Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Seimo nariu skaiciau mazinimas

  Mindaugas Vita, 2016 m. liepos 5 d.
  Politika

  1. Seimo narių skaičiaus mažinimas nuo 141 iki 113 Mindaugas Vita1 Tai reiketu padaryti todel, kad priemus Konstitucija Lietuvoje gyveno apie 3,7mln. gyventoju. Konstitucijoje buvo numatyta, kad Lietuvos zmonems tinkancius istatymus priimines seimas sudarytas is 141 nario. Bet deja, daznai seimas nesugeba priiminejant istatymus susirinkti i posedi. Tad tokius ypatingai svarbius istatymus kaip darbo kodeksas susirenka ir nubalsuoja 2/3 seimo nariu. Idomu, kur kiti? Priminsiu, kad tokio poziurio i Lietuvos zmones ir zmoniu poziuris i Lietuva keiciasi. Musu liko apie 2,9 mln. Tad vertetu ir valdymo aparata mazinti, o pradeti nuo priiminejancius istatymus. Tad proporcingai paskaiciavus, turetu likti 113 seimo nariu.

  Ką nusprendė valdžia?

  Klausimas Seime keliamas dažnai, bet pritarimo nesulaukia.

  Nuorodos

  84%
  16%

  Balsų skaičius : 93 + 32

  Susiję pasiūlymai
  Seime gerokai sumažinti narių skaičių
  Argumentai
  Už (4)
  Vytenis Saladžius palaiko :
  PRITARIU,sumažinti iki 2 kadencijų.
  7. 2016-12-18 18:32
  Juozas Masteika palaiko :
  Nepriklausomai nuo gyventojų skaičiaus Seimo narių skaičius turėtų būti mažesnis.Stebint Seimo darbą -balsavimus, vidutiniškai balsuoja 95 Seimo nariai.Kiti tuo tarpu matomai tvarko savo asmeninius reikalus pažeidžiant Seimo Statutą. Kita vertus 141 seimo narys per didelė našta mokesčių mokėtojams.
  6. 2016-10-20 10:08
  Viktorija Folkytė palaiko :
  Reikėtų ne tik mažinti skaičių, bet ir įvesti tam tikrus metrinius apribojimus. Pensijinio amžiaus sulaukę žmonės negalėtų pretenduoti į seimo parlamentaro pozicijas, taip pat negalėtų pretenduoti ir tie, kurie kadencijos metu sulaukia pensijinio amžiaus. Parlamentaro kadencijų skaičius turi būti griežtai sumažintas iki 2 kadencijų.
  2. 2016-07-07 10:25
  Julius Svedas palaiko :
  Mažinti iki 100
  1. 2016-07-06 13:32
  Prieš (4)
  Tomas Girdzijauskas kritikuoja :
  Pirma reikia kurti Antruosius-Aukštuosius Rūmus arba Senatą ir vyresnio amžiaus Seimo narius perkelti į Senatą.
  https://aslietuvai.org/senatas/

  Antra - yra populiacijos cube root taisyklė kiek rekomenduojama parlamento narių valstybėje. Jei Lietuvoje yra 2.9 mln gyventojų, tai kubinė šaknis yra 142, taigi Seimą reikia dar didinti vienu nariu.

  Trečia - mažinant Seimo narių skaičių darosi lengviau papirkti Seimą priešiškoms interesų grupėms.

  Taigi, ne emocijų reikia ar revanšizmo skaičiuojant Seimo na...rius, o šalto proto ir išminties Daugiau
  Senatas

  Kodėl verta kurti Senatą, dviejų rūmų arba bikamerinį parlamentą ?Kodėl verta kurti Senatą, dviejų rūmų arba bikamerinį parlamentą ? Kurti Senatą, t.y. antruosius arba Aukštuosius Seimo rūmus. Fizi...

  8. 2016-12-27 02:45
  Ramūnas Medelis: Seimas turi būti vieningas. Neturi būti jokių partijų. Dabar vyrauja situacija. Skladyk ir valdyk. Žmogus žmogų ėda už geresnį kasnelį. Taip juos lengviau papirkti. Mažiau valdininkų, lengviau ir surasti kaltininką ir jį pašalinti, pakeisti.
  8.1 2017-01-18 10:37
  Vitalis Nakrosis kritikuoja :
  Sumažinus Seimo narių skaičių (ypač pagal partijų sąrašus renkamų narių sąskaita) įstatymų leidžiamojoje valdžioje sustiprėtų siaurų vietos interesų atstovavimas, tai taip pat silpnintų prielaidas stiprinti politinių partijų profesionalumą.
  4. 2016-08-06 12:29
  Julius Valkiūnas kritikuoja :
  Nesu 100 % prieš, bet jei jau mažinti, tai tik su tokia sąlyga:

  Seimo narius renkančių apygardų skaičius turi drastiškai mažėti kaimo ir mažų miestelių vietovėse, o Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir dar kai kuriuose rajonuose jis turi didėti ar bent jau likti nepakitęs, nes šiuose miestuose gyventojų skaičius auga (Vilniuje) arba mažėja lėčiau (Kaune, Klaipėdoje) nei daugumoje kaimo ir mažų miestelių vietovių.

  Kitaip tariant, minėti miestai turi gauti didesnę įtaką renkant Seimą. Šiuo metu jų įtaka neproporcin...gai maža – pvz., kai kuriose Vilniaus apygardose rinkėjų yra dvigubai daugiau nei provincijos apygardose, nors visos apygardos renka po vieną Seimo narį.

  Todėl Seimo narių skaičiaus reformą palaikyčiau tik tuo atveju, jei mandatai bus mažinami provincijoje.
  Daugiau
  3. 2016-07-19 22:45
  Bolis Kemeklis kritikuoja :
  Manau, pirmiausia reikia rinkimų keliu pašalinti iš valdžių socialistines partijas (žinoma prieš tai viešai Lietuvos piliečius supažindinus su jų siaubingais nusikaltimais Lietuvai ir žmoniškumui ), tik po to spręsti ar tai reikalinga.
  5. 2016-09-20 22:40
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos