Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Ar pritariate Lietuvos valstybinių universitetų apjungimui?

  Paskyra nepasiekiama, 2013 m. lapkričio 30 d.
  Mokslas Politika Švietimas

  Pastaruosius kelerius metus politikai gana dažmai aptarinėja Lietuvos valstybinių universitetų apjungimo klausimą. Tenka išgirsti, kad Lietuvoje yra per daug universitetų, prasta studijų kokybė ir studijų programos neretai dubliuojasi.

  Lietuvos švietimo ministras Dainius Pavalkis prieš kelias savaites išreiškė abejonę dėl Edukologijos, Šiaulių ir Klaipėdos universitetų likimo. 

  Nuorodos

  75%
  25%

  Balsų skaičius : 501 + 290

  Prisijunkite, jeigu norite pateikti savo argumentus

  Argumentai
  Už (7)
  Aš už pačią idėją. Tiesiog ją reikėtų realizuoti labai apgalvotai, kad nesigautų "kaip visada"... Vienas iš pagrindinių man kylančių klausimų: kas spręstų, kurie universitetai turi likti kaip pagrindas, o kurie būti prijungti ar panaikinti? Ar vertinimai būtų tikrai objektyvūs? Ar vis tik galų gale lemtų senas geras pažinčių principas? Kitas svarbus klausimas: kokį darbą pasiūlyti būriui atleistų administracijos aparato darbuotojų ir dėstytojų? Kaip/į ką perkvalifikuot? Nes duot pašalpą ir parodyt... duris - tiesiausias kelias į emigruojančių indų plovėjų ir kambarinių su aukštuoju išsilavinimu būrio pagausinimą. Daugiau
  4. 2013-12-01 13:27
  Robertas Sutkus palaiko :
  vienas faktas pasako daug :)

  magsitro studijų programa remiama valstybės.

  konkrečiai vieno iš VGTU fakultetų
  rugsėji pradėjo mokytis 6 studentai.
  šiuo metu prieš sesiją mokytis liko 2 studentai.

  Klausimas kodėl švaistomi pinigai dėstytojams ir eikvojamas dėstytojų branguslaikas mokinant 2 žmones?


  kitas dar gražesnis atvejis kaip universitetai dėl finansavimo magistrantui bruka Doktorantūros studijas, o studentas po ilgų ikalbinėjimų sutinka su sąlyga, kad už jį bus rašomi straipsniai ir visa kita,o jis t...ik ateis pasėdėti ir gaus 1800Lt stipendiją.

  štai kur deginami mūsų visų mokesčių mokėtojų pinigai.
  Daugiau
  11. 2014-11-20 12:15
  Donatas Šimelis palaiko :
  Penkių Kaune veikiančių universitetų rektoriai pasirašė ketinimų protokolą susijungti ir atkurti 1922 m. įsteigtą Lietuvos universitetą.

  Plačiau: http://vz.lt/article/2014/1/1/jungiasi-kauno-universitetai
  Jungiasi Kauno universitetai

  2014.01.01, 11:23 Penkių Kaune veikiančių universitetų rektoriai pasirašė ketinimų protokolą susijungti ir atkurti 1922 m. įsteigtą Lietuvos universitetą. Kauno technologijos universitete gruodžio 19 d. susitikę rektoriai sutarė siekti iki 2022 m.

  7. 2014-01-02 18:52
  Audronė Šimelienė: Vienas rektorius jau gavo savo universiteto senato ir tarybos įgaliojimus pradėti dialogą dėl susijungimo.
  Kaunui pakaktų vieno universiteto - Lietuvos?

  Penkių Kauno aukštųjų mokyklų vadovai sutarė siekti vienytis - atkurti Lietuvos universitetą. Kol kas tai tik idėja, o universitetų bendruomenės dar svarstys, ar tai joms naudinga.

  7.1 2014-01-05 23:51
  Audronė Šimelienė: Lietuvos sporto universitetas priešinasi susijungimui.
  Lietuvos sporto universitetas nenori jungtis prie kitų aukštųjų mokyklų

  "Autonomiškas ir socialiai atsakingas LSU efektyviau įgyvendins jam iškeltą misiją - skatinti visuomenės pažangą, būti naudingam išskirtiniais tarptautinio lygio sporto mokslo tyrimais bei studijomis, talentingais studentais ir mokslininkais", - nurodoma pranešime.

  7.2 2014-01-12 11:59
  Universitetai gana sparčiai juda link susijungimo.
  Istorinis Lietuvos universitetas bus atkurtas anksčiau nei planuota?

  Gali būti, kad istorinis Lietuvos universitetas bus atkurtas dar anksčiau nei 2022 metais. Taip LRT radijui teigia Kauno technologijos universiteto (KTU) studijų prorektorius profesorius Pranas Žiliukas.

  10. 2014-03-12 21:49
  Donatas Šimelis palaiko :
  KTU gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis pagrįstai klausia: Ar Lietuva pajėgi turėti 22 kokybiškus universitetus? Pagaliau, ar jų tiek reikia? Jeigu apie 70 proc. universitetų absolventų nedirba pagal įgytą specialybę Lietuvoje, o emigruoja ir džiaugiasi gaudami laikiną (slaugytojos, auklės, pardavėjo, padavėjo, kambarinės, valytojo, indų plovėjo ar pagalbinio darbininko fermoje ar žuvų perdirbimo įmonėje ) darbo vietą, - tai jau katastrofa. Ar darbininkui reikia universitetinio išsilavinim...o? Daugiau
  R.Baltrušis, M.Gutauskas. Universitetų sujungimas - vienintelis kelias

  Būdami aukštosios mokyklos akademinės bendruomenės atstovai ir stebėdami studijų sistemos raidą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiu, pastebime nemažai negatyvių bruožų, sietinų su universitetų plėtra, studijų kokybe ir stagnacinėmis apraiškomis, kurios ypač išryškėjo pastarosiomis dienomis.

  3. 2013-12-01 00:09
  Donatas Šimelis: Pagal gyventojų skaičių tokia reforma Lietuvą priartintų prie kitų mažų Europos šalių universitetų:
  Šalis Gyventojų sk.,mln.Universitetų sk. Kolegijų sk.
  Lietuva 3,0 22 23
  Slovėnija 2,0 4 21
  Danija 5,6 5 50
  Airija 6,2 7 44
  3.1 2013-12-01 00:10
  Daugiau
  Prieš (4)
  Algirdas Masys kritikuoja :
  Ne jungti universitetus reikia, o kelti reikalaujamos studijų kokybės ir dalykų aprėpties kartelę, kad atkristų netinkami. Dabar universitetais vadinasi kas netingi.
  5. 2013-12-01 14:02
  Julius Lilis kritikuoja :
  Universitetų jungti nereikia, užtektų tiek, jog tame pačiame mieste nesidubliuotų specialybės su kitais universitetais,LEU ir VU galėtų organizuoti bendrą studijų priėmimą. O po pirmų metų studentai galėtų išsirinkti ar toliau nori studijuoti pedagoginį profilį, ar taip sakant "klasikinę" specialybę.
  6. 2013-12-01 16:11
  Donatas Šimelis kritikuoja :
  Ministras, "gavęs nuo premjero per kuprą", žada savo rankomis nė vieno universiteto neuždarinėti: http://www.balsas.lt/naujiena/763337/d-pavalkis-persigalvojo-ne-vieno-universiteto-uzdaryti-nereikia
  D. Pavalkis persigalvojo - nė vieno universiteto uždaryti nereikia?

  Edmundas Jakilaitis, LRT televizijos laida „Dėmesio centre", LRT.lt Praėjusią savaitė švietimo ir mokslo ministras pareiškė, kad Edukologijos ir Šiaulių universitetai taip toliau dirbti negalės, nes jų mokymo kokybė yra per žema.

  2. 2013-12-01 00:04
  Donatas Šimelis kritikuoja :
  Čia gan sena, bet vis dar į temą VU pozicija dėl universitetų sujungimo - pavadinta "už ir prieš", bet iš tiesų tai tik prieš :) Baiminasi ir kad studijų kokybė atvirkščiai - kris, ir kad klasikiniame universitete mokytojų rengimas būtų nustumtas į antrą planą, siūlo optimizuoti studijų programas, o ne universitetus: http://naujienos.vu.lt/srautas/universitetu-sujungimo-klausimas-uz-ir-pries/
  Universitetų sujungimo klausimas: „už" ir „prieš"

  Beveik prieš mėnesį Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje buvo pristatyti Ministro Pirmininko potvarkiu sudarytos darbo grupės siūlymai dėl Lietuvos universitetų tinklo optimizavimo. Tuomet akademinėje bendruomenėje kilo triukšmas dėl kai kurių siūlymų drastiškumo.

  1. 2013-12-01 00:01
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos