Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Smulkių pažeidėjų viešinimas

  Kęstutis Šmigelskis , 2014 m. kovo 21 d.
  Savivalda Teisėsauga
  Vystomas

  Problema

  • Smulkūs nusikaltimai, kaip šlapinimasis viešoje vietoje, kiti chuliganiški veiksmai dažnai nusikalteliams atsieina nebrangiai, kelių šimtų litų bauda ar panašiai. Turint pinigų tai netrugdo jiems ir toliau taip elgtis. O neproporcingos baudos turi ir šalutinių pasekmių.

   Plačiau

  Palaikančiųjų skaičius: 16

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Smulkių pažeidėjų viešinimas

  Įvesti teismų praktiką, šalia baudų paskyrimo viešinti pažeidėjus. Spaudoje, per televiziją ar kitais kanalais paviešinti prasikaltusio asmens portretinę nuotrauką su nusižengimo komentaru būtu manau labai veiksminga prevencinė priemonė. Kaip pavizdys, daugelis susimąstytu ar šlapintis prie fontano, jei rytoj jo nuotrauką gali parodyti per vietinę televiziją. Jau nekalbu apie Amerikos teismų praktiką, kai liepia savaitę po kelias valandas stovėti su ženklu "Esu blogas, apsisiojau fontaną". 

  Atšaukti
  Susiję pasiūlymai
  Pasiūlymas Būsena Pasiūlymą palaiko
  Sukurti šiukšlintojų registrą Vystomas 4
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 1 Palaiko
  • 2 Neutralūs
  • 5 Kritikuoja
  • 0 Siūlo
  Albinas Stankus kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Šiandien, netiesioginiai rezultatai rodo, kad kas antras, arba net visi mūsų valstybės žmonės yra jos nubausti, lygtai mūsų piliečiai gyventų svetimos šalies vergovėje. Argi tai nenaikina patriotizmą, pasitikėjimą savimi, valdžia? Mūsų piliečiai, kaip vaikai, bėga iš šios mokymo programos (pamokos) į kitas valstybes. Mieste turi būti adekvati žmonių poreikiams aplinka, rodyklės. Buvau Gdanske, visa laiką matai nuorodas (WC). Susirgome, kits kitą baudžiame, susi priešiname net vykdant fiziologin...es funkcijas. Gal iš to padidės biudžetas? Daugiau
  7. 2014-03-22 13:07
  Saulius Kuprėnas: Būtent, įdomu, ką darytų pasiūlymo autorius Kęstutis, kai prispirtų reikalas, o tualetų nėra.
  P.S. variantas stoties rajone yra stotyje, dar teko pačiam praktikuoti bare pasinaudoti tualetu susimokant, bet šiaip tai yra miestų problema. WC kas kažkiek metrų priklausomai nuo žmonių ki...ekio turėtų būti. Daugiau
  7.1 2014-03-22 19:18
  Gintaras Grybėnas kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Dievaži, aš jau nieko nebesuprantu :( Kęstuti Šmigelski, jūs neturite ką veikti? Pasakysiu jums atvirai aš noriu, kad žmonės šlapintūsi viešose vietose ir tebūna tai Lietuvos vizitinė kortelė mainais į nulinę korupciją, nulinį alkoholio suvartojimą, nulinį savižudybių skaičių, nulinį skurdą ir vaikus augančius tik šeimose.
  8. 2014-03-22 15:08
  Saulius Kuprėnas: Labai jau socializmu ir draudimais kvepia. Nieko gero irgi.
  8.1 2014-03-22 19:19
  Gintaras Grybėnas: Sauliau, kur matai socializmą ir draudimus?
  8.2 2014-03-23 17:19
  Saulius Kuprėnas: Savižudybės - palikit patiems kūno savininkams spręsti (jei būtų galimybės užkirsti kelią, valstybė uždraustų), nulinis alkoholizmas - draudimas, nulinis skurdas - grynas socializmas "rūpestis vargšais".
  8.3 2014-03-23 17:59
  Gintaras Grybėnas: Nuoširdiai manai, kad draudimais galima pasiekti rezultatą? Pateik bent vieną pavyzdį kaip draudimai išsprendė kokią nors socialinę problemą.
  8.4 2014-03-23 20:17
  Saulius Kuprėnas: Apie pačio minėtą vizitinę kortelę rašiau, ką įžvelgiau. O įžvelgiau draudimus irba socializmą.
  8.5 2014-03-23 21:38
  Povilas Tamošauskas: Matau, kad abu tą patį dalyką omenyse turit, nepradėkit ginčytis.
  8.7 2014-03-23 23:36
  Gintaras Grybėnas: Povilai, mes tik mandagiai šnekučiuojames :)
  Sauliau, tai tik metafora, nenoriu aš kad gatvėse visi šlapintūsi, bet jei kas pasiūlytų tokį pasirinkimą, tai pritarčiau šlapinimuisi mainais į tai ką išvardinau :)
  Prisiminus Froido analogiją, kartais cigaras tiesig cigaras...
  8.8 2014-03-24 09:34
  Kęstutis Šmigelskis: Bet kuom tai susiję, kad reiktu rinktis vieną arba kitą? Negi šlapinimasis viešai kažkokiu būdu sumažina norą kyšininkauti? Ir tas pats alkoholizmas su tokiais poelgiais viešumoje susijęs tesiogiai. Dabar sakote kad draudimais daug nepasieksi, čia aš pilnai sutinku. Tačiau kolka...s pas mus vienintelis valdymo sraigtas yra baudos, o čia tiesiog mestelėjau mintį kaip apie kažkokią papildomą, alternatyvią priemonę, kuri veigtu ne draudimo o apeliacijos į savigarbą principu. Nereikia užsiciklinti dėl to šlapinimosi, gal tai pritaikyti kitokiems prasižengimams, ir jei žinote kažkokių kitų būdų kaip per kažkokį jausmą pasiekti žmogaus sąmoningumą, mielai jį išgirsčiau ir palaikyčiau. Daugiau
  8.9 2014-03-24 13:12
  Gintaras Grybėnas: Kęstuti, niekuo tai nesusiję, bandžiau tik pasakyti, kad turime rimtesnių bėdų nei smulkūs pažeidimai. Išspręskime svarbiausias sistemines problemas ir smulkių pažeidimų nebeliks. Yra būdų kaip pasiekti "žmogaus sąmoningumą", bet juos suprasti ir priimti gali ne kiekvienas. Įsivai...zduokite, kad patekote į viduramžių Europą ir norite žmonėms papasakoti, kad Žemė apvali. Kaip jums atrodo, kuo baigsis jūsų pasakojimas? Daugiau
  8.10 2014-03-24 21:33
  Povilas Tamošauskas: Visos problemos yra svarbios, tiek smulkios, tiek vidutinės, tiek stambios ir visas jas reikia spręsti su vienodu dėmesingumu. Vienų aukoti vardan kitų yra neverta. Svarbiausia yra prioritetizuoti ir optimaliai paskirstyti resursus - žmogiškus ir materialius.
  Efektyvus būdas pasiekti žmonių sąmoningumą - socia...linės akcijos ir reklamos. Tai yra puikios priemonės, kuriomis galima ne tik pasiekti žmonių sąmoningumą, o ir daryti įtaką - viskas priklauso nuo socialinės akcijos/reklamos pateikimo. Manau, kad būtų galima imtis iniciatyvos sąmoningam ir racionaliam žmonių kolektyvinimui, nes dabar esame labai individualistiška kultūra, t.y. tipiškas lietuvis nežiūri toliau savo ir savo artimųjų (šeimos, draugų) nosies. Nedažnas išties pagalbos ranką kenčiančiam bendrataučiui. Kasmetinė socialinė akcija+reklama nutaikyta prieš chamiškuma viešojoje erdėje, būtų tikrai puikus būdas Kęstučio įvardintai problemai spręsti, tik čia kyla keli klausimai:
  -Kas apsiims organizavimo?
  -Kas apsiims informacinės medžiagos gamybos?
  -Kas bus vykdytojai?
  -Kas bus remėjai?

  Socialinės akcijos/reklamos yra super efektyvios, jeigu kruopščiai paruošiamos ir įvykdomos taip sakant "su trenksmu". Užuot viešąjį eterį pildę visokiais chuliganais, jį galėtume pildyti 'sąmoningumo, supratingumo ir visuomeniškumo pamokomis', kuriomis būtų skatinamas individualių piliečių įsitraukimas į viešosios tvarkos kūrimą ir palaikymą.
  Daugiau
  8.12 2014-03-24 22:14
  Gintaras Grybėnas: Povilai, nenoriu kabinėtis, bet turiu atkreipti dėmėsį į logines klaidas. Rašai, kad "Visos problemos yra svarbios, tiek smulkios, tiek vidutinės, tiek stambios ir visas jas reikia spręsti su vienodu dėmesingumu", o toliau tekste "Svarbiausia yra prioritetizuoti".
  Prioretizavimas, tai procesas atskiri...antis svarbius dalykus nuo nesvarbių, jis reikalingas tam, kad daugiau dėmėsio ir resursų skirti esminėms problemoms. Tikriausiai teko girdėti apie Pareto principą, jis sako, kad 20 % pastangų duoda 80 % rezultatų. Tai leidžia nešvaistyti resursų ir gauti maksimalų rezultatą esant minimaliom sąnaudom.
  Negaliu sutikti ir su teiginiu, kad "Efektyvus būdas pasiekti žmonių sąmoningumą - socialinės akcijos ir reklamos.Tai yra puikios priemonės, kuriomis galima ne tik pasiekti žmonių sąmoningumą, o ir daryti įtaką".
  Mano kuklia nuomone, tai pinigų švaistymas, nežinau nei vienos socialinės reklamos kuri pasiektų jai keliamus uždavinius, tačiau pinigų panaudojimo prasme tokios kampanijos yra bačkos be dugno.
  Ar sumažėjo smurto šeimoje dėl soc.reklamos, mokykloje mažiau patyčių, žmonės pradėjo mažiau gerti, mažiau girtų vairuoja, mažiau šiūkšlina ir pan.? Kur skaičiai, kur "cost and benefit" analizė? Dėja, tokių skaičišų nėra o žinai kodėl? Todėl, kad leisti pinigus soc.reklamai labai paranku, nėra jokių galimybių pamatuoti rezultatyvumo. Gaila, bet soc.reklama nėra "super efektyvi", atvirkščiai, ji super neefektyvi. Jei netiki mano žodžiais pakalbink reklamos specus,
  jie tau papasakos apie soc.reklamos virtuvę.
  Daugiau
  8.13 2014-03-25 19:45
  Saulius Kuprėnas: Povilai, įdomu, kodėl jūs norite kitų žmonių sąmoningumo?
  8.14 2014-03-25 21:20
  Povilas Tamošauskas: Gintarai, neformaliai paaiškinsiu, ką turėjau omenyje: Tau dabar nepatinka spręsti viešo šlapinimosi (viešųjų tvarkos pažeidimų) problemų, nes tau tai atrodo nepakankamai svarbu? Tu dabar ir nespręsk, palik tai kitiems žmonėms, kuriems tai dabar patinka ir kuriems tai dabar atrodo svarbu, o pats dabar spręsk tai, kas tau dabar patinka ir tau dabar atrodo pakankamai svarbu. Tiek viešas š...lapinimasis, tiek savižudybės yra problemos, kurios yra vertos vienodo 100% dėmesingumo. Žinoma, žmonių mirtys yra didesnė tragedija nei šlapimo bala prie fontano, taigi savižudybių problema yra aukščiau prioritetuose, bet suprask - žmogus dabar vienu metu gali būti tik vienoje vietoje ir kiekvienoje vietoje, kur jis yra, jis turi stengtis pasirodyti kaip tik dabar gali geriausiai.

  Kęstutis dabar atėjo spręsti viešos tvarkos pažeidimų problemos. Gintarai, jeigu tai dabar yra ne tavo daržas, tai tu dabar į jį ir neik. Kokiu tikslu dabar tu demotyvuoji Kęstuti ir visus kitus imtis iniciatyvų viešosios tvarkos palaikymo tobulinimui? Kam dabar čia kiši korupciją, alkoholio vartojimą, savižudybes? Kam? Kuo dabar tai yra susiję su viešosios tvarkos pažeidimais? Dabar visko vienu metu juk neišspręsi, todėl dabar ir sakau, kad visos problemos yra vertos sprendimo (vienodo dėmesingumo), bet svarbiausia yra prioritetizacija. Žmogus juk ne robotas. Aš šiąnakt gal nekaip išsimiegojau ir šiandien mano smegenys nėra pajėgios spręsti korupcijos problemų, tačiau yra visiškai pajėgios lengvesnėms, ŽEMESNIO PRIORITETO, problemoms spręsti - viešiems tvarkos pažeidimams. Ar supranti kokia dabar yra pagrindinė mintis to, ką kątik perskaitėi?

  Tu dabar negali sutikti su teiginiu, kad "Efektyvus būdas pasiekti žmonių sąmoningumą - socialinės akcijos ir reklamos.Tai yra puikios priemonės, kuriomis galima ne tik pasiekti žmonių sąmoningumą, o ir daryti įtaką", nes tai vėlgi dabar yra ne tavo daržas. Pats sakai, kad tavo nuomonė dėl šio teiginio yra kukli. Priešingai nei tavo, mano nuomonė dėl šio teiginio nėra kukli, nes aš tai studijuoju, aš tuo domuosi, tai yra mano sritis, tai yra mano daržas, tai yra viena iš mano specialybių. Nematėi efektyvios socialinės akcijos/reklamos, nes niekada neskyrėi pakankamo dėmesio į to analizavimą. Esi kažkur kažką užmatęs, bet niekada nesi į tai gilinęsis. Kukli nuomonė yra paviršutiniška ir neproduktyvi nuomonė, tačiau ne visada. Išimčių būna visur.

  Priekaištauji dabar, nes neatkreipėi DĖMESIO į vieną svarbiausių mano ankstesniame komentare minėtų dalykų, dabar jį paryškinsiu, kad jis tau asmeniškai įstrigtų ir įstrigtų ilgam: "Efektyvus būdas pasiekti žmonių sąmoningumą - socialinės akcijos ir reklamos. Tai yra puikios priemonės, kuriomis galima ne tik pasiekti žmonių sąmoningumą, o ir daryti įtaką - VISKAS PRIKLAUSO NUO SOCIALINĖS AKCIJOS/REKLAMOS PATEIKIMO." Nukirpai pabaigą, Gintarai.

  "Todėl, kad leisti pinigus soc.reklamai labai paranku, nėra jokių galimybių pamatuoti rezultatyvumo." - nera galimybių? O tavo paties minėta "cost benefit" analizė? Meluoji ir neraudonuoji, Gintarai.

  Gintarai, aš esu reklamos specas, būtent reklamos ir verslo vadyba yra mano sritys. Dabar skaitydamas, turbūt, jau galvoji kaip čia pradėsi smerkti verslo vadybos specialybę, bet leisk tau pasakysiu vieną dalyką - ši specialybė yra viena iš labiausiai nuvertintų, nes ale "visi studijuoja vadybą, bet nei verslų sukuria nei vadybininkais tampa". Žinai kodėl nesukuria? Žinai kodėl netampa? Nes, atsiprašant, mala šūdą ir į paskaitas vaikšto ne tam, kad mokytųsi mokytis ir mąstyti bei teoriją pritaikyti praktikoje, o tam, kad zubrinti, kalti mintinai egzaminui iš ko nėra jokios naudos. Gauti vadybos diplomą yra super lengva, bet būti geru vadovu ar vadybininku yra super sunku. Reklama, Gintarai, - ne tavo daržas, todėl į jį gal ir nelįsk, nes kai žmogus lenda į sritį, kurioje turi tik kuklią nuomonę, tai ir rezultatai pačiu geriausiu atveju būna tik kuklūs. Beždžionės, maigančios mygtukus atominėje elektrinėje, turbūt nenorėtum matyti.

  Gintarai, pasikartosiu - dabar, šiuo metu, neturi kompetencijos spręsti viešosios tvarkos pažeidimų problemos? Dabar, šiuo metu ir nespręsk, palik tai tiems, kas turi, o pats prisijunk tik tada, kai turėsi.

  Išgalvokime dar vieną pavyzdį - sakykim, aš užsimanysiu ir sukursiu Lietuva2 portale pasiūlymą, kad vaikams mokyklose būtų vykdomas detalesnis švietimas apie nelegalias narkotines medžiagas ir jų poveikį. Tai tu ką? irgi ateisi ir sakysi, kas čia tie narkotikai.. Lietuvoj nelegalius narkotikus vartoja tik nereikšmingas procentas populiacijos, geriau spręskim korupciją, alkoholizmą, savižudybes? Link ko tai veda? Link Off-topic'o, tačiau kartais saikingo(!) off-topic'o reikia, nes jis skatina didesnį sąmoningumą, mąstymą ne tik in, bet ir out of the box.

  Jeigu turėčiau galimybę, tai tavo komentarą: "Dievaži, aš jau nieko nebesuprantu :( Kęstuti Šmigelski, jūs neturite ką veikti? Pasakysiu jums atvirai aš noriu, kad žmonės šlapintūsi viešose vietose ir tebūna tai Lietuvos vizitinė kortelė mainais į nulinę korupciją, nulinį alkoholio suvartojimą, nulinį savižudybių skaičių, nulinį skurdą ir vaikus augančius tik šeimose." ištrinčiau arba tiesiog perkelčiau skyrelį "Pasisakymai", nes tokiam pasireiškimui nei laikas, nei vieta būti specifinio pasiūlymo komentaruose.

  Taip pat ir Kęstučio pasiūlymą radikaliai redaguočiau, nes iš to kaip JIS YRA PATEIKTAS (atsimeni, Gintarai, ką sakiau apie pateikimą?) "cost benefit" yra labai menkas, menką cost benefit dėl prasto pateikimo pastebėjai ir pats, todėl juk ir pakomentavai taip, kaip pakomentavai.

  Sauliau, kitų žmonių sąmoningumo aš noriu, nes aš pats asmeniškai jaučiuosi nepritapęs prie visuomenės dėl savo paties per didelio (taip, per didelio) sąmoningumo, tai jau asmeninės priežastys, kurių viešinimui dabar nėra tinkamiausias laikas ir vieta. Kita, vieša priežastis - man tiesiog rūpi žmonijos ir abstrakčiai sakant - gyvybės - ateitis.

  Viskam yra savas laikas ir sava vieta, taigi, po paraliais, jauskim visi savo vietą ir savo laiką. Jeigu su kažkuo nesutinkate ir norite prieštarauti kažkam, ką kątik parašiau, siūlau šį tekstą perskaityti dar kartą, arba perskaitykite rytoj, poryt, užporyt, nes tikiu, jog yra nemaža tikimybė, kad jis jums gali būti per sudėtingas, t.y. turi per daug sudedamųjų dalių, kurių sujungimas jau yra jūsų darbas. Mokykimės vieni iš kitų. Neprieštaraukime vieni kitiems, papildykime vieni kitus. Lazda visada turi du galus.
  Daugiau
  8.17 2014-03-26 13:03
  Gintaras Grybėnas: Povilai, sutinku su pirmosiomis 23 eilutėmis :) ir apgailestauju, jei mano tekstas kažką užgavo.
  Linkiu tau (tavo žodžiais) "nemalti šūdo" ir padaryti nuostabią soc.reklamą, tik nepamiršk pamatuoti rezultato :) Ir dar, tam, kad keisti žmonių elgesį reikia suvokti to elgesio priežastis, p...riešingu atvėju jokio efekto nebus. Jeigu jauną reklamos specą sudomins nepageidaujamo elgesio priežastys, mielai pasidalinsiu patirtimi ir įžvalgomis.
  BTW, reklamos specas turi išmokti dėstyti savo mintis glaustai ir aiškiai, sėkmės :)
  Daugiau
  8.18 2014-03-26 13:37
  Saulius Kuprėnas: Reklamos srities verslyninkas - užsakymų mažai? :D
  Neblogas sąmoningumas - užsako iš valstybinių lėšų, pinigai.
  8.19 2014-03-26 19:01
  Rūta Tamošiūnaitė kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Tų, kurie šlapinasi viešai prie fontano, ,,gėdos stulpu'' neišgąsdinsi. Juk jie neturi gėdos.
  10. 2014-03-24 14:29
  Povilas Tamošauskas: Būtent. Aplamai, "gėdos stulpas" yra labai primityvi ir labai abejotino veiksmingumo priemonė bet kokiam auklėjimui. Kone tas pats, kas pastatyti vaiką į kampą ir numauti kelnes. Auklėjimas turi būti vykdomas švietimu, nes tik švietimo būdu žmogui yra įmanoma įkrėsti proto. Emoc...ijas šalin, o intelektą pirmyn. Net neabejoju, kad žmonės besišlapinantys prie fontanų jau ir taip yra psichiškai sužaloti arba tiesiog neblaivūs. Racionalu būtų tiesiog padidinti baudas ir didinti viešųjų tualetų skaičių. Daugiau
  10.1 2014-03-24 20:33
  Povilas Tamošauskas kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Kur yra ataskaitos, liudijančios, kad tokios priemonės yra veiksmingos?Nematau prasmės garsinti visokių, atsiprašant, "degeneratų". Jų ir taip pakankamai turime viešojoje erdvėje (tiek realioje, tiek virtualioje). Amerika yra kitas reikalas - 50 valstijų, 317 milijonų gyventojų ir ko tik ten nebūna. Merilando valstijoje yra nelegalu į kino teatrą įsivesti liūtą, gal ir mums tokio reikia? Tikrai nematau prasmės, kam sąmoningiems žmonėms per prievartą reikėtų brukti visokius idiotus. Tokį pasiūlymą matau tik kaip savanorišką iniciatyvą. Norit sukurti degradų registrą? Pirmyn - sukuriat internetinį puslapį www.mužikųkatalogas.lt... ar www.gėdoslenta.lt , vaikščiojat gatvėse filmuojat, fotografuojat, keliat ir aprašinėjat, o spaudą, televiziją, naujienų ir socialinius portalus ir paliekam tam, kam jie ir yra sukurti - dalintis prasminga ir produktyvia informacija.

  Kaip alternatyvą nesikontroliuojančių viešinimui siūlau tokį dalyką: pirmas nusimyžimas į fontana - bauda, antras nusimyžimas į fontaną - dviguba bauda, trečias nusimyžimas į fontaną - triguba bauda ir t.t.

  Iš kitos pusės, nematau absoliučiai jokios prasmės gėdinti žmones kitų akivaizdoje. Mano manymu, tai tik skatintų patyčias, grubumą, panieką, menkinimą ir velniškai gadintų žmogaus reputaciją, ko pasekoje kristų žmogaus galimybės integruotis į visuomeniškumą. Žmonėms gėda turi būti prieš pačius save, o ne prieš kitus. Dar betrūko.. įsijungi LRT 'Labas rytas', o ten pasakoja kas, kur primyžo, kas, kam čiulpė, kas, ką apvėmė ir t.t. ačiū, bet ne. Man yra visiškai neįdomu, ką daro tokie niekalai, myžantys vidury gatvės, nesuprantu ir kaip kitiems gali būti įdomu. Nebe viduramžiai gi.
  Daugiau
  5. 2014-03-22 12:27
  Kęstutis Šmigelskis: Na eteris manau prikištas dar didesnėm moralę žalojančiom priemonėm, kurios, kitaip nei ši, naudos išvis neneša. Na nenuvertinčiau viešumo galios taip stipriai. Yra šlykščių nusižengimų, kurių baudos svyruoja 100 - 1000Lt ribose ir yra daug žmonių, kuriems tokie pinigai "nelaimės... atveju" yra toleruojama rizika vardan ideologijos "darau ką noriu" suteikiamo komforto. Ir ar 100lt ar trečia sykį 300lt yra visiškai nusispjaut. O štai gėda jau kitas dalykas. Pamatys mama, šeima, giminės, draugai aišku gal pasijuoks bet čia jau rimta. Ar tai šlapinimasis ar kyšiai ar... Žinoma reikėtu pagalvot kaip tą viešinimą daryti, kad neužkišti per daug eterio ir nepersotinti liaudies. Gal retais ypač piktybiniais atvejais, nežinau, tai svarstytinas aspektas. Tačiau mano nuomone tai yra būdas, kurio visiškai atmesti nevertėtu. Ir jūsų pergyvenimas jog skatintu patyčias, menkinimą ir velniškai gadintų to žmogaus reputaciją yra keistas, nes toks vaizdas jog niekinantis visuomenės moralės normas ir apibrėžtas gerbūvio taisykles žmogus yra vertas pagarbos ir supratimo. Daugiau
  5.1 2014-03-22 12:50
  Donatas Šimelis: Galbūt tokie pažeidėjai galėtų būti paviešinami teismo ar VRM svetainėje, ir tuomet jau juos kur kas norėtų į tokias lentas galėtų įtraukinėti. O gal ir dabar taip yra? Spėju, kad nelabai - dažnai matom, kaip nusikaltėliai prieš kameras užsidengia veidus, ir jų paviešinimas net ir t...os savanoriškos veiklos pagrindu spėju pažeistų kokias nors asmens teises, ar ne taip? Gal kas žino, kaip yra dabar? Daugiau
  5.2 2014-03-22 12:55
  Povilas Tamošauskas: P.S. Jeigu tu turi psichinį ligonį, tai gėdink jį negėdinęs, nuo dėmesio jam tik linksmiau bus. Kita vertus, neretai pasitaiko ir taip, kad nacionaliniu mastu viešinami kvailiai sulaukia būrio pasekėjų. Yra toks posakis: "Monkey see, monkey do" liet. - beždžionė mato, beždžionė ...daro. Tikiu, kad viešojoje erdvėje turėtume rodyti tik pavyzdingą žmonių elgesį, o jeigu jau rodome nepavyzdingą elgesį, tai bent sugebėkime racionaliai išaiškinti ir išmokyti stebėtojus, kodėl toks elgesys nėra laikomas pavyzdingu. Neužkraukime savo pačių protų nereikšmingais dalykais. Beto kiekvienas iš mūsų prikrėčiam kvailysčių, dėl kurių gailimės ir gėdijamės, tai yra natūralu. O jeigu gailesčio ir gėdos jausmo pas žmogų nėra, tai klausimas ar tik ne laikas jam pas psichiatrą. Daugiau
  5.3 2014-03-22 13:06
  Povilas Tamošauskas: Cituoju Kęstutį: "toks vaizdas jog niekinantis visuomenės moralės normas ir apibrėžtas gerbūvio taisykles žmogus yra vertas pagarbos ir supratimo."

  Prie ko čia pagarba? Jeigu ne juoda tai balta? O kur pilka? Jeigu ne skysta, tai kieta? O kur dujos? Nusibodo man toks lietuviškas požiūris, kad arba turi mylėti, šlovinti, garbinti arba nekęsti, gėdinti ir niekinti. Visada juk yra neutralus vidurys, iš jo, mano nuomone, ir yra geriausia žiūrėti į absoliučiai betkokias situacijas, nes gali matyti ir tai kas kairėje ir tai, kas dešinėje,... matai ir privalumus ir trūkumus. O supratimas yra visai kitas dalykas, jis yra reikalingas absoliučiai visame, kame ir visiškai nesvarbu ar tai yra pavyzdinga ar nepavyzdinga. Supratingumas tai nėra pagarbos, propagavimo, susižavėjimo ar pateisinimo sinonimai. Supratingumas ir yra supratingumas - arba supranti situaciją ir gebi padaryti adekvačias išvadas, arba ne.

  100 ar 300lt nusispjaut? O jeigu 1000 ar 3000? Gal tiesiog baudas reikia padidinti? Žinau, Kęstuti, pateikėi pasiūlymą, tiki jo prasmingumu, nenori jo paleisti ir t.t. bet pats logiškai pagalvok - ar tau asmeniškai yra tikrai reikalinga, įdomu ir prasminga matyti visą tai, ką tu siūlai viešinti? Tarkim, tu pamatysi viešą publikaciją apie vidury gatvės besičiulpstančius homoseksualus, pamatysi jų veidus ir sužinosi jų vardus, pavardes - kas tau iš to? Kam tau yra reikalinga tokia informacija? Didesnė gėda, savigrauža ir kaltės jausmas chuliganams? Kitas dalykas - yra žmonės, kurie yra psichiškai nesveiki, ligoniai ir būtent dėl to jie nesąmoningai niekina visuomenės moralės normas ir apibrėžtas gerbūvio taisykles. Padidintomis baudomis bent jau teisėsaugos finansavimą padidintume, o kas iš didesnio žmogaus sugėdinimo? Nieko, tik patenkinsi savo barbarišką instinktą žeminti, gėdinti, niekinti ir tyčiotis.

  Beje, kaip dažnai vienas ir tas pats žmogus buvo pagautas įžuliai besišlapinantis viešoje vietoje? Kaip dažnai matai antraštes "serijinis myžnius ir vėl apvarė pėsčiųjų perėja" arba "gėjų porelė jau antrą kartą čiulpstosi vt laukimo paviljone". Jeigu žmogus turi nors kiek savigarbos, tai jam pakaktų ir kreivo praeivių žvilgsnio. O jeigu žmogus negerbia pats savęs, tai nėra ir ko stebėtis, kad jis negerbia aplinkinių. Individualūs chuliganizmo atvejai yra individualūs, todėl tirti juos reikia individualiai, ir visų chuliganų asmenybių viešinimą įvertinti reikia taip pat individualiai.

  Pripažinsiu - pats irgi esu šlapinęsis viešoj vietoj ir ne vieną kartą, bet visuomet pasirenku pačią atokiausią ir tam tuo momentu tinkamiausią vietą ir tikrai nemanau, kad aš esu vertas būti kalamas prie gėdos lentos už tai, kad mano šlapimo pūslė greit išpila, ką įpila ir kad Vilniuje trūksta viešųjų tualetų. Tiesa, galbūt viešųjų tualetų įsteigimas būtų efektyvesnė priemonė myžniams tramdyti nei viešas gėdinimas, kaip tu manai, ką?

  Paminėsiu dar vieną realų pavyzdį, kuris rodo, kad gėdinimas viešinant yra neefektyvus:

  Vardas, pavardė, nuotrauka, nusikaltimas - viskas taip, kaip nori "cirko" žiūrovai, ši informacija jau buvo viešinta ir ne vieną kartą, o rezultatas ar yra?

  http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/garsusis-klaipedos-sienu-terliotojas-gintaras-gencas-trylikta-karta-stojo-pries-teisma-59-385310

  Atsiprašau, kad komentaras toks padrikas. Esmes atskyriau tuščiomis eilutėmis.
  Daugiau
  Garsusis Klaipėdos sienų terliotojas Gintaras Genčas tryliktą kartą stojo prieš teismą

  G.Genčas teismų slenkstį intensyviai ėmė minti nuo 2012-ųjų, po to, kai įkliuvo policijos pareigūnams beterliojantis sienas. Jo namuose pareigūnai aptiko nemažai medžiagos su įamžintomis terlionėmis.

  5.5 2014-03-22 14:02
  Vladas Jurgutis rašo apie sprendimą Nr.1 :
  manau, visą tai reikėtu pradėti nuo policijos,prokuratūros,teisėju ir medicinos darbuotojų vykdomų tiesioginiu nusikaltimų viešinimo,o kai bus pradėta viešinti jų vykdomi nusikaltimai žmogui ir žmoniskumui, patikėkite niekas nebenorės nieko panašaus atlikinėti..,kadangi nebeliks jų vykdomiems nusikaltimams uždangalo...
  3. 2014-03-22 12:11
  Kęstutis Šmigelskis: Galima būtu prijungti ir tai, svarbu eliminuoti visus nusižengimus, kuriuos daryti "apsimoka".
  3.1 2014-03-22 12:27
  Daugiau
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos