Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Vienas sveikatos draudimo mokestis, kad ir per kelias darbovietes dirbate.

  Simonas Audickas, 2013 m. birželio 4 d.
  Soc. reikalai Sveikata Teisė

  Seime stumiasi kelią pasiūlymas, panaikinti papildomus sveikatos draudimo mokesčius, už antrą darbą, ar veiklą.

  Tai labai logiškas pasiūlymas. Dirbdami mokame sveikatos draudimą, kas sudaro 9 proc. pajamų. Tačiau dirbantys per kelias darbovietes moka kelis kartus, tai yra nuo kiekvienos darbovietės. Pas gydytojus lankomės tik tiek, kiek reikia, o ne už kiekvieną darbovietę, todėl nėra logikos mokėti kelis kartus.

  Ką nusprendė valdžia?

  http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.showdoc_l?p_id=448957&p_query=&p_tr2=2

  http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=457696&p_query=sveikatos%20draudimas&p_tr2=2

  Paskutinė aktuali redakcija 2013 10 25. Joje nepadaryti pakeitimai dėl sveikatos mokesčio. Konstitucinis teismas aiškinosi ar tokie mokesčiai neprieštarauja konstitucijai - nustatyta, kad neprieštarauja.

  93%
  7%

  Balsų skaičius : 186 + 337

  Argumentai
  Už (8)
  Kęstutis Armonas palaiko :
  O ar nebūtų geriau, sveikatos draudimą paversti lyg ir savanorišku, o ne privalomu dalyku, t.y. per privačias draudimo bendroves, tokiu principu, kaip civilinis draudimas turintiems automobilius. Kaip pvz, aš metų metus nesilankau pas medikus, nebent tik pas stomatologą, o ten vis tiek tenka susimokėti... O, pvz, darbdavys, norėdamas prisivilioti darbuotoją, galėtų apmokėti jo sveikatos draudimą.
  7. 2013-06-11 10:49
  Donatas Šimelis: O kaip būtų elgiamasi nelaimingo atsitikimo atveju - ar nedraustiems piliečiams būtų suteikiama būtinoji pagalba?
  7.1 2013-06-11 10:55
  Kęstutis Armonas: Būtinoji pagalba, manau, turėtų būti suteikiama visiems... O dabar argi kitaip? Jei žmogus niekur nedirba, yra nedraustas ir papuola, sakykim, į avariją ir yra sunkiai sužeidžiamas - negi jį medikai ant gatvės paliks? Ar nuvežę į ligoninę atsisakys suteikti būtinąją medicininę paga...lbą? Nesvarbu ar tai elementarūs tvarsčiai ar gyvybiškai svarbi operacija... Daugiau
  7.2 2013-06-11 11:17
  Simonas Audickas: Amerikos pavyzdys nepasiteisino, ir tie, kurie neturi sveikatos draudimo, kaip karo veteranai bastosi gatvemis, negaudami elemetariausio gydymo. Tikrai, nemanau, kad tai sektinas pavyzdys. O labai naivu tiketi, kad jei as nemoku i biudzeta, tai man nors tvarsciu israsytu. Spyga taukuota..., nes is to mokescio apmokami ir gydytoju atlyginimai, ne vien magnetinio rezonanso tyrimai.
  O del dabartines situacijos, jei esi neregistruotas Darbo birzoje kaip bedarbis, sveikatos draudimas negalioja, ir uz paslaugas reikia moketi.
  Daugiau
  7.3 2013-06-11 17:06
  Saulius Kuprėnas: Amerikos, kaip ir Zimbabvės negalima lyginti su Lietuva. Tiksliau Lietuvos su kitomis šalimis- kita kultūra, kita istorija, kitas mentalitetas.
  Neaišku kaip toje Amerikoje taip susiklostė- lobizmas, karteliai ar dar kas, tiek pačios medicinos srityje, tiek to draudimo. Viskas priklauso nuo siektino rezultat...o- kaip lauke šauksi, taip girioj atsilieps.
  Skubi pagalba suteikiama visiems- yra laikas berods 3 dienos, kai ir ligoninėje laikys ir pan. Tai kaip ir gerai.
  Pats didžiausias blogis, kad negalima rinktis- valstybės monopolija. Tiek skubi pagalba, tiek mokesčiai renkami į bendrą katilą, iš kurio balsuojantys ne už didesnį minimalų atlyginimą, nevalgo. Vien dėl žiauriai prastos gydymo sistemos. Privačiai gauni ne vien šypseną, nors ir šypsena labai gerai. Valstybinėse gali ir nesulaukti pagalbos, nes jau žvakes šalia degins. Iš vis kas valstybinis- tas prasčiau negali būti paslaugų kokybe. Nori gero greito rezultato, kreipiuosi į privačius.
  Valstybinių paslaugų sunkiai pasiekiamos, "nemokamos" tik labai siauro mąstymo žmonėms. Man tos "nemokamos" per brangu. Aš už sistemos keitimą. Taip toliau negalima.
  P.S. ypač dar neišnykus andriukaičiams.
  Daugiau
  7.4 2013-06-11 23:31
  Saulius Kuprėnas: Ai, beje, siūlau sprendimą:
  gali nemokėti mokesčių visiškai, pirma pagalba suteikiama visiems (kaip dabar), kelios dienos pirminiam sulopymui ir t.t., o toliau- spyris subinėn ir marš iš ligoninės, arba moki pagal nustatytus įkainius pilna kaina. Įkainiai paskelbti, žinai su kokiomis sąskaito...mis gali susidurti ir renkiesi. Tiesiog moki kaip už paslaugą. O jei nori, draudiesi valstybiniu arba privačiu draudimu. Ar nesidraudi, tik prireikus pagalbos, renkiesi vėl: valstybinį ar privatų sektorių gydymuisi.
  Taip būtų nušauti keli zuikiai- valstybiniai pinigai turėtų būti tvarkomi pagal privatiems sektoriams galiojančius dėsnius: nesusitvarkai- bankrotas. O susitvarkymas su pinigais tai reiškia viena: susitvarkymas su paslaugų kokybe, tų pačių pinigų pritraukimas. Nesurenka pinigų- reiškia nepateisinat klientų (pacientų) lūkesčių, yra kas geriau, atia.
  Tik vat ponia valstybė šito neleis ilgai- kur gi čia tvarkysies, kai vistiek pinigai gaunami stabiliai nepriklausomai nuo jokių rezultatų.
  Daugiau
  7.5 2013-06-11 23:40
  Donatas Šimelis: Man skamba logiškai, ar kas nors gali paaiškint, kokiu pagrindu privalomojo sveikatos draudimo principai skiriasi nuo to paties civilinio automobilių draudimo principų? Čia gal moralė kažkokia kažkur suveikia ar kas? Ar tipo laikoma, kad sveikatos draudimo įmokas padarius savarankiškom, ...atlyginimas ne būtinai atitinkamai pakils, kad būtų galima tą patį susimokėt, ar ką? Kažkokia gi turi būt logiška logika, kuria remiantis yra taip, kaip yra, ne vien klanai ir sistema dėl visko kalta turbūt? :)
  Šiaip ar taip, Kęstutį ir Saulių norėčiau paraginti aprašyti susijusį sumanymą, gal iš to net ir rimta iniciatyva išsivystys :)
  Daugiau
  7.6 2013-06-12 01:04
  Simonas Audickas: Du paprasti dalykai - privatus sveikatos draudimas kaupia lėšas iš gyventojų, jas investuoja, kur patinka, o sutartis suraso taip, jog iš kišenės kuo mažiau išeitų. Pabandykite apsidrausti privačiu sveikatos draudimu, esant 3 ar 4 stadijos vėžiui, ir rasite savo atsakymą.
  Privatus sveika...tos draudimas, negali būti lyginamas su civilinės atsakomybės automobilio draudimu, dėl skirtingų draudžiamų objektų, priežiūros sąlygų, bei tenkančios atsakomybės.
  Amerikoje privatus sveikatos draudimas keičiamas visuotinu, su intensija, kad neturtingieji taip pat turėtų sveikatos draudimą. Todėl man šiaip keista, kad norima išradinėti dviratį, kai jis jau senai išrastas.
  Daugiau
  7.7 2013-06-12 10:51
  Donatas Šimelis: Draudimasis post factum (sergant) nėra draudimasis, tai jau labiau bandymas papegiaj nusipirkti paslaugas. Draudimas būtų privalomasis - draustis reikėtų nuo pat gimimo, t.y. dar prieš susergant bet kokiu vėžiu. Įgimtais atvejais ir sergančiaisiais pereinamuoju laikotarpiu matyt tur...ėtų rūpintis valstybė. Vis tiek vis dar nematau skirtumų - kiek man pačiam teko susidurti su privačiu draudimu, nesklandumų nekilo net ir su pakankamai didelėmis sumomis.. Daugiau
  7.8 2013-06-12 10:58
  Donatas Šimelis: Aj, o ar JAV sveikatos draudimas yra privalomas?
  7.9 2013-06-12 11:00
  Simonas Audickas: Kiek aš žinau, Amerikoje sveikatos draudimas nėra privalomas, tačiau visi turi juodos dienos sąskaita, kuri ligos atveju ištuštėja labai greitai, ir galiausiai lieki ir be sveikatos ir be pinigų, ir dar krūva skolos turi.
  Ir bedarbiai neturi sveikatos draudimo, todėl turi labai atsargiai... gyventi ir nesusirgti, ar ko nors nesusilaužyti. Tada visi tik ir tesvajoja, kad būtų visuotinas sveikatos draudimas.
  Siūlyčiau labiau pasidomėti JK, ar Skandinavijos sveikatos sistemomis, kurios yra keliamos kaip pavyzdys, taip pat įvertinti tą faktą, kad kišenėj tuščia, ir jus nutrenkia sunkvežimis, lieki gyvas, bet reikia lopyti ilgai, o medikai sako - niekuo negalim padėti nemokėtas draudimas. Bright liberal individualistic future.
  Daugiau
  7.10 2013-06-12 12:59
  Donatas Šimelis: Tai nieks nesako, kad tas draudimas neturėtų būti visuotinas. O bedarbiai turėtų būti draudžiami valstybės, lygiai kaip ir dabar. Nereik copy-pastint visko nuo JAV, ale pamąstyt apie nelogiškas vietas ir pasiūlyt logiškesnius variantus yra labai sveika. Na o skandinavų imt už pavyzd...į nelabai galima turbūt, nes ten visa sistema yra visiškai kitokia, ir valstybė ten gali sau leisti kur kas daugiau nei kad pas mus. Daugiau
  7.11 2013-06-12 13:06
  Simonas Audickas: Dar pirmoje kadencijoje B.Obama siekė ir tebesiekia pakeisti sveikatos sistemą į tokią, kokią turi Europops valstybės, tuo pačiu ir Lietuva. O Sauliaus keliamos idėjos arba idėja, kad noriu draudžiuosi noriu nesidraudžiu, yra Amerikos atgyvena, kurią ir bandoma pakeisti. Sutinku, k...ad nieko nereikia kopijuoti, geriausiai kurti savo, tačiau ne visiški bukagalviai gyveno ir anksčiau kūrė sistemas, kurias dabar norima keisti tik užsimanius. Pirmiausiai reikia suprasti iki galo, kaip ta ar kita sistema veikia, mokytis iš jų klaidų, ir imti geriausius pavyzdžius. Ir nereikia sakyti, kad Skandinavai visai kitokia sistemą turi. Taip jie turi, nes ją kūrė žmonėms socializmo pagalba. Jie moka vos ne dvigubai daugiau mokesčių nei lietuviai. Gyvena saugesnį gyvenimą, ir dar rodo pasauliui pavyzdį. Daugiau
  7.12 2013-06-12 13:47
  Simonas Audickas: va požiūris
  Why is socialism highly efficient in Nordic / Scandinavian nations?

  Answer (1 of 11): Because of a low level of corruption, born out of what were originally highly homogenous and Lutheran societies.

  7.13 2013-06-13 17:16
  Saulius Kuprėnas: Saulius Kuprėnas: Baimė likti be medikų pagalbos yra emocija. Emocijomis siūlau nesivadovauti.
  Problemos: aptarnavimas žiauriai lėtas. Apsilankykite Vilniaus GMP priimamąjame- kol nesupildysi popieriukų, jokios pagalbos. Palauk eilėje valandėlę kitą. Net ir ne skubus gydymas- mečiau vieną tyrimą, ...nes nusibodo važinėti pas krūvas specialistų. Eilės mėnesiais pas specus. Gali ir nesulaukti.
  Valstybinis, visuotinis draudimas yra blogis visai dėl kitų dėsnių- ekonomikos. Tai - monopolija. O žinot, ką daro monopolistai? Deda skersą ant klientų, šiuo atveju pacientų. Pinigai vistiek skiriami, ir giliai dzin kaip ten tvarkomės. Pagal ekonomikos dėsniu turėtų būti bent 3 nepriklausomos viena nuo kitos sistemos finansiniu ir stacionaraus gydymo atžvilgiu. Skubi pagalba galėtų būti "sharing", paskui atsiskaitytų tarpusavyje, kad nereiktų atskirų infrastruktūrų kurti. Ir patys žmonės rinktųsi sistemą iš konkuruojančių.
  Pritraukti pinigus norės kiekviena sistema- tai ir tvarkys kaip privatininkai dabar. Tai vienas iš sprendimų- konkuruojančios sistemos, žmonės patys sprendžia kur draustis ir gydytis. Neprivalomai! Proto neturi- nesuvoki, kad gali bet kada ištikti nelaimė, tavo bėdos. Bet čia kita tema dėl prievolių.
  Kitas- leisti tvarkytis ne homosovieticus. Nežinau, kodėl tokia tragiška padėtis dėl siuntinėjimų, eilių pas specialistus. Trūksta gydytojų ar dar kas. Kad trūksta pinigų- tai bullshit. Reiškia nemoka tvarkytis su pinigais. Privatininkai kažkodėl turi ir šiuolaikišką įrangą, ir eilių tokių nėra, ir pačio personalo nuotaikos kitokios. KPŠ? Gal trūksta rimtų vadybos specų. Išvada tokia: kur valstybė kišasi, ten š gaunasi. Bent jau Lietuvoje.
  Daugiau
  7.15 2013-06-14 10:01
  Saulius Kuprėnas: Simonai, tas answer labai taikliai parodo problemą, dar pacituosiu šitą iš to paties atsakymo:
  "It's a lot easier to pay 50% of your income or more in taxes when you can see where your money is going". Kas nors Lietuvoje mato, kur jų mokesčiai nukeliauja?
  Apie atidavimą žmonėms tvarkytis (mano... variante atskiroms konkuruojančios sistemoms) tinka šitas:
  "Finland has the premise that education is too important to be left to politicians. So the education system is run by teachers and educationalists, not politicians: it is widely admired."
  Politikų negalima prileisti prie svarbių gyvenimo klausimų- ir kai tvarkosi patys žmonės, problemos nėra :)
  Daugiau
  7.16 2013-06-14 10:19
  Ar tai, jog dirbsiu dviejuose darbuose, o laisvu nuo darbo metu vykdysiu individualią veiklą ir kas mėnesį sumokėsiu 3 sveikatos draudimus man užtikrins geresnę sveikatos priežiūrą, ar dėl to neturėsiu stovėti eilėse pas specialistus ir t.t. Žinoma atsakymas NE. Mano suvokimu tuomet tai lupikavimas! Be abejo, kažkas pasakys, jog reikia solidarizuotis su mažesnes pajamas gaunančiais arba iš vis jų negaunančiais piliečiais, tuomet aš atsakysiu, kad aš jau esu solidarizavęsis su armija alkoholikų, ...kuriems mokamos pašalpos, visa grupe pajamas gaunančių sisteminių manipuliatorių, kurie taip pat gauna bedarbystės pašalpas ir panašaus plauko pikžaizdžių užderėjusių ant Lietuvos. Galbūt jau užteks solidarumo? Daugiau
  9. 2013-11-28 13:31
  Simonas Audickas palaiko :
  Darbiečiai siūlo imti iš daugiausiai pajamų generuojančios darbovietės - kas vėlgi atrodytų pakankamai logiška. Tai būtų mažiau nei mokėti nuo visų.
  1. 2013-06-04 10:27
  Sutinku. Sveikatos priežiūros paslaugos dėl įmokų
  vis tiek nesikeičia ir kokybė nekyla.
  6. 2013-06-05 21:20
  Rasa Kuodyte palaiko :
  Visiškai sutinku, nes šiuo metu aš moku net tris kartus už sveikatos draudimą, nes dirbu 3 darbus :) O vėliau deklaravus pajamas - valstybė grąžina dalį lėšų ir tuomet klausimas, ar verta administruoti mokesčius, kuriuos iš dalies grąžini atgal.
  2. 2013-06-04 13:37
  Daugiau
  Prieš (1)
  Benediktas Balkauskas kritikuoja :
  nesvarbu, ar per kelias darbovietes, ar vienoje daug uždirbant, mokestis turi būti proporcingas gaunamoms pajamoms. Elementarus solidarumas su mažesnes pajamas gaunančiais. Net NElogiškas Jūsų pasiūlymas, nes galima dirbt keturiose darbovietėse ir turėt mažesnes pajamas, negu dirbant vienoje.
  8. 2013-06-20 13:07
  Simonas Audickas: Tai, gali būti ir dešimt darbų, bet skaičiuotų mokestį nuo daugiausiai duodančio pajamų.
  8.1 2013-10-05 21:01
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos