Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Ar parduosime žemę užsieniečiams?

  Audronė Šimelienė, 2011 m. sausio 23 d.
  Ekonomika Užsienio reikalai Žemės ūkis

  2014 metų gegužės 1 dieną baigsis laikotarpis, draudžiantis užsienio subjektams įsigyti nuosavybėn žemės ūkio ir miškų ūkio paskirties žemės. Valdžios struktūrose, taip pat ir visuomenėje vyksta diskusijos ką daryti: ar leisti pirkti žemę užsieniečiams, ar pratęsti ribojimus dar trejiems metams. Susitarimo dėl žemės laikui baigiantis kyla klausimas: ar pritariate, kad mūsų žemės ūkio paskirties ir miškų ūkio žemė būtų parduodama užsienio subjektams?

  Ką nusprendė valdžia?

  Klausimas nebeaktualus - žemę parduoti leidžiama, bet sudėlioti rimti saugikliai, tai parduot galima toli gražu ne bet kam.

  Nuorodos

  28%
  72%

  Balsų skaičius : 418 + 703

  Susiję pasiūlymai
  Referendumas - Tautos valia
  Argumentai
  Už (10)
  Kai lietuvis emigruoja ir užsidirbęs pinigų iš lietuvio perka nekilnojamą turtą, kad investuotų, o žemės nedirba, ją nuomoja ar apleidžia, laukdamas geresnių kainų, kad uždirbtų...ką tai reiškia? kas nupirko žemę ir kokiais tikslais? Tarkim aš turiu žemės, nedirbu, nedirbsiu, o LT ūkininkai tik pusvelčiui iš manęs pirktų...Visi prisidengia krize, žino, kad tokie, kaip aš dar primokės, kad tik ji būtų tvarkoma ir tiesiog, net nenuomojama, o panaudos būdu duodama. Suvokiu, kad esu išnaudojama, bet nek...ilnojamas turtas jug, o dar jei sentimentai protėviams...laikau...bet vistiek parduosiu, tik gal daugiau kada gausiu...jei ne aš, tai vistiek parduos mano vaikai. Vistiek parduos..bet gal dabar visiem geriau būtų parduoti, kai tiek gal problemų issisprestų ir ...net emigruoti kai ką sustabdytų...Yra ūkininkų dar, kurie daugiau nieko nemoka ir nenori kaip tik ūkininkauti ir yra tokių net, kuriem neblogai sekasi ir kurie tikrai pirktu tą žemę, jei pajaustų, kad užsienietis gali nupirkti. Na neleis Lietuvos ūkininkai supirkti visos žemės užsieniečiams. O jei vieną, kitą gabaliuką kas ir nupirks, tai atsiras darbo vietų lietuviams...na gal ir spekuliacija kur kokia įvyks... neapsaugosi nuo tokių dalykų. Manau tik, kad leidžiant parduoti užsieniečiams, būtini protingi kokie stabdziai turi buti istatymais numatyti, kad pvz neatsirastų koks multimilijonierius ar tarkim KInija ir viena visą dirvonuojančią žemę supirktų :) Va, tada baisu, gal ir neliktų Lietuvos, jos dalies, o tikri patrijotai vieni nuo kitų būtų atskirti, gyventų kaip salose....:) Na, sunku visas pasekmes numatyti. Bet ir lietuviai visame pasauly issibarstę, manau, turi teisių kitose šalyse turėti nekilnojamą turtą...Svarbiausia sielos neparduoti, parduodant žemę... Daugiau
  5. 2011-01-29 08:39
  Gediminas Stankevičius: Mūsų protėviai tūkstančiais metų krauju gynė šitą žemę, o jūs dabar drįstat teigti, kad už POPIERIAUS SKIAUTES, neparemtas jokia natūra - kartoju NIEKUO, net grameliu aukso ar kokio nors apčiuopiamo ištekliaus - galima atiduoti tai, ant ko auga mūsų gražioji gamta, ant ko stat...omės namus, kame auginame maistą, kuo galime didžiuotis galu gale. Daugiau
  5.1 2013-04-06 00:07
  Donatas Šimelis: Na tik tiek, kad už tą popierėlį dabar laisvai gali nusipirkt vokiečio kryžiuočiaus žemės ir šeimininkaut joje.. Laikai keičiasi, nereikia būt tokiems "užsivėrusiems".
  5.2 2013-04-07 09:27
  Danielius Goriunovas: Tuo labiau, kaip čia - šalys kuriose laisvai parduoti žemę užseniečiui negynė savo šalies?

  Nejaugi tikrai visos šalys kurios tai leido (o buvo tokių, ar ne?) dabar dingo jau nuo pasaulio žemėlapio ir tapo visų pamirštos?
  5.3 2013-05-05 22:37
  Mantas Televičius palaiko :
  Bet kokiu atveju tai yra papildomas pinigų pritraukimas į Lietuvą. Žemės neižsiveši susėmęs į saują. Pusė pasaulio ardavinėja žemes užsieniečiams, ir nemačiau kad dėl to žlugtų valstybė.
  3. 2011-01-25 01:36
  Gediminas Stankevičius: Suprask vieną dalyką: pinigas yra popierius, kuris šiai dienai neparemtas NIEKUO (auksu jau seniai nebeparemtas JAV doleris ir ES euras) o žemė yra tai, ant ko gali stovėti, iš ko gali gauti maisto, kur gali augti tavo vaikai. Ar tu nori "vatikano" Lietuvoje? Kai valstybėje... bus dar krūva mini valstybėlių, kuriose užsieniečiai šeimininkaus kaip panorėję? Jau dabar yra absurdas, kad jie (UK, Vokietija, Prancūzija, JAV) spausdina pinigus ir už juos perka NATŪRĄ t.y. žemes, įmones, viską, o mes turim savo prakaitu atidirbt už viską ir spausdint negalim. Dar kad žemę parduot už POPIERIŲ - nu atsiprašau tamsta, bent jau aš tai tikrai kovosiu prieš tai visomis išgalėmis. Daugiau
  3.1 2013-04-06 00:47
  Gediminas Paulauskas: Lietuvoje galioja tik Lietuvos įstatymai, kad šeimininkaus kaip panorėję yra klaidingas įsivaizdavimas. Pinigų spausdinimas – tik metafora, nereikia suprasti kad jie turi neribotą pinigų šaltinį. JAV, Japonija ir Vokietija yra daugiausiai įsiskolinusios valstybės.
  3.2 2013-10-02 14:03
  Donatas Šimelis palaiko :
  E. Masiulis teigia, kad draudimas yra palankus tik keliems vietiniams verslininkams ir politikams, kurie pusvelčiui prisipirko žemės ūkio bendrovių, didelių žemės plotų ir dabar neblogai gyvena. Dėl šio draudimo nukenčia žemės savininkai, kurie nori savo turtą parduoti už tinkamą kainą.
  2. 2011-01-23 18:20
  Gediminas Stankevičius: KĄ??? Iš Masiulio nesitikėjau tokių baikų išgirst. Aš asmeniškai turiu žemės ir NET NEKETINU jos parduot už jokį sumautą pinigą už kurio niekas nestovi, tai dabar aš aferistas skaitausi ? Nes saugau tai, ką man paliko mano tėvai, jiems jų tėvai ir t.t. ? Kam tada kovojo mūsų ...protėviai už šitas žemes galit man atsakyt kas nors? Kad paskui visokie liberastai jas parduotų už skiautes užsieniečiams? Prašom šitą laidą VISĄ pažiūrėt ir tada paklaust savęs ar verta parduot JĄ ? Daugiau
  2.1 2013-04-06 00:55
  Mantas Jukna: Nenori - neparduok, bet jei kiti nori tai čia jau ne tavo reikalas. :)
  2.3 2013-12-14 15:37
  Irmantas Dinapas: Taip Sutinku tik tą klausimą turi nuspręsti tauta, o ne politikai, kurie Eu sąjungai lenda į užpakalį
  2.4 2013-12-14 16:35
  Juozas Masteika: Skaitant pasisakymus už,formuojasi nuomonė,kad lietuvaičiai tikri nevykėliai.Nieko nemoka,nesugeba ir pan.Tai gal reikia klausimą kelti apie Lietuvos pardavimą kaip nedalomą vienetą?Dirbtume kažkam tai, gautume geras algas,pritrauktų milijardines investicijas,pamokytų žemdirbius naš...iai dirbti ir t.t.??? Daugiau
  2.5 2013-12-15 11:42
  Donatas Šimelis palaiko :
  O kaip čia dabar viskas gaunasi, įvertinant tai, kad Lietuvoje yra negalima dviguba pilietybė? Taip išeina, kad drausdami parduoti žemę užsieniečiams, užkirstume kelią daliai emigrantų grįžti į Lietuvą, ar ne taip?
  10. 2013-04-07 02:54
  Andrius Kasparavičius: Tai jeigu emigrantas neturi pilietybės Lietuvos, tikriausiai jam ir žemės nereikia Lietuvos. Manau negerai painioti atskirus įstatymo dėmenis, nes kitaip gausis painiava. Pilietybės problema nagrinėjama kitame puslapyje ir parodo kaip pilietybės problemą spręsti išsaugant Lietuvos suverenumą ir gyvybingumą teisingu ir teisėtu keliu :) https://www.lietuva2.lt/pasiulymas/lt-pilietybes-suteikimas-tik-mokantiems-lietuviu-kalba-islaikiusiems-egzamina/512d70820a1d0d06ac3cab73...a> Daugiau
  LT pilietybės suteikimas - tik mokantiems lietuvių kalbą, išlaikiusiems egzaminą - Sumanymas - Lietuva 2.0

  Lietuva 2.0 - tai e-demokratijos socialinis tinklas, kuriame dalyvaujantys sąmoningi Lietuvos piliečiai patys kuria Lietuvą tokią, kokią ją nori matyti.

  10.1 2013-04-08 00:00
  Donatas Šimelis: Na nesutikčiau. Pilietybės atsisakymui gali būti įvairiausių priežasčių, kaip santuoka ir pan. dalykai, tuo tarpu noras grįžt į Lietuvą gali atsirast gal tik pensijoj. Nereikėtų ribot tokių norų :)
  10.2 2013-04-08 00:27
  Andrius Kasparavičius: Senatvė neateina per naktį, pilietybės klausimai, teisės ir pareigų trunka penkis ir daugiau metų valstybėse. Jeigu emigrantas iš anksto negalvojo apie Lietuvą, tai tokių "prašalaičių" labai gailėtis nėra ko.. Yra daug žmonių kurie planuoja, myli šalį, bet neišgali vieno ar ki...to.. :) Daugiau
  10.3 2013-04-08 15:41
  Donatas Šimelis: Na ne dėl gailesčio čia, tai, kad, pensininkas su Europine pensija ją leistų Lietuvoje yra ir ekonominis argumentas.
  10.4 2013-04-08 15:44
  Andrius Kasparavičius: Jei konkuruos vietiniai su vietine pensija ir kiti už didelę pensiją, tai bus socialinis neteisingumas. Be to atsiranda praktikos drausti mokėti pensijas gyvenantiems užsienyje arba mokėti pagal vietos pragyvenimo lygį.. :)
  10.5 2013-04-08 22:32
  Eglė Jankauskaitė: "Jei konkuruos vietiniai su vietine pensija ir kiti už didelę pensiją, tai bus socialinis neteisingumas."
  Va ir prisikasėm. Taip, lietuviai dažnai nėra tokie pasiturintys kaip Vakarų Europiečiai ir visiška tiesa, kad žemės kainos, leidus ją pardavinėti užsieniečiams, kils. Ir manau, iš ...čia ir kyla priešprieša visa: kad kažkas negalės tos žemės nupirkt už dabartinę kainą.
  Be to, kalba eina tik apie miškus ir ūkinės paskirties žemes. Valstybė neturi, kiek žinau, nei ūkių, nei miškų ūkių (rezervatai ir draustiniai - visai kas kita), todėl pati Lietuva žemės neparduos, parduos lietuviai. O tie, kurie nenori parduoti, tegu neparduoda. Problem solved :)
  Daugiau
  10.6 2013-07-26 00:55
  Juozas Masteika: Grb.Egle.Ar tu galvoji,kad užsienietis kvailas ir naivus? Manai,kad jis mokės už žemę daugiau,nei rinkoj "vaikštanti" kaina? Klysti.Na gal dėl viso pikto šimtuką daugiau dadės, dėl konkurencijos, nei vietinio pirkėjo siūloma kaina.
  10.7 2013-11-30 10:14
  Aš už. Nėra ta mūsų žemė stebuklinga jei užsienio ūkininkai ateis ir čia investuos aš tik už bus papildomos darbo vietos gal dar ir mūsų provincija išblaivis.......
  37. 2014-02-14 20:50
  Andrius Gečys: Teisybė, darbo vietos tikriausiai bus - Lietuvoj lietuviai dirbs užsieniečiams ūkininkams. Tikriausiai tiems investavusiems nelabai rūpės vietinė ekologija ar vietinė bendruomenė. Bent jau aš investuodamas norėčiau kuo didesnės ekonominės grąžos.
  37.1 2014-02-16 01:23
  Daugiau
  Prieš (28)
  NEPRITARIU. Lietuvos žemė turi priklausyti TIK lietuviams ir nuo seno čia gyvenančioms tautoms. Išimtis galėtų būti tik leidžiant tam tikram laikotarpiui užsieniečiams ją išsinuomoti, tačiau pastebėjus, kad jų veiklą daro žalą aplinkai - spirti lauk ir dar baudas dėti didžiules.

  Jei pardavinėsime savo žemę užsieniečiams TAPSIME KAIP INDĖNAI REZERVATE. AR JŪS PARDAVĘ SAVO BUTO 2 KAMBARIUS IŠ 3 VIS DAR JAUSTUMĖTĖS SAVO BUTO ŠEIMININKU?
  8. 2013-04-06 00:03
  Audronė Šimelienė kritikuoja :
  Sutinku, kad kiekvienas lietuvis lietuviui savo žemę gali parduoti, neparduoti, laikyti, nuomoti, atiduoti...čia kiekvieno asmeninis reikalas ir Lietuva nuo to visai nepasikeis. Dar suprantu, jeigu užsienietis gyvena Lietuvoje, dirba, ir norėtų įsigyti žemės ūkininkavimui, ar sodybai... Bet visiškai nesuprantu norų laisvai parduoti žemę kažkur esantiems užsienio subjektams, kai tos žemės Lietuvėlei ir taip ne kažin kiek priklauso, kai žinome, kokie pas mus kuriami įstatymai, su apstatymais, kai... nemažai žmonių dėl pinigų gali savo dūšią parduoti, kai tą parduotą žemę vistiek dirba lietuvis, tik jau samdinio ar net vergo padėtyje ... Mano nuomone, toks sprendimas yra tolesnis žingsnis Lietuvos valstybės naikinime, kaip atsitiko ir su Mažeikių nafta, ir su atomine elektrine... o kas darosi su mūsų kalba, nebereikia gramatikos, žodynas pilnas šiukšlių ...o kokie mūsų miestų centrai, netyčia atsibudęs kitame mieste, nesuprastum kokioje šalyje atsidūrei, o kas vyksta savivaldybių lygmenyje, išpardavinėta viskas kas tik įmanoma ir neįmanoma, atsitokėjus norima kai ką susigrąžinti (pvz.Dainų slėnį Kaune), bet nebėra galimybių, ir dar daug kitų dalykų...Šiek tiek nukrypau, bet manau tai irgi į temą...Pardavus žemę užsieniečiams, nežinia kokiais tikslais ją perkantiems, jos nebesusigrąžinsi...ir tikrai nebūtinai jie tą žemę saugos, prižiūrės, gražins ir t.t. Taip, jie žemės neišsineš, bet gyvenimas šalia išparduotos žemės gali tapti nemielas, sunkus ar net neįmanomas. Kodėl iki šiol neleidžiama Lietuvos ūkininkams jos įsigyti pagal jų poreikius, kodėl ūkininkai turi nuomotis ir jaustis neužtikrinti savo rytdiena? Tikrai yra Lietuvoje darbščių, iniciatyvių žmonių, kurie puikiai tvarkytųsi savose žemėse, tik ponai valdininkai, leiskite jiems tai daryti. Žemė dirvonuoja ne dėl Lietuvos piliečių kaltės, o dėl žemės ir kt. netinkamos politikos Lietuvoje. O užsienietis turėtų kažkuo nusipelnyti Lietuvai, kad galėtų nusipirkti jos žemės dalį...Žemė brangi, žemė šventa, tik gaila, kad žmogus prarado žmogiškųjų žemiškųjų vertybių supratimą. Tai va taip. :) Daugiau
  6. 2011-01-29 20:16
  Donatas Šimelis kritikuoja :
  Šiuo metu daug atskirų bendrovių ar pavienių asmenų yra supirkę didelius žemės plotus ne žemės ūkio gamybos veiklai, o spekuliaciniais tikslais. Ir jiems visiškai nesvarbu, kiek žemdirbys yra investavęs, kokius ir kokiam laikui prisiėmęs įsipareigojimus už gautą ES paramą, kas jam atsitiks, jei bus sumažinti jo dirbami žemės plotai. Nesvarbu ir kokį vidaus produktą žemdirbys tą žemę dirbdamas sukuria ir koks tai indėlis į bendrą Lietuvos ekonomiką. Žinant Lietuvos žemdirbių ir užsienio investuot...ojų perkamosios galios skirtumą mūsų žemdirbių nenaudai, pastarieji tiesiog gali būti „nukelti“ nuo žemės. Dėl to šalies ūkininkų veiklos tęstinumui kylanti grėsmė yra reali ir tai gali sukelti socialinį sprogimą visos Lietuvos mastu. Daugiau
  1. 2011-01-23 18:15
  Donatas Šimelis: Hm, pats kartais vis nustembu, ko čia kada taip gudriai prirašiau, tai čia tiesiog iškėliau citatas iš prie nuorodų pateikto straipsnio, idant būtų galima atskirus teiginius įvertinti atskirai: http://verslas.delfi.lt/country/zur-praso-neleisti-zemes-parduoti-uzsienieciams-emasiulis-priesinasi.d?id=41068103...a> Daugiau
  ŽŪR prašo neleisti žemės parduoti užsieniečiams, E.Masiulis - priešinasi

  Šių metų gegužės 1 dieną baigsis Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą sutartyje numatytas pereinamasis laikotarpis, draudžiantis užsienio subjektams įsigyti nuosavybėn žemės ūkio ir miškų ūkio paskirties žemės.

  1.1 2013-11-24 15:31
  Arunas Puluikis: jai parduodam zeme uzsienieciuj tai galima ta zemes gabaliuka gabala ismesti is lietuvos zemelapio,ar suprantat musu lietuva isniks kaip sniegas
  1.2 2013-12-04 09:35
  Donatas Greičiūnas: Ar leidimas žemę parduoti užsieniečiams šią problemą išspręstu? Naivu būtų manyti, jog tie kas šiuo metu yra supirkę didžiulius žemės plotus nelaukia to, kad žemės kaina pakiltu (leidus ją pardavinėti užsieniečiams), o pardavinėja ją šiuo metu kaip juridinius asmenis.
  1.3 2013-12-04 17:35
  Donatas Greičiūnas kritikuoja :
  Aš myliu gamtą, o ypatingai savą, Lietuvos gamtą... Ir gamta toli gražu nėra suarti, pesticidais nupurkšti laukai! Kiek turėjau garbės bendrauti su užsieniečiais besilankančiais mūsų šalyje, visi vienareikšmiškai tvirtino, kad didžiausias mūsų turtas nepaliesta, traktoriaus nepervažiuota gamta, jie gėrėjosi tuo. Išsaugokime tai ir drįstu manyti, kad šis turtas mums sukraus kur kas didesnes pajamas nei užsienio korporacijų nualinti žemės masyvai...
  26. 2013-11-28 13:06
  Povilas Tamošauskas: Didesnės pajamos iš dirvonuojančių laukų? Nuo kada? Verčiau skatintume dirbti žemę. Lietuvos kaimas - pragertas. Lietuvos kaimas Lietuvos žemių nedirba, o laisto jas smurtu ir alkoholiu. Lietuvoje kaimietis - pašaipa. Yra tikimybė, kad užsienio kapitalas galėtų tai pakeisti ir atgaivinti ...mirštantį Lietuvos kaimą ir mirštančią Lietuvos žemę.
  Net neabejoju, kad draudimas parduoti žemę užsieniečiams bus pratęstas, bet vien to neužtenka. Išpūtė tikrai didelį panikos burbulą, tai tegu prie to paties dar išpučia ir paskatinimą, kad ta žemė būtų dirbama. Nieko blogo nematau, kad kitakalbis dirba Lietuvių žemę. Jeigu lietuviui jo žemė yra nereikalinga ir jis ją dirvonuoja, tai kokia dar gali būti diskusija? Kad valstybė gyvuotų, vien teritorijos neužtenka, reikia toje teritorijoje dar ir dirbti. Lietuviai savo žemių dirbti akivaizdžiai nenori - vien pasižiūrėjus į pasipriešinimą prieš pluoštines kanapes graudu darosi. O ką jau kalbėti apie gyventojų skurdą mažuose miestuose, migraciją į didmiesčius ir užsienį.
  Asmeniškai, nepasirašiau dėl referendumo, bet tik todėl, kad jo skatintojai taip ir nesugebėjo racionaliai išaiškinti padėties. Visi tik šaukia - parduosim žemę, vandenį, tapsim vergais, mirsim lia lia. Kitas dalykas - pasižiūrėkime į šiandienos situaciją - žemę užsieniečiams parduoti yra draudžiama, bet jie vistiek sugeba ją nusipirkti apeidami nustatytą tvarką. Galbūt tiesiog reikia saugiklių, kurie užtikrintų, kad užsieniečiui parduotas žemės lopinėlis būtų dirbamas Lietuvos naudai? Aš paprasčiausiai palaikau tokią poziciją, kad Lietuvos žemė turi būti dirbama Lietuvos naudai. Jeigu lietuvis nenori dirbti savo žemės Lietuvos naudai - tegul Lietuvos naudai dirba užsienietis.
  Daugiau
  26.3 2013-11-29 14:42
  Donatas Greičiūnas: Didesnės pajamos iš turizmo. Turistus čia tikrai traukia mūsų gamta ir tai yra faktas. Kalbant apie kaimus ir jų problemas tai nemanau, kad leidimas pirkti žemę užsieniečiams kaip nors tą problemą išspręstu, tai mūsų problema ir ją spręsti turime patys... Kokiais būdais, čia jau kita diskusija. Mirš...tanti Lietuvos žemė? Drįstu teigti, kad šiek tiek nusišnekate. Ar chemikalais nupurkšta, nualinta žemė kurioje auga sintetiniai augalai, tai klestinti žemė pagal jūsų manymą?
  Problema ne tame, kad kitakalbis dirbtu Lietuvos žemę, problema tame, kad kitakalbiui ši žemė būtų tik priemonė uždirbti pajamas ir nemanau, kad jį varžytu didelis atsakomybės jausmas rūpintis aplinkosauga ir pan. Be abejo galima sakyti, kad yra institucijos kurios turi tuo rūpintis ir tai kontroliuoti, tačiau žodis turi visiškai nereiškia, kad jie tai ir darytu kadangi aš nemanau, kad kokiam Prancūzijos ar Vokietijos ūkininkui rūpėtu nusipirkti kelis hektarus mūsų žemės ir ją dirbti, manau pagrindinė problema ta, kad tą žemė pirktu didelės tarptautinės organizacijos turinčios milžinišką finansinę galią, prieš kuria mūsų klerkai susileistu kaip pūvantys grybai.
  Kad nepasirašėte yra jūsų reikalas, bet jūsų argumentas šiek tiek dviprasmiškai skamba, kadangi sakote, kad organizatoriai nesugebėjo išaiškinti padėties, o ar nekilo noras pačiam pasiaiškinti? Juk manau, galvą turite, kas trukdė???
  Ir meskite iš galvos tą minti, kad užsienio kapitalas tik ir laukia už mūsų sienų, kada galės čia investuoti ir dirbti mūsų naudai ir gerovei kurs naujas darbo vietas, mokės milžiniškus mokesčius ir nieko už tai sau nepaims...
  Daugiau
  26.4 2013-11-30 13:11
  Ignas Skukauskas kritikuoja :
  "Tyli, kaip žemę pardavęs"..
  11. 2013-04-07 18:14
  Daugiau
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos