Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Visiškas alkoholio reklamos uždraudimas

  Audronė Šimelienė, 2011 m. rugsėjo 21 d.
  Soc. reikalai Sveikata

  Ar pritariate numatytom įstatymo nuostatom, kad nuo 2012m.  Lietuvoje būtų visiškai uždrausta alkoholio reklama?  

  Ką nusprendė valdžia?

  Seimo sprendimu įstatymo įsigaliojimo data nukelta iki 2016 m.

  Nuorodos

  78%
  22%

  Balsų skaičius : 14

  Susiję pasiūlymai
  Alkoholizmo mažinimas
  Pilietinė iniciatyva "Už blaivią", patvirtinta VRK, iš esmės keičianti Alkoholio kontrolės įstatymą
  Argumentai
  Už (10)
  Vytautas Kligys palaiko :
  Reklama skatina pardavimus ir vartojimą. Alkoholis yra narkotikas, padarantis žalos visuomenei daugiau, nei visi kiti narkotikai. Ar mums tikrai reikia jo reklamos?
  NE!
  3. 2011-09-29 23:17
  Kristina Kutulyte palaiko :
  jei uzdrausta reklamuoti rukalus, kodel leisti reklamuoti kitas priklausomybiu priemones?...
  4. 2011-10-12 01:07
  Reklamos uždraudimas - pirmas žingsnis kovai prieš alkoholizmo liūne skęstančią tautą. Begalo galinga ši programa įdiegta žmonėms. Taip mažinamas jų sąmoningumas, tuomet lengva juos valdyti. Kokia laisvė ir demokratija, kai žmogus neturi laisvės viduje, yra priklausomas ir pririštas. Pradėti reikėtų nuo kiekvieno žmogaus laisvės jame pačiame. Siūlau pažiūrėti Vladimiro Ždanovo pasisakymą šia tema. Video rusiškai. http://www.youtube.com/watch?v=E_bXZZFzsLs&feature=player_embedded
  Kalba apie priemo...nes, kokias galima taikyti kovojant su šia problema. Daugiau
  11. 2012-01-06 00:08
  Alkoholis yra nuodas. Kaip galima leisti reklamuoti nuodą? Kodėl nereklamuojame tada kokio amfetamino, hašišo, marihuanos ir panašiai? Visiems nuodams - vienodos sąlygos turėtų būti.
  12. 2013-04-02 15:52
  Simonas Audickas: Nereklamuojame sitpriųjų narkotikų jau vien dėl tos priežasties, kad jų pardavinėjimas yra neteisėtas, o cigarečių ir alkoholio - teisėtas, tačiau per mažai apmokestinamas.
  12.1 2013-04-02 15:55
  Gediminas Stankevičius: Sutinku, jei jau taip baidomasi uždraudimo, tiesiog reikėtų alkoholį ir cigaretes padaryti prabangos preke (tarkim - 20lt už pakelį cigarečių, 10lt už butelį alaus). Žinoma, atsiras kontrargumentuojančių, kad suklestės dar labiau kontrabanda, bet tam ir yra ši iniciatyva, kad... kovoti ir su ja. Galų gale, ne visi turi tų "Taškų" kontrabandinių ir paprasčiausiai negalės sau leisti nuolat pirkt cigaretes ar alkoholį. Lygiagrečiai su šitomis priemonėmis reikėtų ir galvot apie "svaiginimosi kultūros" išgyvendinimą iš žmonių protų - dabar paplitęs, ypač jaunimo tarpe, mąstymas, kad atsipalaiduoti galima tik gerai "įkalus" ar "užtraukus dūmą". Daugiau
  12.2 2013-04-02 16:05
  Simonas Audickas palaiko :
  Šis klausimas yra aktualus visuomenei, ir, žinoma, reikia džiaugtis alkoholio nevartotojų entuziastams, kurie rūpinasi visuomenės sveikata, bei socialine degradacija. Be abejo, reikia skatinti ne tik drausti reklamą, bet taip pat skatinti žmonių nevartojimą. O šitą galime pradėti daryti jau kiekvienas asmeniškai. Nustokim vartoti, ir padėkim artimiems žmonėms atsisakyti.
  9. 2011-12-13 20:30
  Daugiau
  Prieš (3)
  mantas l kritikuoja :
  Alkoholio reklama yra blogai ir ją reikėtų uždrausti. Ir tas bus padaryta. Kalbama tik apie tokio draudimo atidėjimą keletui metų.
  Pajamos iš alkoholio reklamos dabar yra vienas svarbesnių spaudos pajamų šaltinių, todėl kol šis sektorius gyvena labai prastai (mažėja skaitomumas, padidėjo PVM mokestis ir su darbo santykiais susijusios išlaidos dėl mokesčių pakeitimo) tokio draudimo atidėjimas gali sukelti gerą efektą. be to:
  http://www.dansu.lt/2011/06/16/ar-jaunimas-matys-alkoholio-reklama-tv-jeigu-ja-uzdrausime-lietuvoje...>/ Daugiau
  10. 2011-12-14 21:42
  Donatas Šimelis kritikuoja :
  Vardan objektyvumo, pateikiu nuorodą į vieno iš šio įstatymo atšaukimo iniciatorių argumentus:
  http://blog.delfi.lt/sauliusstoma/8762/
  2. 2011-09-23 09:14
  Simonas Audickas: Nu tikras balvonas Stoma. Gal ir vogti reikia leisti, taip auklėjant tautą, kad jei vagi, darai žala sau ir visuomenei, o per telika parodyti, kur galima, ir ką išnešti. Manau, atitikmenu galima rasti daug kur.
  2.1 2011-09-23 10:21
  Audronė Šimelienė: Visiems akivaizdi alkoholio žala, visi žino reklamos įtaką vartotojams, įvairios visuomeninės organizacijos šaukte šaukia, kaip svarbu reklamą uždrausti, o seime kaip kitoje planetoje, nei jie girdi, nei mato ir dar nesąmones rašo.
  2.2 2011-09-23 21:15
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos