Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Viso pasaulio lietuvių bendravimo elgesio etikos kodeksas

  Donatas Šimelis , 2013 m. vasario 13 d.
  Dvasingumas
  Vystomas

  Problema

  • Lietuviai daro kertines bendravimo klaidas, konfliktuoja lygioje vietoje be rimtos piežasties, yra labai niūrūs, įtarūs ir uždari, nes per XX a dėl karų, tremčių ir okupacijos nutrūko nacionalinė mandagumo ir etikos žinių perdavimo tradicija.

   Plačiau

  Nuorodos

  Palaikančiųjų skaičius: 1

  Sprendimo palaikymas: 100,00%

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  2. Elgesio kodeksas "Niekada neįsižeisk"

  Kaip alternatyvą siūlau priešingą variantą - visi gali šnekėti ir elgtis pagal savo moralę ir supratimą, tačiau draudžiama yra įsižeisti. Tuo pačiu reikėtų skatinti savikritiškumą - supratimą, kad net ir nesu tobulas, ir gebėjimą iš savęs pasijuokti. Senolių išmintis byloja, kad tas, kuris moka pasijuokti iš savęs, gali juoktis ir iš kitų. O geriems santykiams nėra būtinas nenatūraliai malonus elgesys - viskas priklauso nuo to, kaip Tu priimi pašnekovo žodžius.

  3. Vienybėje mūsų jėga!
  Kas gali būti geriau už vienas kito supratimą. Užsienio lietuviams mūsų gyvenimas nesuprantamas reiškinys, nes visapusiškai skiriamės savo mentalitetu, materialinėmis galimybėmis ir dvasingumu...Tegu atvažiuoja jie į Lietuvą ir pagyvena čia, gal tada suprastų kaip mums reikia vienybės, tada pakalbėsime ir apie bendravimo kodeksą ir apie elgesio kultūrą...Kviečiu diskusijai...
  1. Viso pasaulio lietuvių bendravimo elgesio etikos kodeksas

  Visiems kartu wikipediniu būdu sukurti nuo balto lapo naują nikalų etikos kodeksą.

  Pirmieji bandymai jau yra daromi kuriant ir repetuojant AšLietuvai organizacijos viduje naujas unikalias bendravimo taisykles.

  Atšaukti
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 2 Palaiko
  • 0 Neutralūs
  • 2 Kritikuoja
  • 1 Siūlo
  Donatas Šimelis kritikuoja sprendimą Nr.1 :
  Aš tai turiu savo asmeninį bendravimo kodeksą, o taisykles labiau mėgstu laužyti, negu kurti :) Juoba nelabai įsivaizduoju kažkokio kodekso visuotinio diegimo demokratinėje valstybėje, todėl niekaip negaliu palaikyti šio pasiūlymo.. Šviesti žmones reikia, (nemokamus) seminarus organizuoti, plačiai juos reklamuoti, paaiškinti, kokios yra netinkamo bendravimo pasekmės, o ne taisykles kurti, kurių niekas nesilaikys..
  1. 2013-02-13 10:20
  Justinas Dūdėnas kritikuoja sprendimą Nr.2 :
  Ta prasme, siūlot, kad lietuviai elgesiu skirtųsi nuo kitų tautų? Pvz. kaip kokie japonai - sutinki tokį ir matai, kad kažkoks kitoks, elgiasi kaip japonas? Taipsakant, reikia, kad matytųsi, jog elgiasi kaip lietuvis?
  :)
  5. 2013-04-07 12:54
  Saulius Kuprėnas palaiko sprendimą Nr.2 :
  Kai kuriems, paprastai turintiems per daug raumenų, dar reiktų išmokti skirti žmogų nuo jo nuomonės :)
  4. 2013-04-04 18:19
  Simonas Audickas palaiko sprendimą Nr.2 :
  Manau, antrasis pasiūlymas šiek tiek panašus į nerašytą Skandinavišką įstatymą, vadinamą "Jante įstatymas" visi Skandinavai žino, ir neoficialiai šnekama, jog tai yra Skandinaviškos kultūros pagrindas. Gal galima pasinaudoti ir pritaikyti?
  Jantės įstatymas - Vikipedija

  1933 m. danų rašytojas Aksel Sandemose (1899-1965), neapsikentęs danų perdėto bendruomeniškumo mentaliteto, išsikraustė iš Danijos, o savo pastebėjimus apie tokio bendruomeniškumo įtaką danams aprašė novelėje apie mažą fiktyvų Danijos miestelį Jantė.

  3. 2013-02-13 22:09
  Donatas Šimelis siūlo kaip įgyvendinti sprendimą Nr.1 :
  Beje, pagalvojau, kad pritarčiau "kodeksui" su vienintele bendravimo taisykle - "Niekada neįsižeisk!". Žmonės yra skirtingi ir jų bendravimo niekaip nesuvienodinsi, tačiau visa esmė yra *kaip tu reaguoji į tokį bendravimą*. Jeigu įsižeisi dėl nekonstruktyvios kritikos ar nepasverto žodžio - jūsų santykiams galas. Jei ne - jau rytoj galėsit toliau dirbti ir kurti kartu, išnaudodami vienas kito skirtumus. Juoba visai įsivaizduoju ir gana neblogą tokio "kodekso" viešinimo kampanija - filmukų seriją... su nepatogiom situacijom, kuriose neįsižeidžiama. Daugiau
  2. 2013-02-13 12:18
  Donatas Šimelis: Galėtų būt kažkas panašaus į tai: http://www.youtube.com/watch?v=3gpNTEaRgNA , tik vietoj "mes - maxima", būtų "mes - Lietuviai" :)
  pistonai - scenarijus 12/25

  http://www.facebook.com/pistonai

  2.1 2013-02-13 12:41
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos