Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Draudimas homoseksualams globoti ar įsivaikinti vaikus

  Artūras Gobys, 2013 m. balandžio 19 d.
  Soc. reikalai Teisė Žmogaus teisės

  Grupė Seimo narių siekia įstatymu užkirsti kelią homoseksualams globoti ar įsivaikinti vaikus.

   

  Aštuoniolika parlamentarų įregistravo Vaikų teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas, kuriomis būtų numatyta, kad "kiekvienas vaikas turi prigimtinę teisę į tėvą ir motiną, kylančią iš lyčių skirtingumo bei motinystės ir tėvystės tarpusavio papildomumo". Projektu siūloma, kad sprendžiant su vaiko įvaikinimu ar globa susijusius klausimus prioritetas turi būti teikiamas vaiko poreikiui turėti abiejų lyčių tėvus (įtėvius), galinčius šeimoje prisimti tėvystės ir motinystės pareigas.

   

  Ar pritariate draudimui homoseksualams globoti ar įsivaikinti vaikus?

  Ką nusprendė valdžia?

  Siūlymui nebuvo pritarta.

  Nuorodos

  61%
  39%

  Balsų skaičius : 657 + 760

  Susiję pasiūlymai
  Vaikų namų uždarymas
  Argumentai
  Už (22)
  Vitalijus Balkus palaiko :
  Homoseksualizmas nėra biologinė norma. Mūsų reikalas bendru sutarimu traktuoti ją kaip socialinę normą arba vis tik ne. Tik ką gimusio žmogaus elgseną 100 proc. nulemia biologija ir tik augant jis po truputi perima socialines normas. Tačiau jei socialinės normos prieštarauja žmogaus prigimčiai jis patenka į gilų konfliktą. Beje į tai labai dažnai apeliuoja ir LGBT aktyvistai teigdami , kad gimę ar tapę homoseksualiais labai kenčia nuo nepalankių socialinių normų. Bet tuomet ir klausimas kodėl gi...musius heteroseksulius vaikus reikia atiduoti į priešišką jiems homoseksualią aplinką. Juolab, kad dar niekas nesugalvojo kaip nustatyti įgimtą homoseksualizmą jei toks apskritai yra. Daugiau
  15. 2013-04-22 13:52
  Alvin Karpis: Vitalijau, sekantį kartą kai norėsi pradėt pezėt kokią nesamonę apie homoseksualizmą tai atsiversk enciklopediją ar kokią nors mokslinę gamtinę knygą ir pasiskaityki.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexual_behavior_in_animals
  Homosexual behavior in animals - Wikipedia, the free encyclopedia

  Homosexual behavior in animals refers to the documented evidence of homosexual and bisexual behavior in various non-human species. Such behaviors include sexual activity, courtship, affection, pair bonding, and parenting among same-sex animal pairings.

  15.1 2013-04-26 14:20
  Andrius Kasparavičius: Ar tie homoseksualus gyvunai irgi isivaikina? :)
  15.2 2013-04-26 17:12
  Vitalijus Balkus: Pats kvailiausias iš visų įmanomų pasiūlymų "atsiversti enciklopediją" o dar geriau "kokią knygą" . Nors sunku tikėtis ko kitko iš anonimo viešai savo vardą paminėti bijančio. Tiek to esmės juk tai nekeičia nes nei tarp žmonių nei tarp gyvūnų homoseksualumas negali būti biologine norma vien j...au dėl to , kad homoseksualus individai tiesiog negali turėti palikuonių tarpusavio santykių metu t.y. iškrenta iš biologinės normos. Kaip ir rašiau klausimas išimtinai dėl to ar tai būtų laikoma socialine normą, kaip pvz. aseksualumas , kuris celibato pavidalu labai senai pripažintas būtent socialine norma. Alfredas Kinsey dar prieš daugiau nei 60 metų ganėtinai aiškiai sudėliojo taškus ant "i" ir savo tyrimuose aiškiai parodė, kad homoseksualizmas dažniausiai yra
  įgyjamas , o ne atsiranda "iš nieko" (nepainioti su įgimtu lyties suvokimo sutrikimu kaip pvz. transeksualizmu ) . Taigi klausimas natūraliai skyla į 2 dalis kur pirmoji ar leisti vienos lyties partnerystę ir čia mano atsakymas taip ( taip pat įteisinant partnerystę poligaminių šeimų ar kitus santykius pvz. kuomet yra pvz. ne giminių globojami senukai ir t.t.) taip būtų išspręsti turtiniai santykiai be valst. įsikišimo. Antroji įvaikinimas- čia vienareikšmiškas NE, dėl aukščiau įvardintos priežasties.
  Daugiau
  15.3 2013-05-06 21:41
  Alvin Karpis: Tu čia nori pasakyt, kad seksas yra nenormalus (nėra biologinė norma) jeigu jo rezultatas nėra giminės pratęsimas- tipo mylėtis normalu tik norint susilaukti palikuonių?

  Aseksualumas nėra socialinė norma, nes žmogaus seksualumas neišnyksta vien todėl, kad jis laikosi celibato (truputėlį kvaila būtų manyti kitaip).
  Ak...ivaizdus to įrodymas - ne vienas ir ne du kulto tarnų sukelti pedofilijos skandalai.

  Nuo Alfredo Kinsey homoseksualizmo tyrimai per 60 metų pasistūmėjo toliau, todėl siūlyčiau neužsikoncervuoti laike ir pasidomėti ne vien caro Rūriko laikų "mokslininkais".

  Šiuo metu mokslinėje bendrijoje vyrauja konsensusas (daugumos nuomone), jog homoseksualizmas toli gražu nėra socialinis konstruktas, o sukeliamas visumos genetinių ir aplinkos faktorių vaisiaus brendimo metu.

  Kai žmogus sąmoningai arba nesamoningai pradeda rašinėt nesamones (arba iš nežinojimo arba siekdamas savanaudiškų tikslų nuslėpti tiesą) pasiūlymas atsiversti enciklopediją nėra kvailas. Kvailas yra žmogus kuriam tą reikia siūlyti.
  Daugiau
  15.5 2013-05-14 21:12
  Algimantas Sabaliauskas: Tik kvailys kitą žmogų galėtų pavadinti kvailu...
  15.6 2013-05-15 02:14
  Alvin Karpis: Čia pats sugalvojai ar koks durnius pamokė?
  15.7 2013-06-18 23:37
  Gintaras Savickas:
  New Family Structures Study by Prof.Mark Regnerus
  2013-02-21 11:54
  Naujausiame prestižinio mokslinio žurnalo Social Science Research numeryje patalpintas Teksaso Universiteto (University of Texas) profesoriaus Marko Regneruso (Associate Professor Mark Regnerus) tyrimas, skirtas būtent vienalyčių šeimų poveikiui juose auginamiems ir auklėjamiems vaikams nustatyti:
  Taigi, turime tyrimą, kuris atitinka griežčiausius mokslinius reikalavimus ir jo rezultatai publikuoti viename pripažintų pasaulyje socialinių mokslų žurnalų.
  Ką gi parodė prof.M.Regner...uso tyrimas?

  Deja, priešingai, nei dažnai teigiama homoseksualizmo plėtros aktyvistų pliauškalus nekritiškai perduodančioje spaudoje, jis atskleidė grėsmingas vaikų padėties tendencijas vienalytėse porose, palyginus su tradicinėmis šeimomis.
  Globėjų ir tėvų pedofilija: 23 % vaikų, kurių motina yra lesbietė, patiria seksualinio pobūdžio prisilietimus iš augintojo ar suaugusio žmogaus. Tuo tarpu biologinių tėvų auginamų vaikų tarpe tai patiria tik 2 %

  Seksualinės prievartos paplitimas: 31 % motinų-lesbiečių auginamų vaikų ir 25 % tų, kuriuos augina tėvas homoseksualistas pranešė, kad juos vertė užsiimti seksu prieš jų valią. Tuo tarpų tradicinės orientacijos šeimose tokius atvejus nurodė tik 8 % vaikų.

  Lytiškai perduodamų ligų paplitimas: tarp vaikų, kuriuos augina dvi homoseksualios moterys tokiomis ligomis sirgo/serga 20 % vaikų, o tarp tų, kuriuos augina du homoseksualūs vyrai jų net 25 %! Tuo tarpu tradicinėse šeimose tokiomis ligomis sirgo/serga tik 8 %

  Polinkio į savižudybę paplitimas: 24 % vaikų, auginamų vyrų-homoseksualistų ir 12 % vaikų, kuriuos augina moterys lesbietės prisipažino, kad galvojo apie savižudybę. Tuo tarpu tarp tų, kurie auga tradicinėje šeimoje su biologiniais tėvais ar net su vienišu tėvų/motina, apie tai galvojo tik 5 % vaikų!
  Šis tyrimas, apimantis 3000 žmonių ir publikuotas Social Science Research, ko gero, gali būti laikomas moksliškai patikimiausiu iš visų šia tema iki šiol paskelbtų mokslo darbų.

  Prof.M.Regnerus rinko savo duomenis, panaudodamas atsitiktinės respondentų parinkties metodą, kai tuo tarpu ankstesni tokio pobūdžio tyrimai buvo atliekami neatsitiktinėse bei netipinėse mažose grupėse, pvz. apklausiant homoseksualistinių renginių dalyvius, specializuotų homoliteratūros knygynų lankytojus ar per LGBT-leidinius.

  Be to, prof.M.Regnerus daugiau apklausinėjo pačius vaikus, o ne juos auginančius
  Daugiau
  29. 2013-04-28 09:48
  Donatas Šimelis: Šis tyrimas susilaukė didelės kritikos: http://www.austinchronicle.com/news/2013-03-29/new-documents-contradict-regnerus-claims-on-gay-parenting-study/

  Sako, kad jo rezultatai parodo ne tiek vaikų augimo homoseksualiose šeimose, kiek jų augimo be tėvo/motinos apskritai, pasekmes. Be ...to, panašu, kad muzika šiam tyrimui galėjo būti ir užsakyta. Daugiau
  New Documents Contradict Regnerus' Claims on Gay Parenting Study

  For social conservatives, it was a watershed moment. Faced with declining public support, they had long sought for science to confirm that same-sex households are not a suitable family arrangement.

  29.1 2013-04-29 18:01
  Jurgita Goštautaitė: Saulės pirštu neuždengsi.
  29.2 2013-04-30 10:47
  Artūras Gobys: Ar galėjo būti kitai? Ar galėjo nesusilaukti? Manau kad buvo mestos deramos pajėgos kad susilauktų .
  29.3 2013-05-01 22:02
  inga rakitskyte: Kiek pazinojau augusiu vaiku namuose, visi sake, kad daugumoje globeju seimu, ypac bevaikiu, buvo priekabiaujama seksualiai. Pasakyti tai vaiku namu darbuotojoms - beprasmika, nes dazniausiai i tai reakcija panasi i "Juk jie tokie saunus zmones!". Tokiu atveju budavo gerai, kad yra ...kur pabegti nuo tokiu "globeju" - pabegti i vaiku namus. Daugiau
  29.4 2013-05-30 16:45
  Vytis Lasys palaiko :
  Drausti be kalbų. Čia neverta net diskutuoti šia tema.
  5. 2013-04-20 18:36
  Daniel Bogdanovič: Labai nepilietiškas požiūris. Jeigu tema svarbi, ja verta diskutuoti.
  5.1 2014-08-20 11:07
  Simonas Audickas: kuo daugiau diskusijų tuo mažiau sprendimų :)
  5.2 2014-08-20 16:02
  Kristina Paulikė palaiko :
  Jei jau kalbame teisine kalba - Lietuvos Konstitucija skelbia:
  38 straipsnis
  Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas.
  Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę.
  Santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu.
  Valstybė registruoja santuoką, gyvenimą ir mirtį. Valstybė pripažįsta ir bažnytinę santuokos registraciją.
  Sutuoktinių teisės šeimoje yra lygios.
  Tėvų teisė ir pareiga – auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais, iki pilnametystės juos išlaikyti.
  Vaikų pareiga ...– gerbti tėvus, globoti juos senatvėje ir tausoti jų palikimą.

  Daugiau
  22. 2013-04-24 23:21
  Darius Kilinskis palaiko :
  Jei jau nėra jokio skirtumo, ar vaikas turi tėtį ir mamą, ar turi dvi mamas, ar turi du tėčius, tai nebus skirtumo ir jei vaikas turės du tėčius ir tris mamas, ar keturias mamas ir šešis tėčius. Jei leisime "įsivaikinti" ne tėčiui su mama, tai bus analogiška vaiko atidavaimui globos įstaigai, o ne įsivaikinimas.

  Sumanymas leisti "įsivaikinti" dviems tėčiams ar dviems mamoms dar yra pristatomas kaip priemonė apsaugoti vienos lyties poras nuo "diskriminacijos". Esą, jei jau gali heteroseksualai, ta...i kuo prastesni homoseksualai? Čia reiktų priminti, kad teisių į vaikus tos pačios lyties poroms nesuteikimas nėra diskriminacija būtent todėl, kad ryšys vienalytėje poroje nėra iš prigimties lygus ryšiui skirtingalytėje, kai kalbama apie vaikus ir apskritai apie gyvybę. Tai, kad homoseksualiose porose negali rastis nauja gyvybė, nėra tokių asmenų orumo pamynimas ar jų lygybės paneigimas. Daugiau
  30. 2013-05-03 00:47
  Daugiau
  Prieš (20)
  Paulius Kondrotas kritikuoja :
  Aš manau, kad geriau auga su dviem tėčiais ar dviem mamom nei vaikų namuose. Nors čia gana dviprasmiškas reikalas ir kol kas mūsų visuomenė yra per buka ir nesuprendusi tokiam spredimui (užtenka pasiskaityti komentarus už) Tad tokie vaikai tikrai patirs patyčias mokykloje. Tad in total. Bėda yra ne gėjai ar lesbietės ir vaikų įsivaikinimas, bėda yra likusi debila visuomenė.

  Bet vistiek manau, akd vaikui geriau augti su tėvais nei vaikų namuose, kad ir kokie tie tėvai bus vistiek atiduos šilumą va...ikui, kurios jam taip trūkstą. Daugiau
  10. 2013-04-21 23:56
  Artūras Gobys: Vaikai veikų namuose nėra gėris. Gruzijoje nėra vaikų namų, nėra ir vargu ar artimiausiu metu bus homoseksualių šeimų . Esmė požiūryje į šeimą į vaikus tiek valdžioje tiek visuomenėje.
  10.1 2013-04-23 09:39
  Donatas Šimelis: Na pas mus taip pat nėra homoseksualių šeimų, nes jos yra draudžiamos. Ar teigiat, kad ten iš vis nėra homoseksualų? :)
  10.2 2013-04-23 09:50
  Artūras Gobys: Donatai , kol kas kalbam apie tai apie ką kalbam. Apie galimybę įsivaikinti vaikus homoseksualams. Klausimas pro šalį :). Gruzijos pavyzdžių norėjau pasakyti kad beglobių vaikų problemai spręsti , jų atidavimas homoseksualams nėra puikus būdas. Tvarkant kitus dalykus- stiprinant še...imas, kad ir aiški tautos blaivinimo politika... ir kitokie sprendimai, štai kas mažina beglobių vaikų skaičių.
  Daugiau
  10.3 2013-04-23 10:34
  Saulius Kuprėnas: Artūrai, visiškai su jumis sutinku- turi būti visai kitos priemonės. Ir čia tas pats, kaip kovoti su pasekmėmis- nuo pasekmių pašalinimo problema nedingsta.
  Deja, valstybė pati skatina neatsakingą atsiprašant pisimąsi. Didesnio žmonijos išsigimimo, iškrypėliškumo negali būti kaip gyvybės langelis.
  Bažnyčia irgi iškrypusi veidmainė, pasisako už gyvybės langelius:
  http://www.delfi.lt/news/daily/world/lenkijos-baznycia-gina-gyvybes-langelius.d?id=60141175...
  Daugiau
  Lenkijos bažnyčia gina „gyvybės langelius"

  Lenkijos Katalikų Bažnyčios aukščiausiasis hierarchas išreiškė pritarimą vadinamiesiems "gyvybės langeliams", kuriuose motinos, nenorinčios auginti kūdikių, gali palikti savo naujagimius, nors neseniai Jungtinės Tautos (JT) paragino uždrausti tokią praktiką.

  10.4 2013-04-23 11:08
  inga rakitskyte: Kiek pazinojau augusiu vaiku namuose, visi sake, kad daugumoje globeju seimu, ypac bevaikiu, buvo priekabiaujama seksualiai. Pasakyti tai vaiku namu darbuotojoms - beprasmika, nes dazniausiai i tai reakcija panasi i "Juk jie tokie saunus zmones!". Tokiu atveju budavo gerai, kad yra ...kur pabegti nuo tokiu "globeju" - pabegti i vaiku namus. Daugiau
  10.5 2013-05-30 16:39
  Andrius Gečys kritikuoja :
  Gyvenu šalyje, kur įvaikinimo galimybių neapsprendžia lytinė orientacija. Neseniai skaičiau vietiniame laikraštyje straipsnį apie lesbiečių porą, iš kurių viena yra kunigė. Ir nei šalis, nei visuomenė nesugriuvo. Toli gražu! Lietuvos visuomenei, deja, iki tokio lygio - kaip pėsčiom iki mėnulio.
  Nors ir aš asmeniškai manau (o gal labiau jaučiu), kad vaikui geriau su "mama ir tėčiu", nei su dviem mamom ar dviem tėčiais, bet kartu suprantu, kad tai tik mano subjektyvi nuomonė, įtakota auklėjimo ir ...stereotipų. Taip pat suprantu, kad du geri tėčiai ar dvi geros mamos yra geriau, nei nevykę "tėtis ir mama". O ką jau bekalbėti apie vaikų namus - retai kuriam žmogui, juose užaugusiam, gyvenimas susiklosto. Daugiau
  44. 2014-01-14 01:19
  Andrianas Krutoguzenko: Andrius nesupranta, kad šalis per kelis metus negriūna dėl žmonių orientacijos. Tai trunka kelias kartas. Galvoti reikia plačiau. Du tėčiai ar dvi mamos iškreips vaiko psichiką ir jis jau niekuomet neturės sveikų palikuonių ir aplamai ar turės. Auklėti ir mokyti reikia tuos ne...vykusius tėčius ir mamas per socialines programas ir aplamai nuo mokyklos. Daugiau
  44.1 2014-01-15 17:01
  Jūratė Šimelienė: Negalima taip drąsiai teigti, kad tokio asmens palikuonys nebus sveiki. Jei toks asmuo turės palikuonių (savo, ne įvaikintų), tai automatiškai bus sukūręs "normalią" šeimą, vadinas jo paties psichika nebus pažeista, tai kodėl gi jo vaikai turėtų būti netokie? :)
  44.2 2014-01-15 19:05
  Andrius Gečys: Andrianai, rašai, kad žala visuomenei pasireikštų po kelių kartų. Galbūt galėtum savo teiginį pagrįsti konkrečiais pavyzdžiais ar moksliniais tyrimais?

  Jūratės komentarą taip pat papildysiu: lesbiečių poros Skandinavijoje GALI susilaukti savų palikuonių dirbtinio apvaisinimo būdu. Jau greitai abi mamos ga...lės būti ir biologinės vaiko motinos (spermatozoidus jau yra pavykę "pagaminti" perprogramavus kitas organizmo ląsteles). Gėjų poroms kol kas panašių galimybių nenusimato :)

  Nors spaudą skaitau, neteko girdėti, kad homoseksualių porų (Skandinavijoje) auginami vaikai turėtų kažkokių specifinių psichologinių ar psichinių problemų ar, juo labiau, negalėtų susilaukti/išauginti sveikų palikuonių.

  Dėl nevykusių tėčių ir mamų auklėjimo, žinoma, pritariu.
  Daugiau
  44.5 2014-01-16 00:07
  Juozas Masteika: Nėra to"dievo"kuris pasakytų,kad tai tiesa ir kad taip o ne kitaip.Samprotavimų yra visokių,bet aš turiu savo nuomonę- kad vaikui geriau su mama ir tėčiu ir tvirtai tos pozicijos laikausi.Visa kita yra netikra.Mūsų Planetos gyventojai nei vienas negimė iš Šv. dvasios išskyrus vieną ...mitologinę esybę Jėzų Kristų.Visi kiti nuo Adomo ir Ievos ,bet ir čia nėra to"dievo"kuris pasakytų,kad tai tiesa.Mokslas irgi nežino, tai vystėmės iš beždžionių,tai iš vandens į sausumą išlipom.Šiaip ar taip homoseksualas tai nepilnavertiška būtybė ir teisingai išauklėti vaiką jis tikrai negali vien dėl tos vienintelės priežasties "tėtis ir mama".Kaip vaikui paaiškinsi kur jo mama jei jos nėra ,o darželyje draugus atveda ar pasiima mamos, arba atvirkščiai?.Ar toks vaikas bus pakviestas į draugo gimtadienį? Sakysite su laiku visuomenė subręs ir visa tai taps norma,bet ar visuomenei reikia tokių NORMŲ? Daugiau
  44.6 2014-01-18 14:47
  Povilas Tamošauskas: Juozai, jeigu net evoliucijos teorijoje galo su galu sudurti nesugebate, tai vargu ar sugebėsite sudurti homoseksualumo normoje. Egzistencijoje nėra absoliučiai nieko nenormalaus. Viskas yra natūralu ir dėl to normalu.
  Jus apima neigiamos emocijos kai yra kalbama apie homoseksualų teises. Tai irgi yra normalu ir tam yra v...isiškai racionalus paaiškinimas - Jūs pats nesate homoseksualas ir labai didžiuojatės savo lytine orientacija, jaučiatės stipresnis ir sąmoningai norite parodyti savo galią.
  Aš, asmeniškai, nematau, kuo čia didžiuotis. Kokia yra - tokia yra. Taip, Dievas gal ir nesukūrė homoseksualų. Homoseksualus sukūrė natūralus egzistencijos evoliucijos ciklas ir mes turime pasirinkti - ar su tuo susitaikyti ir siekti sugyventi harmonijoje arba tai ginčyti ir kurti nesantaikos atmosferą. Klausimas yra - kuo mes norime būti? Kūrėjais ar naikintojais? Aš, pavyzdžiui, noriu būti kūrėjas ir noriu prisidėti prie tokios visuomenės kūrimo, kurioje visi gyvi organizmai veiktų sinergiškai.
  Jeigu atvirai, mano moralinės nuostatos taip pat neleidžia man "propaguoti", "skatinti", "reklamuoti" ar net toleruoti (atkreipkite dėmesį, kad nėra kabučių) homoseksualumo. Aš to ir nedarau bei nenoriu, kad tai darytų kiti žmonės, tačiau maža, ko aš noriu. Aš daug ko noriu, bet žinau, kad visko gauti yra neįmanoma.
  Pilnametystės sulaukęs homoseksualus žmogus irgi yra žmogus, todėl turi turėti visas žmogiškas pilnamečio asmens teises bei laisves. Juk nesame barbarai, privalome sugyventi civilizuotai ir taikiai, norim/nenorim mes privalome suprasti visą gyvybę tokią, kokia ji yra, kad ir kaip sunku tai bebūtų.
  Aš, būdamas heteroseksualus, noriu su homoseksualais sugyventi taikiai kaip lygus su lygiu. Man rūpi žmonijos ateitis. Vieną dieną mūsų palikuoniai, pasinaudodami protu ir technologijomis, privalės išsikelti iš šios planetos. Jeigu norime išsaugoti žmoniją, mes turime gerbti ir suprasti visą žmoniją. Paklausite, kodėl dabar prakalbau apie žmoniją, civilizacijas ir planetos palikimą? Leiskite paaiškinti. Homoseksualumo buvimas mums suteikia naują perspektyvą moksle. Homoseksualumas ir negebėjimas veistis (nevaisingumas) leidžia žmonijai tobulėti. Šiandien yra mokslininkų, kurie įmantriai dirba genetikos srityje ir siekia laboratorijoje sukurti individualaus žmogaus lytines ląsteles pagal jo DNR. Tai padėtų nevaisingiems heteroseksualams bei vaisingiems homoseksualams susilaukti palikuonių.
  Matote, gerb. Juozai, Jūs paprasčiausiai labai siaurai interpretuojate visatą. Kodėl aš taip sakau? Nes iš Jūsų komentaro yra akivaizdu, kad Jūs gyvenate chaotiškai, Jums nesuprantamas nei Dievas, nei Evoliucija. Jūs nesate homoseksualus asmuo ir Jums nereikia "homoseksuališkų teisių". Viskas aišku ir paprasta, bet pamėginkite suprasti, kad homoseksualai tai nėra pedofilai, tai nėra zofilai, tai nėra nekrofilai, tai nėra prievartautojai, tai nėra žudikai, tai nėra vagys, tai nėra teroristai, tai nėra kažkas tokie, kuriuos reikėtų smerkti, niekinti, iš jų tyčiotis ar kaip kitaip diskriminuoti.
  Galų gale, kiekvienas šioje planetoje esantis žmogus vienas kitam yra arba labai tolimas arba labai artimas giminaitis. Pasamprotaukite logiškai - pabandykite sudaryti savo genealoginį medį bent jau iki 1400-ųjų metų. Ką pamatysite? Ogi tai, kad aš ir bet kuris Jūsų gyvenime matytas žmogus yra Jūsų giminaitis. Nejaugi ir toliau norite diskriminuoti savo tolimus tolimus brolius, seseris? Tikiuosi suprantate ir tai, kad homoseksualumas nėra grindžiamas homoseksualiu seksu.
  Esame žmonės, tai žmonėmis ir būkime. Už mane kalba ne mano jausmai ar moralė, o mano intelektas. Jeigu už mane kalbėtų mano jausmai ar moralė, tai, ko gero, siūlyčiau sekti vienos neturtingiausių šalių - Ugandos - pavyzdžiu: leisti homoseksualus apmėtyti akmenimis, uždaryti juos į kalėjimą, juos žudyti ir visaip kitaip naikinti. Žiauru? Tikrai taip. Bet ar aš šiame gyvenime galėčiau tam pritarti? Tikrai ne, nes mano tėvas man liepė, kad į priekį mane vestų mano protas, o ne mano jausmai.
  Nesiekiu aš Jums, Juozai, kažko įrodyti, nesiekiu Jūsų nuginčyti ar kaip nors kitaip parodyti Jūsų neteisybę. Aš Jūsų paprasčiausiai prašau, tiesiog prašau kaip heteroseksualas heteroseksualo - pats būkite žmogus ir kitą žmogų vertinkite už jo darbus, o ne už tai, koks jis yra. Miegamojo reikalus miegamąjame ir palikime. Daugiau neturiu, ko pridurti. Ačiū, jeigu turėjote kantrybės ir šį komentarą išskaitėtė iki pat pabaigos. Bet tikiuosi, kad priverčiau Jus ne tik paskaityti, bet dar ir pamąstyti.
  Daugiau
  44.7 2014-01-19 00:43
  Juozas Masteika: Grb.Povilai na puikus straipsnelis,ir tiesiog puikios mintys,dėkui,bet kiekvienas turime savo nuomonę vienu ar kitu klausimu ir ją dėstome diskutuodami.
  Tu pritari-aš ne. Ugandos pvz.tu nepritari-aš irgi ne.
  Tu tiki Dievu- aš ne,nors 10-čiai įsakymų visiškai pritariu,galėtų būti ir daugiau....Tu tiki, kad homoseksualai tai nėra "...filai",aš taip nemanau,tai ne dievai,kaip pats teigi-žmonės,o jų tarpe vaikšto visi ir ant kaktų jiems neparašyta.
  Grb.Povilai diskutuokim,bet nenukrypkim į asmeniškumus.
  Daugiau
  44.8 2014-01-19 08:39
  Povilas Tamošauskas: Aš, tarp kitko, esu agnostikas. Netikinu, kad Dievas yra, netikinu ir kad jo nėra. Aš Dievą suprantu, tačiau juo negyvenu.
  Heteroseksualams ant kaktų taip pat neparašyta, jog jie yra "...filai", bet dėl to juk nepuolame heteroseksualams drausti įsivaikinti vaikų, globoti gyvūnų ar dirbti morge?
  ...Kalbant apie nerimą, jog homoseksualai įsivaikinę vaikus tikrai juos prievartaus - tam nėra jokių įrodymų*, taigi ir nėra pagrindo imtis tokių radikalių priemonių kaip draudimas homoseksualams įsivaikinti. Įvaikintus vaikus juk prievartauja ir heteroseksualų poros, vaikus vaikų namuose prievartauja tie patys ten esantys vyresni vaikai. Vaikus prievartauja ir jų patys genetiniai tėvai. Vaikus prievartauja ir internetiniai dėdės. Nė vienam iš jų ant kaktos tai nėra parašyta.
  Jeigu žmogus yra "...filas", tai savo teisėmis bei laisvėmis ir turi atsakyti už "...filiją", o ne už tai, su kokios lyties asmeniu gyvena, nemanote taip?

  (*yra praeities atvejų, kai homoseksualai prievartavo įvaikintus vaikus, tačiau yra ir praeities atvejų, kai ir heteroseksualai prievartavo įvaikintus vaikus. Būtų prasminga patikrinti statistinį pedofilijos reikšmingumą tarp abiejų seksualinių orientacijų, bet aš abejoju, ar jis (reikšmingumas) būtų atrastas, nes pedofilija nėra lygu heteroseksualumui ar homoseksualumui. Paprasčiausiai tai nėra vienas ir tas pats dalykas. Čia kaip avietė ir arbūzas - abu yra uogos, bet skirtumas tarp jų milžiniškas.)
  Daugiau
  44.11 2014-01-19 12:36
  Viktorija Folkytė kritikuoja :
  Seima yra socialinis vienetas, sudarytas is dvieju vienas kita gerbianciu ir mylinciu zmoniu. Juk nera jokio skirtumo, ar vaikas turi teti ir mama, ar turi dvi mamas, ar turi du tecius, svarbiausia, kad jis yra mylimas ir turi seima. Tokiu budu, jis turi didesnius sansus isaugti doru pilieciu. Ar geriau palikti vaikus nemylimus ir be seimos vaiku namuose ar internatuose? Ar geriau jiems isaugti is sistemos ir buti paliktiems likimo valiai, kaip jiems sueina 18?
  6. 2013-04-20 20:09
  Andrius Kasparavičius: Ar Eltono Džono "nusipirkti vaikai" būtų augę vaikų namuose jei jų tas pats Eltonas Džonas "nebūtų padaręs užsakymo" specialiai pagimdyti juos dviems tėčiams? Tokia pritempta argumentacija tėra sofizmas, vaikų namai ir seksualinės mažumos nėra susiję reiškiniai. Abiejais atvej...ais pažeidžiamos vaikų teisės į normalią šeimą, kaip yra "išraižytą" genuose - XX ir XY, jūs galvojat, kad XX = XY ? :) Daugiau
  6.1 2013-04-20 22:25
  Viktorija Folkytė: Na jeigu jau apie genetiką, tuomet reiktų prisiminti, jog būna ir XXX, XXY, XXY ir XXYY. Nejaugi čia genetika turi didžiulią įtaką? Juk būna labai vyriškų mamų ir labai moteriškų tėčių, na ir kas? Visų svarbiausia, kad vaikas turi šeimą ir artimus žmones, kuriuos gali vadinti tėvais.  .../> Daugiau
  6.2 2013-04-21 21:35
  Andrius Kasparavičius: XXYY chromosoma būna tik viena iš 18tūkst-40tūkt normalių šeimų.. taigi nereikia čia išimties/išsigimimo teikti kaip taisyklės. Visi iškrypimai turėtų būti paženklinti rizikos grupe, o tai kas visiškai prieštarauja vaiko interesams, t.y. jeigu vaiko "genetika" normali, tai ir i...nteresas gimti/augti "normalioje" šeimoje., reikia apsaugoti.. Tai, kad vaiką myli dar nerodo, kad jam bus tik geriau tokioje šeimoje. Imkime didžiausius vaikų mylėtojus pedofilus, šis iškrypimas yra didžiausios rizikos nors ir didele meile pasižymintis.. Daugiau
  6.3 2013-04-22 13:25
  Povilas Tamošauskas kritikuoja :
  Balsuoju prieš draudimą, nes nematau nė vienos racionalios priežasties, kodėl homoseksualių asmenų pora negalėtų įsivaikinti vaiko iš vaikų namų. Jeigu vaikai sutinka, kad homoseksualų pora juos įsivaikintų - pirmyn. Identiška sąlyga turi būti taikoma ir heteroseksualioms poroms - turimas gauti vaiko sutikimas, kad jis sutinka būti įvaikintas heteroseksualios poros. Įsivaikinimas tai yra aktas, kurio pagrindiniai dalyviai yra:

  1) Įsivaikinamasis/-ieji
  2) Įsivaikintojai

  Jeigu 1 ir 2 neprieštarauja gyventi kar...tu vienoje santarvėje, tai neprieštarauju ir aš.

  Šis klausimas nėra apie kultūros vertybes, moralę ir papročius. Šis klausimas yra apie pilnametystės sulaukusių, dirbančių, mokesčius mokančių, savo indėlį į darnios bendruomenės puoselėjimą įdedančių ir šeimą kurti norinčių žmonių lygybę, laisvę ir nepriklausomybę.
  Daugiau
  40. 2013-07-07 19:05
  Donatas Šimelis: Lyg ir sutikciau, tik kad labiausiai isivaikinti turbut norima kudikelius kuo mazesnius, tai klausimas, kaip ten su tuo ju sutikimu.. o ir siaip pats uz save spresti paprastai laikoma, kad gali tik nuo kiek, ar ne 16 metu? Tai tokiu aiskiai kad nieks nesivaikins, o kaip ten su mazes...niu vaiku samoningumu - klausimas. Daugiau
  40.1 2013-07-07 19:40
  Alvin Karpis: Na vaikų balsas įsivaikinant paprastai nieko nelemia.
  40.2 2013-07-30 17:46
  Povilas Tamošauskas: Tuomet yra tik vienas variantas - leisti homoseksualams įsivaikinti bet kokio amžiaus ir lyties vaiką. Bus kaip prevencinė priemonė, kad kuo mažiau vaikų į tuos vaikų namus papultų nuo pat pradžių. Žmonės nenorės, kas jų vaikai papultų į homoseksualų rankas? Na, tai tiesiog reik...ia vaikų ten nepalikinėti. Galbūt heteroseksualai dar tuo pačiu sumanys išgrabstyt geriausius vaikus. Kuo mažiau vaikų namų - tuo geriau. Daugiau
  40.3 2013-08-01 09:04
  Donatas Šimelis kritikuoja :
  Neturiu nuomonės šiuo klausimu, tačiau visiems "šeimos gelbėtojams" labai rekomeduoju pažiūrėti šį puikų filmą: http://www.imdb.com/title/tt1073510/
  Suprasdamas, kad patys aršiausieji jo nežiūrės, pasakysiu tiek - nė vienas iš Jūsų nesat apsaugotas nuo to, kad Jūsų pačių vaikas, ar anūkas, bus homoseksualus. Tai nepriklauso nuo auklėjimo ar pan., taip tiesiog ima ir nutinka. Pambandykite permąstyti savo pozicijas tokiu atveju - žinodamas, kad Jūsų vaikas yra puikus žmogus, Jūs turbūt norėtumėt, kad ji...s gyventų kuo visavertiškesnį gyvenimą, įskaitant ir vaikų auginimą..
  Na o jeigu norisi sakyti "jau man tai taip tikrai niekad nenutiks, nes esu doras katalikas ir ne taip auklėju savo vaikus", dar kartą siūlyčiau būtinai pažiūrėti šį filmą - jis tikrai paveikus.
  Daugiau
  Prayers for Bobby (TV 2009)

  Directed by Russell Mulcahy. With Sigourney Weaver, Henry Czerny, Ryan Kelley, Austin Nichols. True story of Mary Griffith, gay rights crusader, whose teenage son committed suicide due to her religious intolerance.

  12. 2013-04-22 09:39
  Darius Kilinskis: Klaidingai suprantate visavertiškumą. Vaikų auginimas nebūtinai reiškia visavertiškesnį gyvenimą. Reikia atsižvelgti į prigimtį. Analogiškai galima būtų sakyti, kad kairiarankis gali gyventi visavertį gyvenimą tik jei apsimes dešiniarankiu, t.y. bus "kaip visi". Bet jei jis iš prig...imties kitoks, tai kam kankintis ir vaizduoti "tokį patį"? Daugiau
  12.2 2013-05-03 01:02
  Andrius Kasparavičius: Donatas pedofilams irgi tinka toks aprašymas, jie gimsta tokie ir jiems to reikia.. Todėl užjauskime juos ir duokime jiems ko jie nori ir t.t. kad jaustųsi gerai.. Nešnekam ko reikia suaugusiems, mes šnekam ko reikia vaikams.. ar atvirkščiai ir kur ir kieno čia ego ginamas!?
  12.3 2013-05-03 01:06
  Donatas Šimelis: Na aš tikrai ne specialistas, bet man rodos vaikų auginimo poreikis nebūtinai atsiranda tik kartu su kitos lyties partneriu. Būna partneriui poreikio nėra apskritai, bet vaikus augint noras yra, visaip gi būna. Tai jeigu Žmogus, nepriklausomai nuo jo pažiūrų/orientacijos/odos spalvo...s/tikėjimo ir pan., jaučia poreikį augint vaiką, bet šito poreikio realizuot negali, jo gyvenimas yra nevisavertis. Kodėl vieniems leidžiama auginti nepilnoje šeimoje (tarkim skyrybų atveju), kitiems ne? Beje, skyrybas ir vaikų blaškymąsi tarp tėvo ir motinos įvardinčiau dar didesne problema, nei kad jų auginimą vienalytėse šeimose.. Daugiau
  12.4 2013-05-03 01:09
  Donatas Šimelis: Koks ten buvo klecko paaiškinimas nesusipratusiems - va: http://www.buzzfeed.com/donnad/how-gay-rights-is-nothing-like-legalizing-beastali
  Suaugę žmonės patys priima sprendimus su kuo nori būti, tai yra dviejų žmonių bendras sutarimas, priimtas abiejų pusių laisva valia. Pedofilija p...aprastai yra išnaudojimas neklausiant antros pusės nuomonės, o jei jos ir būtų klausiama, tai nepilnamečiai asmenys neturi tokio sprendimo teisės, todėl nereikia užsiimti demagogija ir painioti nesulyginamų dalykų. Daugiau
  How To Explain Gay Rights To An Idiot

  Because a certain segment of the population still connects marriage equality with being able to marry anyone and/or thing you want. It's kind of messed up that this still needs to be explained.

  12.5 2013-05-03 01:15
  Artūras Gobys: Apie poreiki "auginti vaikus". Pažįstų mokyklos direktorę, jos šeimoje nėra vaikų. Ji man syki pasakė "tegu nors vienas pasako kad aš nemyliu ar nemokų ar negaliu mylėt vaikų , ar kad vaikai manęs nemyli" . Ką noriu pasakyti. Realizuoti davimą savęs vaikams galima nebūtinai žūt būt tu...rint nuosavus.
  Daugiau
  12.6 2013-05-03 01:20
  Donatas Šimelis: Be abejo, ne būtinai. Bet kodėl turim drausti norintiems būtent to?
  12.7 2013-05-03 01:21
  Andrius Kasparavičius: Donatai nebedėk tokių pavadinimų nuorodų, gr, ypač neatsakęs į klausimą. Gyvenu šalyje 9metus kur daugiau tokių nei LT. Tokį diskursą tęsiant peršasi išvada kad pedofilija yra taip pat gerai, nes įrodyta kad genetiškai jie paveldi tokį ir anokį norą.. Ar mes visgi laikysimės p...agrindiniu principu, kad vaiko interesai yra svarbiausia? Daugiau
  12.8 2013-05-03 01:24
  Andrius Kasparavičius: Kas dėl palyginimo dėl auginimo vaiko po skyrybų, tai užtektų paskaityti turto paveldėjimo schemą, kad suprastum kaip yra vertinami kraujo, giminystės ryšiai ir galbūt būtų aiškiau.
  12.9 2013-05-03 01:29
  Donatas Šimelis: Vaiko interesas tikrai nėra augti vaikų namuose. O aš neturiu intereso tęsti šios diskusijos, tegu pratęsia kiti :)
  12.10 2013-05-03 01:33
  Andrius Kasparavičius: Ar Eltonas Džonas paėmė du vaikus iš vaikų namų ar užsakė surogatinę motiną, nusipirko vaiką? Net jei nebūtų normalių porų(nevaisingumas pasaulyje sparčiai didėja) kurios norėtų įsivaikinti ir nemažėtų apskritai gimstamumas ir atsakomybė ir DNR susekamumas už atitinkamus nusik...altimus, visgi rinkčiausi gyventi vaikų namuose nei kad su dviem tėčiais. Su vienu svetimu tėčiu gali būti gyvent nejauku, ką ten kalbėt apie du.. Manipuliacija "vaikų namais" nedovanotina, nes nereikia statyti vežimą prieš arklį. Jeigu yra problema su vaikų namais, tai reikia nagrinėti situaciją ir naudoti aukščiau minėtas priemones. Vaiko interesas yra augti sveikoje ir saugioje aplinkoje. Mauglį išaugino gyvūnai, bet kažin ar tai sektinas pavyzdys, rūkymas irgi yra žmogaus teisė daryt ką nori ir jaustis normaliu, deja tai nustatyta pavojinga sveikatai, reprodukcijai ir bendro visuomenės komforto trūkumu. Žmogaus ego nėra begalinis, o vaikas kaip kokia kompiuterinė programa turi būti naudojama ten kam jis "suprojektuotas", t.y. augti dvilytėje sveikoje šeimoje, o tam galimybių neesant vaikas turi augti pagal kriterijų atitikimo prioritetą pas artimuosius, pagal DNR ryšio tolumą galima būti ir 3-5-15 kartos. Daugiau
  12.11 2013-05-03 01:47
  Daugiau
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos