Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Ar pritariate Registrų centro įkainių mažinimui?

  Simonas Audickas, 2016 m. gegužės 3 d.
  Kita

  Teisingumo ministerija siūlo, kad nuo šių metų lapkričio 1 d. būtų smarkai sumažintas Registrų centrui mokamas atlyginimas už nekilnojamųjų daiktų, daiktinių teisių į juos, šių teisių suvaržymo registravimą ir išregistravimą. Be to, kai kurioms asmenų grupėms tokios registravimo paslaugos nieko nekainuos. Šiuos pokyčius pajus visi fiziniai ir juridiniai asmenys, perkantys nekilnojamąjį turtą.

  Teisingumo ministerijos parengtas Vyriausybės nutarimo projektas jau pateiktas derinti suinteresuotoms institucijoms.„Dar 2007 metais nustatyti atlyginimo Registrų centrui dydžiai už nuosavybės teisės įregistravimą priklauso nuo nekilnojamojo turto vertės. Mažesnės vertės nekilnojamojo turto savininkai už suteiktą paslaugą dabar moka mažiau, o didesnės vertės turto savininkai moka daugiau, taip padengdami faktines nuosavybės teisės į mažesnės vertės nekilnojamojo turto registravimo sąnaudas. Tokia atlyginimo už suteiktas paslaugas sistema prieštarauja faktinių paslaugų sąnaudų dengimo principui“, - sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis.Siūloma, kad už nuosavybės teisės į nekilnojamąjį daiktą įregistravimo atlyginimas būtų fiksuotas ir siektų 25 eurus (tai yra viena dažniausiai teikiamų Registrų centro teikiamų paslaugų).Tačiau asmenys, kuriems nustatytas neįgalumo lygis, senatvės pensininkai, kuriems nustatytas specialiųjų poreikių lygis, tremtiniai, politiniai ar geto kaliniai nuo atlyginimo už nekilnojamojo daikto ir nuosavybės teisės į nekilnojamąjį daiktą įregistravimą bus atleisti.„Taip pat nuo mokesčio bus atleistos jaunos šeimos, registruojančios nuosavybės teisę į pirmąjį būstą. Šiuo metu tokioms šeimoms taikoma 50 proc. mokesčio nuolaida“, - teigia J. Bernatonis.Pirmos ir antros eilės įpėdiniams (mirusio asmens vaikams, vaikaičiams ar tėvams) už nuosavybės teisės į paveldėtą nekilnojamąjį daiktą ir juridinio fakto apie nekilnojamojo daikto paveldėjimą įregistravimą taip pat nereikės mokėti jokio mokesčio Registrų centrui.„Neįgaliesiems, senjorams, jaunoms šeimoms, ketinančioms įsigyti būstą, sutaupyti keliasdešimt eurų yra nemaži pinigai, bus galima išleisti kitoms reikmėms“, - pažymi ministras.Atlyginimo dydžiai apskaičiuoti Registrų centrui bendradarbiaujant su audito bendrove Ernst & Young Baltic“ ir atsižvelgiant į nekilnojamojo turto registro objektų ir teisių į juos, šių teisių suvaržymo ir juridinių faktų įregistravimo (išregistravimo) bei duomenų teikimo faktines sąnaudas. Skaičiuojant atlyginimų dydžius, įvertintos sąnaudos, neviršijančios registro administravimo išlaidų, kartu su pagrįsta investicijų grąža, ir šie atlyginimo dydžiai diferencijuoti atsižvelgiant į teikiamų paslaugų kiekius ir šioms paslaugoms įgyvendinti būtinus techninius ir technologinius sprendimus.

  Ką nusprendė valdžia?

  Registrų centrą krato auditas, numatyti įkainiai mažės arba lieka nepakitę.

  Nuorodos

  93%
  7%

  Balsų skaičius : 218 + 42

  Argumentai
  Už (0)
  Prieš (1)
  arturas --------- kritikuoja :
  galima būtų ir pritarti :) - tik vienas “bet“ - prašyčiau pateikti statistiką už paskutinius porą metų, kiek proc. sandorių buvo užregistruota už didesnį nei 25 eur mokestį, ir kiek už mažesnį - ir kokios suminės pajamos gautos iš tų dviejų grupių :))) - kaip žinia, dabar sandorio įregistravimo mokestis priklausė nuo turto vertės - o pasitikėti “lt“ valdžiagyviais - savęs negerbti :) - kyla didžiulis įtarimas, jog garsiai promoušinamas atpiginimas, vertinant pagal bendrą registracijos pelną, iš tik...ro yra pabranginimas :)
  antra - norint atpiginti nereikia jokių įtartinų ir juo labiau - socialiai ydingų schemų - kaip šiuo atveju - tereikia imti ir pasakyti - imsim iš 5-10-15 ar net 20 proc. mažiau - ir viskas , - ir visai neskauda - ir paprasta :))) - o dabar, pasirodo, didieji socialdemokratai, atsiprašant, nori sulyginti ir perkančius kelių tūkstančių vertės eur turtą, ir perkančius keliolikos limonų vertės turtą - mažų mažiausiai gėda, jei nepasakyti - dvasios ubagėliai nelaimingi :)
  Daugiau
  1. 2016-05-03 18:53
  niuniauskas .: regionuose pasakykit kiek darbuotojai gauna algos RC. Ten visus ikainius reikia didinti, o ne mazinti
  1.1 2016-05-04 08:10
  arturas yel“l“ow submarine: tai gal ne įkainiuose problema, o pelno paskirstyme bei paslaugos optimizavime ? :)) - jei dirba visas 8 val. ir gauna mažai, tai problema tikrai ne įkainiuose - per 8 val. galima tiek visko įregistruoti, kad nebus kur kišti babkių, o jei konkrečioj vietovėj nėra tiek san...dorių, tai reikia visai kitam anuse sliekų ieškoti :))) Daugiau
  1.2 2016-05-04 14:53
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos