Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Kongresų rūmų statyba Kaune

  Simonas Kairys, 2013 m. gruodžio 4 d.
  Architektūra Kultūra Savivalda Kauno m.

  Panašu, kad svarbiausiu, prioritetiniu Kauno miesto projektu tampa Kongresų, konferencijų ir koncertų rūmai. Kalbant apie ES lėšų pritraukimą, šis objektas, kaip reta, paruoštas: parinkta vieta, baigiamas detalusis planas ir pan. Bet ar tikrai teisingu keliu einame? Turime areną, kurios erdves galima pritaikyti labai įvairiai. Turime VDU didžiąją salę, kuri gali atstoti kongresų rūmų poreikį. Turime filharmoniją, turime Pažaislio vienuolyną ir jaukų jo kiemelį, dėl ko pats Pažaislio festivalis įgauna savo ypatingą aurą. Pasak mano vieno kolegos liberalo, tokius objektus naujai statosi valstybės, kurios turi daug naudingųjų gamtos išteklių, bet mažai proto  Tokie objektai naujai statomi Kazachstane ar panašiose valstybėse. Taip pat girdėjau, jog tokių objektų užpildymo vidurkis per metus siekia vos apie 15 proc. Aš tikrai galiu klysti, tačiau man labai užkliūva, kad beveik nėra diskusijos su kauniečiais, kokie projektai Kaune mums prioritetiniai. Gal ne Kongresų rūmai, o pvz. Laisvės alėjos arba Dariaus ir Girėno stadiono rekonstrukcija ar pan. Kas dar mane neramina, kad būsimųjų kongresų rūmų dokumentacija puikiai paruošta, ko nepasakysi apie kitus projektus... Nepretenduoju į teisingiausią ar vienintelę nuomonę, tačiau noriu diskusijos ir esu tikrai nusiteikęs išgirsti įvairiausius argumentus.

  Ką nusprendė valdžia?

  Pasikeitus valdžiai, kongresų rūmų statyba nebeplanuojama.

  Nuorodos

  26%
  74%

  Balsų skaičius : 311 + 181

  Argumentai
  Už (6)
  Styvas Stepanovas palaiko :
  Šalies "pranašumas galėtų būti ir planuojami kongresų rūmai Kaune."
  Vien „Litexpo" Lietuvai nebeužtenka

  2014.01.15, 18:43 Lietuva pritrauktų daugiau tarptautinių konferencijų, jeigu visos su šia veikla susijusios organizacijos pasižiūrėtų į tai kaip į bendrą verslo projektą.

  13. 2014-01-18 19:53
  Donatas Šimelis palaiko :
  Turbūt neteisinga manyti, kad šis projektas konkuruoja su kitais, kad ir reikalingesniais projektais - jeigu objektas statomas už ES lėšas, tai užsitikrinus, kad jis tikrai bus pastatytas laiku, neviršijus biudžeto ir įpusėjus darbus mums nereikės "dasimesti", bei kad pastačius jo išlaikymas miestui nieko nekainuos (išsilaikys pats), tuomet nėra priežasčių, dėl ko šioms statyboms būtų galima priešintis. Kiti, miestiečiams atrodytų gal ir reikalingesni projektai, taip pat galės būti sėkmingai įgy...vendinti kad ir lygiagrečiai su šiuo, ar ne taip? Daugiau
  9. 2013-12-05 15:41
  Styvas Stepanovas palaiko :
  Konferencijų organizavimas yra ne atsitiktinis reiškinys, bet verslas, kuris be viso ko yra labai naudingas miestui. Jeigu tai suvokia miesto valdžia - labai sveikinu.
  Pasaulyje yra daug organizacijų ir verslo korporacijų, kurios pastoviai ieško naujų vietų konferencijų rengimui. Yra nemažai faktorių, kurie nulemia sprendimą rengti vienoje arba kitoje vietoje, bet visumoje tai yra kokybės ir kainos optimalus derinys. Kaunas gali tapti tokiu miestu, kuris gali pasiūlyti konkurencingas patrauklias sąlygas, jeigu t...urės savo konferencijų centrą. Prisitaikyti prie kitos paskirties arenų bei vienuolynų, kad ir su kiemais, nepavyks, tai nieko nesudomins. Turi būti specializuota erdvė su visa infrastruktūra.
  Čia paminėta, kad Vilniuje pritrūksta vietų, bet tai nėra atsitiktinumas, o nuoseklaus darbo rezultatas. ES pirmininkavimas yra palankus faktorius, bet nėra lemiantis. Vilniuje jau vyko iki pirmininkavimo ir toliau vyksta konferencijos, neturinčios nieko bendro su pirmininkavimu, nors jis buvo palankus faktorius pritraukti dėmesį ir vykdyti marketingą.
  O labiausiai nepalankus faktorius yra provincialus negatyvus nekompetentingas mąstymas.
  Siūlau tiesiog google search pagal žodžius "konferencijos Vilniuje" ir "konferencijos Kaune", o kad maždaug suprasti, kas tai per darbas, galima kad ir kokį nors video pasižiūrėti, kuris leidžia suprasti ir koks darbas yra daromas, beje, kurio tokie video yra sudedamoji dalis, ir kiek tai naudinga miestui. Štai, pirmas, kuris pasitaikė youtube:
  Daugiau
  CONVENE Makes an Impressive debut!

  The first CONVENE meetings industry event, held few weeks ago in Vilnius, Lithuania, was widely heralded a huge success, winning praise from hosted buyers, visitors and exhibitors alike.

  7. 2013-12-05 11:55
  Styvas Stepanovas: Tiksliau, google search pagal conferences Vilnius ir conferences Kaunas
  7.1 2013-12-05 12:08
  Mantas Jukna palaiko :
  Aš tai sakau, kad Kaunas atsigauna iš mirties taško ir tikiu, kad kauniečiai ir miesto svečiai tai pastebi. Renginių gausa ir pačių miestelėnų aktyvumu. Kaip matome pirminis sav. tikslas ir yra laisvės alėja - po jos kitas galingas projektas sektų KK rūmai - vieta vidutinio dydžio koncertams - filharmonija tam tikrai maža, o "Žalgirio arena" aiškiai perdidelė. Plius Kaune tikrai trūksta vietų didesnėms konferencijoms, juk čia ir sveikatos ir sporto universitetai - kurie pritraukia nemažai tarpta...utinių konferencijų mažutėse viešbučių salėse, kuriuose teko nekart sėdėt susigrūdus. O čia verkt, kad gatvės nesutvarkytos eilinį kart tai nematau reikalo... Daugiau
  10. 2013-12-05 20:00
  Uz, bet turi buti isanksto suderintos samatos ir aiskiai ivardinta lesu suma visai statybai iki rakto atidavimo!
  Kad nebutu stadiono ar valdovu rumu statybos variantas.
  8. 2013-12-05 12:15
  Raimondas Kristaponis: tikrai palaikau, nes Lietuva neturi profesionalaus konferenciju centro. Kaunas yra Lietuvos centras, salia oro uostas, patogus susisiekimas. Vieta ideali Europos imonems, kurios iesko patogiu vietu didelio masto konferencijoms. Jei kas paskaiciuotu kiek Lietuvos Co isveza savo... darbuotoju svetur i konferencijas, taptu aisku kiek atvyktu pas mus. Tai leistu atgyti Laisves alejai ir Kauno viesbuciams, kuriu paslaugu kokybe labai auksta, paziurejus i reitingus.ES fondu lesos butu pritrauktos teisingai, svarbu sveiko proto paskaiciuotos samatos ir originalus projektai. Kaunas vertas Europos masto kongresu rumu Daugiau
  8.1 2013-12-05 20:05
  Daugiau
  Prieš (8)
  Donatas Šimelis kritikuoja :
  "KKK rūmai - tai kompleksas su 700 ir 1,5 tūkst. vietų salėmis." Kiek tokių konferencijų per metus vyksta Kaune? Abejoju, kad poreikis būtų nepatenkinamas - mažas konferencijas mielai priima viešbučiai, tuo tarpu dideles laisvai galima surengti Žalgirio arenoje. Pastačius KKK rūmus kitoje upės pusėje, nei Žalgirio arena išauga tikimybė, kad nuostolingai dirbs ir vienas, ir kitas objektas. Nereikėtų pamiršti, kad tuo atveju, jeigu kongresų rūmai dirbtų nuostolingai, nuostolius turėtume padengti m...es visi. Tad geriau jau turėkime pelningai dirbančią areną, o investuokime į miestui reikalingesnius objektus. Daugiau
  1. 2013-12-04 23:02
  Nerijus Stanišauskas kritikuoja :
  Taip pat turime dideliu pastatu "vaiduokliu"...gal pirma sutvarkykime juos??
  3. 2013-12-05 09:53
  Mantas Jukna: ir nuo to pagerės/aktyvės kultūrinis gyvenimas? atsirtas patalpos normalesniems koncertams, konferencijoms?
  3.1 2013-12-06 20:15
  Donatas Šimelis kritikuoja :
  Problema gali būti tame, kad, trūkstant renginių, savivaldybė bandytų dirbtinai užpildyt šiuos rūmus, visus savo organizuojamus renginius iškeldama iš dabartinių jų vietų į naują KKK centrą. Yra kalbų net apie Pažaislio muzikos festivalio iškėlimą iš Pažaislio į šiuos rūmus, tuo pačiu, matyt, nukentėtų ir kitos (privačios) erdvės. Turbūt nesinorėtų, kad taip nutiktų..
  11. 2013-12-05 23:52
  Mantas Jukna: Tai sakai, dabar nestatyti rūmų, nes ir Pažaislio festivalis (jis vykta kartą metuose, bet ilgą laiką, tačiau įvairiose erdvėse) vyks juose? Man tokia baimė su logika kertasi, nes Pažaislio festivalis kaip pats sakai daugkur vyksta - matau tik pliusą, kad jei ir keli koncertai vyktų ir... būsimuose KKK rūmuose. O dėl renginių trūkumo, KKK tuštumo - tai nžn koncertų turbūt dar labiau pritrauktų Kaunas.(nepamirškim ir jau esamo trūkumo vidutinės salės dabar) beje analogiškai kas įvyko pastačius Žalgirio areną - didžiausi/kokybiškiausi renginiai/koncertai dabar Kaune, Žalgirio arenoje. plius KKK būtų vieta konferencijoms, parodėlėms. Kaunas yra patogioje geografinėje plotmėje, LT Centre - nepamirškim ir ateityje prijungiamos RailBalticos. :) Daugiau
  11.1 2013-12-06 11:57
  Donatas Šimelis: Nesakau, kad reikia nestatyti, teisiog siūlau turėti omenyj tokią riziką, kad VISI savivaldybės renginiai gali būti priverstinai rengiami tik čia, ir būt pasiruošus šią riziką suvaldyti. Vienas kitas didesnis koncertas - ne problema, problema, jeigu liks tuščios visos kitos erdvės.
  11.2 2013-12-06 13:49
  Mantas Jukna: Kokie savivaldybės renginiai? :)
  11.3 2013-12-06 15:12
  Donatas Šimelis: Tie, kuriuos remia arba organizuoja savivaldybė arba jos įmonės :) Sąrašus turbūt galima rasti kaunas.lt svetainėje.
  Kauno miesto savivaldybė

  Kauno miesto savivaldybė

  11.4 2013-12-06 15:17
  Donatas Šimelis: Hipotetinis scenarijus gali būti toks: VDU organizuoja festivalį VDU Jazz jungtys. Organizatoriai eina į savivaldybę ir sako duokit litų. Savivaldybė sako oj žinoma, būtinai, gi visada duodam, bet va tik koncertai tai turės vykti KKK rūmuose. Organizatoriai sako oj ne ne, mes turim savo ...VDU salę, kuri mums puikiai tinka ir nieko nekainuoja. Savivaldybė sako tai tada kam jum litai? Negausit!
  Tas pats su Auros festivaliu ir galas žino kiek kitų. Sakot, neįmanomas toks scenarijus?
  Daugiau
  11.5 2013-12-06 15:30
  Mantas Jukna: O tai kam dbr duoda VDU jazz jungtims pinigus sav taip ir toliau duos - nlb supratau pavyzdžio, man nelogiškas jis.
  11.6 2013-12-06 20:12
  Donatas Šimelis: Dabar savivaldybė neturi savo žinioje tokio renginiams skirto objekto, kurį reikia dirbtinai užpildyti, kad jis nedirbtų nuostolingai. Kai turės, ir pasirodys, kad jis stovi pustuštis - gali prasidėti tokie visokie monai.
  11.7 2013-12-06 20:45
  Manau, kad kongresų rūmus statyti šiuo metu tikrai nereikia, yra daug būtinų darbų, sakykime šaligatvius sutvarkyti, didinti saugumą plečiant vaizdo kamerų diegimą, tobulinti apšvietimą ir pan.
  4. 2013-12-05 09:54
  Mantas Jukna: Nelabai suprantu kaip tai susieję tiesiogiai su Kauno kultūriniu gyvenimu, konferencijų organizavimu. Lėšos ES.
  4.1 2013-12-05 19:29
  Skirmantas Tumelis kritikuoja :
  Galbūt tos arenos statytojai turi planų pritraukti konferencijų iš Vilniaus.

  Vilniuje dažnai, per didelius renginius pritrūksta gerai įrengtų vietų konferencijoms.

  Šiaip būtų keista, jei planuota būtų tik žiūrint į Lietuvos pirmininkavimą ES, kuris jau baigiasi.

  Aš Simono mintims, kad geriau naudoti esamą infrastruktūrą, pritariu. Tiesa, esamos infrastruktūros su visokiu apaugusiu problemų dumblu gali būti didžiausia kliūtimi ir išties pastatyti naują pastatą yra lengviau, nei išspręsti tas bėdas.

  Bet bėgim...as nuo problemų niekada jų neišspręsdavo, o tik padidindavo.

  Man kažkodėl atrodo, kad raktinis žodis šiose problemose yra "paveldosaugininkai".
  Daugiau
  2. 2013-12-05 09:50
  Skirmantas Tumelis: P.S. Nespaudžiu "prieš", nes nežinau šios situacijos, o bendru požiūriu ji neatrodo visai jau tokia vienareikšmiška.
  2.1 2013-12-05 09:51
  Donatas Šimelis: Pateikus argumentą automatiškai užsiskaito atitinkamas balsas, tai nepamiršk jo atšaukti, jeigu konkrečios nuomonės neturi.
  2.2 2013-12-05 09:54
  Daugiau
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos