Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Uždrausti rūkyti daugiabučio namo balkonuose

  Saulius Banys , 2013 m. liepos 17 d.
  Aplinkosauga Sveikata Žmogaus teisės
  Vystomas

  Problema

  • Rūkantieji šalia įėjimų į įvairios paskirties viešuosius pastatus kenkia įprastiems praeiviams palikdami dūmų debesis praėjime. Ypatingai skaudu ir pikta, kai dūmais turi kvėpuoti kūdikiai ar mažamečiai vaikai, bandydami įveikti praėjimą pilną rūkalų. Maža to, rūkalių neįmanoma sutrausminti, o kitaip sakant, patraukti administracinėn ar kiton atsakomybėn, nes nėra nei teisės aktų, nei tvarkų, kas reglamentuotų tokį rūkalių elgesį. Rūkydami šalia įėjimo į pastatą rūkaliai įstatymo nepažeidžia ir dar "drąsko" akis, jaučiasi nebaustini. Policija dėl tokio atvejo tikrai neskubės į įvykio vietą, ieškoti pastato administracijos nėra laiko, o dažniausiai ir galimybių.

   Plačiau

  Palaikančiųjų skaičius: 28

  Sprendimo palaikymas: 100,00%

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Uždrausti rūkyti daugiabučio namo balkonuose

  Gyvenu daugiabučio name ir negaliu atsidaryti langų, prasivėdinti patalpų, kadangi kaimyno keliama rūkymo smarvė keliauja tiesiai į namus.Maža to, dar mėto nuorūkas pro balkoną.Tai mažų mažiausiai nėra kultūringa, o iš mano pusės yra daroma žala.Manau kaimynui lygiai taip pat nepatiktų jeigu garsiai leisčiau muzika ar po nosim pakiščiau tarkim smirdantį skudura?Mylėkime vieni kitus.

  Kaip žinome labiau civilizuotose šalyse yra uždarusta rūkyti daugiabučiuose balkonuose,(gyvenamosiose vietose) neišimtis netgi mūsų kaimynai latviai.Todėl ženkime žingsnį ir mes link elementaraus žmogiškumo.Tvarka bus!Ačiū laukiu daugiau palaikančių iniciatyvą

  Linkiu visiems laimės

  2. uždrausti rūkyti daugiabučių balkonuose

  manau, tiesiog reikėtų uždrausti rūkyti daugiabučių balkonuose, kaip buvo uždrausta rūkyti kavainėse. Pradžioje visi rūkaliai labai daug rėkė ir priešinosi, o dabar ramu ir visiems gerai, kas nori "tručytis" eina į tam skirtas patalpas ar į lauką, o kavinėse žmonių dėl to tik padaugėjo :)  nes daugelis į kavaines neidavo dėl baisaus tvaiko, kuris griaužia akis ir gadina sveikatą.

  ...

  taigi, manau išvada tikia, jei nori rūkyti ir gyveni ne nuosavam name, o daugiabutyje, reiškia eini i lauką ant suoliuko ir rūkai.

  Daugiau
  Atšaukti
  Susiję pasiūlymai
  Pasiūlymas Būsena Pasiūlymą palaiko
  Rūkymo viešoje erdvėje kontrolė Įgyvendinamas 49
  Draudimas asmenims iki 18 metų vartoti tabako gaminius (rūkyti) ar jų turėti Įstatymų leidybos iniciatyva 0
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 5 Palaiko
  • 2 Neutralūs
  • 1 Kritikuoja
  • 2 Siūlo
  Povilas Tamošauskas siūlo kaip įgyvendinti sprendimą Nr.1 :
  Mylėk savo kaimyną ir padovanok jam smilkalų dėžutę kvapui bei stiklainį nuorūkoms. Man atrodo, kad tavo kaimynas jaučiasi laimingas galėdamas išeiti į savo balkoną parūkyti, neatimk iš jo jo laimės, jeigu jis to nenori :) Pasikviesk jį į savo balkoną, pasiūlyk jam atsigerti kavos ar arbatos. Pamatysi - geriau pažinsi savo kaimyną, nebeatrodys jis toks piktybiškas ir galbūt netgi tu būsi tas žmogus, dėl kurio jis pakeis savo rūkymo įpročius. Matai, Sauliau, tavo pasiūlymas yra vienašališkas - tu išloši iš draud...imo, o ką kaimynas? Greičiausiai, kad rūkyti pradės virtuvėje. Taip negalima. Problemos sprendimas turi tenkinti ABI šalis ir tave ir tavo kaimyną, jūsų reikalas kaip jūs susigyvensit - nėra prasmės kažko sankcionuoti valstybiniu mastu, nes tai tik anteštų daugiau painiavos visiems. Poto žmonės ims skųstis, kad "Lietuvoje gyventi yra blogai, nes institucijos negali susidoroti su mano rūkančiu kaimynu". Siūloma priemonė - drausti rūkyti daugiabučių balkonuose - yra palanki tik vienai pusei žmonių.
  Pvz. aš turėjau ir rūkančių ir nerūkančių kaimynų, tų kur garsiai muzika leidžia, pas kitus šuo naktimis loja, dar pas kažką dulkių siurblys garsiai ūžia, vaikai balionus su vandeniu mėtydavo pro balkoną, o kitas kotletus prikepindavo nuolatos, pas kitą kilo gaisras nuo viryklės, kitus užliejo vandeniu, dar kiti tvarkėsi elektros instaliaciją ir visame aukšte buvo išjungę elektrą ir po šimts pypkių aš praleidau krepšinio varžybas ir dar vienas buvo pianistas dieną naktį skambindavo, trukdydavo susikaupti, bet su visais viskas buvo susitarta gražiuoju! Matai, Sauliau, drausti-bausti prie gero nepriveda, nes visų pirma tai yra lengviausias dbūdas, ką galima padaryti, atrodo logiška - uždrausi, oficialiai skaitysis, kad negalima ir automatiškai bus tvarka, taip? Deja taip nėra. Išmok sugyventi su aplinkiniais, o ne burnok ant jų. Linkiu buityje sugyventi draugiškai tiek su namiškiais, tiek su kaimynais. Tikrai nemanau, kad kaimynas didžiuojasi ir jaučia ekstazę, jog tau smirda jo dūmai. Žmonėms reikia pagalbos, o ne draudimų. Būk tas, kuris padeda, o ne tas, kuris draudžia. Iš šiaip siūlau susitaikyti, kad visada viskas rožėm tikrai nekvepės.

  Priedo, jeigu visgi esi pasiryžęs kovoti prieš rūkymą balkonuose, tai siūlau nusiraminti ir pradėti būtent nuo savo daugiabučio, o ne nuo visos valstybės, nes galbūt kitame, o galbūt net ir tame pačiame daugiabutyje gyvena žmonės, kuriems rūkantys balkonuose visai netrukdo.
  Daugiau
  3. 2013-07-19 12:05
  Bernardas Maksimavicius siūlo kaip įgyvendinti sprendimą Nr.1 :
  Isvis udrausti rukyt Taip.. Pirma vieta rukymas prie vaiku .. Ne baudos o svietiejiskas paaiskinimas...
  5. 2013-11-16 10:05
  Saulius Kuprėnas rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Duok valdžią Andriukaičiui - tai ne tik balkonuose uždrausta bus :)
  http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/aktualijos/v-andriukaitis-nori-uzdrausti-rukyti-lietuvoje.htm
  V.Andriukaitis nori uždrausti rūkyti Lietuvoje / Aktualijos / lrytas.lt

  Lietuvos rūkaliai turi ruoštis rimtoms permainoms. Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis ateityje Lietuvą nori matyti „laisvą nuo rūkymo". Kitaip tariant, sveikatos ministras tikisi, kad Lietuvoje bus draudžiama rūkyti.

  4. 2013-10-24 19:54
  Marius Pocius palaiko sprendimą Nr.1 :
  Taip, ypač vasarą kai norisi atsidaryti langą, ar šiaip balkone pasėdėti, tada išlenda koks atsikosėti niekaip negalintis kaimynas iš žemesnio aukšto ir traukia pačią stipriausią cigaretę. Žiauru. Bandėm su juo ramiai pakalbėti, tai tik savo rusiškų keiksmažodžių žodyną praplėtėm.
  11. 2014-09-09 16:19
  Agnė Vaitiekūnaitė palaiko sprendimą Nr.1 :
  Labai palaikau, nes pati taip pat kankinuosi su rūkančiais balkonuose kaimynais ir tikrai šią problemą reikia spręsti.
  10. 2014-06-21 20:04
  Daugiau
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos