Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Ar pritariate nesveiko maisto apmokestinimui

  Irmantas Dinapas, 2014 m. vasario 18 d.
  Politika Sveikata Teisė

  Seimo narys Kęstutis Masiulis paprašė Seimo valdybos iš visų partijų sudaryti darbo grupę, kuri parengtų įstatymo pataisas papildomam nesveiko maisto apmokestinimui – traškučiams, limonadams ir energiniams gėrimams.

  Nuorodos

  76%
  24%

  Balsų skaičius : 784 + 270

  Prisijunkite, jeigu norite pateikti savo argumentus

  Argumentai
  Už (4)
  Stasys Paulauskas palaiko :
  Keistai skamba "nesveikas maistas" ! Tad kodėl jis toks apskritai egzistuoja? Ką mano apie tai sveikatos apsaugos pareigūnai ir specialistai? Mokesčių mokėtojai eikvoja milžiniškas lėšas nesveiko maisto vartojimo padariniams šalinti? Durnių laivas. Nesveiką maistą reikia apskritai uždrausti, o ne apmokestinti.
  1. 2014-02-18 18:51
  Irmantas Dinapas: Jo dar akoholi uždrauskime ir cigaretes jos apalmai net nemaistas ;) o jų neigiamas poveikis jau senai įrodytas, man jau nusibosta kartoti kad draudimais nieko nepasieksime, bet kokio produkto ar prekės draudimas sukurs papildomą pajamų šaltinį juodaijai rinkai. ..... tiesiog siūlom...a alternatyva arba gyveni pigiau ir sveikai arba arba maitiniesi šlamštu ir moki daugiau, nes tavo gydymas valsytybei kainuos daugiau manau čia yra viso to esmė. Daugiau
  1.1 2014-02-18 18:59
  Stasys Paulauskas: Manau, turime atvertomis akimis ir sveiku protu pažvelgti į nuodus (nesveiką maistą, rūkalus, alkoholį ir kt.). Su visu atsakingumu turime pažiūrėti į nuodų verslą ir nuodytojų akis. Jokia demagogija negali blogo darbo paversti geru. Žinokite, kad visi ir blogi ir geri darbai grįžt...a jų siuntėjams, vaikams, anūkams ir t.t. JT ir ES atsakingumo kultūra niekaip nedera su pasipelnymu iš kitų žmonių gyvybių. Nėra ir negali būti tam pateisinimo. Daugiau
  1.2 2014-02-18 21:53
  Romualdas Kuzborskis: alcoholio vartojimas ir taip yra apmokestintas - uzdraudus pasiekta bus lygiai 0, nes ji tiesiog gers ir pardavines nelegaliai. Su rukalais tas ptas. Po velniu, kanapiniai rukalai jau seniai uzdrausti lietuvoje (labai seniai), o juos kaip ruke taip ir ruko. Uzdraudus tik sumazetu mokesciu kur...iuos galima kryptyngai panaudoti.

  Ir ne nuodyja, o nuodyjasi - subrende zmones puikiai zino, kokia yra rukymo ar alkoholizmo zala.
  Daugiau
  1.4 2014-02-26 13:07
  Neimantas Bilevičius: Man turi būti gėda, jog aš save nuodyju, o vaikams bei aplinkiniams neigiamą pavyzdį rodau. Tačiau, kaip man bus gėda, kada tai tapo norma ir visi skatinami taip elgtis? Negana to, skatinami jaustis , neva, suaugusiais ir atsakingais, dėl to, kad naikina save. O tenori, tik atsipalaiduoti ir užsimiršti, trumpai tariant - nes nori pabėgti nuo savę...s.
  Klausimas: Kas tas problemų šaltinis, kuris verčia užsimiršti ir siekti nuo savęs pabėgti?

  Kol viešojoje erdvėje bus neskatinama blaivybė ir visuomenėbe bus negėdinama už neblaivybę, tol jokie draudimai nepadės. Turi būti tikslinga bei kryptinga, ne vieno mėnėsio ar ne vienų metų programa ta linkme.

  Tiksliai neaišku, ar didelis miesto ritmas, ar žmonių atsiskyrimas... Alhokoholis ar tabakas, jie - vienintelis LEGALUS išsigelgėjimas nuo "saugiklių sudegimo", todėl, kolkas, drausti ar labiau apmokęstinti būtų netikslinga. Pradžiai - galima, tik uždrausti bet kokią nuodų reklamą.

  Jokio gaminio pardavėjas nėra "blogas", kada praneša apie gallimą pavojų pavartojus to gaminio - mirti, susirgti, prarasti šeimą ir kt.
  Alkoholis ar tuoleto valiklis - abudu yra nuodai. Visi apie tai gali žinoti, nes tai nėra slepiama. Tik, vienas produktas vartojamas, o kitas naudojamas.

  Kas liečia 'kanapinius rūkalus' - visi žino, o tie, kas nežino, bet naudoja - tie jaučia, jog tai vaistas, nuo kurio, dar nėra užfiksuotas nei vienas mirties atvėjis. Kažkas, "šešėlyje" iš to uždirba milžiniškus pinigus, nes tai vienintelė alternatyva alkoholiui ir tabakui, kurią panorėjęs gali užsiauginti, kiekvienas norintis. Tie, kas nenori auginti, jie gali nueiti ir legaliai jų nusipirkti "kavinėse" bei "mediciniame dispenceryje". Dėja, čia - ne pas mus. Taip yra kai kuriose JAV valstybėse, Olandijoje, Danijoje (Kopenhaga).
  Galėtų uždirbti valstybė, tik, dėja - ne su esamu, didžiosios dalies, valdininkų aplinkos suvokimu.
  Mes dar per mažai civilizuoti, kad galėtume save lyginti su tomis, galimai, išsivysčiusiomis šalimis, todėl, viskas ką galime daryti - tausoti savo sveikatą ir rodyti kitiems pavyzdį, kaip tokiam tapti bei išlikti.

  O kolkas, bendru mąstu, siekti reklamos pašalinimo ir gėdos už savęs žalojimą atsiradimu. Liūdniausia, bet žvelgiant su nuoširdžia šypsena matosi, jog gėdą ir liūdesį žmonės malšina alkoholyje, o jis - juk, ir sukelia visą tai...
  Daugiau
  1.5 2014-07-06 13:04
  Labiausiai nesveiki tai rūkalai ir bet kokie alkoholiniai gėrimai. Juos manau ir būtina labai apmokestinti. Aplamai sveiko maisto mažai matau parduotuvėse. Dažnai net pasakau sau " kiek daug nevalgomo parduoda kaip valgomą".
  4. 2014-04-07 00:49
  Vytenis Saladžius: Ir dar sutrumpinti pardavimo laiką.
  4.1 2014-07-23 21:59
  Saulius Kuprėnas: Rūkalai = maistas :D
  4.2 2014-07-26 11:08
  Povilas Tamošauskas: Andrianai, galima paklausiu.. kokį būtinumą įžvelgiat tame, kad aš už savo sukamą tabaką mokėčiau ne 17,69lt, o, sakykim, radikaliai padidinus akcizą, 30 lt? Man panašu, kad tamsta tiesiog norite reketuoti mane ir mano rūkančius kolegas. Aš savo rūkymo įprotį kompensuoju profilaktiniu antikarci...nogenų vartojimu, kaip įmanoma labiau subalansuota mityba, miego rėžimu, fiziniu aktyvumu, kvėpavimo pratimais, meditacija. Mano sveikatos būklės, tiek fizinės, tiek psichologinės, tiek dvasinės pavydėtų ne retas nerūkantis asmuo.
  Tarp kitko, sveiko maisto parduotuvėse yra apstu, tik tamsta, matyt, nelabai gaudosi, kur, kas.
  Vyteni, o ką tu išloštum iš to, kad aš savo tabaką pirkčiau po vieną pakelį, bet su savimi visuomet laikyčiau du (antrą - "juodai dienai", kad netyčia pasibaigus dienos prekybai tabaku, turėčiau ką parūkyti)?
  Kelis litus tikrai sutikčiau 'damokėti', bet tik tuo atveju, jeigu pats galėčiau nuspręsti, kam skirti savo mokamą akcizą, o dėl sutrumpinto prekybos laiko.. nežinau.. gal ne prekybos, o aplamai parduotuvių darbo laiką reikėtų kažkaip trumpinti?
  Daugiau
  4.4 2014-08-05 09:54
  Vigilijus Jurgutis palaiko :
  6. 2016-03-07 23:30
  Tam tikros maisto produktų grupės, kurią galima pakeisti sveikatai naudingesniais produktais, apmokestinimas panašiu į akcizą mokesčiu, mano manymu, būtų vienas iš būdų (nors ir ne pats geriausias) skatinti sveiką gyvenseną šalyje. Toks mokestis turėtų būti taikomas kartu su kitomis sveikos gyvensenos propagavimo būdais: socialine reklama, aktyviu visuomenės švietimu, informacijos sklaida ir pan.
  5. 2014-10-29 23:06
  Prieš (3)
  Povilas Tamošauskas kritikuoja :
  Nesutinku, kad mokestis būtų taikomas šių produktų vartojimo prevencijai, nes absoliučiai niekas neturi teisės prievarta nurodinėti pilnametystės sulaukusiam asmeniui, kokias medžiagas jis gali įvedinėti į savo organizmą ir kokių negali. Nepilnamečiams tegu nurodinėja ir juos kontroliuoja arba kitaip -augina- jų gimdytojai, o ne valstybė.
  Jeigu mokestį siūloma įvesti, nes siekiama, kad "nesveiko maisto" vartotojas padengtų, "nesveiko maisto" vartojimo sukeltų neigiamų padarinių jo sveikatai, gydymo išlaidas ir adekv...ataus švietimo, apie galimas šių medžiagų vartojimo rizikas ir žalos mažinimą, išlaidas - sutinku, viskas logiška, viskas labai gerai. BET. Mokesčio įvedimui nepritariu, nes neegzistuoja jokia priemonė, kuri užtikrintų skaidrų, nauju mokesčiu surinktų, pinigų panaudojimą būtent tam tikslui, t.y. tų žmonių, kurie nukenčia dėl "nesveiko maisto" (traškučių, limonado ir energinių gėrimų) vartojimo, gydymui ir adekvačiam švietimui apie galimas minimų medžiagų vartojimo rizikas ir žalos mažinimą.

  Prie temos: "Lietuvos laisvosios rinkos instituto vyr. ekspertė Kaetana Leontjeva, komentuodama konservatoriaus Kęstučio Masiulio idėją mainais į automobilių mokestį, papildomai apmokestinti traškučius, limonadus ir energinius gėrimus, Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ sakė, kad Danija, vienintelė valstybė, įvedusi tokį mokestį, po 15 mėnesių jo atsisakė."

  Skaityti daugiau:
  Daugiau
  Ar apmokestinsime ir didžkukulius?

  Lietuvos laisvosios rinkos instituto vyr. ekspertė Kaetana Leontjeva, komentuodama konservatoriaus Kęstučio Masiulio idėją mainais į automobilių mokestį, papildomai apmokestinti traškučius, limonadus ir energinius gėrimus, Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas" sakė, kad Danija, vienintelė valstybė, įvedusi tokį mokestį, po 15 mėnesių jo atsisakė.

  2. 2014-02-18 21:35
  Vaidas Žilionis kritikuoja :
  Kas yra nesveikas maistas? Vieną dieną vieni mokslinkai teigia - sviestas nesveika, kitą diena kiti - sveika. Vienintelis sveikas maistas gali būti kurį pats užaugini.
  7. 2017-12-10 18:37
  Julius .: Nesutinku iš esmės su nesveiko maisto apmokestinimu. Suaugęs žmogus turi pasirinkimą ir juo naudojasi. Jeigu iš anksto žinoma, kad maistas nesveikas - nelabai suprantu, kas tai "nesveikas maistas"; jei tai alkoholis, cigaretės - tuomet jis jo nesirenka, arba renkasi savo rizika, tačiau prie...š tai turi būti pilnai informuotas apie to maisto duomenis. Daugiau
  7.1 2017-12-11 18:03
  Donatas Šimelis kritikuoja :
  Šimonytė apie tuos visus papildomus mokesčius ir jų reikalingumą: http://simonyte.popo.lt/2014/02/18/vargas-del-proto-mokesciu-reforma-247/
  Vargas dėl proto. Mokesčių reforma 24/7

  Pastaruoju metu verdanti diskusija (?) apie mokesčių pakeitimus ir jų sąsajas su pensijų kompensavimu primena balaganą bei verčia ironiškai nusišypsoti, prisiminus, kaip prie kryžiaus buvo kalama Andriaus Kubiliaus Vyriausybė už mokesčių pakeitimus 2008 m.

  3. 2014-02-21 10:49
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos