Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Žinių patikrinimas (egzaminas) rinkimų kandidatams

  Paskyra nepasiekiama , 2013 m. gruodžio 2 d.
  Politika
  Vystomas

  Problema

  • Kaip pastebėjote,  kandidatai prieš rinkimus daug žada, giriasi, pasisako ir kitaip įtikinėja rikėjus už juos balsuoti. Tačiau, rinkėjams yra sudėtinga objektyviai įvertinti kandidatų kompetenciją, kuri yra vienas iš veiksnių, lemiančių rinkėjų apsisprendimą.

   Plačiau

  Palaikančiųjų skaičius: 71

  Sprendimo palaikymas: 98,59%

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Žinių patikrinimas (egzaminas) kandidatams rinkimuose

  Siūlau įvesti neprivalomą egzaminą, kuris padėtų nustatyti kandidatų žinių lygį. Egzamino rezulatai būtų viešai skelbiami. Šis egzaminas taptų kiekvieno politiko garbės reikalu. Pabijojusieji laikyti egzaminą duotų dingstį abejoti savo kompetencija, o gerai jį išlaikiusieji galėtų pasigirti. Manau, neapsisprendimas ir abejojimas kandidatų kompetencija  yra tarp mažo rinkėjų aktyvumo priežasčių.

  Panašios idėjos pristatymas:

   

  2. Paprasčiausias egzaminas politikams jau sukūrtas
  Atšaukti
  Susiję pasiūlymai
  Pasiūlymas Būsena Pasiūlymą palaiko
  Egzaminas norint gauti balso teisę. Vystomas 12
  Į Seimą ir savivaldybių tarybas rinkti tik tiesiogiai, atsisakyti rinkimų pagal (partijų) sąrašus. Vystomas 19
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 3 Palaiko
  • 4 Neutralūs
  • 2 Kritikuoja
  • 0 Siūlo
  Kestutis Smigelskis palaiko sprendimą Nr.1 :
  idėja gera, tačiau reikėtu labai apgalvot kaip tai turėtu būt daroma ir kas egzaminuojama. Sufabrikavimo rizika labai didelė. Manau turėtu būt egzaminuojami būtini reikalavimai, t.y. konstitucijos žinios, manau užsienio kalba, diplomatinis kalbėjimas, etika. Emocinio ir psichologinio išsilavinimo aspektai, kurie manau būtini valdžios atstovui. Žinot gali visko ir nežinot, tam yra patarėjai, bet yra asmeninės savybės, kurios būtinos ir jų universitete nemoko
  5. 2013-12-03 14:21
  Kęstas Atkočaitis: Visko ne tik nebūtina, bet ir neįmanoma žinoti. Be to kas būtų išrinkta vis tiek daugiau priklausytų nuo rinkėjų sąmoningumo. Todėl yra reikalingi egzaminai ir rinkėjams.
  5.1 2013-12-03 18:40
  Gintaras Grybenas rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Geros idėjos, darom!
  1. 2013-12-02 20:49
  Kęstas Atkočaitis: Idėja gera, bet tik tai nedaug ką pakeistų. Pirmiausia tai rinkėjas turėtų būti suprantantis ir žinantis ko pats tikrai nori. Rinkėjas turėtų vadovautis ne emocijomis, o protu. Todėl turėtų būti egzaminai ir rinkėjams.
  1.2 2013-12-03 18:25
  Gintaras Grybenas: Nereikia egzaminuoti rinkėjų, tai beprasmiška, juk nesiruošiate atimti balso teisę. Rinkėjus reikia edukuoti, o egzaminas politikui vienas iš rinkėjo edukacijos elementų.
  1.3 2013-12-04 13:37
  Donatas Šimelis rašo apie sprendimą Nr.2 :
  Na čia turbūt nelabai pasako ką nors apie kandidato kompetenciją šis testas, čia panašiau į tai, ką turim manoseimas.lt irba manobalsas.lt atveju, t.y. parodo tavo pažiūras, galbūt jų atitikimą su kandidatų pažiūromis, tačiau pvz. vienas pagrindinių klausimų - ar kandidatas į prezidentus moka laisvai kalbėti angliškai, kaip ir daugelis kitų klausimų, nusakančių kandidato kompetenciją, lieka neatsakyti.
  manoSeimas

  Atlik testą, sudarytą iš svarbiausių 2008-2012 m. Seime vykusių balsavimų, ir sužinok, kurie Seimo nariai ir partijos geriausiai atstovavo tavo interesams.

  8. 2013-12-30 16:43
  Gintaras Grybėnas: Jei kiekvienas kandidatas į seimą ar savivaldybę užpyldytų bent tokį testą, jau atsiratų erdvės realiam rinkėjo pasirinkimui. Aišku, kad to nepakanka, tačiau tai tik pirmas žingsnis :)
  8.1 2013-12-31 11:26
  Donatas Šimelis: na, manobalsas.lt lyg daugumos kandidatų pozicijas buvo surinkę, tačiau patys projekto autoriai įžvelgia daug niuansų ir net rinkėjų klaidinimo galimybių tame, kad tai tik deklaratyvios nuostatos, kurios nebūtinai sutampa su realybe. Ta prasme neblogai pasitarnauja tokie testai kaip... tik populistams, kurie sužymi tai, ką žmonės nori girdėti, bet paskiau elgiasi taip, kaip reikia :) Daugiau
  Mano Balsas

  MANO BALSAS LT - tai racionalaus balsavimo sistema internete. Atsakyk į klausimus ir sužinok, kuris politikas arčiausiai tavo pažiūrų.

  8.2 2013-12-31 11:33
  Stasys Paulauskas palaiko sprendimą Nr.1 :
  Į Seimą ir savivaldybių tarybas rinkti tik tiesiogiai, atsisakyti rinkimų pagal (partijų) sąrašus.
  3. 2013-12-02 22:41
  Gintaras Grybenas: Ką tai keičia? Juk partinių kandidatų sąrašas nesumažėja?
  3.1 2013-12-02 23:11
  Simonas Audickas rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Kas turėtų rengti žinių patikrinimo egzaminą? Kas egzaminuoti? Kas vertinti žinias? Koks lygis yra pakankamas? Ar politikas turi išmanyti visas sritis?
  4. 2013-12-03 11:53
  Donatas Šimelis: Manau egzaminą kurtų universiteto mokslininkų komanda, o egzaminuojama būtų internetu. Tai galėtų būti visuomeninis projektas, labai panašiai, kaip manobalsas.lt :) Bet koks lygis yra pakankamas, egzaminas gi siūlomas neprivalomas, tik kad neišlaikius gėda būtų ir prarastum rinkėjų ...kažkiek, o gerai išlaikęs - galėtum tuo girtis ir laimėt kažkiek rinkėjų. Daugiau
  Mano Balsas

  MANO BALSAS LT - tai racionalaus balsavimo sistema internete. Atsakyk į klausimus ir sužinok, kuris politikas arčiausiai tavo pažiūrų.

  4.1 2013-12-03 11:58
  Simonas Audickas: ok, tai tada ar reikalingas universitetinis išsilavinimas? Ar pildant internetu negalima - "draugų" pagalba?
  4.2 2013-12-03 12:05
  Donatas Šimelis: Jo, dėl draugų pagalbos reikia pagalvot, vienas iš galimų sprendimų būtų pasinaudot kompiuterio kamera, kuri visą egzaminavimo laiką filmuotų egzaminuojamąjį ir transliuotų video egzaminuotojams, kurie peržiūrėję patvirtintų sąžiningumą. Dar ir kompiuterio ekraną įrašinėt būtų galim...a, kad google'o pagalbos lygis būtų aiškus, nors čia net nežinau, jeigu sugeba susigooglint ką reikia, tai jau ir tai šis tas, gal galima ir leist tai :) Daugiau
  4.3 2013-12-03 12:13
  Simonas Audickas: na bet seimo narys gali turėti apmokamų patarėjų, tai kodėl tada "draugų" pagalba negalima egzamino metu? Gal sugebėjimas suburti komandą, jai vadovauti, ir pasiekti gerus rezultatus, ko universitete nelabai išmoksi, yra tam tikri, reikalingi, ir geri įgudžiai?
  4.4 2013-12-03 12:18
  Donatas Šimelis: Na taip, pagalba neturėtų būti draudžiama, bet vis dėlto tam, kad tam egzamine apskritai dalyvautų pats kandidatas, o ne paprasčiausiai nusipirktų egzamino išlaikymo paslaugą, ir na kad matytume, kas jam padeda, aš vis dėlto norėčiau, kad viskas būtų filmuojama :)
  4.5 2013-12-03 12:46
  Simonas Audickas: tai mes turime jau konstitucijos egzaminą. Reikėtų pasidomėti, kiek politikų jį laikė apskritai. Tai būtų galima susidaryti vaizda, koks yra apskritai noras egzaminuotis, ir ką tai duotų tiek kandidatui, tiek visuomenei.
  4.6 2013-12-03 12:48
  Lukas Janušauskas: Aš galvoju, kad šis žinių patikrinimas turėtų vykti raštu ir jį organizuotų vyriausioji rinkimų komisija. Atvykimas į egzaminą ir jo atlikimas raštu turi simbolinę reikšmę, kaip ir balsavimas. Todėl nepritariu balsavimo ar egzaminavio internetu idėjoms. Be to, tokiu būdu būtų len...gviau užtikrinti sąžiningą darbą egzamino metu. Daugiau
  4.7 2013-12-03 16:30
  Donatas Šimelis: VRK nedarys nieko, ko jie neprivalo daryti pagal įstatymą. Taigi, iš tiesų norint, kad egzaminavimas vyktų VRK, reikėtų ruošti rinkimų įstatymo pakeitimus, kuriuos priimti turėtų patys tie, kurie vėliau bus egzaminuojami. Labai abejoju, kad tai galėtų įvykti :) Tuo tarpu darant tai ...kaip visuomeninį projektą, viskas priklausytų ne nuo valdžios, o nuo komunikacijos ir sugebėjimo išviešinti šį egzaminą taip, kad tai taptų garbės reikalas jį išsilaikyti. Bet gal čia du skirtingi variantai, galiu aprašyt alternatyvų sprendimą tuomet. Daugiau
  4.8 2013-12-03 17:16
  Daugiau
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos