Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Privalomas priešmokyklinis ugdymas

  Donatas Šimelis, 2015 m. vasario 1 d.
  Švietimas

  Švietimo ir mokslo ministerija siūlo priešmokyklines grupes padaryti privalomas. kad visi vaikai Lietuvoje pažintį su mokslu pradėtų ne nuo septynerių, kaip yra dabar, o jau nuo šešerių metų.

  Ar pritariate šiam siūlymui?

  Nuorodos

  30%
  70%

  Balsų skaičius : 39 + 29

  Argumentai
  Už (0)
  Prieš (5)
  Aušra Baltrūnienė kritikuoja :
  Mums šis įstatymo pataisymas labai aktualus ir keliantis nemažiau nerimo ir klausimų, nei privalomi skiepai norint leisti į darželį. Visų pirma kaip bus su neskiepytais vaikais nuo 2016 m. sausio? rugsėjį priims į priešmokyklinę grupę, o po to išmes?

  Be to, privalomas ugdymas ir mokamas? argi taip gali būti? ar tai nėra Konstitucijos pažeidimas?

  Dar vienas klausimas - kaip su privačiais darželiais, Valdorfo darželiais, kur laikomasi filosofijos, jog priešmokyklinis ugdymas atskirai nėra išskiriams? Šie darže...liai, kiek žinau, gali ir neturėti visų valstybei reikaimų auklėtojų kompetencijų priešmokykliniam ugdymui. Argi į šiuos darželius šešiamečių jau nebegalima bus leisti?

  Ir paskutinis, pats svarbiausias - tėvams nebepaliekama pasirinkimo teisė ir galimybė, spręsti, kas geriausia jų vaikams. Aš nemanau, kad valstybinio darželio priešmokyklinė grupė geriau nei tai, ką aš vaikams galiu duoti juos augindama namuose. Valdorfo darželio ar kito mums priimtino ten, kur gyvename nėra.
  Daugiau
  2. 2015-02-03 12:48
  Virginija Šironė kritikuoja :
  Vaikams reikia laisvės mokintis ir tai tikrai nebūtinai gali suteikti kažkokia formali įstaiga. jeigu aš esu samoninga mama ir auginu kitą vaiką namuose arba pasirinkau skirti savo laiką vaikams, kodėl negaliu pati jų ugdyti, o privalau kažkur vesti? nesutinku
  5. 2015-02-04 11:55
  Agnė Kundrotienė kritikuoja :
  Nežinau, kokie yra tikrieji šios idėjos motyvai, bet ar nebandoma tokiu būdu išspręsti Vilniaus darželių trūkumą? Juk iš darželių perkėlus šeštadalį vaikų į tuštėjančias mokyklas, tarsi „natūraliai“ atkrinta darželių trūkumo problema. Deja, visai neatsižvelgiant į vaiko raidos fazes.
  Čia dar galima pasiskaityti apie antriposofo R. Štainerio pastebėjimus apie pirmuosius 7 vaiko gyvenimo metus: http://www.moteris.lt/psichologija/kaip-keiciasi-musu-gyvenimas-ir-kunas-kas-7-metus.d?id=66469594
  Kaip keičiasi mūsų gyvenimas ir kūnas kas 7 metus

  Ne veltui skaičius 7 taip mistifikuojamas - pasirodo, kas 7-erius metus mes mirštame ir gimstame iš naujo - tiek kūniškai, tiek dvasiškai. Kiekvienu septynmečiu mums keliami tam tikri tikslai, galimi tam tikri pavojai.

  4. 2015-02-03 22:19
  Povilas Tamošauskas: TIesą sakant, net neabejoju, jog tokiu būdu yra sprendžiama darželių problema ir absoliučiai nieko daugiau.
  4.1 2015-02-03 22:56
  Saulius Kuprėnas kritikuoja :
  Mokykla privaloma!

  Mano vyriausiajam sūnui dabar beveik 3 metai. Pirma klasė bus ne anksčiau kaip už ~4 metų. Esu jau minėjęs, jog kiekvienas vaikas yra atskira asmenybė - nėra tokio pačio žmogaus, net identiški dvyniai vistiek kažkuo skiriasi.

  3. 2015-02-03 21:52
  Aldona Marija Gedvilienė: Ne nuo darželių reikia pradėti, o nuo šeimos suskūrimo, nes nuo pasiruošimo tam rimtam žingsniui priklauso mūsų vaikučių kokybė...ir dvasiškai ir fiziškai...
  3.1 2015-04-04 17:28
  AG Lovinskiene kritikuoja :
  Tegul kas nori dar namie pabūna, kadangi tokio amžiaus vaikai dar labai serga.
  1. 2015-02-02 17:47
  Aldona Marija Gedvilienė: O kodėl serga, rasite atsakymą Jono Markūno knygoje...
  1.1 2015-04-04 17:29
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos