuriame gali dalyvauti ir 5 Seimo nariai. Taip galima situacija, kad dėl Lietuvos žmonių gerovės klausimus sprendžia vos keli žmonės. Žinant, kad kitose šalyse sprendimų priėmimui reikalingas kvorumas (pvz. Šveicarijoje reikalinga, kad dalyvautų 50 % Federalinio susirinkimo narių), reikėtų įtvirtinti griežtesnį Seimo narių reglamentą. 

   Plačiau

  Palaikančiųjų skaičius: 3

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Seimo darbo reglamentavimas

  Siūlau konstitucijos 69 straipsnio pataisą, kuris skambėtų taip:

  69 straipsnisĮstatymai Seime priimami laikantis įstatymo nustatytos procedūros.Įstatymai laikomi priimtais, jeigu už juos balsavo dauguma Seimo narių, dalyvaujančių posėdyje.Seimas gali svarstyti teisės aktus tik esant daugiau nei pusei Seimo narių, o priimti esant daugiau nei 4/5.Lietuvos Respublikos konstituciniai įstatymai priimami, keičiami ir panaikinami jeigu už juos balsuoja daugiau kaip pusė visų Seimo narių.Konstitucinių įstatymų sąrašą Seimo narių balsų dauguma nustato Seimas.Lietuvos Respublikos įstatymų nuostatos gali būti priimamos ir referendumu.

  Atšaukti
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 0 Palaiko
  • 0 Neutralūs
  • 2 Kritikuoja
  • 1 Siūlo
  Laurynas Kasiulynas kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  4/5 per didelė proporcija.
  3. 2013-12-11 16:56
  Donatas Šimelis kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Jau dabar yra bent pusės Seimo narių dalyvavimo balsavime priimant teisės aktus reikalavimas. Šiuo reikalavimu dažnai naudojasi opozicinės frakcijos, blokuodamos įstatymų priėmimą nedalyvavimu. Tai jeigu šią ribą dar labiau padidintume, labai tikėtina, kad būtų labai lengva užblokuoti bet kurio įstatymo priėmimą paprasčiausiai nedalyvaujant jame, ir Seimo darbas visiškai sutriktų. Todėl manau, kad šis siūlymas yra neišbaigtas - reikėtų numatyti papildomas priemones, kaip užtikrinti visų Seimo na...rių dalyvavimą balsavimuose, užkertant galimybę pasinaudoti šia spraga sprendimų blokavimui. Daugiau
  2. 2013-12-11 12:23
  Arminas Mockevicius: Na ir kas, juk dabar priimama daugiau nei 4000 įstatymų projektų per pusmetį, po to pasikeičia valdžia ir jie vėl koreaguojami sunkesnė priėmimo procedūra leistų pasiekti didesnį kompromiso lygį ir tada teisinė sistema taptų stabilesnė tiek verslininkui tiek paprastam žmogui, nes... šiuo metu viskas kardinaliai keičiasi kas 4 metus. Daugiau
  2.1 2013-12-14 20:37
  Donatas Šimelis: Na na, įdomu, ar kada nors yra buvę, kad pvz už biudžetą balsuotų 4/5 visų Seimo narių? Čia juk gaunasi tas pats, kas reikalauti, kad visi įstatymai būtų priimami tik 4/5 visų Seimo narių balsavus UŽ. Nes jeigu tu prieš, tai tiesiog nedalyvauji balsavime. Stabilumo žinoma atsirastų ...daugiau, nes paprasčiausiai nebūtų priimami jokie teisės aktai. Arba opozicija pradėtų reikalaut nebūtų dalykų už tai, kad tik jie sudalyvautų balsavime. Žodžiu manau, kad tikrai reikia dar pagalvot, kaip tą stabilumą pasiekti, ar bent kažkaip sugriežtint nedalyvavimo balsavime pasekmes, nes na stabiliausia aplinka tiek verslininkui tiek paprastam žmogui tai būtų apskritai paleidus Seimą, tik ar tai tikrai būtų geras sprendimas? Daugiau
  2.2 2013-12-14 20:56
  Donatas Šimelis siūlo kaip įgyvendinti sprendimą Nr.1 :
  Kadangi Konstitucijos keitimai yra itin sudėtingi (mums reikėtų surinkti 300 000 parašų), siūlyčiau reikiamus pakeitimus daryti Seimo Statute ar kituose teisės aktuose, o ne Konstitucijoje.
  1. 2013-12-11 10:58
  Donatas Šimelis: Štai, Seimo statuto 113 straipsnis: "Įstatymai priimami, kai Seimo posėdyje dalyvauja ne mažiau kaip pusė visų Seimo narių.". Manau, jeigu norim keisti šią tvarką, reikėtų keisti būtent šį straipsnį, o ne Konstituciją.
  1.1 2013-12-11 12:16
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos