Prisijungę piliečiai
  Atgal

  Atgal Toliau Abortų draudimas

  Donatas Šimelis, 2013 m. gegužės 29 d.
  Dvasingumas Sveikata Žmogaus teisės

  Gegužės 28 d. Seimas dviejų balsų persvara ėmėsi svarstyti projektą dėl abortų draudimo. 

  Pagal projektą, nėštumą gydytojas galėtų nutraukti tik tuo atveju, jei nėštumas gresia nėščios moters gyvybei ar sveikatai, arba yra pagrįstų įtarimų, jog nėštumas atsirado dėl nusikalstamų veikų. Nutraukti nėštumą esant aukščiau minėtoms sąlygoms būtų leidžiama, jei nuo nėštumo pradžios praėjo ne daugiau kaip 12 savaičių.

  Lietuvoje šiuo metu leidžiama iki 12 nėštumo savaitės nutraukti nėštumą be papildomų sąlygų. Kasmet Lietuvoje nėštumą nutraukti ryžtasi apie 10 tūkst. moterų.

  Ar pritariate abortų draudimui? UŽ - abortus reikia drausti, PRIEŠ - palikti dabartinę tvarką.

  Nuorodos

  28%
  72%

  Balsų skaičius : 548 + 664

  Susiję pasiūlymai
  Edukacinė programa prieš darant abortą
  Prisijunkite, jeigu norite pateikti savo argumentus

  Argumentai
  Už (7)
  Rolandas Meiliunas palaiko :
  Niekas žmogui nesuteikė teisės žudyti kito žmogaus.
  15. 2013-05-30 15:47
  Logika tokia, žmogus renkasi tai, kas leidžiama arba ne. Esu pirmas vaikas iš trijų gimusių ir dar 6 negimusių! Esu atsakinga už savo savo seserį, kuri būtų buvusi 20m. jaunesnė, nes pritariau ir paskatinau mama padaryti abortą. Nes mane taip mokė, kad tai nieko blogo... Liaukimės ir atstatykime TIESĄ - ABORTAS - tai žudymas ir koks dar gali būt klausimas leisti žudyti ar ne?
  2. 2013-05-30 11:04
  Donatas Šimelis: Nereikia maišyti teisės ir moralės. Faktas, kad abortas blogai, ir niekas neturėtų mokyti priešingai, ir turėtų būti iš anksto aišku, kad jį padarius, sąžinės graužatis persekios visą gyvenimą, bet draudimais situacijos nepagerinsi. Beje, kaip kažkas visai įdomiai minėjo, vaikas, ko...l jis neturi jokių šansų išgyventi be mamos, yra mamos kūno dalis, o su savo kūnu kiekvienas asmeniškai sprendžia kaip elgtis. Daugiau
  2.1 2013-05-30 11:10
  Augustinas Eidukonis: Su tokia logika, tai draudimais nesumažinsi ir žmogžudysčių, ir vagysčių ar dar ko. Tad kam drausti? Teisė yra neatsiejama nuo moralės, moralė yra jos pagrindas.
  O abortas - žiauriau, nei žmogžudystė. Būtent - vaikas neturi jokių šansų išgyventi be mamos, tad jis nesugeba net pa...sipriešinti, apsiginti, mirtis yra neišvengiama. Daugiau
  2.2 2013-05-30 12:19
  Alvin Karpis: Moralė yra teisės pagrindas common law šalyse, nes teisė ten paprotinė, o moralė taip pat paprotinės kilmės. Mes šiaip jau esam kontinentinės teisės šalis, todėl bet kokie bandymai prikišti krikščioniškos moralės į teisinę sistemą nėra toleruotini.
  Iš esmės LLRA atstovaujama lenkų-katalikų tautinė maž...uma pasinaudodama tuo, jog yra nestabilioje valdančiojoje koalicijoje iš daugelio partnerių nori visiems Lietuvos gyventojams primesti SAVO moralines normas.
  Ble, jeigu lenkams-katalikams patinka jų papročiai, tegul jie jų ir laikosi. Prie ko čia likusi valstybės piliečių dalis?

  Čia panašiai būtų jeigu žydai bandytų prakišt įstatymą, pagal kurį kiekvienas vyriškos lyties naujagimis LR turėtų būti apipjaustytas.
  Daugiau
  2.3 2013-05-30 15:28
  Donatas Šimelis: Ha, jau tik nereikia visko suversti ant lenku - tavo garbinamieji koncervatooriai ne ka maziau prie to prisidejo, o balsu skaicium - dar ir labiau :)
  2.4 2013-05-30 15:34
  Donatas Šimelis: Kažkaip pasislėpę tie lenkai po TS-LKD, beveik net nesimato jų :)

  2.5 2013-05-30 18:30
  Saulius Kuprėnas: Augistinai, draudimai nemažina nei žmogžudysčių, nei vagysčių, nei dar ko.
  2.6 2013-05-30 18:48
  Augustinas Eidukonis: Aš būtent tai ir sakau. Tuomet kodėl jie uždrausti? Dėl tos pačios moralės.
  2.7 2013-05-30 18:55
  Lina Krutulytė-Kriščiūnė: bet abortus uzdraudus, embrionai vis tiek zhus, bet papildomai kentes moterys, kurios darysis abortus nesaugiai, virbalais ir vielagaliais, kenkdamos savo sveikatai ir gyvybei. ar cia moralu - atimti is ju sveikatos apsauga, tegul nors nusizudo?
  2.8 2013-05-30 19:01
  Saulius Kuprėnas: Visiškai nesutinku su jumis, Augistinai. Jokios moralės kaip pagrindo teisėje nėra. Yra tiesiog teisė, ir jos pagrindas $+ dar kažkas, bet ne moralė (noras valdyti??).
  Nebent $ turi moralę :)
  2.9 2013-05-30 19:51
  Lina Krutulytė-Kriščiūnė: Sauliau, yra dar taikos visuomeneje palaikymas, kuris leidzia toje visuomeneje dominuoti. t.y. priimamos taisykles, uztikrinancios maksimalia taika ir ramybe, minimuma konfliktu ir smurto, bet nebutinai teisinguma.
  2.10 2013-05-30 19:53
  Saulius Kuprėnas: Dėl taikos ir ramybės nediskutuosiu, tai iliuziniai dalykai, kalbėjome dėl moralės kaip teisės pagrindo.
  2.11 2013-05-30 20:20
  Justina Zeniauskaite: jaigu sirdis nesuvirpa zudant gyvybe savyje,tai tegu jau tada save ir su virbalais subado !! kuo tos busimos mamos gyvybe vertingesne us jau sukurta,ir joje esancia?
  2.12 2013-10-29 18:06
  Jau trečią savaitę pradeda plakti vaisiaus širdelė! Visur pabrėžiama, kad žmogus turi turėti pasirinkimo laisvę!!! Kokią teisę kitas žmogus turi nuspręsti kam ateiti į šį pasaulį, o kam ne? Kur gi ateinančiojo į šį pasaulį teisė gyventi? Ar ne prieš pradedant naują gyvybę apie tai reikia galvoti? Jei jau pradėjai tai eik iki galo ir atsakyk už savo veiksmus.
  12. 2013-05-30 15:25
  Laura Pilvinytė: Na taip, ginat teisę gimti, tačiau ar ginat teisę gyventi?Kai valstybė susitvarkys su vaikų namų problema ir galės pasiūlyti normalų gyvenimą tokiems vaikams, tada galbūt ir galėsime kalbėti apie abortų uždraudimą.

  "Jei jau pradėjai tai eik iki galo ir atsakyk už savo veiksmus." oi ...kiek daug bus neatsakančių už savo veiksmus vis tiek :)) Atsakomybė ne taip ugdoma, sąmoningumas irgi. Daugiau
  12.1 2013-06-02 14:52
  Lina Krutulytė-Kriščiūnė: "jei jau pradejai" - tai tipo jei pradejai lytini gyvenima? jei plyso prezervatyvas arba nesuveike tablete? t.y. jeigu paslydai - tai ciuozk i pelke ir skesk?
  12.2 2013-06-02 22:25
  Abortai turi būti draudžiami su tam tikromis išlygomis:
  1. Išprėvartavimo atveju. nors šiuo atveju, moteris turėtų iškart pasirūpinti, kad nebūtų nelaukto nėštumo.
  2. Didelio apsigimimo atveju. Kai aišku, kad vaikas gims labai apsigimęs.
  3. Kai moters gyvybei gali grėsti didelis pavojus.
  Manau, kad šios išlygos būtų užtikrintos. Nepaisant, kad moteris yra savo kūno šeimininkė, užsimezgusi gyvybė joje nėra tiesiog dar vienas organas, kurį galima būtų šalinti kada nori. Gyvybė yra šventas dalykas. Než...inote, galbūt, daugelis iš tų, kurie pasisakote už abortus, be išimčių, tiesiog dabar neegzistuotumėte. O kalbos apie nelegalius abortus - čia jau švietimo problema. Žmonės turi žinoti, kaip apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo. O to nežino, nebent, kaime gyvenantys žmonės. Dėl netyčiukų- abortas turėtų būti draudžiamas. Žmonės, pasisakantys net už tokius abortus, nevertina visiškai gyvybės stebuklo - yra antžmogiai. Daugiau
  13. 2013-05-30 15:28
  Saulius Kuprėnas: Įdomu kam priskirtumėte naujagiminių mėtytojus į gyvybės langelius.
  13.1 2013-05-30 21:53
  Linas Zasimavičius: geriau gyvybės langelis, negu "medicininių atliekų" sąvartynas.
  13.2 2013-05-31 11:59
  Lina Krutulytė-Kriščiūnė: dar jums mazai besizudanciu nesciu paaugliu ir nuzudytu nepageidaujamu naujagimiu? norite, kad ligonines uzplustu kraujuojancios, mirshtancios moterys, bandziusios savarankiskai ar su sharlatanu pagalba pasidaryti abortus?
  koks dar gyvybes langelis? i langelius keliauja ne n...aujagimiai, o keliu dienu ar net menesiu sulauke kudikiai, nuprausti, aprengti, pamaitinti. o kudikio neshioti ir gimdyti nenorincios moterys juos vos islindusius pasmaugia ir skandina, praktiskai instinktyviai, panasiai kaip gyvunu pateles sueda nenorimus jauniklius. tai ka geriau joms zudyti - dar nemastanti embriona ar jau susiformavusi naujagimi, kurio smegenu bangos jau primena suaugusio zmogaus? Daugiau
  13.3 2013-06-03 00:44
  Linas Zasimavičius: Prašome pateikti statistiką, o ne svaičioti nesąmones. Atrodo, kalbate iš savo patirties,ką matėte, ką girdėjote. Jeigu paauglės yra nėščios, moterys žudo kūdikius, smaugia juos, tai ar neatrodo, kad čia jau psichologinės problemos? Ar ne tas pats, kai dvi paauglės sukapojo klasės drau...gę?
  Daugiau
  13.4 2013-06-04 11:09
  Vytis Lasys palaiko :
  Na mano nuomonė labiau krypsta link abortų apribojimo. Juk tai nėra visiškas draudimas, o tik apribojimas, o priežasčių jam nutraukti manau pakanka. Mano nuomone toks apribojimas verstų jauniems žmonėms rimčiau pažvelgti į santykius, gal atsirastų didesnė atsakomybė. Juk, galų gale, yra daugybė apsaugos priemonių. Tuo tarpu dabar rizikuojama su mintimi "ai jei ką pasidarysiu abortą". Aišku visa tai skamba labiau iš teorinės pusės, bet gal tas pasiteisintų kažkiek ir praktiškai. Na, o jeigu tokio ...apribojimo vis tik nepriimtų, tuomet norėtųsi, kad visuomenė, ypač jauni žmonės, daugiau būtų informuojamas viešoje erdvėje, apie abortų keliamus pavojus sveikatai ir t.t. p.s. apie padidintos rizikos žmones, asocialius žmones, net nekalbu, nes nemanau ar kažkokie draudimai juos įtakos, juolab ir dabar juk spaudoj kartas nuo karto pasirodo straipsniai apie rastus išmestus kūdikius.. Daugiau
  9. 2013-05-30 12:11
  Jolita Višinskienė: Man šis įstatymas, kaip ir Vyčiui, panašesnis į apribojimą, o ne draudimą. Numatytos visos sąlygos, kada moteriai ši procedūra turi/gali būti daroma. Vistik reikia labai stipriai dirbti su jaunimu, kad skatinti atsakingą lytinį elgesį ir požiūrį į gyvybę. Šiuo metu propaguojamas ...neatsakingas elgesys (vienos nakties nuotykiai, dažna partnerių kaita, jauninamas galinčių dėl sekso apsispręsti amžius ir pan.) kartu su požiūriu "jeigu ką, susitvarkysi" tikrai nepanašu į gerą praktiką. Turi būti akcentuojama, kad abortas negali būti šeimos planavimo priemone, nes tai yra negimusio žmogiuko žudymas. Šiais laikais, kai yra tokia gausybė apsaugos priemonių, tikrai įmanoma išvengti nenorimo nėštumo. Jei jau tiek nesugebama, tai gal vistik reikėtų pasinaudoti aspirino tabletės tarp kelių metodu. Daugiau
  9.1 2013-05-30 12:48
  Daugiau
  Prieš (18)
  problema - ne kad "vis tiek" darysis abortus, o kad darysis juos be med.priežiūros, pavojingais gyvybei ir sveikatai metodais. juk abortą pasidaryti labai lengva, kad ir savomis rankomis, kad ir virbalu ar bet kokiu vielos gabalu, tik žiauriai pavojinga pačios moters sveikatai ir gyvybei. tai, kad moterys ir tokiomis sąlygomis abortus _vis tiek_ darosi, rizikuodamos gyvybe, jums turėtų parodyti, koks tai yra baisus dalykas - nepageidaujamas nėštumas.
  uždrausdami abortus, Seimo nariai pasieks, kad... iš tų moterų, kurios _vis tiek_ darysis abortus, kas dešimta mirtų ir kas trečia susižalotų, jau nekalbant apie savižudybes, kūdikių žudymus, psichozes, depresijas ir kitas žiaurias priverstinio nėštumo ir gimdymo pasekmes. Daugiau
  11. 2013-05-30 15:19
  Linas Zasimavičius: Yra apsisaugojimo priemonės, reikia šviesti žmones. O žudyti dėl neapdairumo, nepateisina žudymo fakto. Uždraudus abortus, merginos, ypač jaunos labiau gerbs save galbūt pagaliau. Turime prisiimti atsakomybę, tiek moterys, tiek vyrai už savo neapgalvotus veiksmus. Dėl to negali užgęs...ti dar vieno žmogaus viltis, kuri praturtina mūsų valstybę.
  Daugiau
  11.1 2013-05-31 10:02
  Lina Krutulytė-Kriščiūnė: koks sutapimas, kad tie patys abortų priešininkai mokyklose dėsto "dorinį ugdymą" ir pasakoja apie tai, kad visi prezervatyvai skylėti, o saugaus sekso nebūna, todėl geriau visai nuo jo susilaikyti. čia juk tie patys, kurie vietoj lytinio švietimo mieliau dėstytų tikybą.
  o merginas, y...pač jaunas, reikėtų gerbti aplinkiniams ir neaiškinti joms, ką daryti su savo kūnu.
  kalbant apie neapgalvotus veiksmus, vyrams išsisukti nuo atsakomybės labai lengva, tai kodėl turėtų būti sunku moterims?
  o apie "dar vieno žmogaus viltį" - moteris irgi žmogus, ji kur kas labiau žmogus už nemąstantį embrioną, o jos viltys praturtinti mūsų valstybę žlunga, jeigu ji pažeminama iki inkubatoriaus statuso.
  Daugiau
  11.2 2013-05-31 11:20
  Linas Zasimavičius: Moteris irgi buvo embrionas. Be šios stadijos nebūtų nei vieno iš mūsų.
  11.3 2013-05-31 11:57
  Lina Krutulytė-Kriščiūnė: Štai ir atsakymas, kaip tos moterys taip neatsakingai pastoja. Smurtą artimoje aplinkoje patiria kas trečia moteris. Iš patiriančių smurtą moterų, nuo 1/4 iki 2/3 (šiame straipsnyje mini, kad ketvirtadalis, kituose - daugiau) patiria ir kontracepcijos sabotažą: vyrai, norėdami jas pririšti prie savęs, slepia tabletes, praduria prezervatyvus, arba tiesiog reikalauja mylėtis be apsaugų.
  ...Tiesa, yra dar įdomesnė tokių sabotuotojų atmaina: kai kurie, pavykus apvaisinti partnerę, čia pat pareikalauja aborto. Tai tokie, kuriuos veža nuo absoliučios kontrolės. Bet statistikos apie juos kaip ir nėra arba dar neradau.

  http://nymag.com/thecut/2013/05/when-men-sabotage-birth-control.html
  Daugiau
  Reproductive Coercion: When Men Sabotage Birth Control

  Lindsay Clark, M.D., couldn't figure out why her patients were getting pregnant. An obstetrics and gynecology resident in Rhode Island, she was treating women who very recently had been pregnant, or had come to her with the opposite intent.

  11.4 2013-05-31 14:44
  Linas Zasimavičius: Klausimas: kodėl moteris gyvena su smurtaujančiu vyru? Ar tai, kad pasirinko klaidingai, jau galima pradėt žudyt?
  11.5 2013-05-31 16:09
  Lina Krutulytė-Kriščiūnė: todel, kad negali pabegti. o jeigu nepasidarys aborto, tai iklimps dar giliau ir bus dar pazeidziamesnes. tuo labiau, kad nestumo metu vyrai dazniausiai ir pradeda smurtauti (arba pradeda smurtauti stipriau).
  11.6 2013-05-31 16:22
  Linas Zasimavičius: Baik juokus, kad smurtautų prieš nėščią moterį atvejų yra vienetai. Ir smurtas tikrai nepranyks, moteriai pasidarius abortą. O pavieniai atvejai - matyt alkoholizmo problema. Jūsų argumentuose labai daug demagogijos.
  11.7 2013-05-31 20:16
  Lina Krutulytė-Kriščiūnė: o jūs buvote kada nors moterų tarpusavio pagalbos grupėje? kai viena pradeda pasakoti, kaip ją būtent nėščią pradėjo stipriai mušti, o visos kitos pradeda linksėti galvomis? arba kuri nors pasakoja, kaip jos trijų savaičių vaiką pagrasino išmesti per balkoną, jeigu jinai iš...drįs palikti smurtautoją? tai vat baikit juokus ir pasidomėkit realybe. Daugiau
  11.8 2013-05-31 20:21
  Saulius Kuprėnas: Lina, čia gera pastaba. Dažnai girdžiu "patarėjų" kaip ką daryti, kas blogai, kas gerai, kaip galima pigiau tą patį. Vienu žodžiu koks aš durnas. Konkretesni pavyzdžiai: atsivežiau smėlio mašiną, sumokėjau virš 200 LT (tiksliai sumos nepamenu, bet ne esmė). Kaimynas pradeda aiškinti, ka...ip jis gali gauti už 50Lt mašiną smėlio. Na gali tai gali, tik valio kad už ketvirtadalį rinkos kainos gali gauti tą patį. Tik tokia nedidelė problemėlė kaimynui- kai prireikė smėlio, kreipės į mane :D
  Kitas pavyzdys- nusipirkau mašiną su automatine pavarų dėže. Vėl prasidėjo aiškinimas koks aš durnas- tipo užklimsi, neišvažiuosi, reiks būtinai traukti, tipo kuro daugiau ryja (labai įdomus momentas- niekas neprisidėjo nei vienu centu, bet skaičiuoja mano išlaidas kurui). Žiemą vienodomis sąlygomis teko stumdyti auto su mechaninėmis pavarų dėžėmis :D O pats įdomiausias dalykas- kad nei vienas neeskploatavęs gyvenime tokio auto.
  Daugiau
  11.9 2013-06-26 22:44
  Vitalijus Balkus kritikuoja :
  Abortų draudimo pasekmės visiškai aiškios t.y. kriminaliniai abortai, nelegalūs abortai gydymo įstaigose t.t. ir valdiškose, nužudyti naujagimiai ir t.t. Man apskritai keistą , kad šiais laikai kuomet jau buvo n-kartų pasaulyje taip daroma ir vėliau dėl mano aukščiau minėtų priežasčių atšaukiama vis dar yra norinčių lipti ant to paties grėblio. Nors pažvelgus vis tik kas draudimo iniciatoriai nieko keisto. Kraštutiniai klerikalai ir šovilnistai iš Tomaševskio kompanijos pamatysite dar ne tai pas...iūlys. Daugiau
  1. 2013-05-30 10:48
  Styvas Stepanovas kritikuoja :
  Čia yra būtent tas atvejis, kai draudėjai yra tokie pat tamsūs, kaip ir pažeidėjai.
  Be abejo, vienintelis teisingas kelias - šviesti jaunimą kokius nepataisomus padarinius daro abortai fiziniame, psichiniame, dvasiniame lygmenyje.
  16. 2013-05-30 17:30
  Albinas Krusinskas kritikuoja :
  Lietuvoje jau dabar gal 200 vaiku namu.Ar jau valstybe tokia turtinga,kad dar ruosiasi padidinti vaiku namu skaiciu.Gal cia jau ruosiamasi zmoniu nelegaliai prekybai?kas gali paneigti sita valdzios vyru uzmoji?
  10. 2013-05-30 14:20
  1. Žmogus (mama) turi turėti pasirinkimo laisvę. 2. Draudimai problemos neišsprendžia, abortai tik kriminalizuojami. 3. Abortai yra blogis, bet realybė yra irgi blogis. Reikia būti realistais. 4. Šiuolaikinis pasaulis - ne viduramžiai ir talibaniškiems sprendimams neturi būti vietos. Žmones reikia šviesti, aiškinti, įtikinti, kas pakankamai sėkmingai vyksta. Ar žinoma talibanui, kiek Lietuvoje moterys persigalvoja ir pakeičia savo sprendima po pokalbiu su gydytojais?
  7. 2013-05-30 11:45
  Daugiau
  Į viršų
  Laiškas išsiųstas
  Jūsų el. paštas
  Antraštė
  Žinutė

  Norėdami palaikyti šią iniciatyvą, turėsite patvirtinti savo tapatybę (mob.) el. parašu arba bankiniu prisijungimu.

  Siūlome Jums 10 nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų, jeigu tarp jų visgi nėra Jums tinkamo, kviečiame įsigyti mob. el. parašą - dalis mobiliųjų operatorių tai leidžia padaryti nemokamai, arba atsidaryti sąskaita viename iš nemokamą tapatybės patvirtinimą mums suteikusių bankų.

  Ar sutinkate su tokiomis pasirašymo sąlygomis?

  Norėdami pasirašyti iniciatyvas bei naudotis visomis kitomis Lietuva 2.0 galimybėmis, turite patvirtinti savo tapatybę. Tai galima padaryti šiais būdais:

  Reikalinga mob. el. parašo sutartis ir speciali SIM kortelė su integruotu sertifikatu. Jei dar neturite mob. el. parašo, kviečiame jį įsigyti - dalis mobiliųjų operatorių leidžia tai padaryti nemokamai.

  Reikalinga tapatybės kortelė su integruotu sertifikatu (išduota ne anksčiau kaip 2009 m.) ir kortelės skaitytuvas (plačiau) arba kvalifikuotas mob. el. parašas.

  Jei neturite sąskaitos šiuose bankuose, galite ją atsidaryti nemokamai.

  Su šiais bankais nemokamo būdo, deja, nepavyko rasti - tapatybę patvirtinti galima tik pagal gauto pervedimo duomenis, tačiau tokiu būdu Jūs gausite Rėmėjo statusą ir savo parama prisidėsite prie mūsų veiklos.

  Jūsų duomenys gali būti perduoti VRK ir kitoms atsakingoms LR institucijoms. Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
  Esate šių bankų klientas? Nordea Medicinos