Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Žaislų biblioteka

  Donatas Šimelis , 2017 m. rugsėjo 12 d.
  Verslo idėjos
  Vystomas

  Problema

  • Kiekvienas, auginantis vaikus, susiduria su žaislų pertekliaus arba trūkumo problema. Vaikai visko nori, o tėvai, pagal galimybes, viską ir perka, nepaisant to, kad tas pirkinys būna svarbus dažnai tik vieną-kitą dieną, o tada namai užsigriozdina tik dar vienu niekam nereikalingu daiktu.  Panašiai mums buvo su vaikiškom knygelėmis, ir tik kai jos jau pradėjo nebetilpti į vaikų lentynas, atradom bibliotekas, ir dabar kas dvi savaites turim džiaugsmo akimirkas atsinaujinant vieną iš knygų lentynų, o dar ir pinigų sočiai sutaupom. Kodėl panašaus modelio nepritaikius žaislams?

   Plačiau

  Palaikančiųjų skaičius: 1

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Žaislų biblioteka

  Viskas prasidėtų nuo to, kad į šią žaislų biblioteką būtų priduodami nereikalingi žaislai, juos įvertinant ir pasirašant reikiamas sutartis. Priduoti žaislai "įdarbinami" - juos išnuomavus, jo savininkas dalinasi pelną su žaislų biblioteka.

  Kita pusė - žaislų gavėjai, už mėnesinį mokestį galėtų išsirinkti konkrečius žaislus arba pagal vaiko amžių, lytį ir pomėgius jiems būtų automatiškai sugeneruojamas nustatytos vertės žaislų krepšelis (priklausomai nuo pasirinkto "plano"), kurį jiems pristatytų kurjeris. Praėjus porai savaičių, žaislus reikėtų grąžinti, prasitęsti naudojimosi jais laiką arba išsipirkti, sumokant likutinę vertę.

  Mano vaikams nelabai įdomu, ar knyga nauja, ar naudota, todėl bibliotekos mums veikia puikiai. Tas pats ir su žaislais - svarbu, kad žaislas dar nematytas, pageidautina, kad nebūtų sulūžęs, bet visai nesvarbu, ar jis jau naudotas. Todėl galvoju, kad toks modelis turėtų suveikti ir žaislams. 

  Pasaulyje kažkas panašaus jau veikia - http://www.moneycras...ries-exchanges/

  Ar tai veiktų ir Lietuvoje? 

  Atšaukti
  Susiję pasiūlymai
  Pasiūlymas Būsena Pasiūlymą palaiko
  Žaislų biblioteka Vystomas 2
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 1 Palaiko
  • 0 Neutralūs
  • 0 Kritikuoja
  • 1 Siūlo
  Donatas Šimelis siūlo kaip įgyvendinti sprendimą Nr.1 :
  Pabandysiu pamodeliuot detaliau, su skaičiukais:
  Pradėkim nuo kliento - to, kuris moka pinigus, ir gauna paslaugą. Jis užsiregistravęs gali pasirinkti norimą "planą" - 10EUR, 20 EUR, arba 50EUR per mėnesį. Tuomet turi tris galimybes - pats išsirinkti pasirinktos vertės žaislų, arba tiesiog sužymėti, kas jį domina - koks vaiko amžius, lytis, kokius žaislus mėgsta (edukaciniai (galima ir konkrečiau - puzzle, galvosūkiai, ar pan.), mašinytės, lėlės, kompiuteriniai žaidimai ar pan.), ir pagal šitus pasirinkimus sistema sudėlioją ...siūlomą paketą. Trečias variantas - tarpinis, dalį išsirenki pats, likusius - parenka sistema, arba parinkus sistemai gali kažkuriuos pasikeisti, žodžiu tas krepšelis susidėlioja arba rankomis, arba automatiškai. Tuomet nustatytu laiku (pvz. sekmadienį vakare) mūsų kurjeris apvažiuoja visus klientus ir išvežioja bei surenka žaislus. Realiai gali užsiregistruot, susimokėt, ir kas porą savaičių gausi vis naujų žaislų, nieko papildomai nesirūpindamas.

  Priduodant žaislus būtų įvertinama jų būklė, ir tada galima pasirinkti du variantus - iš karto pasiimti tarkim 40% jų vertės (tuomet žaislas tampa bibliotekos nuosavybė ir visas pelnas - mūsų), arba "įdarbinti" juos, išlaikant nuosavybę. Pirmu atveju - viskas aišku, antru atveju - į savininko sąskaitą kapsėtų pinigėliai po kiekvieno to žaislo įtraukimo į krepšelį. Jeigu tą žaislą išsirinko pats žmogus, galbūt galėtų savininkui įkrist didesnis procentas nuo nuomos kainos (sakykim, 50%), jeigu jis buvo įtrauktas automatiškai - kažkiek mažesnis (tarkim 30%), nes na daiktas, kurį kažkas pasirenka, tikėtina, yra vertingesnis už tą, kurį įtraukiam automatiškai.

  Tai sakykim, jūsų žaislas, kurį pirkot už 50Eur, yra įvertinamas 20Eur. Galit arba gaut už jį 8 Eur ir būt ramus, arba jį įdarbint. Tokio daikto nuomos kaina galėtų būt pvz. 5 Eur. Kiekvieną kartą, kai kažkas įtrauktų jūsų žaislą į krepšelį, jums įkristų 2,5 Eur. Jeigu įtraukė sistema automatiškai - įkrenta 1.5 Eur. Grąžinus daiktą, jo vertė būtų įvertinama iš naujo, ir jeigu matomas nusidėvėjimas - kaina perskaičiuojama ir kitą kartą viskas tas pats skaičiuojasi jau nebe nuo 20Eur, o nuo 10Eur ar pan. Gaunas, kad jeigu daiktą išnuomos bent 4 kartus, jau tai labiau apsimokėtų negu iš kart pasiimt pinigus, o išnuomavus 10 kartų, jau eini į pliusą net ir nuo įvertintos kainos, o dar vėliau teoriškai ir visai gali jo pirkimo kaina atsipirkt (pvz kompiuteriniam žaidimams, kažkokiems galvosūkiams tai gali būt visai realu, ten ir vaikai didesni, ir nusidėvėjimas mažesnis). Na bet tada riziką tektų prisiimt ant savęs, nes gali būt, kad ir visai nieko tas žaislas neuždirbs.

  Jeigu daiktas buvo sulaužytas ir nebuvo sutaisytas (jei sutaisytas, ir vis dar vartojamas, tai tiesiog gaunasi nusidėvėjimas), nuomininkas turi tai kompensuoti - sumokėti 20Eur, kurie atitenka savininkui (mums lieka 5Eur, kurie buvo sumokėti už nuomą). Kompensacija, kaip ir bibliotekose, didesnė už daikto vertę dėl to, kad nekiltų noras jų tiesiog negrąžinti. Nors gal čia ir ne problema - gal ir būtų galima to daikto negrąžinti, sumokant tą jo likutinę vertę, nes gal tas žaislas patapo labai svarbus vaikui ar pan.
  Daugiau
  1. 2017-09-12 16:01
  Simonas Audickas: nemini papildomų kaštų higienai.. kaip tai įtakotų, jei įtakotų visą schemą, nes, mano nuomone, tai paprasčiausiai privaloma ypač minkštiems žaislams, ir kitiems, nes vaikai turi pomėgį kišti viską į burną.
  1.1 2017-09-13 17:23
  Donatas Šimelis: Good point, reikėtų tai įtraukt į detalius skaičiauvimus, bet na dar bisky ne visai ta stadija, pirmiausia reik išsiaiškint, ar apskritai to kam nors reikia :)
  1.2 2017-09-13 19:46
  Donatas Šimelis palaiko sprendimą Nr.1 :
  Džiugu, kad atsirado biblioteka, sugebėjusi įgyvendinti šią idėją. Gal ne visai tiksliai pagal pradinį užmanymą, bet reik tikėtis, kad dar geriau, nes viskas turėtų būti nemokamai :)
  Kviečiame į Žaislotekos atidarymą - Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

  Pirmoji Kaune Žaisloteka, įsikūrusi Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinyje, Raseinių g. 26, duris atvers gruodžio 8-ąją, akcijos „Knygų Kalėdos" metu!

  2. 2018-12-03 11:17
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos