Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Saugoti Lietuvių kalbą ir plėtoti daugiakalbystę strategiškai gudriai

  Andrius Kasparavičius , 2013 m. balandžio 9 d.
  Kalba Politika Švietimas
  Vystomas

  Problema

  • Seniai laikas, jei nepavėlavome. Patys matome, kad trys ketvirtadaliai parlamento yra neįgalūs. Rimtesnio verslo imtis be anglų juokinga...

   Plačiau

  Palaikančiųjų skaičius: 16

  Sprendimai
  Pasiūlymo nr. / Pavadinimas Autorius Sprendimą palaiko
  1. Saugoti Lietuvių kalbą ir plėtoti daugiakalbystę strategiškai gudriai

  Siūlau kalbą, kuri yra mūsų savimonės svarbi dedamoji ypatingai saugoti. Todėl neapsiriboti vienos konkrečios kalbos polio auginimo, nes gali atsitikti taip kaip Airijoje arba Indijoje ar Afrikos šalyse, kur vietos kultūra buvo ištrinta ir pažeminta perimant kitų kraštų kultūrą. Patirtis rodo, kad kultūra nebūna perimama tobulai, todėl svetima kalba būna ilgai kaip "pamotė" nemeili savo augintiniams.

  Anglu kalba kelia pavojų socialiniam neteisingumui, kai dominuojanti karinė ar ekonominė kultūra sukuria poreikį perimti jų kultūrą ir prarasti savastį. Europos sąjungoje kalbama apie tai kad reiktų pereiti prie vienos kalbos, o gal prie didžiųjų šalių(Vokietijos, Pranczijos, Britanijos) kalbų, kas reikštų stiprų smūgį mažosioms kultūroms, kaip Lietuvių, Estų, Latvių ir pan. Plačiau tai apibūdinta "kalbinis imerializmas" http://en.wikipedia.org/wiki/Linguistic_imperialism .

  Lietuva kaip maža šalis nuostabi tuo, kad moka įvairias kalbas, susikerta kultūros. Lietuvos kabelinės televizijos kitaip nei didžiosios šalys(Italija, Prancūzija, Britanija) transliuoja kanalus(kultūras) įvairiausiomis kalbomis. Darbdaviai gali bendradarbiauti su įvairiomis šalimis, nes Lietuvoje mokoma įvairių kalbų.

  Siūlau mokyti įvairių kalbų, mokyti naudoti vertimo įrankius, bet tik tokia strategija, kuri užtikrintų, kad jokia kita kalba Lietuvoje nedominuotų apart Lietuvių. O tai reiškia, kad populiariausias kalbas kurių ir taip mokomąsi dėl asmeninės naudos reikėtų išvis neskatinti mokytis, bet skatinti mokyti tas kalbas kurios atitinka Lietuvos strateginius tikslus politiškai, t.y. kitų seserinių ir šiaurės šalių kalbas kad skatinti ekonominė, politinį, kultūrinį bendradarbiavimą, ekonomiškai neišnaudotų ryšių skatinimui - pvz perspektyvių BRICS šalių kalbų vystymui.

  Atšaukti
  Susiję pasiūlymai
  Pasiūlymas Būsena Pasiūlymą palaiko
  Antroji valstybinė (darbinė) kalba anglų Vystomas 7
  Prisijunkite, jeigu norite komentuoti
  Argumentai
  • 1 Palaiko
  • 1 Neutralūs
  • 0 Kritikuoja
  • 0 Siūlo
  Arūnas Petrauskas palaiko sprendimą Nr.1 :
  Būtent, Airija yra puikus pavyzdys, kaip galima prarasti savo kalbą. Žinoma prie to labai prisidėjo anglai. Kai paklausiau keletos žmonių ar jie moka savo tikrąją kalbą tai jie atsakė, kad tik keletą žodžių. Baisu, bet tokia realybė. Todėl Lietuvoje dominuojanti kalba turi būti tiktai lietuvių.
  1. 2013-04-10 20:52
  Milda Januševičiūtė rašo apie sprendimą Nr.1 :
  Palaikau idėją skatinti kalbų mokymąsi, nes kalbų mokėjimas didina mūsų - lietuvių - konkurencingumą tarptautinėje rinkoje (darbo, verslo ir kt. srityse). Tačiau valstybinė kalba, mano manymu, turi likti viena - LIETUVIŲ. O skatinant kalbų mokymąsi vienas iš prioritetų turėtų būti skatinimas mokytis gimtąją kalbą. Mane stebina, kiek daug žmonių prastai moka savo kalbą...
  2. 2013-04-23 16:52
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos